תוכנת הטורנטים הפופולארית בעולם עוברת לדפדפן שלכם

תוכנת ה-uTorrent, קליינט הטורנטים הפופולארי ביותר בעולם, תעבור ישירות לדפדפן – כך אמר הבעלים שלה; כל החיפוש וההורדה ייעשו מתוך הדפדפן

uTorrent. מקור: צילום מסך

עם יותר מ-150 מיליון משתמשים קבועים בחודש תוכנת uTorrent (יוטורנט) היא ללא ספק קליינט הטורנטים הפופולארי בעולם. אולם עכשיו נראה שהתוכנה בדרך לעבור מהפך רציני ולעבור לתוך הדפדפן של המשתמשים.

התוכנה הפופולארית עוברת לדפדפן

למרות שהתוכנה קלה יחסית במשקל ויעילה סך הכל, הרי שכבר כמה שנים היא לא עברה שינוי או שידרוג רציני. למעשה, גרסה 3.0 שלה הושקה כבר ב-2012 – פרה-היסטוריה במושגים של עולם הטכנולוגיה. עם זאת, עתה עומדת התוכנה בפני שינוי דרסטי, כך חושף ברם כהן, מי שפיתח למעשה את פרוטוקול BitTorrent ועומד גם בראש חברת BitTorrent, שמפתחת את קליינט ה-uTorrent. בראיון לפודקאסט בשם Steal This Show אמר כהן כי הגרסה הבאה של התוכנה תעבוד ישירות מתוך הדפדפן: “אנחנו מנצלים את ההזדמנות לנקות קצת את חוויית השימוש. כך שמבחינת המוצר, הגרסה החדשה של uTorrent תרוץ מתוך דפדפן ברירת המחדל של המשתמש. זו תהיה פשוט חוויה נעימה יותר”.

כלומר, בעתיד הקרוב לא יצטרכו יותר משתמשים להוריד ולהתקין תוכנות טורנטים נפרדות, וכל החיפוש וההורדה של הקבצים השונים יתבצעו דרך הדפדפן המועדף שלהם. כהן מודע לכך שמשתמשים עלולים להיות לעיתים שמרניים באימוץ חידושים, בייחוד כשהמוצר הנוכחי שלהם עובד היטב. עם זאת הוא מבטיח שהחברה תעשה את השינוי בשיקול דעת: “אנחנו מאוד מאוד רגישים. אנחנו יודעים שאנשים משתמשים ב-uTorrent כבר הרבה זמן ואוהבים אותה. אז אנחנו מאוד רגישים לזה ונוודא שאנשים ירגישו שמה שקורה הוא שידרוג ולא סתם הרסנו את החוויה”.

הטכנולוגיה עצמה זמינה כבר זמן רב וכמה מאתרי הטורנטים הגדולים בעולם כמו PirateBayKickass Torrents ושירות פופקורן טיים אפשרו כבר די מזמן למשתמשים שלהם להזרים טורנטים דרך הדפדפן. למעשה, חברת BitTorrent עצמה פיתחה בעבר דפדפן בשם Maelstrom, שמתבסס על כרומיום ומנוע הטורנטים המוכר של החברה.

מרוויחה מפרסומות

BitTorrent הוקמה ב-2004 על ידי ברם כהן ואשווין נאבין וגייסה מאז כ-35 מיליון דולר במספר סבבי גיוס, בין היתר מ-Accel Partners, קרן הון הסיכון שהשקיעה בין היתר בפייסבוק, דרופבוקס, סלאק, jet ועוד. למרות מספר רב של פרויקטים ומוצרים שהיא השיקה במהלך השנים, הרי ש’הפרה החולבת’ שלה נשארה תוכנת uTorrent, שרכשה ב-2006. המודל העסקי של התוכנה מתבסס על הפרסומות שהיא מציגה למשתמשים.

לקריאה נוספת:

אזהרה: סטרימינג של טורנטים לדפדפן יכול להיות מסוכן מאוד. או שלא

יניב אביטל

גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

3 Comments on "תוכנת הטורנטים הפופולארית בעולם עוברת לדפדפן שלכם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
נדב
Guest

הוא ישראלי?

יניב
Guest

יהודי, לא ישראלי.

ASD
Guest

מה זה משנה?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: