13 דברים שהאייפון שלי יכול לעשות והאייפון שלכם לא

תהליך ה-Jailbreak או פריצה למכשירי אייפון פותח עולם שלם של אפשרויות התאמה אישית ויכולות שלא היו קיימות לפני כן באייפונים. עומרי קוגמן, חבר בקהילת ה-Jailbreak, מסביר מה אתם מפסידים

תמונה: Pexels

מאת עומרי קוגמן

רובנו מכירים את החנות של האייפונים הפרוצים, Cydia (סידיה), כבר מ-2008, כשהייתה בתחילת דרכה. בהתחלה, אנשים ביקשו לפרוץ את מכשירי האייפון שלהם בעיקר כדי להוריד משחקים בחינם, כשהמתקדמים בינינו השתמשו בפריצה בשביל להתקין תוספים שהשלימו להם את החסר במערכת ההפעלה של מכשיר האייפון. ואגב, אם תהיתם – מקור השם "סידיה" הגיע על שם עש שהזיק לפירות עץ (מישהו אמר תפוח?).

היום, חלה התבגרות מסוימת בקהילה. יותר אנשים מכבדים את הפריצה בשל היתרונות הייחודים שהיא מקנה, כלומר, מתעסקים בעיקר באיך להתאים את מערכת ההפעלה בעזרתה, בצורה שתענה על הצרכים שלהם בדרך הטובה ביותר. אמנם לאחרונה נראה ש-Cydia קצת מקרטעת, אבל כל זה לא גורע ולו במעט מהיתרונות שבתהליך ה-Jailbreaking. הנה כמה סיבות שגרמו לי לבצע אותו באייפון שלי.

1. AudioRecorder  – הקלטת שיחות

רשימת ההקלטות במכשיר. ניתן לשתף בכל מקום.

הקלטת שיחות אינה משולבת במערכת ההפעלה, בשל מדיניות הפרטיות של אפל ושמירה על פרטיות הצדדים. קיימות שלל אפליקציות המציעות את השירות הנ"ל בכסף על פי כמות ההקלטות. אולם החיסרון העיקרי ברוב האפליקציות הללו הוא שאת השיחות מנהלים דרכן, כלומר בכדי להקליט שיחה, על המשתמש לעבור דרך האפליקציה. לשם כך, נוצר התוסף AudioRecorder המעולה בידי המפתח המוכשר @limneos. התוסף מקליט שיחות ושומר אותן על מכשיר האייפון. כך ניתן לשתף את ההקלטה ברשתות החברתיות אם נחפוץ בכך, או בענן של גוגל למטרות גיבוי. התוסף מאפשר הקלטה בלחיצת כפתור או באופן אוטומטי בכל שיחה יוצאת או נכנסת. בנוסף, קיימת תמיכה בהקלטת שיחות בסקייפ, ווטסאפ ו-ווייבר.

2. WhoozItPro – זיהוי שיחות

התקבלה שיחה ממספר שאתם לא מזהים, ואתם מאוד רוצים לדעת במי מדובר? נכון יש לנו אפשרות ללכת לבדוק בגוגל מי מתקשר אלינו, אבל קיים סיכוי גבוה שהשיחה כבר לא תהיה רלוונטית עד שנצליח למצוא אותו. כאן נכנס התוסף הנ"ל. עם זיהוי שיחות בצורה מיידית כאשר השיחה נכנסת. התוסף מתחבר למאגר המידע של אפליקציית Truecaller שמכילה מילארדי מספרים ברחבי העולם ובנוסף יודע להגיד לך מתי זו שיחת "ספאם" ומשאירה את הבחירה בידייך אם אתה רוצה לענות.

3. CallbarX – מנהל שיחות

שיחה שנכנסה בדיוק בצומת קריטית שאסור לך לפספס בווייז – בשילוב עם 2 התוספים שהוצגו למעלה

אתם בדיוק קוראים כתבה מאוד מעניינת באתר Geektime ובדיוק כשאתם מגיעים לשיא, נכנסת שיחה. אפל עשו את זה בצורה כזו, שלא תוכלו להתחמק מהשיחה אלא אם תדחו או תענו לשיחה הנכנסת. בנוסף, השיחה הנכנסת תכסה לכם את כל המסך. לשם כך נוצר התוסף CallbarX. השיחה תוצג לכם כבאנר קטן מחלקו העליון או התחתון של המסך לבחירתכם, עם אפשרות של הסתרה שלו לגמרי בעת שנכנסת השיחה.

4. Small + Auto Dismiss Siri – סירי יעילה יותר

אם כבר אנו עוסקים בנהיגה ואייפון, מי מאיתנו לא משתמש בסירי שקיבלה תמיכה לעברית ממש בגרסאות האחרונות של האייפון? אז אתם רוצים שהיא תקריא או תכתוב לכם הודעה בווטסאפ (בעזרת השימוש ב-"היי סירי" ללא מגע במכשיר עצמו) אבל בדיוק אתם בצומת הקריטי שדיברנו עליו למעלה. למה סירי צריכה לתפוס לכם את כל המסך? אין לנו צורך בכך כשאנחנו לא מעוניינים בתוצאה של החיפוש שלה. בנוסף, ניתן יהיה להגדיר זמן אוטומטי לכך שסירי תשתחרר לנו אוטומטית מהמסך. ניתן כמובן לחזור למסך המלא של סירי כאשר נמשוך את הבאנר שלה למעלה.

5. SmartVolumeControl2 – בקרת הווליום במכשיר

אז נמשיך בקו המינימליזם, ונספר את הסיפור הבא: אתם בדיוק רואים איזה וידאו מצחיק שאתם רוצים להראות לחבר שלכם עם האנדרואיד המגניב שלו, והווליום קצת חלש. אז אתם רוצים להגביר את הווליום בעזרת הכפתורים בצד. ואז, קופץ הסמל הענק שמכסה כמעט חצי מסך רק כדי להראות לכם שהצלחתם לבצע את הפעולה הבסיסית של ללחוץ על כפתור הווליום. כאן נכנס התוסף הנ"ל. עם מעל 8 עיצובים שונים (ומתעדכן) של איך תראה פעולת השליטה של הווליום במכשיר ניתן להיות בטוחים שהרגע המביך הזה כבר לא יקרה יותר. בנוסף, התוסף מאפשר לשלוט על הווליום גם במסך הנעילה, כאשר האייפון נעול והמסך יתעורר מעצמו.

6. LockPlus וערכות נושא למכשיר

מי מאיתנו לא חשב להכניס קצת טעם למערכת ההפעלה של אפל? קצת צבעים, סמלים שונים, אינדיקציות שונות במקומות שאנו צריכים ועוד. כאן נכנס התוסף של LockPlus. התוסף מציע לכם מבחר גדול ומתעדכן של ערכות נושא למסך הנעילה, ובנוסף, אף נותן לכם לעצב בעצמכם – מאוד בקלות יש לציין – רק לגרור אובייקטים על המסך. אז אם לא אהבתם את המנעול או את הצבע של השעון שבדיוק לא מסתדר עם הרקע הבהיר שלכם, או למשל אתם רוצים לדעת כמה אתם יכולים להיות רגועים כי השליטה בידיים שלכם. בנוסף, קיים תוסף בשם Anemone, שמציע כמעט אין סוף ערכות נושא למכשיר עצמו (בתמונה – אנשים שלקחו את זה לקיצון והחליטו להפוך את האייפון שלהם לווינדוס – רק מבחינת תצוגת הסמלים כמובן)

7. הורדה ישירה של גירסה ספציפית- AppAdmin

אפליקציה מסויימת החליטה להשתדרג. אבל מה? החליטו הפעם להוסיף לכם קצת פרסומות, לבטל לכם את קיצורי הדרך שהתרגלתם אליהם או להוסיף סמלים שממש לא לטעמכם. התוסף הנ"ל שם סוף לשדרוגים לא רצויים של אפליקציות. התוסף יחזיר אותכם בקלות ובזריזות לגירסה שאתם תבחרו. במידה ומפתחי האפליקציה יזרמו איתכם ולא יחסמו גישה לגירסאות ישנות יותר, כמובן.

(לאפליקציה המצולמת אין קשר לכתבה :) )

8. Youtube++ – סט כלים ליוטיוב

כן, החלום הרטוב התגשם, נגמרו החיפושים. סט הכלים הנ"ל עבור אפליקציית יוטיוב יאפשר לכם לשמוע את השירים מהיוטיוב ברקע (כלומר, כשהאפליקציה לא פעילה במסך הראשי) ולהמשיך לשמוע את השירים האהובים עליכם. בנוסף, ניתן להוריד ולשמור סרטוני יוטיוב (או רק את הסאונד שלהם – מה שתבחרו) ואפילו לייבא אותם לספריית השירים או לאלבום סרטוני הוידאו האישית שלכם במכשיר. בנוסף, התוסף יבטל לכם לחלוטין את הפרסומות שמוצגות בסרטונים השונים.

דוגמא להורדה של שיר בפורמטים השונים.

9. Watusi  – סט כלים לווטסאפ

גם כאן, התוסף מתלבש לנו על אפליקציית הווטסאפ, ופשוט מכניס לתוכה תוספים שאף אחד לא יכול להישאר אדיש אליהם. בין האפשרויות שהתוסף יקנה לכם:
– הסתרת הוי הכחול עבור אנשים ספציפיים או קבוצות כאשר אתם עצמכם יכולים לראות את הוי הכחול של הצד השני.
– צפייה בהודעות מחוקות – האדם החליט שהוא מוחק את ההודעה ששלח לכם בטעות, ואתם תמשיכו לראות אותה ואפילו תוכלו לצטט אותה כאילו היא עדיין קיימת בשיחה. תבחינו בסמל הקטן שיש ליד ההודעה וכך תדעו אם היא נמחקה או לא.
– נעילה של צ'אטים מסויימים שתבחרו (קוד, זיהוי פנים או טביעת אצבע – לבחירתכם)
– הסתרת הפעם האחרונה שהתחברתם – אם אתם לא רוצים לבטל את ה"נראה לאחרונה" ועדיין אתם לא רוצים שיראו מתי אתם מתחברים. (לא יראו שהתחברתם – וה"נראה לאחרונה" יישאר באמת הפעם האחרונה שהתחברתם)
– עוד המון תוספים לצאט, סטיקרים, הקלטות ועוד.
• ניתן לשלב את התוסף  OnlineNotify של אותו המפתח, @FouadRaheb שמשתלב בצורה נפלאה גם הוא בווצאפ, כדי לדעת מתי חבר שלכם מחובר, התחבר או מקליד לכם הודעה.

10. ShortLook – שינוי קבלת ההתראות במכשיר

התוסף הבא משמש בעיקר לנראות, אך גם בגלל שרוב המסך שחור של ההתראה שחור מאחוריו הוא יחסוך לכם מעט בסוללה. התוסף מתלבש על ההתראות של המכשיר כאשר הוא נעול, ומציגה אותם בצורה גדולה, ברורה, ויפה יותר. כל פעם שתקבלו הודעה, המסך יציג בגדול את האפליקציה שאליה נכנסה ההתראה, ואם יש לכם זיהוי פנים, תתגלה רק כאשר הפנים שלכם יהיו מול המסך (אם אפשרתם את זה בהגדרות). בנוסף, ניתן להגדיר כמה שניות ההתראה תופיע על מסך המכשיר.

11. Safari plus + FullSafari – סט כלים לספארי

ספארי, הדפדפן המובנה במכשיר, מקבל שדרוג משמעותי עם 2 התוספים הנ"ל. הראשון מוסיף לספארי מנהל הורדות שלם, שדרכו ניתן להוריד סרטוני וידאו מכל אתר אינטרנט, קבצי PDF וכל מה שעולה על רוחנו. ובדיוק כמו הדפדפן שלנו במחשב האישי – ניתן להציג אתרי אינטרנט השונים כ"תצוגת מחשב שולחני" – כאילו אנו גולשים בדפדפן שיושב על המחשב האישי (מה שיגרום לאתר להציג את עצמו אחרת.) התוסף השני, שמשתלב איתו בצורה נפלאה, זו ההצגה האתרים בתור "טאבים" בדפדפן, בדיוק כמו באייפד, זה אכן נוח גם למכשירי האייפון.

12. CCSupport – עצבו את מרכז הבקרה שלכם

השליטה במרכז הבקרה בידיים שלכם

כחלק מהחופש שלנו לקסטם את המכשיר כפי שבא לנו, מגיע גם החלק של מרכז הבקרה. התוסף הנל יאפשר לנו להזיז, להגדיל, לעצב להסיר ולהוסיף כל קיצור שיעלה על רוחנו. בנוסף התוסף הזה מבטל (באמת ולא ל-24 שעות כפי שזה מגיע ממערכת ההפעלה את הוייפי ואת ה-Bluetooth, אם תבחרו בכך.

13. AppsManager + Filza  – ניהול האפליקציות במכשיר

Filza הנו סייר הקבצים במכשיר האייפון שלכם. בעזרתו, תוכלו לגשת לכל תיקייה ולכל קובץ שיושב אצלכם במכשיר, ועל כן לערוך או להעביר אותו לאן שתצטרכו. התוסף AppsManager יאפשר לכם לעבור על כלל האפליקציות במכשיר, לגבות כל אחת (או כמובן להחזיר מגיבוי) לראות כמה היא שוקלת, וכמובן למחוק את כלל נתוניה. ביחד עם התוסף של סייר הקבצים שהוצג לפני כן, אף תוכלו לגשת לקבצים של האפליקציה במכשיר שלכם, ולערוך אותם במידת הצורך. (למשל –  למחוק את קובץ הקול בווייז שמתריע על "סכנה בדרך" – לא שאני רומז משהו).

דוגמא למנהל הקבצים באייפון

לסיכום

כפי שניתן לראות, מכשיר האייפון שלנו מסוגל לעשות דברים רבים וטובים, שהרבה אנשים לא מודעים אליהם. אך עם זאת, יש לזכור כי הפעולה של פריצת המכשיר עלולה לפגוע בפרטיותכם ולפתוח דלת אחורית מסוכנת שעשויה לפגוע באבטחת "הגן הסגור" שאפל מנסה לשמר. כתבה זו אינה מהווה המלצה לפרוץ את מכשירכם.

הכתבה מציגה מגוון מצומצם של דברים שניתן לעשות עם המכשיר שלכם, אך יש לזכור כי הדבר העיקרי שמעניקה לנו הפריצה, הוא החופש לעשות את הדברים איך שבא לנו עם המכשיר ששילמנו עליו את מיטב כספנו. הדבר כאמור לא מזיק לאפל, שכן בעבר ועד היום, היא לוקחת את הרעיונות הנפלאים שיש למכשיר פרוץ להציע, ומשלבת אותם בצורה טבעית במערכות הפעלה מתקדמות יותר (דוגמא אחת פופולרית ביותר – היא החזקת הסמן במקלדת כדי לנוע בטקסט – שקיים כבר החל מגירסא 7 כתוסף). בנוסף, כך אפל יכולה לחזק יותר את מערכת ההפעלה שלה בפני פריצות.

את הפריצה ניתן לבטל בכל עת, על ידי תוספים שיודעים למחוק את הפריצה כליל בנוסף לכך שניתן לבצע שחזור הגדרות יצרן מלאות ולעדכן לגירסה המתקדמת ביותר, אם מאסתם בפריצה. בניגוד למה שרבים מהאנשים נוטים לחשוב – הפריצה היא תהליך חוקי לחלוטין, כמעט כמו שתכנסו לבית שלכם דרך חלון שבור. אם אתם בעניין, ניתן למצוא לא מעט אתרים ומדריכים שיסבירו לכם איך עובד התהליך, סטטוס הפריצה, הכלים השונים והמעמד החוקתי של הפריצה ברחבי העולם.

עומרי קוגמן עובד בחברת אבטחת מידע, פעיל בקהילת ה-jailbreak כבר שמונה שנים. מאוהב במכשיר התפוח אבל רק אם אפשר לנצל אותו עד הקצה.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

14 תגובות על "13 דברים שהאייפון שלי יכול לעשות והאייפון שלכם לא"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Sean
Guest

Is it 2008 again?

איש
Guest

במקום לפרוץ ובלגן הכל באנדרואיד….

מישהו
Guest

ממש. ספר לו שעם אנדרואיד וroot יש לך מחשב של ממש בכיס!

אסף
Guest

היי אני בגרסה 10.3.2 פרוץ
אך הרבה דברים לא עובדים לי
לדוגמה אפסטור לא נותן להוריד/לעדכן אפליקציות
אפליקציות שאני לא יכול להיכנס לדוגמה פייפאל/בנק וכו׳
ועוד תוספים שלא נתמכים
יש פתרון?

Daniel Cohen Gindi
Guest

גם לא יעבוד לך. אפליקציות פיננסיות עם צוות אבטחה איכותי דואגות לא לרוץ על מכשירים פרוצים, על מנת שנוזקות פיננסיות למיניהן לא יקחו לכם את הכסף.

Dan Allouche
Guest

כן יש פתרון הנה הלינק למדריך

[Tutorial] How to bypass Paypal jailbreak detection from jailbreak

Snir
Guest

איך פרצת את האייפון שלך? גרסה 12 ניתנת לפריצה?

mishu
Guest

חבל שמשתמשים במילה פריצה…. זה נותן קונוטציה של משהו לא חוקי.
JB הוא תהליך חוקי לגמרי שרק משפר את היכולות של האייפון.

ארז
Guest

תודה רבה עומרי על הכתבה המעולה! בזכותך פרצתי את האייפון והתקנתי הרבה תוספים שעזרו לי לבנות הרבה יותר מהמכשיר שלי

עמי
Guest

כל הכתבה הזו הייתה מועילה/אמינה/רלוונטית,אם היה טורח הכתב לציין איזו גרסה הוא מריץ על האייפון ויותר מכך אם היה מפנה לקישור לפריצה עצמה כמתבקש.כשכל זה לא נעשה זו עוד כתבה משמימה שבנקל אפשר היה לכתוב על השלג דאשתקד,לא מועילה ולא רלוונטית לאיש וחבל מאוד.

אורון
Guest

יש פריצה ל ios 12.12 אייפון X

סתם אחד
Guest

לא יאומן שבעלי אייפון צריכים לפרוץ אותו בשביל פעולות בסיסיות..
לא יותר פשוט (ויותר זול) לקנות אנדרואיד..?

איציק
Guest

תודה על הכתבה.

No.9
Guest

לא דיברת על החיסרון הענק שזה גורם לאייפון. שהיה יתרון ענק מול אנדרואיד.
חולשות אבטחה

ו.. עוד משהו… נסה לעדכן גרסה מ"ע עם אייפון שהוא jb

כתבה טובה אך לא מושלמת

wpDiscuz

תגיות לכתבה: