סטארטאפ שהופך כל כביש לחכם מגייס 5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Valerann פיתח חיישנים שמוטמעים באספלט ויכולים לזהות תאונות, שינויים במזג אוויר ולהפיק מידע שאפשר לתרגם לתובנות שיכולות גם לחסוך בפקקים

תמונה: ולריאן

חברת Valerann (ולריאן) הישראלית הודיעה היום על השלמת סבב גיוס Seed בהיקף של 5 מיליון דולר בהשתתפות 2B Angels, Telefonica ו-Rio Ventures Holdings. החברה יכולה להפוך כל תשתית כביש קיימת לחכמה, ולאסוף ממנה מידע.

שורה של חיישנים שתוכל לזהות סכנות ולהפנות את התנועה

המערכת של ולריאן היא מערכת חיישנים אלחוטית המוטמעת בתוך האספלט, המסוגלת לאסוף מידע בזמן אמת על כל המתרחש על גבי הכביש: תנועת רכבים, תנאי מזג אוויר, תאונות ועוד. החיישנים מותקנים  בכל 10-15 מטרים בכביש ומסוגלים להעביר את המידע למפעילי הכביש וגם כמובן לרכבים אוטונומיים שיוכלו לדעת מראש האם התרחשה תאונה למשל בהמשך הכביש, ומיד לעבור לנתיב בטוח יותר לנסיעה. את המידע הנאסף מהחיישנים ניתן לראות בדשבורד בזמן אמת.

Valerann נוסדה בשנת 2016 על ידי מיכאל דן ורדי, CBO בחברה; גבריאל יעקובסון, CEO החברה; דניאל יעקוביץ, COO בחברה; ושחר בהירי, מייסד ו-CVO. משרדי ולריאן ממוקמים בתל אביב ובלונדון, כאשר רוב העובדים נמצאים במשרדים בישראל.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, שהוקם בגלגולו הקודם כניוזגיק במרץ 2009, פונה לאנשי טכנולוגיה ואינטרנט בארץ הרוצים לקבל חדשות, עדכונים וכתבות בתחומים אלה בעברית. בנוסף לסיקור טכנולוגי לקח על עצמו גיקטיים לקדם את תעשיית ההיי טק בארץ.

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: