המסע שעברתי בדרך לגרין קארד כיזם ישראלי בארה׳׳ב

דעו לכם שיש כזה דבר EB-1 וזה לא תורה מסיני

קרדיט צלם\תמונה: Cultura RM Exclusive/WALTER ZERLA, Getty Images Israel

מאת לירן יעקב רוזנפלד, מנכ״ל שופ אימיגריישן

לפני כשנה הגעתי לעמק הסיליקון כי נבחרתי להציג את החברה שלי בתחרות סטארטפים במאונטיין וייו. את הנסיעה כבר ארגנתי לתקופה של חודשיים וחצי כי רציתי שיהיה לי מספיק זמן לפגוש משקיעים פוטנציאלים.

אחרי השבועיים הראשונים של טרוף הכנס ופגישות עם משקיעים פוטנציאלים גייסתי סכום ״סיד״ קטן והבנתי שאם אני לא נשאר באמריקה – חבל לי על הזמן ואני לא אוכל לקדם את החברה שלי באותו הכוח והמרץ כפי שאני יכול לעשות זאת מאמריקה.

סיפור כאוב למרבית היזמים הזרים

פניתי לחברים יזמים מעמק הסיליקון וגיליתי שזה נושא יקר וכאוב אצל כולם. אם אתה רוצה להשאר פה אתה צריך לעבור תהליך לא קל ולא ברור. וכל אחד עבר תהליך טיפה שונה מהשני. קיבלתי המלצות לעורכי דין להגירה שונים. אז התחלתי במסע הלגליזציה. לא למריחואנה אלא לשהות לגלית בארה״ב.

הפגישה הראשונה התחילה עם עורך דין שהציע לי לעשות הערכת ויזה בתמורה ל-1000$
והוא גם לקח לי 150$ עבור שעת ייעוץ. הסברתי לו ששמעתי שאנשים שמאריכים ויזות בדרך כלל מסתבכים עם זה ואני לא מעוניין. בהמשך הוא הציע לי ויזת O-1 שזו ויזה של יזמים שיש להם הישגים. עם הויזה הזו אשתי אינה חוקית לעבוד באמריקה. עבור הויזה הוא ביקש 7,500$. יצאתי מאוכזב.

המשכתי להתקשר לעורכי דין אחרים שהמליצו לי עליהם. הפעם מצאתי את עצמי מתווכח שאני לא מוכן לשלם עבור שעת ייעוץ. כאב ראש אבל הגעתי לפגישות נוספות עם עוד כ-3 עורכי דין. קיבלתי המלצות שונות עבור ויזות שלא הייתי בטוח מה טיבן. עורך דין אחד הציע לי ויזת L-1 שזו ויזה שאם יש לך חברה בישראל ואתה רוצה להעתיק את החברה שלך לפה, אז תשלם 10,000 דולר ותרשום תוכנית עסקית מיוחדת לרשויות ההגירה ותוכיח כל מיני דברים שלא באמת יכולתי להוכיח. אז וויתרתי והמשכתי הלאה.
עורך דין שלישי הציע לי ויזת השקעה E-2 שזו ויזת השקעה ואפשר לקחת את כספי ה ״סיד״ שגייסתי ולהגיש בקשה. העלות 12,000 דולר.

כל אחד מעורכי הדין שפגשתי הציע לי ויזה שונה במחיר שונה לחלוטין. פשוט מעצבן. איך יודעים מה נכון, מה כדאי? איך אפשר לסמוך על עורך דין להגירה? בחירה לא נכונה ואתה מכתים את עתידך באמריקה.

מסתבר שרוב חברי שהם יזמים ישראלים שנמצאים או בלוס אנג׳לס או בסן פרנסיסקו – עוברים בדיוק את אותו הבלגן של ההגירה. כולם הולכים לכמה עורכי דין וכולם מקבלים המלצות שונות ולא ברורות. חלק מהיזמים נשארים בארה״ב עד תום הויזה ואז מנסים לעשות הערכת ויזה – דבר שלעיתים קרובות מייצר להם סיטואציה של אובר סטיי מבלי ידיעתם תחילה.

ויזה ליזמים

באופן רנדומלי ישבתי לקפה עם חבר אמריקאי שהכרתי לפני כ-10 שנים כשהייתי בארגנטינה והוא סיפר לי על חבר ארגנטינאי שקיבל גרין קארד מעצם היותו יזם. ושזה לוקח 6 חודשים. לא האמנתי שזה אמיתי. אחרת כולם כבר היו עושים את זה.

התקשרתי לעורך הדין שלו ובררתי אם הדבר אפשרי וגיליתי שאכן מדובר בהליך לגטימי ומוכר. החבר הזה גם סיפר לי שרוב עורכי הדין להגירה הם חצי נוכלים. אל תאמין לחוות הדעת שתמצא. רובן מזוייפות. עורכי דין להגירה מוכרים לך שהם יכתבו לך תיק הגירה מסובך ומורכב ושאתה בידיים טובות. עבור השירות תשלם אלפי דולרים. דקה אחרי שחתמת על ההסכם אתה מועבר לפרה ליגל או סטודנט שהרגע התחיל לעבוד ומקבל שכר מינימום. ושיש המון תיקי הגירה של ישראלים ויזמים מוכשרים שמסתיימים בכאב ראש, בבזבוז זמן והרבה כסף מבוזבז. לא מעט ישראלים נמצאים באובר סטיי בגלל רשלנות של עורכי דין.

לאחר ברורים עם עוד ועוד עורכי דין הבנתי שהגירה זה עניין של התמחות. מצאתי עורך דין שהתמחה ב EB-1 – ויזת גרין קארד לאנשים עם מה שנקרא באנגלית ממשלתית extradorinday abilities – הוא גם הסביר לי שרוב היזמים כמוני עושים ויזת O-1 שזה בטוח יותר אבל שאם אני יכול להוכיח שיש לי תרומה משמעותית לתעשייה שבא אני פועל, אפשר להגיש לי ויזת EB-1 שזו ויזת גרין קארד. הדרך המהירה ביותר לקבל גרין קארד. גם אשתך תקבל גרין קארד הוא הסביר לי.

כמה זמן זה לוקח שאלתי? כחצי שנה בערך וזה יעלה לך 15 אלף דולר.

קרדיט צלם\תמונה: Scott Olson / Staff, Getty Images Israel

הסברתי לו שאני לא יכול לקחת את הסיכון שאני אדחה וגם אשלם כל כך הרבה כסף. הוא הציע לי money back guarantee ולשלם את הסכום בתשלומים לפי השכר שאני מרוויח. מסתבר שהוא עושה זאת עבור יזמים שהוא מאמין בהם.

הוא הסביר לי שהוא בטוח שאני אקבל את הגרין קארד ולכן אין לו בעיה להתחייב בכתב, לתת לי את כספי בחזרה במידה ורשויות ההגירה USCIS ידחו את הבקשה שלי. אני לטענתו, עברתי את הקריטריונים הברורים. הוא גם הסביר לי שכדאי לי לעשות קודם O-1 כי את זה אני בטוח אקבל ואז התהליך לגרין קארד (EB-1) יהיה לי קל יותר נפשית. כי אם דחו את הגרין קארד אני עדיין יכול לשהות ולעבוד חוקית בארה״ב ללא דאגה בזכות סטטוס ה-O-1 שכבר יש לי.

החלטתי ללכת ישר על הגרין קארד. זו הייתה החלטה אמיצה. כי להבדיל מיזמים אחרים, חברים שלי בארץ, שיכולים לעשות את הגרין קארד באיזי מהבית, אני נכנסתי להתהליך יותר מלחיץ כי הגשתי את הבקשה בעוד היותי בארה״ב על ויזת תייר. הדבר עלה לי בזה שבמשך חצי שנה לא יכלתי לעזוב את ארה״ב ולבקר בארץ או בכל מדינה אחרת.

עברו 5 וחצי חודשים וקבלתי תשובה חיובית. יש לי גרין קארד. אני עדיין לא מאמין שזה קרה.
תוך כדי התהליך, הבנתי שיש בעיה ושלא רק אני חווה אותה. הבעיה הזו גרמה לי לשנות מסלול והיום אני בונה פלטפורמה מיוחדת להגירה.

הבעיה

יש פערים במידע שאנחנו מקבלים בארץ. רוב עורכי הדין לא מתמחים ב-EB-1 ולכן ממליצים על ויזות אחרות. עורך דין שמתמחה בתחום כותב תיק של EB-1 שנראה כמו תוכנית עסקית שעשו על החיים שלך. אבל בפנים יש את כל הטיעונים הנכונים וגם טיעונים משפטיים שמסבירים באופן ברור why you qualify. תיק ההגירה שלי מנה כ-300 פלוס עמודים, היה יש שם מחקר וכתיבה שמערבים מספר אנשי מקצוע.

צריך להבין שתחום ההגירה מלא בשרלטנות, וישנם עורכי דין ומקצועני הגירה שעושים טעויות קשות על חשבונם של המהגרים היזמים, ומי שסובל וניזוק הוא בדרך כלל היזם. יזמים מישראל, אפילו אלו שלא נמנים על האחוז הבודד שהצליח, יכולים לבקש גרין קארד – ולקבל.

לבנות תיק של גרין קארד עבור יזמים זה דבר מאוד אפשרי ומאוד מטעה ומבלבל. דוגמה טובה היא זוכי פרס נובל – שיושבים באותה הקטגורייה של יזמים כמוני. אבל למרבה הפלא, החוק האמריקאי מאפשר גם ליזמים כמוני וגם לזוכי פרס נובל לקבל את אותו הגרין קארד.

מהניסיון שלי, לבוא לאמריקה עם מיזם שגייס כסף סיד קטן זה לא קל. יזמים לא יכולים לקחת משכורת גבוהה ויש התמודדת לא פשוטה עם לשלם שכר דירה, לעבוד במשרד נוח, למצוא קהילה, ואפילו דברים פשוטים כמו לפתוח חשבון בנק לחברה שאף אחד מחבריה אינו בעל social security number זה דבר בעייתי. ולכן לשלם עוד חבילה של 10-20 אלף דולר לעורך דין זה לפעמים דבר בלתי אפשרי או קשה מאוד לעשייה. אבל בשביל גרין קארד המאמץ כדאי.

הכי חשוב בבחירת עורך דין להגירה זה, לבחור עורך דין שעשה לפחות 3 תיקי EB-1 ויכול לתת לכם המלצות על אנשים שכבר עברו את התהליך. לפני כניסתכם להתחייבות שכזו עליכם לדבר עם הממליצים ולאמת אותם. אפשר גם לבקש התחייבות להצלחה או את כספיכם חזרה.

הנה מה שאתם צריכים שיהיה לכם כדי לבנות תיק חזק לשהותכם בארה״ב כיזמים:

אתם תזדקקו להוכיח 3 קטגוריות מתוך אלו הרשומים למטה:

1. זכייה בפרסים.
2. כתבות בעיתונים או בלוגים.
3. הוכחה שהבאתם תרומה משמעותית לתעשייה שלכם (למשל רישום פטנט או מוצר שיש לו מיליון משתמשים).
4. שייכות לארגונים בעלי משמעות.
5. הוכחה שהייתם שופטים בפאנל משמעותי. למשל פאנל של תחרות סטארטאפים כלשהיא שהתפרסמה בעיתונות מסויימת ומוכרת.
6. השתתפות בכנסים או ארועים בעלי משמעות והוכחה שדברתם על במה.
7. הוכחה להצלחה מסחרית משמעותית.

יש עוד. הרשימה המלאה מתוך אתר הממשלה של רשויות ההגירה נמצאת פה

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

20 תגובות על "המסע שעברתי בדרך לגרין קארד כיזם ישראלי בארה׳׳ב"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אמריקאי עתידי
Guest

כתבה מעולה, תודה! מי שלא הקים מיזם, אלא עושה דברים עצמאיים (למשל, פודקאסטים / בלוגר טכנולוגי) ובזמנו הפנוי יוצר טכנולוגיה (אפליקציות למשל) יכול גם להגיש בקשה לויזה שכזו?

העורך
Guest

כתבה טובה
הארכת ויזה ולא הערכת

אור
Guest

כתבה ממש מעניינת. יש לי שאלה , האם למתכנת שהיה ביחידת מחשבים מסווגת בצבא במודיעין בעל הרבה ניסיון מגיל צעיר יהיה אפשרי להוציא גרין קארד בעזרת כישוריו התכנותיים?

מממ
Guest

אור, יחידה מסווגת לא רק שלא מקלה על גרין קארד אלא אף מקשה. אם אתה אפילו עובד באזרחות בחברה עם הקשר בטחוני, צפה בעיות.

abc
Guest

כתבה מצויינת!!!
האם ניתן ליצור קשר עם ה"כתב אורח"?
מהו שמו של עורך הדין שאליו הכתב האורח פנה?

לירן יעקב רוזנפלד
Guest
לירן יעקב רוזנפלד

לחברי היזמים – היום יצאה הודעה רשמית שחוק היזמים אושר ובתאריך 17 ביולי תוכלו להגיש בקשה לויזת יזמים.

החוק מאפשר לבעל/או האישה לקבל ויזת עבודה
תחת הויזה החדשה היזמית תוכל לעבוד רק
בחברת הסטארט אפ שלה
אך הבעל יוכל לעבוד בכל מקום. הויזה הינה ל 30 חודש ואפשר להאריך עד 60 חודש
ויזה זו נחשבת כ. ״פארול״ ולכן אינה מובילה לגרין קארד.

לירן יעקב רוזנפלד
Guest
לירן יעקב רוזנפלד

התשובה לשאלה שלך היא שלילית. EB-1 ניתנת ליזמים שיכולים להוכיח אחת מעשר הקטגוריות
שמצויינות באתר הממשלה של uscias
כדאי לך לבדוק את ויזת היזמים שאושרה היום ותהיה תקפה החל מ ה 17 ליולי
https://www.uscis.gov/news/alerts/dhs-publishes-final-international-entrepreneur-rule

לירן יעקב רוזנפלד
Guest
לירן יעקב רוזנפלד

אפשר להוציא ויזת O-1 למתכנת כזה ואם יש לו מיזם או הוא חלק ממיזם אז יש לו יותר אופציות

לירן יעקב רוזנפלד
Guest
לירן יעקב רוזנפלד

שמי Liran Jakob Rosenfeld ואתה מוזמן ליצורבקשר בפייסבוק או ב 0013107290019
שמו של העורך דין jacob sapochnick

foobar
Guest

ניטפוק, EB-1 היא לא ויזה אלא מסלול גרין קארד.

משקיף מהצד
Guest
הטמבל עושה מאמץ אדיר לקבל "גרין כארד" והוא בכלל לא מודע לכך שמבחני מס הכנסה אמריקאי הוא כבר חייב בדווח ותשלום מס הכנסה אמריקאי על כל הכנסה בכל העולם, לפי הסכם בין מדינתישראל לשלטונות המס האמריקאים, כל הבנקים ביקראל חייבים לדווח לדוד סם על כל בעלי החשבונות בעלי אזרחות אמריקאית או מעמד תושב "גרין כארד" הסדר זה כבר בתוקף לגבי יותר מ110 אלף בעלי אזרחות או תושבות אמריקאית אלא שלא דיווחו או לא שילמו למס הכנסה אמריקאי חייבים בתשלום עד 40% מהנכסים בחשבון הבנק, במקרים שכבר פורסמו הקפיא הבנק את החשבון של ה"אמריקאי" על לסיום גביית הכסף לפי דרישת מס… Read more »
אמריקאי עתידי
Guest

למה לקרוא לו "טמבל", אתה מכיר אותו בכלל?
בדיוק בגלל אנשים כמוך אנחנו רוצים גרין קארן…

דוד המלך
Guest

אפשר למחוק את התגובה של האשפת אדם הזה (משקיף מהצד) ? תודה!

Miki
Guest

מישהו יודע מה עם ויזת E2 לישראלים?
מתי אפשר יהיה להגיש בארץ הבנתי שכך התקנות תוקנו

משקיף מהצד
Guest
כמי שהיה שם על ויזה E1 וחזר לישראל לאחר תקופה של שנים – E1 TRADER TREATY ניתן לעובדי חברות העושות עסקים בהיקף מיליונים רבים עם ארצות הברית מוברל ל4 שנים עם אפשרות הארכה ויזה E2 ניתנת רק לקרובי משפחה נילוים בן בת זוג וילדיםת בשני המקרים רשאים בעלי הויזה לעבוד, ללמוד בבתי ספר ציבוריים בחינם ועוד משלמים מס הכנסה לIRS חייבים להוציא מספר SOCIAL SECURITY ולשלם לביטוח לואי אמריקאי, לאחר מינימום 12 רבעונים של תשלומי ביטוח לאומי ולאחר גיל הפרישה זכאי המבוטח לקבל קצבת זיקנה בכל מקום בעולם שיבחר לחיות, מבחינת מס הכנסה IRS המעמד הוא של NON RESIDENT ALIEN… Read more »
משה
Guest

לא מדויק לגבי E1. בן זוג של E1 מקבל E1 Spouse.
ויזת E2 (משקיע) היא ויזה שונה. מדברים כבר שנים על זה שאוטוטו התקנות מאושרות, כך שלא הייתי מפתח ציפיות.

כמו כן, לא מדויק שלא צריך לשלם מס. מי שעובד מעל 31 יום בשנה בארה"ב נחשב תושב לצרכי מס (Resident Alien). אפשר לקרוא באתר ה-IRS תחת Substantial Presence Test.

לין
Guest
בדברים שכתבת הכל טוב ויפה, רק חבל שאתה משמיץ את אוכלוסיית עורכי הדין. עורך דין הינו בעל מקצוע לכל דבר ועניין בדיוק כמוך, המוצר שעורכי הדין מוכרים הינם זמן וידע לכן, כאשר אתה הולך לפגישת ייעוץ מין הסתם תשלם על מוצר שקיבלת. לגבי הדברים שכתבת, תזהר בדבריך, אינך עורך דין ואמרות כגון אלו שציינת גובלות ברשלנות. לא כול אחד יכול לעמוד בקריטריונים שאתה הצלחת להוכיח, בייחוד כאשר הדבר תלוי במספר גורמים שכלל אינם תלויים בתיק ההגירה שלך. רשויות ההגירה בארה"ב הברית פועלות באופן שונה ממדינה למדינה, לדוגמה בניו יורק ייקח למעלה משנתיים לקבל גרין כארד בעוד שבאוהיו, יקח לך מספר… Read more »
Arnold Ziffle Esq
Guest
Nice Article…Just inacurate. First, It's unethical for your lawyer to give you a money back guarantee. Second the reason different people get different answers is that immigration categories are very specific. For some you need an academic degree, others not. For some you need specialized knowledge or to manage a minimum number of people.You can't generalize based on your case. An EB-1 doesn't fit for every start-up. And by the way in our firm only lawyers and not paralegals deal with your case. I am not signing this with my firm name because this is not an advertisement, just a… Read more »
Liran Rosenfeld
Guest

It is totally ethical to give a money back guarantee. Its not a case guarantee, its a guarantee that allows you to get your money back if your case was denied. Why should someone pay for something that did not work? This is exactly why I aim for the 1% at shopimmigration.com to avoid lawyers such as yourself

עודד מקרונאסי
Guest

אפשרת לבדוק זכאות באתר הזה, לפני שבכלל רצים ונכנסים להרפתקאה:

https://green-card.vip/green-card-eligibility-check

wpDiscuz

תגיות לכתבה: