שווה להקשיב? סקירת אוזניות ה-Mi Headphones של שיאומי

לקחנו הפסקה מכל האוזניות האלחוטיות והאיירפוד שעושים רעש, ולקחנו לבדיקה את האוזניות החוטיות של שיאומי; האם שוב מצליחה שיאומי לשלב איכות סאונד ועיצוב במחיר נמוך?

צילום: גיקטיים

בין אם מדובר במכשיר סמארטפון, שואב אבק רובוטי או אפילו לפטופ – שיאומי הסינית כבר נהנית ממוניטין של חברה שמציעה מוצרים טכנולוגיים מתקדמים, בעיצוב מוקפד ותג מחיר נגיש במיוחד. אבל האם החברה מביאה בשורה גם בתחום האוזניות הצפוף והרווי במותגים? לקחנו את אוזניות הקשת של החברה שכוללות מגננון ביטול רעשים לבדיקה.

עיצוב

הדבר הראשון שבולט לעין בעיצוב של האוזניות הוא צבע הזהב שנמצא בכל מקום כמעט באוזניות. החל מכיסוי האוזניות, דרך הקשת והמיקרופון וכלה במחברים. כך שאם אתם לא בעניין של זהב, אלו כנראה לא האוזניות בשבילכם.

צילום: גיקטיים

הקשת המחברת של האוזניות מרגישה איכותית למגע וכוללת שילוב של עור שחור עם חוט מוזהב שזור ולוגו ה-mi מעל. בתחתית הקשת, בחלק ש’יושב’ על הראש שלכם, נמצא ספוג מרופד בעור – שמרגיש איכותי ונעים למגע.

צילום: גיקטיים

קצת מעל לכריות השמע של האוזניות תמצאו מתאם – זהב כמובן – שמשמש להגדלה ולהקטנה של הקשת ולהתאמה למידות הראש שלכם.

צילום: גיקטיים

הרמקולים עצמם מוקפים בכריות רכות ומרופדות שמכסות כמעט את כל האוזן ומיועדות לחסום חלק מהרעשים. צידן החיצוני – מוזהב כולו בגימור מתכתי – ומנוקד בנקודות אדומות זעירות. בתחתית האוזניות נמצא חיבור לכבל האודיו – חיבור אחד בכל אוזן. כבלי האודיו שניתנים לניתוק ולחיבור מחדש מאוד מקלים על הניידות שלהם ומונעים קשרים וקרעים. בנוסף, אם הכבל נקרע, תוכלו פשוט להחליף אותו נקודתית ולא לזרוק את האוזניות.

צילום: גיקטיים

כבל האודיו, שאורכו 135 ס”מ והוא עשוי נחושת ומצופה בכסף, מתפצל בצידו האחד ל-2 חוטים שמתחברים לאוזניות, וצבועים בצבעים שונים, כדי שתדעו לאיזה צד יש לחבר אותם; ומצידו השני, החיבור למקור האודיו – בגודל 3.5 מ”מ – מוזהב ועבה וכולל גם כיסוי סלילי שחור שעוזר למנוע שחיקה של הכבל. עוד תמצאו על הכבל מיקרופון זעיר של חברת Knowles ומצידו השני כפתור שליטה, לצורך שליטה בניגון השירים.

צילום: גיקטיים

בסך הכל, ההתרשמות שלנו מהעיצוב ומהגימור של האוזניות הייתה חיובית מאוד והם לא היו מביישים אוזניות יקרות משמעותית.

צילום: גיקטיים

ניידות

צילום: גיקטיים

אחד היתרונות של ה-Mi Headphones הוא האפשרות לקפל אותן – פעולה שנעשית בקלילות בשני צדדי הקשת שלהן. לאחר שתקפלו את האוזניות תוכלו להכניס אותן לתוך תיק הנשיאה האיכותי והקומקפטי שמגיע איתן, ומאפיין אוזניות יקרות הרבה יותר.

צילום: גיקטיים

תיק הנשיאה השחור לא גדול מדי, הוא עשוי מחומר מוקשח וכולל תבנית לאוזניות ותא רשת קטן שנועד לאחסן חוטים או למתאמים שתרצו לחבר אליהן.

צילום: גיקטיים

ואם אנחנו בענייני מתאמים – האוזניות מגיעות עם מתאם לשקעי אוזניות של מטוסים ומתאם ל-6.5 מ”מ למגברים – שוב – בדומה לאוזניות יקרות יותר.

נוחות ושימוש

צילום: גיקטיים

בזכות מבנה הקשת והספוג המקיף, האוזניות עצמן מרגישות נפלא על האוזן – גם לאחר האזנה ארוכה ולא נתקלנו בבעיות שמאפיינות אוזניות נחותות יותר או אוזניות in-ear. בין היתר תרם לכך גם המשקל הנמוך שלהן שעומד על 220 גרם.

עם זאת, מצאנו שהשימוש ב-2 כבלי אודיו – אחד לכל אוזן – במקום כבל אחד – מציק. מדובר בסידור שמסרבל את ההאזנה ופוגע בחוויית השימוש: גם בזמן ההאזנה, כשהכבלים הדקים נוטים להיקשר אחד בשני ולהפריע באיזור הצוואר וגם כאשר תרצו להסיר את האוזניות.

סאונד

ללא הכיסוי. צילום: גיקטיים

כמובן שהמבחן הבסיסי ביותר של כל זוג אוזניות הוא הסאונד שהן מפיקות. ה-Mi Headphones כוללות דרייבר בקוטר 50 מ”מ עם רגישות 98dB, טווח תדרים 20-20,000Hz ועכבה: 32Ω. בחברה מדגישים שהדיאפגרמה של האוזניות קשיחה פי 4 יותר מפלדה ו-60 אחוז קלה יותר מטיטאניום והממברנה האקוסטית גדולה ב-25 אחוז מאלו של אוזניות מקבילות בגודל, כשהתוצאה היא סאונד טוב יותר ובאסים בועטים. כיצד המפרט הזה מתבטא בפועל? לצורך כך האזנו למספר אלבומים בפורמט FLAC, למספר פלייליסטים בסגנונות שונים בספוטיפיי וקינחנו בצפייה במספר סרטים.

התוצאה: האוזניות מספקות צליל שנע על הרצף בין סביר לטוב מאוד.

האכזבה הגדולה יותר שלנו היתה מהביצועים של האוזניות בצלילים הנמוכים והן בהחלט לא מיועדות לחובבי הבאסים הכבדים. כך שלמרות הנתונים של הדרייבר, אל תצפו לפיצוצים עוצמתיים בסרטים או לבייס-דראם דומיננטי בטרקים שונים; עם זאת, הצלילים הגבוהים היו חדים וברורים מספיק ולא נרשמו דיסטורשנים או צרימות. הן בהאזנה רצופה לסגנונות מוסיקליים שונים והן בצפייה בסרטים, התוצאה הייתה סאונד טוב ומדויק, גם אם לא מושלם. גם המידים ענו על הציפיות שלנו ובלטו לטובה בעיקר בדיאלוגים בסרטים.

בסך הכל גילינו אוזניות טובות לשימוש שוטף ופחות לפרויקטים מיוחדים. כך למשל נהנינו להאזין איתן למוסיקה אקוסטית עם גיטרות קלאסיות שבולטות בחום שלהן ולסדרות שונות, אבל אם תרצו ליהנות למשל מכל האפקטים של Rogue One למשל, לא בטוח שהחוויה תהיה מושלמת, בגלל הבס הבינוני.

בסך הכל, האוזניות יספקו סאונד טוב ויעשו את העבודה עבור משתמשים שאינם אודיופילים, אם כי אלו מראש כמובן לא קהל היעד המיידי של שיאומי. שאר המשתמשים שמעוניינים פשוט ליהנות ממוסיקה בזמן העבודה או הלימודים ומסדרות וסרטים בשאר הזמן, יוכלו ליהנות מסאונד טוב למדי.

ביטול רעשים

צילום: גיקטיים

שיאומי מגדירה את האוזניות הללו כ’מבטלות רעשים’, אולם, אל תצפו לביטול הרעשים שמוכר לכם מאוזניות דוגמת ה-QC25 וה-QC35 של BOSE או ה-MDR1000X של סוני, ואפילו לא BackBeat PRO הזולות יותר של Plantronics. כן ניתן להבחין בירידה מסויימת בעוצמת הרעש הסטטי או הלבן כתוצאה מהרכבת האוזניות על האוזן, אולם כאשר בחנו את האוזניות בזמן טיסה, הן לא באמת הצליחו לבטל את הרעש של המטוס. אם ננסה לכמת את ההבדלים, הרי שאם האוזניות שהזכרנו קודם הצליחו לבטל כ-90 אחוזים מהרעש, האוזניות של שיאומי מצליחות לבטל כ-15 אחוזים. כלומר, מדובר בסך הכל בפיצ’ר נחמד, אבל לא כזה שבאמת ניתן להשוות לביטול רעשים אקטיבי.

השורה התחתונה

זה מה שתקבלו בערכה. צילום: גיקטיים

בעוד שמכשירים אחרים שמייצרת שיאומי כמו סמארטפונים, שואבים רובוטייםצמידים או משקל חכם מציעים מפרט מתקדם וביצועים טובים תמורת מחיר נמוך במיוחד, הרי שבאוזניות ה-Mi Headphones הרגשנו שלענקית הסינית יש עוד מקום לשיפור. מצד אחד העיצוב ואיכות הבנייה והגימור מרשימים למדי והחברה לא חוסכת בתיק נשיאה ובמתאמים, אולם מצד שני, איכות הסאונד היא טובה, אבל לא מצוינת, וגם ביטול הרעשים לא נמצא בכלל באותה ליגה של ה-MDR-1000X של סוני או ה-QC35 של BOSE. במובן הזה האוזניות מעולות לשימוש יומיומי כמו במקרה של אוזניות למקום העבודה או הלימודים או אוזניות להאזנה באוטובוס וברכבת. עם תג מחיר של כ-350 ש”ח, צפויה להן תחרות מאוזניות של מותגים מוכרים כמו AKG, Audio Technica ו-JBL למשל. הבונוס של האוזניות של השיאומי מגיע בדמות העיצוב, הגימור וחבילת האביזרים הנלווית.

לצערנו, כמו רוב המוצרים של החברה, גם האוזניות לא מיובאות בצורה רשמית לארץ ולכן ניתן להשיג אותן באתרי מכירות כמו Gearbest למשל.

צילום: גיקטיים

אמ;לק

לא אהבנו: באסים חסרים, עיצוב כבל האודיו
אהבנו: עיצוב, גימור, צ’ופרים,

צילום: גיקטיים

האוזניות הועברו לנו לסקירה באדיבות אתר Gearbest. הערה: כרגע, האוזניות מוצעות בהנחה למשתמשים הראשונים בקופון 1710Headphones

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב-yaneev@geektime.co.il

הגב

2 תגובות על "שווה להקשיב? סקירת אוזניות ה-Mi Headphones של שיאומי"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יונתן
Guest

אמ;לק שמים בתחילת הכתבה לא בסוף

מתן בסתר
Guest

אמ;לק
המגיב לפני צודק.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: