הגנת הפיראטיות של Windows Marketplace נפרצה בתוך שעות מההשקה

מספר שעות לאחר ההשקה הרשמית של חנות האפליקציות החדשה של מיקרוסופט, ה-Windows Mobile Marketplace, משתמשים כבר הצליחו לפרוץ את הגנת האפליקציות אשר אמורה למנוע העתקה והפצה של אפליקציות שהורדו בצורה חוקית מחנות האפליקציות.

marketplacecopyלפי הודעה שפורסמה בפורום XDA מספר שעות לאחר ההשקה הרשמית של חנות האפליקציות החדשה של מיקרוסופט, ה-Windows Mobile Marketplace, משתמשים כבר הצליחו לפרוץ את הגנת האפליקציות אשר אמורה למנוע העתקה והפצה של אפליקציות שהורדו בצורה חוקית מהחנות.

לדברי המפתח שגילה את הפירצה, ההגנה של מיקרוסופט אינה כוללת שום צורה של Copy Protection ומתבססת על מחיקת קובץ ה-CAB של האפליקציה מיד לאחר ההתקנה. מסיבות ברורות, המפתח בחר שלא לחשוף את השיטה המדויקת שבה בוצעה הפריצה, אך ציין שבתוך פחות מ-5 דקות, הוא הצליח לגרום למערכת לשמור את קבצים ההתקנה בנתיב אחר ולאחר מכן להעתיק אותם הצידה. ביצוע הפעולה השאיר בידיו את קובץ ה-CAB המתקין את האפליקציה אותו הוא הצליח להעביר ולהתקין על מכשירים נוספים. מספר שעות לאחר מכן, עדכן המפתח את הפוסט והוסיף כי מספר מפתחים נוספים הצליחו למצוא את הפירצה באופן עצמאי.

חשוב לציין שאף על פי שההתחייבות של מיקרוסופט להגנה על האפליקציות ב-Market היא בסיסית ביותר כפי שניתן להבין מהסכם השירות עליו חותמים המפתחים המעלים אפליקציות לחנות, אלו חדשות רעות מאוד למיקרוסופט בכלל ולמפתחי האפליקציות עבור פלטפורמת ה-Windows Mobile בפרט.

יניב פלדמן

צ’יף-גיק ועורך ראשי. יזם, סטטיסטיקאי חובב, טכנולוג בדם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ו-Microsoft MVP בתחום אבטחת מידע. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: