Webzai מחכה ל-WiX בפינה הימנית של זירת בניית האתרים [Microsoft Azure]

פלטפורמה משוכללת למדי לבניית אתרים, אשר פותחת את שעריה גם למשתמשים פחות טכנולוגיים ומגוון האפשרויות בה פשוט עצום. האלטרנטיבה המסתמנת ל-WiX?

מידי שבוע נפרסם כאן סקירת סטארטאפ אחת מתוכנית Windows Azure @ Startup Nation שלנו, המאפשרת לסטארטאפים צעירים לקבל חשיפה בניוזגיק. רוצים שניוזגיק יכתוב גם עליכם במסגרת הסקירה השבועית של התוכנית? כל מה שעליכם לעשות הוא למלא את הטופס בלינק הבא ולשלוח אלינו.

שם: Webzai

פיץ' במשפט: החברה מפתחת פלטפורמה לבניית אתרי אינטרנט הכוללת פונקציונליות מתקדמת ומאפשרת למשתמשים לבנות אתרים ללא צורך בהרשמה מוקדמת לשירות.

כיצד משתמשים ב-Windows Azure: חברת Webzai משתמשת בטכנולוגית הענן של מיקרוסופט, Microsoft Azure על מנת לאחסן את כל המידע המרכיב את אתרי האינטרנט הנבנים על ידי הפלטפורמה על גבי CDN. ה-CDN מאפשר טעינה מהירה של האתרים מכל מקום בעולם.


מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה


במידה ויש בבעלותכם עסק קטן, בינוני או אפילו במידה ואתם מתעסקים בעיצוב, בוודאי ניסיתם שירותים שונים לבניית אתרי אינטרנט, בחינם או בכסף אשר לכל אחד מהם הנישה אליה הוא ניגש. חלק מהאתרים פונים אל המשתמשים הפשוטים, הפחות טכנולוגיים שכל חווית בניית האתרים צריכה להיות הכי פשוטה בעולם וחלק מהאתרים, כגון WiX, מציעים ממשק מתקדם יותר אך עדיין מוגבל, גם ברמת העיצוב וגם ברמת הפונקציונליות.

חברת סטארטאפ צעירה יחסית בשוק שקיימת כבר שנתיים ועבדה ללא הפסקה על פלטפורמת בניית האתרים שלה היא Webzai. עכשיו, אני מניח שהשאלה הראשונה שעולה בראש שלכם היא: יש אלפי שירותי בניית אתרים בארץ ובחו"ל, מדוע דווקא Webzai? איזה שינוי היא כבר מביאה אל עולם בוני האתרים? ובכן, התשובה לדעתי היא בעיקר החזון העומד מאחורי פיתוח הפלטפורמה, שמציג כלי לבנייה ועריכה של אתרי אינטרנט אשר מעניק חופש מוחלט למשתמשים בבניית האתרים שלהם.

טמפלטים לבחירה, מותאמים לשולחן העבודה ולמובייל כברירת מחדל

כלי בניית האתרים של Webzai מציע למשתמש את כל היכולות והאפשרויות המתקדמות הנפוצות בשוק לבניית אתרים כיום. בין הפיצ'רים איתם מגיעה Webzai ניתן למצוא מבחר של מעל ל-100 תבניות מוכנות מראש ל-Plug & Play הידידותיות למנועי חיפוש, אלמנטים מובנים של גלריות ותפריטים, חיבור לרשתות חברתיות כגון Facebook, Twitter, Google Plus והטמעה של תכנים מאתרים כמו YouTube, אפשרות לבניית חנות מקוונת ואינטגרציה עם PayPal, חיבור לשירות הסטטיסטיקה של Google Analytics והעלאת קבצים ואפשרות להוספה עצמית של קוד HTML, CSS ו-Javascript אל תוך הדף.

הפלטפורמה של Webzai מתבססת על מנוע הבנוי ב-Javascript ו HTML5 ומכיל את מיטב החידושים הטכנולוגיים האחרונים. Webzai משתמש בטכנולוגית AJAX בעורך האתרים שלה, כלומר עדכון חלקים באתר אינם דורשים טעינה מחדש של העמוד, אלא ניתן לעבוד על האתר כאשר כל שינוי אשר המשתמש מבצע במערכת נשמר בשרת במקביל לביצוע. כמו כן, האתרים הנבנים תחת הפלטפורמה מותאמים מראש גם לשולחן העבודה וגם למובייל.

webzai620x620

בנוסף, ניתן למצוא ב-Webzai מגוון פיצ'רים מתקדמים לבניית אתרים אשר נותנים למעצב האתר חופש מוחלט בבנייה שלו ללא כל ידע מקדים בתכנות. ביניהם ניתן למצוא יכולות עיצוב גרפי מתקדמות בעורך האתרים של החברה, אשר משלב בתוכו כלי עיצוב שעד כה היו זמינים בכלים מקצועיים לעיצוב גרפי, כגון העתקה והדבקה של עיצוב בין אלמנטים, בחירה ועיצוב מרובה ובמקביל של אלמנטים, קבוצות אלמנטים, Grids, Fixed Layouts, Gradient Coloring ועוד.

פיצ'ר מגניב ביותר שמצאנו בעורך האתרים של Webzai, הוא האפשרות להגדיר "מצבים", או במינוח הוגן יותר תגובה לפעולות המשתמש באתר. למעשה, מעצב האתר יכול להגדיר כיצד אלמנט יראה במצב ברירת המחדל ובנוסף כיצד הוא יראה בתגובה למעבר עכבר מעליו, לחיצה, או טעינת העמוד למשל. בעזרת האפשרות הזו, המשתמש למעשה "בונה" קוד Javascript משלו, בצורה וויזואלית ומותאמת אישית לצרכים שלו, ללא צורך במשאבים וכוח אדם של מתכנתים חיצוניים.

המערכת של Webzai מאפשרת למשתמשים, בנוסף לכל לשמור כתבנית כל עיצוב של אתר, אלמנט או קבוצה של אלמנטים ולהשתמש בהם לאחר מכן בעמודים שונים באתר או באתרים אחרים בפלטפורמה, הקשורים אל אותו המשתמש. זהו כלי שימושי במיוחד עבור מעצבי אתרים העובדים על כמה פרוייקטים דומים במקביל אשר מעוניינים לקצר את תהליך הבנייה במקום להגדיר את הדפים מחדש ולעבור שוב על סדר הפעולות הרצוי.

עורך האתרים של Webzai. מקור: יח"צ

עורך האתרים של Webzai. מקור: יח"צ


מדריכי צעד אחר צעד מפורטים למשתמשים לא-טכנולוגיים

אמיר גבאי סיפר לנו בריאיון כי בחודשים האחרונים החברה שמה דגש מיוחד על שיפור חווית המשתמש בעורך האתרים, זאת על ידי הוספת מדריכים אשר יוכלו להוליך את המשתמשים בתוך עורך האתרים של Webzai וידריכו אותם להגיע לתוצאה הרצויה מבחינתם דרך ביצוע תהליכים שונים בעורך אותם הם מעוניינים ללמוד כיצד לבצע. המטרה של המדריכים הללו תהיה לפשט את תהליך בניית האתרים ולהנגיש את המערכת גם למשתמשים אשר לוקים בחסר בידע טכני הקשור לבניית אתרים.

אחת מהתכונות המייחדות את Webzai בהשוואה אל פלטפורמות אחרות, היא שכל משתמש יכול להתנסות במערכת ללא צורך בהרשמה מוקדמת, כאשר אפילו רק בסוף התהליך ניתן להירשם למערכת ולרשום את האתר שבניתם תחת החשבון הפרטי שלכם. כמו כן, במידה ויש בבעלותכם דומיין פרטי, ניתן לחבר אותו אל האתר שבניתם ב-Webzai בחינם, בניגוד למתחרות המובילות בשוק הדורשים הרשמה לאחת מהחבילות בתשלום אותן הן מציעות בתמורה לקישור האתר אל דומיין פרטי.

המודל העסקי של Webzai מבוסס על Freemium, כאשר האתר הנבנה במערכת יופיע עם באנר החברה בתחתית ומגיע עם שטח אחסון חינמי של 250MB ותעבורה חודשית של 1GB. החברה מציעה מספר חבילות פרימיום אשר מחירן נע בין 6$ ל-20$ בחודש, המאפשר למשתמשים להסיר את הבאנר, לקבל אחסון מורחב עד 10GB ותעבורת משתמשים בלתי מוגבלת. למעצבים, החברה מציעה מבצע מיוחד, במהלכו חבילת פרימיום לשנתיים תינתן בחינם לכל מעצב או חברה לעיצוב אתרים אשר תבחר להקים את האתר שלה על גבי הפלטפורמה.

חברת Webzai נוסדה בשנת 2011 על ידי המייסדים אמיר גבאי וניר דומשלק. החברה גייסה עד עכשיו 230 אלף דולרים באוגוסט 2012 ממשקיעים פרטיים, מעסיקה 6 עובדים ויושבת ברחוב החשמונאים בתל אביב.

סרטון וידאו: הכירו את הפלטפורמה של Webzai

הכתבה בחסות Microsoft Azure

פלטפורמת הענן של מיקרוסופט, מאפשרת לכם לבנות ולנהל יישומים במהירות ברשת מרכזי הנתונים המנוהלים של החברה. הפלטפורמה מאפשרת לבנות יישומים באמצעות כל מערכת הפעלה, שפה או כלי וניתן לעשות בה שימוש בדרכים רבות ומגוונות – החל מהרצת מכונות וירטואליות לפיתוח ובדיקה, ועד לבניית אתרי אינטרנט וניהול והפצת מדיה.למידע נוסף אודות Windows Azure
Windows Azure ב-4 צעדים פשוטים
לבלוג של Windows Azure בעברית

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

33 תגובות על "Webzai מחכה ל-WiX בפינה הימנית של זירת בניית האתרים [Microsoft Azure]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אמיר
Guest

נשמע מעניין, הסרטון בסוף לא עולה מופיע בלוק לבן במקומו

כפיר
Guest

מה שמצחיק שפעם WIX ישבו ברחוב החשמונאים בת"א (קארמה מישהו ???)

שני
Guest

המערכת שלכם ממש ממש מדהימה. אני רוצה להגיד לכם כל הכבוד.
עד עכשיו לא הייתה שום מערכת שענתה על הצרכים שלי בתור מעצבת אתרים.
יכולות העיצוב שלכם שאתם מציעים הן ייחודיות.
כל הכבוד !

דניאל
Guest

בניתם מערכת מדהימה, בהצלחה!

עמית דורון
Guest

זה כלי מעולה ל One pagers. יש להם פיצ'רים ייעודיים שתומכים.
ממש התרשמתי מהכלי.
בהצלחה לכם.

גיא ד.
Guest

תשתית מדהימה! מאפשרת לעשות אתר מדהימים בלי לדעת יותר מידי..

צבי דון
Guest

אחלה כלי, לא רואה ממטר את wix.
לפני חודשיים בניתי אתר ב wix, וזה עשה לי המון בעיות, והשירות לקוחות שלהם איום ונורא…

שלו ימטוס
Guest

שלושה צעדים קדימה מכל המוצרים האחרים שאני מכיר.
ממש מרגיש כאילו אני זז מצד שמאל של המפה לצד ימין עם המוצר שלכם , אני לא תקוע עם שבלונות אחידות ועם חוסר יכולת לעשות מה שאני רוצה.

שניר.ש
Guest

כל הכבוד לכם.
ברמה מאוד גבוה ומאפשר בנייה בצורה הקלה והאיכותית ביותר.
בהצלחה!

דויד שוורץ
Guest

מתחרה ראוי לWIX שאף עוקף אותו במספר פרמטרים לא מבוטל.
תוך שעה קלה בניתי עמוד פורטפוליו לעצמי עם גלריה.
מייד מפנה את הפלטפורמה לחברי העו"ד והצלמים שיבנו לעצמם עמודים.
חבר'ה אתם ענקים!

איחטיאנדר
Guest

וואו, התגובות כאן *בכלל* לא נראות ממומנות :)
בכל מקרה, מערכת יפה. אבל הדרך ל-Wix עוד ארוכה…

שיהיה בהצלחה :)

אריה ל.
Guest

אתר נהדר עם יכולות וחווית משתמש מעבר לכל מוצר כיום.

בניתם אחלה פלטפורמה, המון בהצלחה :)

נועם
Guest

זו העתקה מושלמת לאתר וויקס.
גם צבעים, שפה, החווית משתמש אחד לאחד כמו וויקס.

עכשיו בואו תגידו לי אתם מי העתיק ממי.

תמציאו משהו חדש.

גל
Guest

הכי קל להעתיק משהו שכבר קיים. webzai העתיקו את הכל.
לפחות שימציאו שפה עיצובית חדשה.

הממה, אנחנו עדיין אוהבים את wix, יהיה להם מאוד קשה להגיע לרמה של ה-UI/UX
ובטח עיצובים מרשימים של templates כמו של אתר וויקס.
אל תתלהבו כל כך מהר מהאתר המתחרה webzai רואים שזה לא אתר מקצועי.

איגור
Guest

סליחה אבל זה גניבה … המוסר עיסקי כבר לא קיים.
זה העתק מוחלת של WIX

איתי
Guest

כלי מעולה. יכולות מרשימות, נוח ואינטואיטיבי.
לא רואה ממטר את כל השאר.
בהצלחה רבה!

web designer
Guest

עד עכשיו הייתי עובדת בוויקס ואחרי שעשיתי בדיקה למערכת אני חושבת שמצאתי לי בית חדש. זאת מערכת מאוד מאוד עמוקה ומאוד מאוד מרתקת.
מאוד מומלץ לכל הקוראים.

יזם
Guest

אני מכיר את החברה הזאת מקרוב. אני יודע שהם עובדים בשנה וקצת האחרונות מהבוקר עד הערב על המערכת , פשוט מדהים לראות למה הם הצליחו להגיע בלי כח אדם ועם כל כך קצת כסף. אני מוריד את הכובע.

יהל
Guest

שמעו.

אני מעצבת פרילנסרית שעובדת הרבה עם WIX.
הסתכלתי קצת על הפלטפורמה שאתם מציעים וואלה, נראה כי אתם באמת מוכשרים.
מוכשרים בלגנוב.

עצוב לראות עסקים חדשים שלא באמת מחדשים.

איכזבתם אותי…

רועי
Guest

עצוב לראות סטארט אפ ישראלי שלא מנסה לחדש כלום אלא מתרכז בלהעתיק פלטפורמה קיימת ומנסה לשפר אותה. ללא הצלחה מרובה לטעמי .

Webzai
Guest

חברים,
תודה רבה על הבעת האמון, אנחנו מעריכים את זה המון.
עבדנו מאוד קשה כדי להגיע לנקודה הזו.

לגבי התגובות הפחות חיוביות,
להלן לינק לעמוד שנבנה ב Webzai ואינו יכול להיבנות בעזרת שום לפטפורמה אחרת:

http://create-free-websites.webzai.com/advanced-builder-01/

מאיה
Guest

תגובה לWebzai:
הטענות על הגניבה הן פחות על המערכת עצמה ויותר על העיצוב והUI של האתר והמערכת, שנראים כמו גרסת הגנון של וויקס.
כמו כן, הטמפלטים של ובזאי פשוט לא נראים כמו אתרים, או כמו דבר שאפשר להסתמך עליו כדי לבנות אתר שנראה טוב. זה לא משנה כמה מגניבה ורספונסיבית המערכת שלהם, אם האתרים בה לא נראים טוב.
ולגבי הדף שהעלתם: אז את הדף הזה אפשר לבנות רק במערכת שלכם, אבל למה לא לעצב אותו יפה?…

למאיה וחברייה מwix
Guest
למאיה וחברייה מwix

אני חושבת שאתם מתנהגים בביריונות. יש פה חברה קטנה שבנתה מוצר מאוד מעניין וטוב.
אני לא חושבת שאתם צריכים לבוא ולהכפיש להם את התהילה שהם זכו לה.
תתעסקו בעצמכם ובחברה שלכם ותלמדו לכבד חברות אחרות בתחום.
בהצלחה ל webzi.

webzai
Guest

שני טמפלייטים חדשים מבית היוצר של וובזאי.
הם מדגימים חלק מהיכולות של המערכת.

http://www.webzai.com/view/templates/#!category=business&templateID=113
http://www.webzai.com/view/templates/#!category=portfolios&templateID=109

ממליץ מאוד לבדוק

Something3D
Guest

הידעתם….. WIX התחילו את דרכם (אולי טיפה קודם באיזה מוסך?) אבל …. הם ישבו ברחוב החשמונאים ואז גדלו :-) בעצם גם Doubleverify ישבו ברחוב החשמונאים (ואז…. גדלו מאוד)

עופר
Guest

כבונה אתרים, המערכת שלכם ניראת נהדר. ואם כזה עיצוב מרהיב בהחלט מגיע לכם כל הכבוד.
וכל התגובות כן/לא "גנבתם" מWIX ניראות לי לא רלוונטיות.
כל השפה העיצובית של המעצבים ניראת כיום אותו טרנדי, [עיצוב של דפי HTML5 פלטפורמה ארוכה ו"קפיצות" בדף. תמונות ענקיות, וקישורים לשלל רשתות חברתיות] ולהגיע שwebzai "גנבו" – זה כמו להגיד שהם "גנבו" את הרעיון שחברה יכולה לבנות אתרים.
טיפשי ומיותר.

ואל תשכחו חברים, שמחר תקום חברה שתתחרה בכם בדיוק באותו קונספט. ואז אתם אל תייללו "גנבו" לי… =)

חמוטל
Guest

המערכת נראית נהדר וידידותית מאוד. אשמח לדעת האם היא מותאמת לעברית.
תודה ובהצלחה לכם :-)

Webzai
Guest

היי עופר תודה רבה על הפרגון.

חמוטל – המערכת שלנו בהחלט תומכת בעברית,המערכת תומכת בשינוי כיוון הכתיבה (שמאל לימין ולהפך). כרגע יש לנו מספר רב של פונטים בעברית ובעתיד הקרוב אנו נאפשר למתשמשים להעלות פונטים שלהם.

מילא מעתיקים אבל גם מגיבים לעצמכם, ככ שקוף
Guest
מילא מעתיקים אבל גם מגיבים לעצמכם, ככ שקוף

איפה אתם ואיפה וויקס.. ברור שכל תגובה חיובית היא מטעמכם בלבד. אתם שנות אור מוויקס, אתר לא מיקצועי שחצי ממנו לא עובד, טמפלטים חובבנים ועורך מסורבל. לסיכום לא מרשים ועוד פחות מרשים התגובות השקופות שרשמתם כאן לעצמכם

יפיצ
Guest

וואו!!!
איזה תמיכה מדהימה בעברית…
אתם בהחלט מתקנים את התקלה שמנעה ממני להתלהב מהHTML5 של WIX. לא יכולה עם הפונטים המוגבלים.
כיף לקבל בסרגל עריכה כפתור ליישור לימין בילט-אין,
אפשרות להוסיף לאתר המון פונטים ולא להישאר עם אריאל-מרים-טהומה המשמימים.
התבניות עוד יתרחבו, והעיקר שנוח לעבוד.
(וכן מן הראוי לשנות לפחות טיפה את הממשק או העיצוב, כדי שלא יהיה כל כך חיקויי. יש לכם גישה משלכם, יש לכם משהו להוסיף- אל תתחבאו מאחורי סינר של מישהו גדול :)
שמחה להרגיש מוזמנת לעורך האתרים שלכם, ולא כאורחת זרה.

רפי
Guest

מחולל באמת מגניב ! איפה נמצא שינוי הכתיבה לעברית / RTL ?

דן
Guest

מה החידוש? דומה מדי ל Wix ול Pagewiz

שמואל
Guest

מאוד אוהב את המערכת.
דווקא כשזה דיי פשוט (KISS) אפשר להסביר בקלות גם לאנשים מאותגרים טכנולוגית איך להשתמש .

wpDiscuz

תגיות לכתבה: