9 פיצ׳רים שפלטפורמת הוידאו שאתם מפתחים חייבת לכלול

מתכננים להוסיף לפלטפורמה שאתם מפתחים כלי וידאו? זה לא פשוט כמו שזה נשמע, אבל אם עושים את זה נכון – זה שווה את זה. השורה התחתונה: אלה 9 היכולות ההכרחיות לכלי הוידאו שלכם

צילום/ תמונה: pexels

מאת אביטל צובלי, Kaltura ,Developer Advocate

נקודת המוצא 

היה לכם רעיון אדיר ויצרתם אפליקציה. זאת אפליקציית web אבל יש לה גם גרסת מובייל. זו יכולה להיות אפליקציה בתחום השיווק האינטרנטי, או אולי דווקא בתחום החינוך. סביר להניח שיש בה אלמנטים של רשת חברתית ופיד. בכל מקרה, החלטתם שיהיה מגניב להוסיף לה יכולות וידאו ולאפשר למשתמשים שלכם להעלות את קטעי הוידאו שלהם. בסוף, זה מה שמוכר היום.

אבל רגע

אתם בטוחים ברעיון הזה עד שאתם מתחילים לבחון את יכולות הוידאו שאפשר להוסיף לפלטפורמה שלכם. זה לא באמת כל כך פשוט כמו שחשבתם. אם תרצו להעניק למשתמשים שלכם את היכולת לנצל את כלי הוידאו באופן המיטבי, תצטרכו לעבור דרך לא מעט תחנות, בטח מעבר למה שדמיינתם.

1. העלאה ואחסון

בואו נתחיל עם הדברים הבסיסיים ביותר.
כדי להשתמש בוידאו, למשתמשים שלכם חייבת להיות היכולת להעלות תכני וידאו. הם יעשו זאת באמצעות המחשבים או הטלפונים הסלולריים שלהם, וצריך לאפשר להם להזרים קטעי וידאו בכל פורמט וגודל, נכון? ומה קורה אחרי שהם העלו את קטע הוידאו? הוא זקוק ל'בית', 'תיבה' כלשהיא בענן בה יאוחסנו כל קטעי הוידאו של הפלטפורמה שלכם.

2. עריכה

ומה אם המשתמשים ירצו לבצע עריכה בסיסית של קטעי הוידאו שלהם? לקצר אותם, או אולי לחלק אותם לכמה קטעים קצרים יותר? תצטרכו לוודא שיש להם את מגוון האפשרויות הללו: להחליף את שהיה, או ליצור קטעים חדשים מקטע הוידאו המקורי.

3. טראנסקודינג (המרת קידוד)

סביר להניח שלא לקחתם בחשבון את עולם הטראנסקודינג, הידוע גם בשם המרת קידוד.
בכל מקרה, מדובר בתהליך בו קבצי הוידאו מומרים לפורמטים שונים, כדי שיהיו זמינים לצפייה בסוגי מכשירים שונים.
כדי להדגים את הרעיון, הרי שטלוויזית ה-55 אינץ׳ שלכם לא מציגה קטעי וידאו בגודל זהה לזה של הטלפון הסלולארי שלכם. בדומה לכך, דמיינו כמה זמן ייקח לקטעי וידאו מהטלוויזיה להיטען בטלפון.

קטעי הוידאו האלה עוברים המרת קידוד בעזרת codecs, אשר יכריעו כיצד הקבצים הללו יידחסו, תוך שמירה על איכות מיטבית וניצול מירבי של רוחב הפס – תהליך הדורש משאבים רבים מהשרת.
עוד דבר שכדאי לקחת בחשבון הוא הצורך בכמה מעבדים חזקים, אשר ימירו כל קטע וידאו שיועלה למספר פורמטים שונים, ברזולוציות ודרגות איכות שונות.

4. Thumbnails

האם יצא לכם להעלות קטע וידאו שלכם ליוטיוב, וברגע שהוא היה מוכן לצפייה, לגלות לחרדתכם שהתמונה המייצגת של הוידאו היא צילום נוראי שלכם עם עיניים חצי עצומות? ובכן, התמונה המוקטנת (או המוגדלת) שתייצג את קטעי הוידאו של המשתמשים שלכם היא למעשה מה שימשוך (או לא) צופים לפוסט מסוים, לכן כמובן שתרצו להבטיח שיש להם את היכולת לבחור את הפריים המוצלח ביותר מתוך קטע הוידאו שלהם.

5. חיפוש

מה שמביא אותנו אל עולם החיפוש. אתם כמובן תרצו שכל מילת חיפוש תעלה סרטונים בהם היא מופיעה – בתיאור עצמו או במטה-דאטה. בואו ניקח את זה כמה צעדים קדימה: חשבו על האפשרות לבצע חיפוש בתכני הוידאו דרך הכתוביות המוטמעות בהם!
בגלל שתרצו להציף כל מה שעשוי להיות רלוונטי –  התאמות חלקיות, קטגוריות, והאשטגים, תזדקקו ליכולות חיפוש טובות ויסודיות.

6. אבטחה

יותר חשוב מכל החמישייה שסקרנו עד כה, הוא נושא האבטחה.
תהיו חייבים להגן על התכנים שלכם. תצטרכו לוודא שהסרטונים האלה אינם משוטטים להם ברחבי הרשת, זמינים לצפייה לכל אחד. בנוסף, תצטרכו לוודא שתוכן בתשלום זמין רק למי ששילם עבורו.
והנה, ברוכים הבאים לעולם ההרשאות והזכויות, האסימונים והאימותים, ההתחברות והסיסמאות.

7. Delivery

אחרי שהבנתם מי מקבל גישה לתכני הוידאו ומי לא, איך יגיע התוכן עצמו אל משתמש הקצה מבלי שהוא יאבד את סבלנותו בדרך עקב המתנה ארוכה מדי? ובכן, תזדקקו ל-CDN, רשת אספקת תוכן, אשר תציב גרסאות שמורות של הסרטון בשרתים שיופצו באופן גלובלי, כדי למנוע זמני טעינה ארוכים מדי.

ברגע שהסרטון מגיע למקום בו הוא אמור להיות, המשתמשים יזדקקו לנגן וידאו כדי לנגן אותו. חשבתם שהחלק הזה פשוט קורה, נכון? תחשבו שוב. נגן הוידאו הוא למעשה המסגרת שנפתחת ובה מוצג התוכן. כן כן, זו עם הכפתורים, קו הזמן ויתר האפשרויות השונות לצפייה בתוכן.

8. ניתוח

לנגן הוידאו חייבת להיות אפשרות לטלפן הביתה, כדי שאתם והמשתמשים עצמם תוכלו לצפות בנתונים וסטטיסטיקות לגבי הסרטונים: האם הם ארוכים מדי? האם ניכר שנוטשים אותם באמצע? האם משתמשים עוצרים ומריצים לאחור בגלל שקצב הסרטון מהיר מדי? כמה פעמים הם צופים ומהן שעות הצפייה המועדפות עליהם? אתם כמובן תרצו שכל המידע הזה יהיה זמין במערכת מזמינה וידידותית למשתמש, שתנגיש בקלות למשתמשים תובנות על מידת ההצלחה שלהם, במיוחד אם תרצו להכניס את רעיון המונטיזציה.

9. מונטיזציה

בנקודה מסוימת כל מוצר מגיע לשלב בו נראה בהחלט סביר שהמשתמשים יתחילו להרוויח כסף. והנה נכנסתם לעולם העמוק והאפל של טכנולוגיית הפרסומות. האפשרויות כאן מגוונות: אולי תרצו להשתמש בבאנרים, או לעזור למשתמשים שלכם לחשוב בענק וליצור קמפיינים מתוחכמים מבוססי וידאו שיניבו עבורם יותר כסף. בכל מקרה, אתם תרצו לספק את האפשרויות הטובות ביותר, ותוך כדי להבטיח חוויה למשתמשים שלהם, חוויה שתהיה שתהיה נעימה ולא מאיימת.

אל תוותרו

אחרי ששקלתם את כל הפרמטרים האלה, הוספת יכולות וידאו לפלטפורמה שלכם נראית כמו כאב ראש רציני שתעדיפו לוותר עליו. ממילא אף אחד לא זקוק לוידאו, נכון? טעות.

אם פועלים נכון, וידאו יכול לשכלל את הפלטפורמה פלאים. ובכלל, וידאו שובה לב, כיפי ורווחי מאד!

הכתבה בחסות Kaltura

פתרונות המדיה של קלטורה (פלטפורמת וידיאו כשירות VPaaS) – מאפשרים לחברות טכנולוגיה ולמפתחים לבנות ולהטמיע בקלות חוויות וידיאו עשירות לתוך מגוון המוצרים ותהליכי העבודה של הארגון. פתרונות המדיה של קלטורה ניתנים כ-API פתוח, עם סדרת SDK, כלים למפתחים ועשרות פיתוחי קוד ובכך הופכים את ההתנהלות עם וידיאו בקנה מידה גדול לפשוטה וידידותית למשתמש – משלב ההעלאה, עבור בקידוד, מטא-דאטה, ניגון, הפצה, אנליטיקה, מונטיזציה, אבטחה, חיפוש, אינטרקטיביות ועוד.
רוצים לשמוע אלינו עוד? מוזמנים לבקר אצלנו באתר

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: