צמיד ניטור במחיר מצחיק: סקירת Mi Band 2

צמיד הכושר החדש של שיאומי כולל מד דופק, מד צעדים, עמידות במים, מסך OLED – ויעלה לכם רק 120 ש"ח, נמוך משמעותית מצמידים מתחרים. לקחנו אותו לסקירה, והגענו למסקנה, שלא תמיד חייבים לשלם הרבה, כדי לקבל הרבה

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

לפני כשנתיים חשפה שיאומי הסינית את צמיד ה-Mi Band שלה – צמיד הניטור הראשון של החברה – שזכה להצלחה קצת בזכות הפיצ'רים והרבה בזכות המחיר האטרקטיבי שעמד על 13 דולרים בלבד. לפני מספר שבועות חשפה החברה את ה-Mi Band 2, צמיד הניטור החדש של החברה, שכולל לראשונה גם מסך OLED. האם הצליחה החברה לשדרג את הלהיט עם מסך ופיצ'רים חדשים? לקחנו אותו לבדיקה.

מה בקופסה?

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

ה-Mi Band 2 מגיע בתוך קופסת קרטון בעיצוב מינימליסטי; בתוך הקופסה תמצאו את המטען, הצמיד, וה'קפסולה' כלומר הלב והמוח של צמיד הניטור. בנוסף, תמצאו בקופסה חוברת הדרכה, שלפחות במקרה שלנו היתה בסינית, אבל זה בסדר, כי תהליך ההתקנה והטעינה אינטואיטיבי למדי.

עיצוב: מרגיש יקר יותר

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

לטעמנו, הצמיד נראה מצוין. ולמרות המחיר הנמוך ומדינת המוצא שלו, שלא פעם עלולים להעלות סימנים מחשידים, הרי שהמכשיר המעוצב נראה יופי כבר בקופסה וגם אחרי כן, כשענדנו אותו על היד.

הצמיד כולל את 'הקפסולה' – היחידה הראשית שכוללת את המעבד, הקישוריות, החיישנים וכמובן המסך, ואת הרצועה – רצועת גומי, שניתנת להחלפה; כדי להתחיל להשתמש בצמיד אתם פשוט מחליקים את 'הקפסולה' לרצועה ובאותה הקלות אתם מוציאים אותה החוצה, למשל כשאתם צריכים לטעון את הצמיד. המימדים המדוייקים והמשקל הקל (7.0 גרם) הופכים אותו לכמעט בלתי-מורגש בשימוש היומיומי.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

כל השליטה ב-Mi Band 2 נעשית בעזרת כפתור מגע עגול, עם גימור מתכת מוברש, שממוקם מתחת למסך. נגיעה קלה בו תעביר אתכם בין מסכי התצוגה השונים וגם תאפשר לכם למדוד את הדופק. גם התופסן של הרצועה מעוצב בצורה דומה, ומשדר אחידות עיצובית והרצועה עצמה ניתנת להחלפה אם היא נשחקת או אם אתם רוצים להתרענן בצבע חדש.

מבחינת עמידות, הצמיד עמיד בפני אבק ומים בתקן IP67; מה שאומר שהוא עמיד לגמרי בפני אבק והוא יחזיק מעמד גם אם תזיעו או תתיזו עליו מים או אפילו תשטפו אותו קלות.

מה הצמיד יודע לעשות?

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

הצמיד כולל מד צעדים, למדידת מספר הצעדים שאתם עושים מדי יום; בנוסף, בגב הצמיד מוטמע מד דופק, שיוכל למדוד לכם דופק על פי דרישה. על גבי מסך ה-OLED הזעיר של הצמיד, תוכלו לראות גם מספר מוגבל מאוד של התראות כמו למשל התראה על שיחה נכנסת או הודעת טקסט שהתקבלה. חוץ מהצגה ויזואלית של התראות, כולל הצמיד גם מנגנון רטט. כמו שהתרגלנו לראות בשעונים חכמים, ברגע שתסובבו את פרק היד לכיוון העיניים, יידלק המסך אוטומטית ויציג את השעה.

טוב מאוד, לא מושלם

צילום: גיקטיים

מד הדופק בפעולה. צילום: גיקטיים

כאמור העיצוב מינימליסטי ואינטואיטיבי מאוד וכל ההפעלה של הצמיד מתבססת על כפתור מגע אחד. נגיעה בו מפעילה את התצוגה, כשכל נגיעה בו מחליפה את התצוגה ומציגה נתון אחר – בהתאם למה שתקבעו באפליקציה שלו. אנחנו למשל העדפנו לצפות בשעה, מספר הצעדים שביצענו, המרחק הכולל שביצענו, קלוריות ששרפנו ולבסוף מד הצעדים. אם תרצו, תוכלו גם להוסיף עוד מידע כמו למשל מצב הסוללה.

מבחינת התראות מהסמארטפון – תשכחו מיכולות הסינכרון שמציעים לנו שעונים חכמים, מכיוון שלמעט החיווי, אין לכם שום אפשרות לענות או להשיב לשיחות ולהודעות. כך שתוכלו למשל לקבל התראה שהתקבלה הודעת ווטסאפ, אבל לא תוכלו לעשות משהו מעבר. עם זאת, לטעמנו, לא מדובר בעניין קריטי, כי גם ככה יכולות המענה של השעונים מוגבלות ולא מדובר בפתרון האידיאלי לשימוש.

חסרון נוסף הוא שהצמיד לא ימדוד לכם את הדופק בצורה רציפה או במרווחים קבועים בזמן אימון. במקום זאת – תצטרכו להפעיל ידנית את התהליך. מבחינתנו זה פספוס ומשהו שעשוי סתם להקשות בזמן האימון. בכל מקרה, התחושה שקיבלנו היא כי לא מדובר במד הדופק המדוייק ביותר ולעיתים בין 2 מדידות, תוך כדי הליכה ומייד לאחר עצירה (בהפרש של שנייה), גילינו הבדל של 20 פעימות-בדקה. מהבדיקות שלנו עולה, כי הוא יעשה עבודה טובה במעקב אחרי מגמות ולמעקב אחרי שינויים, אבל כנראה שתמצאו בשוק מדי דופק מדוייקים יותר.

גם מד הצעדים של ה-Mi Band 2 אינו מהמדוייקים ביותר שראינו; בהשוואה למשל לספירה שלנו ול-Surge של Fitbit, ראינו שבאופן קבוע הוא סופר פחות צעדים. לרוב, לא היה מדובר בהבדלים מהותיים – אלא יותר בסטייה של 5 אחוזים.

עוד חסרון הוא היעדרו של רכיב GPS, פיצ'ר הכרחי עבור לא מעט חובבי ריצה או רכיבה על אופניים. במובן הזה, הצמיד יתאים יותר לאנשים שעוסקים בפעילות גופנית כמו הליכה או כל מי שמעוניין לקבל פרטים על מצב הפעילות היומית שלו ופחות לפעילות גופנית הארד-קור, דוגמת מותגים מתמחים כמו Garmin או Polar. עם זאת, כמובן שמדובר על מכשירים שעולים לעיתים פי-10 יותר מ-Mi Band 2, אז מדובר בפשרה מתקבלת לגמרי.

צילום: גיקטיים

עמיד גם בזיעה של חודש אוגוסט טיפוסי בתל אביב. צילום: גיקטיים

בצד החיובי, אין ספק שההגנה בפני מים וכמובן זיעה היא פיצ'ר שימושי וחיוני בצמידי כושר, ושמחנו לגלות אותו גם ברמת המחיר הזו.

מסך ה-OLED של המכשיר חד ובהיר למדי ומספק קריאה ברורה למדי של הנתונים. עם זאת, באור שמש ישיר, התצוגה לא היתה מספיק קריאה, כך שעדיין היינו צריכים לחפש מקום מוצל יותר, כדי לקרוא את הנתונים.

אם שמים בצד את עניין הדיוק – הרי שהתחושה הכללית וההתרשמות שלנו מהביצועים של הצמיד הן טובות מאוד והיינו שבעי רצון מהביצועים, המהירות, השליטה והשילוב עם האפליקציה. מדובר בכלי אינטואיטיבי ונוח להפעלה.

טעינה פעם בשבועיים-שלושה

ה-Mi Band 2 מגיע עם סוללה בקיבולת 70mAh, שלפחות מהניסיון שלנו מעניקה לו חיי סוללה של שבועיים עד 21 ימים, תלוי במספר ההתראות שאתם מקבלים ומספר המדידות שאתם מבצעים. אז נכון, הדגם הראשון של הצמיד הציג חיי סוללה ארוכים יותר, אבל ה-Mi Band 2 כולל גם מסך, גם מד דופק וגם מנגנון רטט, ודורש טעינה פעם בשבועיים-שלושה, ולנו זה הספיק.

יופי של אפליקציה

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

כמו הצמיד עצמו, גם האפליקציה הייעודית של ה-Mi Band 2 מעוצבת בצורה מינימליסטית ופשוטה, בלי גימיקים או תאונות עיצוב שיכאיבו לכם בעיניים. באפליקציה הצליחה שיאומי לשלב UI מצוין ביחד עם ערימת פיצ'רים יפה ושימושית.

לאחר שתזינו את הפרופיל שלכם בפרטים דוגמת גיל, גובה, משקל ומין, תתחיל האפליקציה להסתנכרן עם הצמיד ולהציג לכם את כל נתוני הפעילות המצטברת שלכם; בנוסף, תוכלו להזין יעדים ומטרות, כדי שהאפליקציה תוכל לדרבן אתכם ולהזכיר לכם לעמוד ביעדים. עוד מידע שתוכלו לקבל מהצמיד הוא איכות השינה שלכם; הצמיד ייכנס לפעולה בצורה אוטומטית, כשבבוקר תוכלו לקבל ניתוח מדוייק של זמן השינה שלכם ואיכותה.

הסינכרון, אגב, לא חייב להעשות מדי יום. אתם יכולים לסנכרן את האפליקציה פעם במספר ימים והיא לבד תיקח את כל הנתונים שנאגרו בצמיד, כך שאין לכם שום בעיה לצאת להליכה מהירה, מבלי לקחת את הסמארטפון איתכם, ואז לחזור ולסנכרן את הנתונים.

כאמור, התצוגה פשוטה וברורה ומציגה לכם על גבי גרפים את כל הפעילויות שלכם במעין ציר-זמן, כך שאין לכם בעיה לחזור ליום מסויים ולראות פירוט של הפעילות שעשיתם בו.

חוץ ממידע, תוכלו גם להגדיר באפליקציה אילו אפליקציות אחרות יוכלו לשלוח לכם התראות לצמיד וכן להשתמש בצמיד כאמצעי אימות, כך שבכל פעם שאתם עונדים את הצמיד, הסמארטפון לא ידרוש מכם קוד כניסה. לא הכי מאובטח, אבל נחמד. הצמיד אגב יכול גם להסתנכרן עם Google Fit, כך שהוא יעבוד גם עם מכשירים אחרים.

עוד טאץ' מעניין הוא פן הסושייאל של האפליקציה שמאפשר לכם לשתף בתוצאות ובהישגים שלכם את חבריכם ברשתות החברתיות ואפילו להציב יעדים משותפים ולהתחרות מי מביניכם מצליח לעמוד בהם.

לסיכום

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

ה-Mi Band 2 לא חף מחסרונות. אין לו GPS, אין לו מדידה קבועה ואוטומטית של דופק וגם בדיוק של מדידת הצעדים יש מקום לשיפור. למעשה, אם אתם מרצי 'מרוץ הר לעמק' או על המכונית שלכם יש מדבקות 42.2 למיניהן… זה לא המוצר בשבילכם.

אבל בשביל כל השאר, שפשוט רוצים לקבל תמונה מדוייקת על אורח החיים, הכושר או השינה שלהם; או כל מי שעושה הליכות, ריצות קלות ופעילות ספורטיבית אחרת – כולל ילדים – צמיד הכושר של שיאומי יעשה עבודה מצוינת במחיר מגוחך. לא מן הנמנע שאם אפל היתה מוציאה את אותו צמיד, עם אותו מפרט, אנשים היו עומדים בתור ומשלמים עליו 99 דולר.

אהבנו: המחיר, העיצוב, המסך, חיי סוללה, האפליקציה
לא אהבנו: רמת דיוק, אין מדידה אוטומטית של דופק

המוצר נמסר לנו לסקירה על ידי אתר GearBest. מחירו נכון ליום הפרסום הוא 119 ש"ח כולל משלוח.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

17 תגובות על "צמיד ניטור במחיר מצחיק: סקירת Mi Band 2"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
משהו
Guest

האם הצמיד חייב להיות מחובר לאפליקציה/טלפון בזמן הפעילות הספורטיבית? כי הבחור מהתגובות פייסבוק פה, רשם שהעידכון לאפליקציה שינה את תכונות הצמיד.

שלום
Guest

לא חייב להיות מחובר לאפליקציה . אתה יכול להשאיר את הטלפון בבית ולרוץ עם הצמיד , כשתחזור לבית ,הוא יעשה מחדש PAIR עם הבלוטות ואתה תראה את האפליקציה מתעדכנת עם הנתונים של הריצה.

דני
Guest

לא חייב להיות מחובר לטלפון. אפשר לסנכרן יותר מאוחר. הוא שומר את המידע.

עומר
Guest

העדכון זמין לאייפון או אנדרואיד?

איציק סיפורים
Guest

קרו כבר הרבה מקרים שהוא נשרף לאנשים ביד !

שלום
Guest

לא מדויק . זה היה מקרה אחד של רגישות ולא נשרף ולא נעליים , למישהו הייתה רגישות בעור . ויכול להיות שזה אישי מאוד כי הוא אלרגי לצמיד או לחומר ממנו הוא מיוצר אבל זה ממש לא נשרף או התלקח . אל תפרסם סתם מידע מוטעה ותטעה את האנשים

שחר
Guest

הזמנתי, נראה אם שווה.
ראיתי שיש אפליקציה רשמית גם באפסטור.

לירון
Guest

מעולה!! התלבטתי ועכשיו הזמנתי מהאתר
בשביל כזה מחיר שווה לקחת את הסיכון
נקווה שלא ייקח מלא זמן לדואררר

גהגדכגכ
Guest

שימו לב!
בשום פנים ואופן אסור למחוק את החשבון MI שלכם לפני שעשיתם UNPAIR לצמיד מהאפליקציה.
הצמיד שומר עליו אז זהות הבעלים, ואין אפשרות לעשות ריסט לצמיד.
אם הוא ניגנב\משהו משתבש בעידכון שלו\החלפתם טלפון בלי לעשות קודם UNPAIR — הצמיד יהיה מושבת ולא יתחבר לאף מכשיר מחדש.
ראו הוזהרתם

שאלה
Guest

איפה קונים?

שאלה
Guest

איפה קונים בהנחה ואינני רוצה שום אינטרקציה עם דואר ישראל?
תודה רבה

דני
Guest
יש לי את המכשיר כבר חודש. די מבסוט עליו. הזמנתי דרך אלי אקספרס. יתרונות שאני אוהב בו – התרעות על שיחות/ווטאפ/הודעות/פייסבוק מסג'ר או כל דבר שתבחרו עד 5 התראות מאפליקציות. מנטר שינה ואפשר לקבוע התרעה ואז מעיר אתכם מהשינה ברטט עדין. סוללה מחזיקה המון זמן. אפשר לקנות עם עוד רצועה בעלות מגוחכת ואם משהו נקרע אפשר להחליף, או סתם בשביל הגיוון להחזיק כמה צבעים. עמיד למים ולכן אני לא נזהר איתו. אפשרות להגדיר התרעה לעצלנים – כלומר – אם תחליט שכל שעה אתה צריך מישהו שיזיז אותך מהכסא בעבודה, הצמיד ירטוט וירמוז לך לעשות סיבוב לקפיטריה. חיסרון – אחת לכמה… Read more »
יוסי
Guest

אני קניתי באליאקספרס ממוכר רשמי של שיאומי באזור ה-20$
קישור למוכר: s.click.aliexpress.com/e/bii6my3

שגב וייס
Guest

מוצר מצוין במחיר מצוין!
סוללה טובה מאוד (הגיע לפני כשלושה שבועות וטרם הוטען).
מאפשר התראת רטט (אופציונלית) עבור שיחה נכנסת, קבלת SMS, שעון מעורר, נוטיפיקציות מאפליקציות הסמארטפון השונות ועוד…
מתממשק בקלות עם אפליקציית Mi Fit יחד עם מוצרים נלווים נוספים כמו ה-Mi Body Composition Scale ובכך מאפשר ניטור ובקרה מפורטים אודות פרמטרים שונים כגון מעקב שינה, דופק, ספירת צעדים, מדידת מרחק ומדידת קלוריות.
רצועה נוחה הניתנת לענידה ולהתאמה בקלות (אינו נופל או מחליק על הזרוע).
ניתן לרכוש רצועות נוספות בצבעים ובסגנונות שונים במחירים מגוחכים.
מומלץ בחום!

אתי
Guest

ש לי אותו מעל חודש איך כשני רצה הוא נותן נתונים במייל במקום במטר (רשום מטר אלה זה מתיחס למייל ) ומספר הקלוריות שסורפים לא נראה הגיוני אחר שעה של ריצה 10 ק"מ /6.5 מייל מראה כ200 קלוריות לא יתכן האם אפשר לשנות שזה יתכן מטר ולא במייל ?

מאיר
Guest

יש הגדרה באפליקציה

shpitz
Guest

jחברים לרוב הבעיות יש פתרון . יש תוכנה בשם Notify & Fitness for Mi Band
10 שקל והכול בפנים .

wpDiscuz

תגיות לכתבה: