עדיין מגיעים למשרד כל יום? כך תשכנעו את הבוס שעדיף לו שתעבדו מהבית

מורל גבוה, נאמנות גבוהה, עלייה בפרודוקטיביות, ירידה בהוצאות התפעוליות – אלה הם רק חלק מהיתרונות שמצאו מחקרים שונים באפשרות לעבוד מהבית לפחות יום בשבוע. אז למה רק מעט חברות ישראליות מאפשרות זאת ואיך תשכנעו את הבוס שלכם לפעול כך?

תמונה: Pexels

אם נראה לכם שיותר ויותר אנשים שאתם מכירים (ואנחנו מתכוונים לשכירים שבהם) עובדים מהבית לפחות יום בשבוע או אפילו יותר, אתם ממש לא טועים. כנראה גם אתם חולמים לוותר על הפקקים יום בשבוע, אך לרוע המזל דווקא אתכם הבוס מתעקש לראות מדי יום. בדיוק בשביל זה אנחנו פה, כי הכנו עבורכם את כל הטיעונים הכי מנומקים שיעזרו לכם לשכנע את הבוס שיום עבודה מהבית זה בדיוק מה שהוא ואתם צריכים.

בתחילת נובמבר האחרון ערכו בלינקדאין סקר שכלל 2,000 משתתפים (מעסיקים ועובדים), ובו עלה שכמעט 50% מהאמריקאים עובדים מהבית כדבר שבשגרה. על פי סקר אחר, שנערך באתר Indeed, עלה כי 41% מהעובדים עובדים מהבית לפחות יום אחד בשבוע, וכי 20% עובדים מהבית כמעט בכל ימות השבוע.

אבל את העובדה שיותר אנשים עובדים מהבית אנחנו כבר יודעים. נתון מעניין אחר שעלה בסקרים האלה הוא שמתוך העובדים שעדיין מגיעים למשרד 5 ימים בשבוע, לא פחות מאשר 40% מוכנים לספוג ירידה בשכר תמורת האופציה לעבוד יום שבוע מהבית.

כששאלו את העובדים במה העבודה בבית תרמה להם התשובות היו מעניינות לא פחות: 75% מעידים על איזון טוב יותר בין העבודה לחייהם האישיים; 54% סיפרו כי בזכות כך הם חוו עלייה במורל, ו-57% העידו על ירידה ברמות הלחץ. כל אלה כנראה הובילו לממצא אחר, לפיו מרבית העובדים שעובדים מהבית השתמשו בפחות ימי מחלה והיעדרויות נוספות.

** ע"פ נתוני אתר Indeed

התפוקה של העובדים מהבית גבוהה יותר

היתרונות בעבודה מהבית די ברורים כשמדובר על העובדים עצמם, אך מתברר שגם המעסיקים מרוויחים לא מעט. מחקרים שונים גילו שעבודה מהבית מעלה את הפרודוקטיביות של העובדים ושעובדים מרחוק עובדים בממוצע 1.4 ימים יותר מאשר עובדים שמתייצבים בכל יום במשרד.

זאת ועוד, מכיוון שרוב העובדים מוצאים את עצמם תקועים בפקק בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, עבודה מהבית מהווה חיסכון לשני הצדדים, הן בזמן והן בכסף, שהרי אם נמיר אפילו מחצית מהזמן שלוקח לעובד להגיע למשרד בעבודה נטו, התפוקה, מן הסתם, תעלה.

עד כאן יש לנו עובדים מרוצים ובריאים יותר, ועבור המעסיקים חיסכון בזמן ובכסף ועלייה בתפוקה ובפרודוקטיביות. זה לא נגמר כאן: מעסיקים שמאפשרים לעובדים גמישות כזו מרוויחים נאמנות גבוהה מעובדיהם ומצליחים למגנט ולשמר טאלנטים, וכך גם בונים מיתוג מעסיק טוב יותר. בסקר שבוצע לאחרונה על ידי אתר הדרושים FLEXJOBS האמריקאי התברר, כי 77% מהמועמדים ציינו גמישות בעבודה כדרישה שעל פיה הם מחפשים עבודה ו-30% מהם ציינו שעזבו מקום עבודה משום שלא הייתה בו גמישות בשעות עבודה או אפשרות לעבודה מהבית.

בדו"ח נרחב אחר שבוצע בקרב 1,202 עובדים אמריקאים ושפורסם לאחרונה תחת השם "דו"ח העבודה מרחוק לשנת 2019" עלה, כי יש פער של 13% לטובת העובדים שיכולים לעבוד מהבית ברצון להמשיך במקום עבודתם גם בעוד 5 שנים. בנוסף, 53% מהעובדים מרחוק מרגישים מאושרים יותר בעבודה.

המחקר של חברת Indeed מאשש את העובדה שעבודה מהבית תורמת למעסיקים ומחזק את התזה לפיה עבודה מהבית מסייעת למורל ומורידה את תחלופת העובדים. ואם כל זה לא מספיק ניכרת גם ירידה של 50% בעלויות התפעוליות.

** ע"פ נתוני אתר Indeed

איך ליישם נכון רעיון טוב

אם כל היתרונות המוכחים האלה, נותר רק לחשוב שלא ייתכן שיש מעסיקים שלא מאפשרים עבודה מהבית, אך בפועל רק אחוז נמוך מחברות ההייטק בארץ מאפשרות לעובדיהן לעבוד מהבית באופן רשמי. על פי מחקר של חברת גוטפרינדס, כ-30% מעובדי ההייטק ציינו בדרישותיהם שילוב של יום עבודה מהבית, בעוד שבפועל רק כ-7% מחברות ההייטק משלבות זאת באופן רשמי.

בחו"ל לעומת זאת המגמה רק מתחזקת ויותר חברות מאפשרות שילוב של ימי עבודה מהבית. בישראל כנראה עדיין חוששים מיישום לא נכון של רעיון טוב, אך בעידן שבו כולם מתחברים מרחוק לעבודה כמעט מכל מקום ובכל שעה, עבודה מהבית היא כבר סוג של נורמה ויש לקוות כי יותר חברות ישראליות יעשו את ההתאמות הפורמליות ויאפשר לעובדיהן את הגמישות הזו. אך איך אפשר בכל זאת להרגיע את הבוס ולהבטיח לו שמדובר בצעד נכון, הנה כמה טיפים:

  • הקפידו על קשר שוטף עם המשרד, עם הקולגות והמנהל הישיר. לא חסרים אמצעים טכנולוגיים להישאר בקשר רציף, גם אם הוא רק וירטואלי ומרחוק. עדכנו באופן קבוע בנוגע להתקדמות שלכם במשימות ובפרויקטים.
  • מצאו פינה בבית שתהפוך לעמדת העבודה שלכם, כזו שתהיה מבודדת יחסית משאר בני הבית ומרעש.
  • שמרו על שעות עבודה קבועות ותואמות לשעות הנהוגות במקום העבודה. כשעובדים מהבית קל לצאת מהפוקוס ולזלוג למטלות שלא קשורות לעבודה. שמרו על שגרה דומה לזו שיש לכם במשרד וערכו את הסידורים ההכרחיים בשעת ארוחת הצהריים או בהפסקות הקפה שיש לכם בעבודה.
  • אל תעבדו 24/7. זה שאתם עובדים מהבית לא אומר שאתם צריכים להישאר דבוקים למסך שעות ארוכות בהרבה לעומת אלה שהייתם עובדים לו נסעתם לעבודה. דעו להציב גבולות וקבעו שעה ברורה לתחילת עבודה ושעה ברורה לסיום.

איזון פנאי ועבודה זה לא עוד סיסמה

בשוק התחרותי של היום גמישות תעסוקתית היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר להייטקיסטים בישראל, שרוצים שימדדו אותם על פי תפוקות וביצועים ולא על פי שעון הנוכחות. איזון פנאי-עבודה זה לא עוד סיסמה או צורך של הורים בלבד, זו אג'נדה שהולכת וצוברת תאוצה ובאה לידי ביטוי גם בדרישות המועמדים בחיפוש עבודה. היכולת לשלב בין החיים המקצועיים והאישיים קריטית לבני דור ה-Y ואף יותר לדור ה-Z. אפשר להגיד שתם העידן שבו עובדים מוכנים לעבוד מסביב לשעון, וככל שמעסיקים ישכילו לאמץ גמישות באופן העבודה, המתבטאת גם בעבודה מהבית, הם ירוויחו עובדים מאושרים, פרודוקטיביים ואפילו נאמנים יותר.

השתכנעתם? רוצים לשכנע את הבוס? נצלו את העובדה שאתם עדיין מגיעים למשרד, תדפיסו את הכתבה ותצמידו אותה עם מגנט למקרר במטבח המשרדי.

הכתבה בחסות Gotfriends

בואו לעבוד בסטארטפים המובילים בישראל ולעשות את האקזיט הבא שלכם.
Gotfriends הינה חברת ההשמה הגדולה בישראל בגיוס לסטארטאפים וחברות הייטק חדשניות.
אנו מחוברים למרבית המשרות הטכנולוגיות שקיימות בשוק בתחומים הכי חמים: Cyber, Medical, אלגוריתמים ועוד (בעיקר לאלו שנמצאות מתחת לרדאר).
צוות מקצועני הגיוס שלנו ידע להתאים לכם את המשרה המדויקת עבורכם ויסייע לכם לחסוך זמן יקר על חיפוש קדחתני בלוחות דרושים הייטק. בנוסף הצוות יסייע לכם במשא ומתן על השכר, על האופציות ועל התנאים הנלווים – אנחנו שמים את המועמדים שלנו במרכז תוך כדי שקיפות, דיסקרטיות וליווי אישי לכל אורך התהליך. אנחנו מסייעים לאלפי מועמדים מידי שנה להתקדם בקריירה (בתפקיד, בתנאים) ועושים זאת במקצוענות ובעיקר עם חיוך.

שירי וקס Gotfriends

שירי וקס – מנכלית חברת ההשמה גוטפרנדס - חיה ונושמת את התחום של גיוס טכנולוגי כבר עשרים שנים. מאמינה גדולה בתחום הגיוס כמקצוע ובזכות שלנו ללוות אנשים בצומת משמעותית בחייהם. מסייעת בהצלחה למאות סטארטאפים המחפשים לגייס את הטאלנטים המוכשרים בשוק. מנהלת קהילות חדשנות, יצירתית בפיתוח מקורות גיוס וסורסינג, אלופה במיתוג מעסיק, מרצה באירועים וכנסים, אופטימית מושבעת.

הגב

12 תגובות על "עדיין מגיעים למשרד כל יום? כך תשכנעו את הבוס שעדיף לו שתעבדו מהבית"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
משה הקיפוד
Guest

מדויק,
הבעיה שרוב המנהלים הם בני 50+ שקשה להם לקבל את העובדות
האלו וזה מה שעצוב בארץ , קשה להם לקבל משהו חדש ולחשוב מחוץ לקופסא,
הם דור ישן ומקובע שקשה להם לראות כסא ריק בשעות 9-6 , אבל כשצריך את לתקלות דחופות מעבר לשעות האלו או בסופש או בחגים אז פתאום כן אני יכול להתחבר מהבית לפתור את התקלה? אה ? מנהלים עם חשיבה כזו עתידם להיכחד

Truth
Guest

המשפט האחרון הוא Wishful Thinking, אתה ואני לא נהנה כנראה מהפירות האלו.
אבל חשוב שהשוק ילך לכיוון הזה. איזון הוא המפתח

חברה זה חשוב
Guest

שיבררו כמה מהם סובלים מעליה בדיכאון עקב עבודה ללא אינטרקציה עם אנשים אחרים.

ע.ג.ג
Guest

בשביל זה רק יום ולא כל יום

דוד
Guest

אין מצב שאני מוותר על שקל כדי לעבוד מהבית.
אם הפרודוקטיביות שלי עולה ואני יותן יותר תפוקה צריכים להעלות לי את השכר, לא להוריד

יצאתי מסרט
Guest

אמרתי לבוס את מה שאמרתם פה.. ועכשיו הוא פיטר אותי.. מה עשוים?
מי מעסיק אותי עכשיו?

אלון
Guest

חחחח כנ"ל

אלון
Guest

חחחח כנ"ל

יהונתן
Guest

תעשו לי טובה, כאילו אתם "עובדים" מהבית.
מוזר, איך כל אחד שעובד מהבית ו"זמין" בכל דרכי התקשורת- לא עונה אף פעם.
סורי, לא קונה את זה. זה פשוט יום חופש בלי לבזבז ימי חופש.

משה הקיפוד
Guest

הנה דוגמא לבוס מיושן ואפס

אלי אלי
Guest

יניב יש לי רעיון יותר פשוט.. דבר אתה עם הבוס שלי ותסביר לו.. שכנע אותו אתה…

יניב
Guest

ומה ייצא לי מזה ? :)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: