שוק ההון מגיע אל הסמארטפון שלכם [אפליקציות]

רוצים למכור, לרכוש, לבדוק או סתם לדעת מה קורה בשוק ההון? בואו להכיר ארבע אפליקציות שיעזרו לכם להתעדכן בכל מקום ובכל שעה שרק תרצו.

מקור: דף האפליקציה, עיבוד תמונה

מקור: דף האפליקציה, עיבוד תמונה

עבור חלקנו, שוק ההון הוא כמו מגרש המשחקים אליו אנחנו רוצים להגיע במשך כל שעות היממה. עבור אלה מאיתנו שאינם מקצוענים בתחום, או אפילו עושים את צעדיהם הראשונים, ככל שאנו נכנסים יותר ויותר אל עומק הקורה – כך אנו רוצים לקחת חלק יותר גדול בחוויה ובמשחקיות. עד היום, היה עלינו להמתין למספר שעות פנויות על מנת להניח בצד את ענייני העבודה והיום יום על מנת לבצע את המסחר, אך כעת יחד עם הגעתם של הסמארטפונים, אנו יכולים לסחור מכל מקום, בכל שעה, ובכל רחבי העולם.

אנו מציגים לכם ארבע אפליקציות שיאפשרו לכם לשמור על קשר הדוק עם שוק ההון, למכור, לרכוש, להתעניין ולבדוק – במי בדיוק כדאי לנו להשקיע, איזה מנייה הצליחה ביממה האחרונה, איזה התרסקה לחלוטין, כמה בדיוק שווה מטיל זהב, והאם אכן שווה לנו להשקיע בו במקום בכספים "וירטואלים". רק אל תשכחו להרים את הראש מהמסך מידי פעם.

פועלים HD

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: בנק הפועלים – הורדה לאייפד

במטרה להעניק למשתמשים חווית שימוש אידיאלית ונוחה, החליט בנק הפועלם להשיק אפליקציה חדשה המיועדת אך ורק למכשירי האייפד בעלי המסך הגדול. לצד אפשרויות ניהול החשבון הסטנדרטיות הכוללות את בדיקת החשבון, צפייה בצילומי צ'קים, העברת כספים ועוד, החליט הבנק להציע גם ללקוחות שוק ההון מגוון אפשרויות ופונקציות חדשות, שיעזרו להם לנהל את חשבונם ישירות מהאייפד.

כעת, לקוחות בנק הפועלים המבצעים פעולות שונות בשוק ההון יוכלו לצפות בתמונת המצב של התיק האישי שלהם, להורות על קנייה או מכירה מכל מסכי האפליקציה השונים, לצפות בגרפים והשוואות בין ניירות ערך ומדדים שונים, לצפות בביצועי השווקים בארץ ובחו"ל וכמובן להתעדכן בחדשות כלכלה, בורסה ואפילו לקבל מבזקי טוויטר על שינויים וחדשות.

יתרון: עבורנו, היתרון המשמעותי הוא העובדה שהאפליקציה תומכת במכשיר האייפד, כך שבמקום להוציא את העיניים על מספרים והשוואות על מסך קטן במיוחד, כל תהליך הניהול וההתעדכנות נעשה בצורה הרבה יותר נוחה.

חסרון: מצד שני, אותו יתרון הופך גם לחסרון עבור לקוחות בנק הפועלים שאינם מחזיקים במכשיר אייפד, אלא בטאבלט מסוג אחר או כל סמארטפון. בעוד שהבנק מציע אפליקציות לביצוע כל אחת מהפעולות הללו בנפרד, מדובר על הרבה מאוד אפליקציות בודדות – לעומת האפליקציה החדשה הכוללת את הכל ביחד.

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

אקסלנס באזז

מחיר: חינם – מפתח: Excellence

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

הורדה לאייפוןהורדה לאנדרואיד

אחד הדברים הכי חשובים לכל מי שעוקב אחר שוק ההון, הוא לדעת מה המניה עושה בכל רגע נתון. אך לצד הידע הכלכלי החשוב, יש מדד נוסף שחשוב כמעט באותה המידה, המדד הפסיכולוגי, שמודד האם המשתמשים מדברים עליה, האם יש התלהבות סביב מנייה מסויימת או במילים פשוטות יותר, האם המנייה המדוברת מייצרת באזז.

בדיוק לשם כך יצרה אקסלנס את האפליקציה שלה, המאפשרת למשקיעים או אפילו למתעניינים בשוק ההון לעקוב אחר האפקט הפסיכולוגי שמייצרת כל מנייה בבורסת תל אביב, לצד הצגת ביצועייה בפועל. האפליקציה למעשה משמשת כברומטר של דעת הקהל לגבי מניות בורסת תל אביב השונות, ומאפשרת זיהוי מגמות בציבור באמצעות ממשק קריא ופשוט, גם עבור אלה שרק עושים את צעדיהם הראשונים בתחום.

יתרון: אפליקציה נוחה לתפעול, עם ממשק מזמין וצבעוני במיוחד שיכול לעזור גם לאלה שלא מבינים שום דבר בתחום להתחיל להבין באיזה מנייה כדאי להם להשקיע.

חסרון: למרות הנוחות והשימושיות של האפליקציה, לדעתנו היא משמשת בעיקר כאמצעי נוסף עבור אקסלנס להציג את שירותיה השונים ולנסות לדרבן משתמשים להרשם אליהם, בעיקר לאור העובדה שהחברה הקדישה לכך לשונית ומבקשת מהמשתמשים להשאיר פרטים על מנת שנציג ייצור עמם קשר.

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

ileumiTrade

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: Bank Leumi Ltd – הורדה לאייפון

לאומי, בצעד אולי מעט מפתיע, החליטה להשיק אפליקציה לשוק ההון שרלוונטית לא רק עבור לקוחותיה הפרטיים, אלא זמינה עבור כלל לקוחות הבנקים. באמצעות האפליקציה יכולים המשתמשים לעקוב אחר הפעילות בשוק ההון, לסדר את הצפייה בנתונים על פי רצונותיהם הפרטיים ולצפות במגוון רחב של מידע.

בין המידע השונה שמציעה האפליקציה, ניתן למצוא מדדים שונים (תל אביב, ארצות הברית ואירופה), סוגי תצוגות שונים (מפת חום, נתונים, גרף), ניירות ערך, מניות, תעודות סל, אג"ח ומגוון נתונים הכוללים נתוני מסחר, ספר פקודות, מחזורים ותשואות, חדשות, קרנות נאמנות, התפלגות תיקים ועוד נתונים מגוונים שבוודאי יעניינו את קהל המשקיעים.

יתרון: במידה ואתם כן לקוחות של בנק לאומי, האפליקציה מאפשרת לכם לא רק לצפות במידע אלא גם לבצע פעולות שונות של קנייה ומכירה, לצד צפייה בנתונים הרלוונטים לחשבון האישי שלכם.

חסרון: החסרון היחיד שהצלחנו למצוא באפליקציה הוא בממשק המשתמש, שאמנם מציע תצוגה גדולה וברורה, אבל בחירת הצבעים ביחד עם מסך המכשיר הקטן שדורש מאיתנו גלילה רבה על מנת לצפות בכל הנתונים, הופכים את החוויה למעט מסורבלת ולא אידיאלית עבור חלק נרחב מאוכלוסיית המשקיעים.

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

iTrader

מחיר: חינם – מפתח: iTrader

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

הורדה לאייפוןהורדה לאנדרואיד

אם אתם אוהבים לסחור און ליין ובכל יום ממתינים לשעות הפנויות הבודדות שלכם על מנת לבצע מכירות ורכישות כאלה ואחרות, מדוע שלא תעבירו את כל ההתנהלות למכשיר הזמין ביותר שיש עליכם – הסמארטפון שלכם? אפליקציית אי טריידר תאפשר לכם לבצע רכישות ומכירות ישירות מהמכשיר, כאשר האפליקציה מוסיפה כי התשואות שמניבה גבוהות במיוחד ויכולות להגיע עד ל-87 אחוזים לעסקה בודדת.

הפלטפורמה הסלולרית מציעה אפשרות להפקיד או למשוך כספים ומגוון יתרונות כגון אופציה ל-60 שניות, מסחר לטווח ארוך, מסחר ללא עמלות, דמי ניהול או מרווחים, מערכת גרפים וציטוטים בזמן אמת, מעל 70 נכסים פיננסיים, אפשרות מסחר על סחורות כגון זהב, נפט חיטה ועוד לצד מסחר על מטבעות כגון דולר, יורו, שקל ועוד. כמובן שלצד כל אלה תוכלו לסחור במניות מובילות בישראל ובעולם, לצד מסחר על מדדים מובילים מכל העולם.

יתרון: במידה ואתם בקיאים בתחום שוק ההון, האפליקציה תוכל לעזור לכם להתעמק במסחר מכל מקום שבו תהיו ואולי אפילו לעזור לכם לייצר הכנסה חודשית קבועה.

חסרון: החסרון העיקרי שאנחנו יכולים לחשוב עליו, לצד אפשרות "ההתמכרות למשחק", היא האופציה שאתם עלולים להפסיד הרבה יותר כספים ממה שתכננתם, מה שעלול להפוך לחסרון מהותי וגדול.

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 תגובות על "שוק ההון מגיע אל הסמארטפון שלכם [אפליקציות]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שימוס
Guest

ניכר שכותבת המאמר אינה מכירה את המונח הנקרא "שוק ההון", אלא יותר את שוק האפליקציות. לא נורא, אחלץ לעזרה:

אפליקציות אופציות בינריות הינה אפליקצית הימורים על תוצאות נכסים בטווחי זמן
1) משחקים נגד הבית – ולא בשוק ההון
2) המחירים – בעיקר מחירי הכניסה לפיזיציה ניתנים לשינוי על ידי הבית, ואינם משקפים את שוק ההון
3) אין לפלטפורמה או ל"ברוקר" היתר חוקי למעשיהם. באנגליה, לדוגמא, ההיתרים החוקיים הם תחת סעיף "הימורים" ולא מסחר בשוק ההון

מוגש כחומר למחשבה עבור מי שוקרא את הכתבה

Philip Kushmaro
Guest
wpDiscuz

תגיות לכתבה: