משנה מסלול: הסטארטאפ הישראלי Workey מציג דרך אחרת לחיפוש עבודה

Workey פונה לכל עובד, כרגע בעיקר בתחום ההייטק, ומאפשרת למשתמשיה לנווט בקריירה שלהם ולהחשף באופן אנונימי להצעות עבודה אשר ייקדמו אותם בקריירה

מקור: Workey

מקור: Workey

הסטארטאפ הישראלי Workey מציג פלטפורמה לחיפוש עבודה קצת אחרת, שמעוניינת להפוך את התהליך לחכם וממוקד יותר, תוך כדי שמירה על האנונימיות של מחפש העבודה. הפלטפורמה מבוססת על אלגוריתם שמשתמש בחוכמת ההמונים לצד ניתוח כמויות גדולות של מידע (ביג דאטה), על מנת לסייע למועמדים ולמעסיקים בתחום ההייטק להגיע זה לזה. האלגוריתם מסוגל לחזות ולהמליץ למועמדים על הצעד הבא שלהם בקריירה בדרך למשרת חלומותיהם, על סמך הקשרים החברתיים שלהם.

האידיאל: חבר מביא חבר

אחד האתגרים הבולטים כיום בשוק העבודה ובמיוחד בשוק ההייטק הוא גיוס מועמדים איכותיים ומוצלחים לחברה. חברות משקיעות משאבים רבים בכדי להגיע למועמדים הנכונים, בזמן ובצורה הנכונים. ״כיום, השיטה הטובה ביותר להשמה מוצלחת בהיי טק נחשבת בעיני כל ל"חבר מביא חבר", אולם רק 20-30% מהמועמדים מגיעים בדרך זו. Workey משכללת את השימוש בשיטה והופכת אותה לאוטומטית – לטובת כל הצדדים המעורבים בתהליך. בישראל ישנם כיום כ-270 אלף עובדים בחברות היי טק, מתוכם כ-60% פתוחים להצעות עבודה (מחפשים פסיביים) וכ-25% מחפשי עבודה אקטיביים.

השימוש ב-Workey מועיל לשניהם שכן המחפש שולט ברמת החשיפה למעסיקים פוטנציאליים ובאופי התהליך״, אמר לגיקטיים דני שטיינברג, VP Marketing & Business Development ב-Workry.

לפי החברה, למוצר שפיתחה יש מספר יתרונות בתהליך ההעסקה של עובדים בהייטק; עבור מחפשי עבודה אקטיבים ופסיביים, Workey מנתחת כמויות רבות של מידע על מנת לחזות, להתאים ולהמליץ על משרות מתאימות למסלול הקריירה של המועמד, בזמן הנכון ובאופן אנונימי, כך שמחפש העבודה שולט בתהליך וברמת חשיפתו. הפלטפורמה גם מנתחת את הקשרים החברתיים של המועמד (ברשתות החברתיות השונות – פייסבוק, טוויטר, לינקדאין) כדי לקדם אותו באמצעות חבריו אשר עובדים אצל המעסיק הפוטנציאלי. בנוסף, הפלטפורמה מאפשרת חיבור ישיר בין המועמד למנהל המגייס ורק ברגע שהמועמד מעוניין בכך.

עבור חברות ההייטק המגייסות, Workey מאפשרת נגישות למועמדים פסיביים, כאלה שאין לחברות גישה אליהם בערוצי הגיוס המסורתיים כיום (שכן אלו מעדיפים להישאר אנונימיים ולא להדגיש את העובדה שמחפשים אחר עבודה אחרת, בזמן שעובדים במקום מסוים). על ידי ניתוח המועמד וקשריו, במקביל לדרישות החברה, המערכת יודעת להציג לחברות רק את המועמדים בעלי ההתאמה הגבוהה ביותר למשרה, ובכך חוסכת לא מעט זמן למחלקת כוח האדם והמגייסים. לעובדים הקיימים בחברות המציעות משרות, Workey מאפשרת להביא חבר או מכר לעבוד איתו במקום העבודה, בלחיצת כפתור.

בין מתחריה הישירים והעקיפים של Workey ניתן למנות חברות רבות ובראשן כמובן Linkedin (המהווה רשת חברתית מקצועית), לוחות דרושים כגון AllJobs ו-Monster האמריקאית וחברות ההשמה.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

״ב-Workey אנחנו מנסים לתקוף את עולם ההשמה בצורה טכנולוגית בכדי להביא ערך אמיתי גם למחפש העבודה הפוטנציאלי וגם לחברות המגייסות שעובדות איתנו. אלגוריתם ה-Predictive Path שלנו מנסה לחזות מה הן סוגי המשרות והתפקידים הרלוונטיים למועמד על סמך השוואת היסטוריית הקריירה שלו למיליוני פרופילים אחרים – כך אנחנו יכולים להתאים משרות רלוונטיות מאוד למועמד ומשרות שקידמו בקריירה אנשים אחרים הדומים לו. בעידן מחלקות ה-Sourcing וה-Linkedin – אנשים מוצפים בפניות מציקות של הצעות עבודה גנריות. אצלנו התהליך הוא דיסקרטי וממוקד – פרופיל אנונימי של כל משתמש מוצג רק לחברות שאנחנו מנתחים כרלוונטיות עבורו ורק למשרות הרלוונטיות. במידה ומנהל מגייס בחברה מביע עניין, המועמד ייקבל בקשה לחשוף את פרטיו מהמערכת״, אמר שטיינברג.

כדי להבין קצת טוב יותר מי אתם, לאו דווקא על סמך התפקיד הנוכחי שלכם והתכונות שבחרתם לאפיין לעצמכם, תתבקשו גם להצביע בעד או נגד משרות רלוונטיות, כדי שהמערכת תלמד להכיר אתכם ומה מעניין אתכם ומה לא. לצד כל משרה מצורף נימוק של למה אתם עשויים להתאים לעבודה. יחד עם זאת, בבדיקה שערכתי, גם אחרי שסימנתי שאני ממש לא בעניין של הרבה מהמשרות, המשיכו להגיע אלי משרות לא מאוד רלוונטיות. הרגשתי שחסר לי קצת יותר עומק, קצת יותר דיוק לגבי המשרות שרלוונטיות אליי ולתחום שלי. אבל מסתבר, שחוסר הדיוק הזה הוא מכוון.

על סמך מה בעצם המשרות המוצעות מתבססות? ״פיתחנו את אלגוריתם ה-Predictive Path שלנו בכדי להמליץ למועמדים על משרות ולמעסיקים על מועמדים. האלגוריתם מתבסס על כישוריי המועמד, הקשרים שלו ובעיקר על היסטוריית הקריירה שלו. אנחנו לוקחים את כל הנתונים האלה ומשווים לכמויות אדירות של מידע על כישורים וקריירות של אנשים אחרים בכדי לנסות ולחזות עבור כל אחד – אילו משרות מתאימות לו לקריירה כרגע, אילו משרות ייקדמו אותו בקריירה ואילו משרות הן שינוי מתקבל על הדעת במידה ורוצים לשנות קריירה״.

אבל בתכלס, אני יכולה להמציא כל תכונה שכביכול יש לי.. ובזה זה נגמר? מה מונע ממני לפברק פרופיל? ״אנחנו מתבססים על מספר מקורות מידע אפשריים; מידע שאת מעדכנת על עצמך בפרופיל; קו״ח שאת מעלה – מועבדים ומנותחים אוטמטית ע״י המערכת, רשתות חברתיות שאת מחברת (כרגע גוגל, טוויטר, לינקדאין ופייסבוק, ובעתיד הקרוב גם github, stackoverflow ודברים טכנולוגיים יותר). ככל שתקשרי יותר מקורות מידע, ככה מבחינתנו הנתונים יהיו אמינים יותר. שאלת הפיברוק רלוונטית, הנ״ל עוזר לנו לתת משקל גבוה יותר למועמדים עליהם קיים מידע מעמיק ורחב יותר, יחד עם זאת, כפי שציינת – את יכולה לפברק גם קו״ח, גם את פרופיל הפייסבוק או הלינקדאין שלך וכו׳ – מבחינת מציאת עבודה זה לא יביא אותך רחוק מן הסתם״.

מה קורה עם קורות החיים שאני מעלה לאתר? למי יש גישה אליהם?
״לאף אחד. קו״ח שאת מעלה משמשים כעוד שכבת מידע לגבייך העוזרת לנו לנתח אותך ולדעת לאילו תפקידים וחברות להמליץ עלייך. אנחנו מציגים למנהלים המגייסים בחברות שאנו עובדים איתם, מועמדים שהמערכת מזהה כמתאימים. מה שמוצג להם – זה הפרופיל האנונימי של המועמד שכולל תמצות כישוריו, תוצאות הניתוח שלו וחוזקת הקשר שלו לעובדים בארגון. אנחנו לא מציגים – שם, פרטים מזהים, פרטיי התקשרות ושמות של חברות קטנות בכדי למנוע חשיפה של המועמד. רק במידה והמנהל המגייס מביע עניין – המועמד ייקבל בקשה מאיתנו – לאשר חשיפת פרטיו לאותה חברה רלוונטית למשרה ספציפית. אם ייאשר – פרטיו והקו״ח ייחשפו (בהקשר הזה, דמייני Tinder רק אנונימי)״.

אוקיי, ונניח ומצאתי משרה שמצאה חן בעיני, איך מתקדמים משם? אני רואה שאין אופציה לשלוח הודעה למגייס. ״אנחנו ב-Workey, מאמינים שהמועמד המודרני הוא פאסיבי בטבעו ולכן לא מאמינים שמועמד צריך להגיש בקשות או לשלוח קורות חיים למעסיקים. תצוגת המשרות למועמד וסימונם מאפשרת כמה דברים: כמועמד, אנחנו מאפשרים לך תוך כמה דקות להיחשף ולסמן משרות רלוונטיות ולהבין האם יש לך חברים שיכולים לקשר אותך לאותה למשרה. כאשר מועמד מביע עניין במשרה מסויימת, הפרופיל האנונימי שלו ייקבל עדיפות בהצגתו למנהל המגייס הרלוונטי. כמו כן, המערכת שלנו לומדת אוטומטית העדפות של מועמדים ושל מעסיקים, בכדי להציג לכל אחד את הדברים הרלוונטיים לאורך זמן״.

מימין לשמאל: דנה פולימר, רועי ראובני, דני שטיינברג, בן ראובני, עמיחי שרייבר

מימין לשמאל: דנה פולימר, רועי ראובני, דני שטיינברג, בן ראובני, עמיחי שרייבר

הפלפטורמה הושקה ממש בשבועות האחרונים לקהל הרחב, לאחר תקופה של בטא סגורה, במהלכה נרשמו לשירות כ-5000 מועמדים ו-20 חברות מגייסות. עד כה גייסה Workey כ-1.6 מיליון דולר בהובלת Magma Venture Capital (במסגרת קרן Magma 4) ובהשתתפות Wellborn Ventures. המודל העסקי של החברה מבוסס על תשלום מהחברות המגייסות. במשרדיה הממוקמים בתל אביב מועסקים כרגע כ-7 עובדים.

Workey הוקמה על ידי בן ראובני, יוצא 8200 ו- XIV, ועמיחי שרייבר, לשעבר XIV ו-Mobileye. בעת עבודתם בחברות היי טק שונות, זיהו השניים צורך בכלי משוכלל שישדך בצורה מיטבית בין מעסיקים לעובדים פוטנציאליים. עוד שותפים במיזם דני שטיינברג, ורועי ראובני, לשעבר ה-Art גורו של Fiverr, שאחראי על עיצוב המוצר.

וידאו – Workey – Introduction

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

7 תגובות על "משנה מסלול: הסטארטאפ הישראלי Workey מציג דרך אחרת לחיפוש עבודה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Karin14
Guest

רק אני שמתי לב שבתמונה מצולמת אישה בשם דנה פולימר, אבל היא היחידה שמופיעה בתמונה ואין הסבר על תפקידה בחברה?

spinningkitty
Guest

חברות כאלו צצות עכשיו כמו פטריות אחרי הגשם, יש אשכרה חברה תורכית עם אותו השם שעושה את אותו הדבר.

rocketgirl
Guest

חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי חברה שעושה אותו הדבר

spinningkitty
Guest

Worky.co

rocketgirl
Guest

האתר הזה הוא אתר תורכי למערכת לניהול משימות ושיתוף מסמכים בתוך הארגון…. מה הקשר לעולם בו פועלת Workey , להשמה ולקריירה….

hyperbolic
Guest
boaz
Guest

way to go Workey http://www.workey.co

wpDiscuz

תגיות לכתבה: