4 אפליקציות שיהפכו את המכשיר שלכם לבטוח לילדיכם

ילדיכם משחקים ללא הפסקה במכשירי הסמארטפון או הטאבלט שלכם ואתם חוששים שיחשפו לתכנים לא רלוונטים או ימחקו לכם את ההודעות השונות? אל דאגה, יש לנו את הפתרון עבורכם

מקור: Shutterstock

מקור: Shutterstock

כל הורה בעל סמארטפון (שזה כולנו היום) יודע כי במהרה הוא הופך לאטרקציה מעניינת גם עבור הילדים. גם אם אתם מההורים שמצליחים למנוע מילדיכם להכניס את המכשיר לפה או למחוק הודעות חשובות, סביר להניח שלא פעם מצאתם את עצמכם מנתקים שיחה שיצאה לאדם הלא נכון, או נאבקים להבין כיצד ילדיכם הגאון שינה את סיסמת הכניסה.

בעוד שגוגל מתכננת לפתור את הפיצ׳ר הנוכחי במערכת ההפעלה הבאה שלה, Android L (בה תוכלו להתנסות כבר עכשיו), החלטנו להציג בפניכם מספר פתרונות נוספים שיהיו רלוונטים גם למכשירים מעט יותר ישנים בשוק ויאפשרו לכם לקבוע את ההגבלות וההגדרות המתאימות לכם. רק אל תשכחו להפעיל אותן לפני מתן המכשיר לדור הצעיר.

Kidoz

מחיר: חינם – מפתח: Kidoz – הורדה לאנדרואיד

האפליקציה של החברה (הישראלית יש לציין) משתלטת על מכשיר הסמארטפון או הטאבלט שלכם ומציעה סביבה רחבה ואפשרויות רבות לילדיכם. כך לדוגמה, יוכלו לגלוש בחנות אפליקציות שתציע רק תכנים המתאימים לטווח הגילאים שלהם, או לחילופין יוכלו הילדים לבחור באחת מאפליקציות הווב אותן מציעה הפלטפורמה, כשגם כאן הדגש הוא על תכנים המתאימים לילדים.

לדברי החברה, מדובר על לאנצ׳ר שלם דרכו הילד עובר, כך שגם במידה וירים את המכשיר הכבוי – יגיע ישירות אל סביבת המשחק המתאימה לו, כשההורים יוכלו להקליד סיסמה על מנת לגשת אל התכנים הרלוונטים להם. לצד האפליקציות, החברה מציעה אפשרות לצפות בסרטונים שונים ואף לגלוש באתרי אינטרנט, המכילים רק תכנים המתאימים לילדים.

הפיצ׳ר האהוב עלינו, המגיע בתוספת תשלום, הוא האפשרות לקבוע כמה זמן יוכל הילד לשחק. כלומר, ההורים יוכלו לקבוע טיימר ולילד תהיה גישה לתכנים למשך פרק הזמן הקצוב. כך, יוכלו ההורים לוודא שהוא לא מבזבז את כל יומו על משחקים וסרטונים, חינוכיים ומתאימים ככל שיהיו, אלא גם מתפנה לדברים אחרים, כגון שיעורי בית או אפילו מפגש עם חבריו.

Kids Place

מחיר: חינם – מפתח: kiddoware – הורדה לאנדרואיד

בניגוד לשתי האפליקציות הקודמות, כאן הדגש הוא על שימושיות בסיסית ולא עיצוב ותוספים. כלומר, בעוד שגם כאן מדובר בלאנצ׳ר המשתלט על המכשיר, הוא אינו מציע הרבה מעבר למה שכבר מותקן. כלומר, על מנת להפוך את המכשיר שלכם לאטרקטיבי לילדיכם, יהיה עליכם להשקיע ולהתקין את האפליקציות והמוצרים השונים, על מנת שיהיה להם עם מה לשחק.

בצד החיובי, ניסיונות שונים לצאת ממצב הילדים (באמצעות גרירה של חלון ההתראות, ניסיון כניסה להגדרות המכשיר וכדומה) העלה חרס, שכל פעם האפליקציה דאגה להקפיץ חלון התראה המסביר כי למשתמש אין גישה לאיזור זה, תוך כדי העברתו אל העמוד הראשי באפליקציית הילדים.

במידה ותרצו להעשיר מעט יותר את הלאנצ׳ר, תוכלו להתקין את אחת מהאפליקציות הנוספות שמציעה החברה, הכוללות דפדפן אינטרנט המותאם לילדים, משחקים בהתאם לרמות גיל שונות, נגן וידאו עם תכנים שונים בשפה האנגלית ואפילו אפליקציה לצפייה בתמונות הקיימות במכשיר.

Kid Mode: Free Games + Lock

מחיר: חינם – מפתח: Zoodles – הורדה לאנדרואיד

הלאנצ׳ר הנוכחי יאפשר לכם ליצור סביבה בטוחה לילדכם, בהתאם למה שתרצו לחשוף בפניהם. לאחר ההתקנה של האפליקציה תוכלו לבחור את האפליקציות המתאימות מהמכשיר שלכם שיהיו זמינות לילדכם וגם להגדיר לכל אחד מהילדים את האיזור המתאים לו, בהתאם לגילו ולמה שתרצו לחשוף בפניו.

לצד האפליקציות שלכם, הלאנצ׳ר מכיל בתוכו מספר אפשרויות נוספות, כגון צייר, תוכניות טלוויזיה באורך מלא (בשפה האנגלית בלבד) ואפילו אפשרות לשלוח הודעות וידאו להורים, לאחר שתגדירו את החשבונות והפרמטרים המתאימים לכך. האפליקציות משתנות בהתאם לגילו של הילד, כך שמדובר על פתרון לא רע גם עבור הגילאים המבוגרים יותר.

גם כאן יש לנו פיצ׳ר אהוב ואף הכרחי: סיפורים אינטרקטיביים. תוכלו לבחור את הסיפור המתאים לכם מהרשימה (כשחלק מהספרים עולים כסף, אך זמינים לרכישה רק על ידי ההורים) ולקרוא אותו, או לחילופין להקליט את עצמכם בוידאו מקריאים אותו. בעוד שאנחנו בעד לבלות כמה שאפשר עם הילדים, מדובר על פתרון למקרה וטסתם לסבב גיוסים בחו״ל, או שתרצו להקליט את הסבים והסבתות מקריאים, לתוספת חביבה.

Phone for Kids

מחיר: חינם – מפתח: TabTale – הורדה לאנדרואידהורדה לאייפון

בניגוד לאנדרואיד, משתמשי האייפון והאייפד שלא פרצו את מכשיריהם יתבקשו לבצע מספר פעולות (הוספת קוד למסך הבית, הגדרה של פעולת כפתור הבית וכדומה) על מנת למנוע מילדיהם לגשת את המידע במכשיריהם. עם זאת, על מנת למנוע מהם לשוטט ללא מטרה, נועדה האפליקציה הנוכחית שמציעה מגוון רחב של משחקים ושעשועים לילדים המשועממים.

האפליקציה, המגיעה מבית יוצר ישראלי מכילה מאגר של כ-30 משחקים, עם דגש חינוכי בנושאים שונים כגון מספרים, אותיות, צבעים, צורות, כיוונים, ימי השבוע, חיות, ציורים וכדומה. הודות לעובדה שגם כאן האפליקציה כולה בשפה האנגלית, היא יכולה להתאים לקטנים ולגדולים כאחד בעת לימוד השפה.

חשוב לזכור כי עם כל הכבוד למאגר המשחקים הרחב הוא אינו נועל את המכשיר מפני קריאת הודעות, גלישה באינטרנט או אפילו ביצוע רכישות בתוך האפליקציות השונות, כך שאנחנו לא ממליצים להשאיר את המכשיר ללא השגחה, במיוחד אם אתם מצפים להודעה חשובה ואתם חוששים שתמחק.

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

לא רק אפליקציות

רגע לפני שאתם מתקינים את אחת מהאפליקציות הללו, ייתכן שלמכשירכם יש את אפשרות ״נעילת הילדים״ מובנת. חלק ממכשירי הסמסונג המתקדמים מגיעים עם Kids Zone מובנה, המאפשר לנעול את המכשיר ולפתוח רק אפליקציות מסויימות, בדומה למה שהאפליקציות השונות מציעות. בנוסף, מערכת ההפעלה Windows Phone מציעה גם היא פתרון דומה, המאפשר להכנס לאיזור הילדים ישירות ממסך הנעילה, באמצעות החלקה על המסך לימין (או לשמאל, בהתאם לשפת הממשק שלכם).

עם זאת, לאור העובדה שהאפשרויות הללו מציעות גישה לאפליקציות בלבד ואינן כוללות את האפשרויות הנוספות הקיימות בחלק מהלאנצ׳רים, אם יש לכם ילדים ״שהתמכרו״ למכשירים שלכם ועדיין לא רכשתם להם מכשיר משלהם, אנו ממליצים לבדוק את האפליקציות השונות ולראות האם אכן מתאימות לדרישותיכם, שכן בכל זאת הן מוצעות בחינם.

מקור תמונה ראשית: Shutterstock / Family playing video game on smart phone 

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: