אתם בחרתם: אלו הפודקאסטים הטובים ביותר לשנת 2019

עשרות פודקאסטים מעולים התחרו על הקול שלכם, ועשרות אלפי הצבעות נספרו. עכשיו זה הזמן לגלות האם הפודקאסטים האהובים עליכם זכו בפרס

תמונה: Pixabay

בחודש האחרון ביקשנו מקוראי גיקטיים להציע ולהצביע לפודקאסטים הישראליים האהובים ביותר עליהם לשנת 2019. אחרי מאות הצעות לפודקאסטים שונים, ולמעלה מ-30 אלף הצבעות ב-9 קטגוריות שונות, יש לנו זוכים. הקרבות היו צמודים, והשנה יש לנו כמה חילופים מפתיעים וגם כמה פרצופים מוכרים בפסגות.

אתם מוכנים? בואו נגלה האם הפודקאסטים האהובים עליכם זכו בתואר.

פודקאסט הספורט של השנה

במקום ה-3: הפודיום

במקום ה-2: ציון 3

ובמקום הראשון:

אם יש דבר כזה "גיקיות ספורטיבית", כנראה שהפודקאסט בהנהגת אוריאל דסקל וראם שרמן הוא הפודקאסט לגיקים הספורטיביים. בכל פרק השניים צוללים לענפי הספורט הפופולארים ביותר, ואלו שפחות. מאחורי הפודקאסט יש כבר מאות רבות של שעות תוכן שצברו קהילה מרשימה של מאזינים שמזניקים את הפודקאסט מדי שבוע לראש טבלאות ההשמעות. זו השנה השניה שהפודקאסט זוכה בתחרות הפודקאסטים של גיקטיים.

מצוות "בכל יום נתון" נמסר: זה ממש לא מובן מאליו שכל כך הרבה אנשים בוחרים בנו כפודקאסט השנה בספורט שנה שנייה ברציפות. זה מעיד על נאמנות כבירה של המאזינים האדירים שלנו ואנחנו רוצים להודות להם על ההצבעות, האזנות, האהבה והתמיכה שאנחנו מקבלים מהם מדי יום. מאחר שהמודל הכלכלי בחיתוליו והחסות למדיום החדש הזה בישראל לא מובנת מאליו – חייבים להודות באמיתי-באמיתי לנותן החסות הראשית לפודקאסט. כמו כן, אנחנו גם רוצים להודות למתחרים שהופכים אותנו לטובים יותר כי אנחנו מבינים שבשביל להישאר רלוונטים אנחנו צריכים לעמוד בסטנדרטים הכי גבוהים. אז תודה רבה לאורי לוי מפודקאסט שער, לאורן יוסיפוביץ' והחברים מהפודיום, ליונתן נמרודי והחבורה שלו, לשרון דוידוביץ', אסף כהן ובן פורגס מבשירות הוד מלכותה, לחברים בהזווית ובכדור הכתום ובכלל – בכל מי שמייצר תוכן ספורטיבי בצורת פודקאסט, אתם התעשייה הצעירה והפורחת הזו – אז תודה לכם! אנחנו מקווים שגם בשנת 2020 נמשיך לעמוד בסטנדרטים שהמאזינים והמתחרים מציבים לנו.

שלכם, עמית לוינטל, ראם שרמן, אשרת עיני, תום אני, רועי עמיקם ואוריאל דסקל

פודקאסט השיווק והפרסום של השנה

במקום ה-3: עשר דקות על שיווק

במקום ה-2: עושים שיווק

ובמקום הראשון:

הפודקאסט של יוסי פורקוש וחגי גולדובסקי הצליח לגבור על מתחרים לא קטנים בדרך לפרס, ובקצת יותר משנה הצליח להפוך לשם דבר בתעשיה בפרקים שהם גם אקטואליים וגם מקנים לא מעט ערך למאזינים שיכולים ללמד מהטעויות וההצלחות של אחרים.

מצוות "המנגל" נמסר: תודה לקוראי גיקטיים על ההכרה בעבודה הקשה, תודה לכל המאזינים הנאמנים שמקשיבים לנו כבר 62 פרקים, מאוד מרגש לדעת שיש לנו כל כך הרבה חברים שאוהבים אותנו ומשקיעים את הזמן להצביע עבורינו, זה מה שנותן לנו את הכח להביא לכם עוד תוכן עם ערך אמיתי. אוהבים חגי גולדובסקי ויוסי פורקוש, ושוב תודה לקוראי גיקטיים הנפלאים.

פודקאסט ההייטק והטכנולוגיה של השנה

במקום ה-3: הייטק בפקקים

במקום ה-2: 30 דקות או פחות

ובמקום הראשון:

הפודקאסט מבית היוצר של "עושים היסטוריה" ורן לוי לא היכה גלים בתחרות של גיקטיים בשנה שעברה, אבל בשנה אחת הוא הצליח להדיח את הפודקאסטים ששלטו בטבלה בשנה שעברה. מנחה הפודקאסט, ד"ר יובל דרור, עוסק בכל פרק בטכנולוגיה ובסיפורים שמאחוריה.

מצוות "עושים טכנולוגיה" נמסר: זה אושר גדול לשמוע שכל כך הרבה מאזינים אוהבים את התכנית לפחות כמו שאני אוהב לכתוב ולהקליט אותה. אני מודה להם מקרב לב על תמיכתם ואהבתם. "עושים טכנולוגיה" הוא פודקאסט על טכנולוגיה אנשים ומה שביניהם שכן טכנולוגיה היא לפעמים רק קצה חוט שמוביל לסיפורים גדולים יותר על מאבקים, יצרים, חידושים, ניצחונות ומפלות. את הסיפורים האלו מרתק לשמוע וכל כך כיף לספר.
זו הזדמנות מצוינת להודות לארנון זמיר, אותו החלפתי בהגשת התכנית, דור קומט העורך הקודם שלה וגיא בן-נון, העורך הנוכחי. התמזל מזלי לעבוד עם אנשים סופר-מוכשרים, כולם חלק מרשת פודקאסטים ("עושים היסטוריה") שמאפשרת לי להתפרע ולהתנסות בדרכים חדשות לספר סיפורים רדיופוניים.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

פודקאסט הילדים של השנה

במקום ה-3: אגדות אמיתיות וגם פוליטיקה בקטנה

במקום ה-2: מסע אל גוף האדם

ובמקום הראשון:

לא קל לשכנע ילדים להקשיב למשהו חינוכי, אבל הפודקאסט של יובל מלחי הפך בשנים האחרונות למלווה הצמוד של ההורים והילדים בפקקים ובכל מקום אפשרי. מלחי מצליח לספר את הסיפורים המעניינים ביותר בהיסטוריה בצורה שבה כל בני המשפחה יכולים ליהנות וללמוד משהו, שעות רבות מחוץ לכותלי בית הספר.

מצוות ״היסטוריה לילדים״ נמסר: תודה לקהילת המאזינים המדהימה של היסטוריה לילדים בכאן. ההסכת הזה הפך להיות משהו גדול בהרבה משחלמנו עליו. אנחנו מוצפים במכתבים מהורים וילדים על בסיס יומי, חלקם מהורים שמתגוררים בחו"ל ומאזינים להיסטוריה לילדים יחד עם הילדים שלהם כדי לשמר את העברית שלהם. לפרק שהקלטנו בשידור חי בקיץ הגיעו כאלף איש – הורים וילדים, וזה מרגש בצורה שקשה לתאר.
תודה גדולה לתאגיד השידור כאן, בית הפודקאסטים הגדול בישראל, שבזכותו ההסכת עלה לאוויר וממשיך לרוץ, עכשיו כבר לעונה השלישית והרביעית שלו. תודה ענקית לאסף רפפורט שעורך את הסאונד, לסמדר כהן עורכת הלשון, לאייל שינדלר וללי-אור אברבך. תודה לצוות קטעים – לרני שחר, שיר וייצמן ותומר שלוש.
זוהי זכות גדולה לספר היסטוריה לילדים ולגרום להם לרצות לשמוע וללמוד עוד ועוד. מקווים שההסכת יוביל אותנו גם לתוכנית טלוויזיה בקרוב.
תודה רבה!

פודקאסט הקומדיה של השנה

במקום ה-3: S-Emek

במקום ה-2: יורים בנגמ"ש

ובמקום הראשון:

הפודקאסט של אלעד יצחקיאן וקובי מלמד מצליח להביא לאורך כמעט 100 פרקים סיפור הזוי אחר מההיסטוריה בכל שבוע. בין אם מדובר במשקאות מוגזים של נאציים, קשישים שלחמו בבריטים, היאבקות תמנונים, מהומות כובעי הקש או תרנגול חסר ראש, הסיפורים שהשניים צוללים לתוכם הם כאלו שכמעט קשה להאמין שהם התרחשו, אבל עוד יותר קשה להפסיק לצחוק מהפרשנות שלהם לאירועים.

מצוות "מה יש בזה" נמסר: אנחנו רוצים לומר המון המון תודה לקהילת המאזינים המדהימה שלנו – על הרעיונות, התגובות, הגאגים והמחוות המרגשות, ועל התמיכה בפטריאון ובפלטפורמות השונות.
אנחנו עדיין נפעמים מכל פידבק, פירגון, ותגובה ששולחים לנו.
זאת כמובן גם הזדמנות להודות לנותני החסות שהופכים את התוכנית שלנו לאפשרית.
כשהתחלנו את הדבר הזה, לא ידענו לאן זה ילך, ואם יש קהל לשיט הזה שאנחנו עושים. נמשיך לעשות הכל, בדרך שלנו, כדי להיות ראויים לכם.
עד הפרק הבא, יאללה ביי!

פודקאסט הלייפסטייל של השנה

במקום ה-3: יחסינו לאן

במקום ה-2: אמא אמא

ובמקום הראשון:

באחת הקטגוריות הכי צמודות שנראו בתחרות, הצליח להגיע פודקאסט הפסיכולוגיה של יהודית כץ לראש הטבלה תוך כדי שהוא עוקף כמה מהדמויות הטלוויזיוניות המוכרות בישראל. במקום לעסוק רק בסיפורים או הקלטות של הרצאות, בכל שבוע מארחת כץ אורח/ת מתחומים שונים וביחד הם עונים על שאלות וסוגיות בנושאים מגוונים: התמכרויות, מינימליזם, דיאטות, מוזיקה, גידול ילדים עם בטחון עצמי, קניות ועוד עשרות נושאים שהביאו את הפודקאסט ל-1.7 מיליון האזנות עד כה.

מצוות "חושבים טוב" נמסר: חושבים טוב בדיוק חוגג יום הולדת 3 השבוע, ולגלות כמה אתם אוהבים את התכנית זו המתנה הכי טובה שיש. הקמתי את הפודקאסט כדי להפוך פסיכולוגיה, מחקרים מרתקים וכלים פרטיים לשגשוג לנגישים לכולנו. אנחנו נפגשים כדי לחשוב טוב, להעמיק אבל גם ליישם בתחומים שמעצבים את החיים של כולנו: אהבה ועבודה ובריאות ופנאי. מקווה שלקחתם מהפרקים לפחות דבר אחד קטן לחיים.

הפודקאסט הוא הזדמנות נדירה גם בשבילי לדבר עם האנשים הכי מעניינים שיש, להסתכל להם בעיניים, ללמוד מהם. בהזדמנות הזו אני רוצה להודות לכל האורחים שהשקיעו והתכוננו ונסעו עד אלי הרחק מהמרכז. הזמן שלכם שווה המון והתפתחתי איתכם מאוד.

תודה גם לעורכים והעורכות שליוו את הפודקאסט לאורך התקופה, הוצאתם מהתכנית את המיטב. ולכל מי שעזר להפיץ, להעלות, לרכז, לסדר, לתמלל.
כולנו עשינו את זה ביחד.
תודה ומזל טוב לכולנו!
שלכם,
יהודית.

פודקאסט התרבות של השנה

במקום ה-3: גיבור תרבות

במקום ה-2: שיר אחד

ובמקום הראשון:

הפודקאסט הראשון מבית היוצר של אחד מערוצי היוטיוב הפופולאריים בישראל, "טופ גיק", הצליח לגבור על שניים מהפודקאסטים האהובים ביותר של "כאן". הפודקאסט של קרין ונימרוד אלדאה צולל כל שבוע לנושאים אחרים בעולם הקולנוע, ובין אם השניים מבקרים סרטים חדשים או עוסקים בתופעות שונות בעולם הקולנוע, לא כדאי לכם לצאת לאולם לפני שאתם שומעים אותו.

מצוות "הולכים לקולנוע" נמסר: תודה רבה לגיקטיים, למאזינים הנאמנים שלנו וכמובן לקהילת הגיקים הכי מופלאה שיש, שמלווה אותנו כבר שנים בכל צעד שאנחנו עושים. הולכים לקולנוע – הפודקאסט הוא אחד הדברים הכיפיים שיוצא לנו לעשות וליצור והוא חושף אותנו גם לקהל חדש, בוגר, מגניב וגיקי במיוחד, של אנשים שבא להם שידברו איתם קולנוע בגובה העיניים, בלי פלצנות מיותרת. פשוט שעה שבועית שנעים ומשעשע להאזין לה בכל מקום על הפלנטה הזאת. זה לא משנה אם אתם מארוול או דיסי או אם אתם אוהבים את החדש של סטאר וורס או שונאים אותו בטירוף. אנחנו מדברים על הכל בלי צנזורה וזה סוד הקסם. שתהיה שנה מעולה בקולנוע וגם לנו! קרין ונימרוד.

היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? להורדת אפליקציית גיקטיים לאייפון ולאנדרואיד לחצו כאן

פודקאסט ההעשרה של השנה

במקום ה-3: התשובה

במקום ה-2: גיקונומי

ובמקום הראשון:

זוהי ללא ספק הייתה הקטגורייה הפופולארית ביותר בקרב קוראי גיקטיים, וכאן נכנסו חלק נכבד מהפודקאסטים הגדולים ביותר בישראל בקרב שרק אחד יכול לצאת בו מנצח, ובפסגה אין הפתעות. הפודקאסט הפופולארי ביותר של תאגיד השידור הציבורי, "כאן" הצליח להשיג את הזכייה השנייה שלו בתחרות של גיקטיים.

מצוות ״חיות כיס״ נמסר: שנתיים ברצף אנחנו עומדים נדהמים מול הזכייה. מי בכלל ידע שאנשים רוצים לפתוח כל כך הרבה בקרים עם חפירות כלכליות?
תודה רבה לקהילת המאזינים של חיות כיס, הזכייה הזאת היא בזכות האהבה שלכם ולא פחות בזכות הדיונים וגם הביקורת שגורמים לנו לכוון גבוה יותר ויותר. תודה רבה לעורך שלנו רום אטיק, לעורך הסאונד אסף רפפורט ולסמנכ”לי חטיבות הרדיו והדיגיטל בכאן, לי-אור אברבך ואלעד טנא

פריצת השנה לשנת 2019

במקום ה-3: סייברסייבר

במקום ה-2: הרגולטור

ובמקום הראשון:

בקרב הפודקאסטים החדשים הצליח שוב "כאן" לקטוף את הפרס, הפעם השלישי במספר שלו השנה. התוכנית "סליחה על השאלה" הצליחה להפוך לאחת מספינות הדגל של תאגיד השידור הציבורי, ולכן אין זה מפתיע שגם הפודקאסט בהנחיית אהוד עזריאל מאיר, אשר מרחיב את הנושאים בהם עסקו בתוכנית, ומצליח להשמיע קולות של אוכלוסיות שביום-יום אנחנו לא בהכרח מכירים, יהפוך לתופעה כל כך אהובה.

מצוות ״סליחה על השאלה – ההסכת״ נמסר: אמא לילד אוטיסט, זוג תאומים וילד מאומץ הם רק חלק קטן משלל המרואיינים המדהימים שכיבדו אותנו בנוכחות שלהם באולפן. לקחנו מרואיינים מתוכנית הטלוויזיה המצליחה ״סליחה על השאלה״ של כאן 11 ויצרנו הסכת שכולו מתבסס על הקשבה נטו, לתת למרואיינים את המקום הכי נוח בשביל שיוכלו לספר לעולם את הסיפור המופלא שלהם, וכל אחד מהם הוא סיפור ענק.
תודה לכם שבחרתם בנו. תודה ללי-אור אברבך שזיהה את הניצוץ והחליט להדליק אותו, תודה לרום אטיק שהבחין וידע למי לתת את ההזדמנות, תודה לאלעד טנא ומתן דרורי שנתנו לאהוד לצאת קצת מעולם הדיגיטל לטובת המערכת, תודה גדולה לאורי לביא ונדב אמבון על הליווי התוכני. תודה למנור בראון ובר צ'פט, עורכי התוכנית, וכמובן תודה רבה רבה לכל מרואיינת ומרואיין שהסכמו לבוא ולשתף אותנו בחיים הפרטיים שלהם.


עד כאן לתחרות הפודקאסטים הטובים ביותר לשנת 2019. תודה רבה לכל מי שהציע מועמדים, ולכל מי שהצביע. נתראה בשנה הבאה עם עוד פודקאסטים מעולים

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

15 תגובות על "אתם בחרתם: אלו הפודקאסטים הטובים ביותר לשנת 2019"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רונן
Guest

אחד הפודקאסטים שלא נכנסו להצבעה אבל הם בהחלט בגדר "תגלית השנה" בתחום התוכנה והטכנולוגיה הוא Out of Memory:

https://omny.fm/shows/out-of-memory

חיפאי
Guest

לא הכרתי, ממש מעניין, תודה רבה!

Erez
Guest

גם אני לא הכרתי, נראה מעניין, תודה!

מרקוס ברוונלי
Guest

המלצה לשנה הבאה – לפצל את הייטק+פיתוח לתתי קטגוריות

אליאב
Guest

רק המלצה, בתחום העשרה לפצל לכמה קטגוריות. (היסטוריה, כלכלה, פוליטיקה…)

אליאב
Guest

רק המלצה לשנה הבאה, לפצל את הקטגוריה העשרה לכמה קטגוריות. (כלכלה, פוליטיקה, היסטוריה וכו…)

לוקה 11
Guest

אני לא מאמין, איפה עוד פודקאסט לסטארטאפים של גיא? שערוריה פשוט… הם בהחלט הכי טובים ששמעתי.

.א.
Guest

אין על מה יש בזה, קובי ואלעד אנשים זהב

יוני
Guest

חי חי חי – אם לשפוט על פי התגובה שלהם לתוצאות של שנה שעברה. אנחנו הולכים לשמוע על הזכיה הזו עד החופש הגדול לפחות

יעקב
Guest

יש קישור שאפשר לראות בו את התוצאות המלאות? כמה קיבל כל פודקאסט כולל מקום רביע והלאה.

זאב
Guest

מחדל. מאחורי כל צחוק הוא פודקאסט הקומדיה של השנה ואין לו מתחרים.

משי
Guest

אמת לאמיתה

היודע דבר
Guest

הפודקאסט המשפטי מומלץ מאוד.
גם הספינר ואסור להשוות

שחר
Guest

מעולה!

מברג, איתי ואפי
Guest
מברג, איתי ואפי

משחק מכור. לא היה לנו סיכוי

מברג גם לכם

wpDiscuz

תגיות לכתבה: