פתרון הטורבו סים לאייפון: כל התשובות

אחרי שהתייאשו מלחכות לפריצה, פתרון הטורבו-סים למכשירי האייפון עשה קאמבק מחודש. כל מה שרציתם לדעת על הטורבו-סים ולא היה לכם את מי לשאול.

צילום: flickr, cc-by, Adrian Nier

תופעת הטורבו סים חדרה לתודעה הבינלאומית אי שם בתחילת חודש אפריל השנה, או יותר נכון – חזרה לתודעה. תופעת הטורבו סים הייתה יחסית מוכרת עוד שנים לפני כן, אך קונצנזוס בעניין, האם המוצר עובד או לא – לא היה כל כך פשוט למצוא. העניין הוא, שהיו קיימים דיווחים רבים בשטח לגבי הטורבו סים, עוד לפני שהמוצר פרץ חזרה בסערה לתודעת בעלי מכשירי האייפון הנעולים. חלק מהדיווחים טענו כי המוצר עובד, קסום ונפלא – בעוד אחרים זעקו שהמוצר הוא תרמית, שוד וגזל לאור היום. כך או כך, הדיווחים האלו היו אקראיים מידי ובקנה מידה קטן מידי בשביל להסיק מהם מסקנה קונקרטית לגבי אמינות הטורבו סים.

אך הפלא ופלא, כשצוות ה-Dev Team שאחראי על פיתוח פריצת הנעילה (Unlock) התוכנתית לגרסאות המודם החדשות של מכשיר האייפון 4 (02.10.04 ואילך) איחר להביא את הפתרון המיוחל לשימוש במכשיר – נוצרה בעיה: רבים אשר רכשו את המוצר הנעול בארה״ב עקב מחירו הזול שם ובציפייה שה-Dev Team יהיו להם למושיע, נתקעו עם מכשיר אייפוד טאצ׳ משוכלל במקרה הטוב – או עם משקולת נייר מהודרת במקרה הרע. לרגע כזה בדיוק חיכו יצרניות הטורבו סים, אשר בראשם (מבחינת איכות) עומדת החברה Gevey. ליצרניות הטורבו סים היה את המוצר המוגמר כבר שנה לפחות, אך הן חיכו לרגע הנכון לשחרר את המוצר, מכיוון שאם ה-Dev Team היו משחררים (בחינם) פריצת נעילה (Unlock) לגרסאות המודם החדשות – הטורבו סים (בתשלום) היה הופך מיידית ללא רלוונטי.

בסדרה של כתבות באתר (2,1, 3) הבאנו לכם מידע לגבי תופעת הטורבו סים, והבטחנו לקהל הקוראים תחקיר מעמיק בעניין. אומנם לקח מעט זמן (יותר מששיערנו) עד לקבלת המוצר, אך כעת אנו מציגים לכם את התחקיר הכי מעמיק שנעשה בנושא הטורבו סים בישראל. את כל האמת, כל הבעיות, ואת כל הפתרונות בנושא:

מבחן האמת

מרגע קבלת המוצר, ניגשנו היישר למלאכה: פתחנו את העטיפה האדומה והוצאנו את שני הכיסים הקטנים שבפנים: באחד – הטורבו סים, ובשני – מגירת הסים המשופרת. בנוסף, מצורף גם ״ספרון״ הוראות קטן בן 2 עמודים באנגלית. הטורבו סים הינו בעצם רדיד אלקטרוני דק, שיושב במגירה המצורפת, עליו יושב המיקרו סים שלכם. על מנת שתוכלו להשתמש במוצר – תחילה עליכם להתאים את כרטיס המיקרו סים שלכם למגירת הסים החדשה עם הרדיד (טורבו סים) שבתוכה. בכדי לעשות זאת, מומלץ להשתמש בפצירה קטנה או במשייף ציפורניים, ולשייף את כרטיס הסים שלכם בפינה הימנית הקיצונית (מבלי לפגוע במגעים המוזהבים) עד שכרטיס הסים יתאים למגירה. לאחר שסיימתם זאת בהצלחה, תהיו מוכנים להתחיל בהפעלה.

תחילה, חשוב לציין כי הטורבו סים אינו מפעיל (מאקטב) את מכשירכם ממסך הנעילה. על מנת להפעיל את מכשירכם, תצטרכו כרטיס סים של AT&T (רוב הסיכויים) או לבצע אקטיבציה באמצעות פריצת המכשיר (Redsnow, Greenpois0n). לאחר שביצעתם אקטיבציה למכשיר יהיה ניתן להתחיל.

פעולות ראשונות

תחילה, וודאו כי מכשירכם כבוי.
הכניסו את מגירת הטורבו סים (מגירה+טורבו+הסים שלכם) למכשיר
חכו לחלון ההודעה, ולחצו Accept
חכו 15 שניות, ולאחר מכו חייגו 112 ובצעו את השיחה.

כאשר השיחה מתחברת, חכו 2 שניות, ונתקו את השיחה. במידה ולא מופיעה הודעה שמודיעה לכם שנכשלתם, פתחו את אפליקציית ההגדרות במכשיר.

העבירו את המכשיר למצב טיסה (Airplane Mode), חכו 2 שניות, וצאו ממצב טיסה. כעת תקבלו הודעה על כרטיס סים לא מזוהה. המשיכו להפעיל ולכבות את מצב הטיסה כפי שמתואר בשלב למעלה, עד שלא תתקבל שום הודעה הקשורה בכרטיס הסים כשתצאו ממצב טיסה. עכשיו חכו כמה שניות, ותראו את שם המפעילה הסלולרית מופיע בקצה השמאלי העליון יחד עם מלבני הקליטה של המכשיר.

וידאו: איך להפעיל אייפון עם טורבו-סים

בשלב הזה, מכשירכם יוכל להוציא ולקבל שיחות. וכאן המקום לציין, שבנקודה זו, כל שאר האתרים בארץ החליטו – שהם את שלהם עשו. אך העניין רחוק מלהיות מושלם, כי במצב הזה אתם אומנם תוכלו להוציא ולקבל שיחות, אך לא תוכלו להשתמש בתוכנית הגלישה שלכם (3G), לשלוח הודעות MMS, או להשתמש ב GPS. אז מה עושים? אל דאגה חברים, אצלנו אין דבר כזה ״חצי עבודה״: כנסו לאפליקציית ההגדרות שבמכשירכם, בחרו ב״כללי״, ולאחר מכן ב״רשת״. כעת, וודאו כי הפעלתם את האפשרות ״גלישה בעת נדידה״. במידה והפעלתם אותה בפעם הראשונה – תראו את סימן ה 3G מופיע בסטטוס בר שלכם – חכו! זה לא אומר שיש לכם עדיין שימוש בחבילת הגלישה שלכם, זהו רק השלב הראשון. ועל מנת שתוכלו להשתמש בשירותי הגלישה, MMS, ו-GPS, תצטרכו להזין ידנית את נתוני המפעילה הסלולרית שלכם בתפריט ״רשת נתונים סלולרית״ שנמצאת גם כן בתפריט ״רשת״.

הגדרות רשת סלולריות למפעילות בישראל:

אם הפרטים לשדות ספציפיים אינם רשומים, יש להשאיר את השדות הללו ריקים!

אורנג׳

נתוני סלולר

internet :APN
שם משתמש: orange
סיסמה: orange

הודעות מולטימדיה

wap.orange.co.il :APN
שם משתמש: orange
סיסמה: mobile54
אם.אם.אס.סי: http://192.168.220.15/servlets/mms
פרוקסי:192.118.011.055:8080

סלקום

נתוני סלולר

internetg :APN
סיסמה:
משתמש:

הודעות מולטימדיה

mms :APN
שם משתמש: cellcom
סיסמה: HyD43f
אם.אם.אס.סי: http://mms.cellcom.co.il
פרוקסי: 172.31.29.38:8080

פלאפון

נתוני רשת

sphone.pelephone.net.il :APN
שם משתמש: [email protected]
סיסמה: pcl

הודעות מולטימדיה

Internet.pelephone.net.il :APN
שם משתמש: [email protected]
סיסמה: pcl
אם.אם.אס.סי: msu.pelephone.net.il
פרוקסי: 10.170.9.54:9093

לאחר שסיימתם, תוכלו להשתמש בשירותי הגלישה, mms וה-GPS מבלי לאתחל את מכשירכם.

כמה פרטים שחשוב לציין:

אם תאתחלו מחדש את מכשירכם, אם תיגמר לכם הסוללה, או אם תעשו Reboot דרך סידיה – תיאלצו להפעיל מחדש את הטורבו סים, אך נתוני הגלישה שלכם (פרטי ה APN) אמורים להשאר מעודכנים. לעומת זאת, respring ומצב טיסה אינם מצריכים הפעלה מחדש.
הטורבו סים ניתן להעברה בין מכשירים, ולשימוש עם יותר מכרטיס סים אחד (משמע: הוא לא מוגבל לשימוש עם רק כרטיס סים אחד).
אופציית ה-FaceTime אינה פועלת כברירת מחדל, אך זהו עניין שבשגרה למשתמשים במכשירים אמריקאים או מכשירים נעולים ממדינות אחריות. ניתן לגשר על בעיה זו באמצעות התקנת התוכנה MiTime (חינמית להורדה, אך בחלק מהמקרים ייתכן ויידרש תשלום) דרך סידיה. התוכנה נמצאת בסורס (repo) של pushfix בכתובת Cydia.pusfix.info שאותה תוכלו להוסיף במקורות של סידיה.

לסיכום:

לאחר המבדק המלא של הטורבו סים, המסקנה היא חד משמעית: בעוד זהו פתרון מסורבל להפעלה, ומציק לפעמים – זהו עדיין פתרון חד משמעי למשתמשים הנעולים.

עם קצת עבודה, הטורבו סים יחזיר את מכשירכם לחיים – ואת מרבית העבודה וריכוז המידע הצגנו לכם כאן. חשוב רק לציין שבכל רגע נתון, אפל או המפעילה הסלולרית שלכם עלולות לשחרר עידכון שיהפוך את הטורבו סים לחסר תועלת. אך מכיוון שהאמרה הזו ברובה נכונה גם בעניין פריצת הנעילה מבית ה-Dev Team, זו אינה סיבה מהותית להמנע מהטורבו סים. כמובן, וכרגיל, איננו לוקחים על עצמנו שום אחריות לגבי הטורבו סים, לגבי מכשירכם, או לגבי שימושכם בהם. אך לאחר שבדקנו את העניין לעומק, לא נותר לנו אלא להמליץ על הטורבו סים של Gevey כפתרון האידאלי למשתמשים הנעולים.

פורסם במקור באתר iPhones.co.il

iPhones.co.il

הגב

4 תגובות על "פתרון הטורבו סים לאייפון: כל התשובות"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דן
Guest

אזהרה לכל מי שמתכוון להשתמש בדבר הזה!
אם תשימו-לב חלק מהוראות השימוש כוללות לחייג למספר 112. *** המספר הזה הוא מספר חירום המוגדר בסדנטרנט ה-GSM וכל חברת סלולר בעולם צריכה לקשר אותו לשירות חירום כלשהו. בארץ הוא מקשר אתכם למשטרה, כאילו חייגתם 100 !!!! ***
בנוסף, כמו שכתוב בכתבה, הפריצה הזאת היא tethered, מה שאומר שאתם צריכים לחייג למשטרה ולנתק כל פעם שאתם מאתחלים את המכשיר!!!!!
מי שעדיין חושב שזה רעיון חכם, מוזמן להתעלם ולקחת את הסיכון.

יוסי
Guest

עובד קטלני.. מניסיון

Anonymous
Guest
גבי
Guest

היי,
לי עובד נפלא פרט לשליחת SMS ,יש למישהו רעיון?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: