6 חדרי בילוש ישראלים שזכרנו לטובה

לפני מספר חודשים חשפנו בפניכם את טרנד חדרי הבילוש שהפך מאז למוכר ופופולארי במיוחד. אחרי שהתנסתה באופן אישי ב-12 חדרי בילוש, הנה 6 המומלצים יותר של רינת קורבט

countdown

הכל התחיל מהכתבה של איריס שור ממש כאן בגיקטיים. ידעתי במעומעם שקיים טרנד כזה של חדרי בילוש שאולי אמור לעניין אותי אבל עם יתר המהומה בחיים לא התפניתי להתעניין במה מדובר. הכתבה היממה אותי. הייתכן שאני בתור גיימרית וקווסטרית מהרגע שקיבלתי את המחשב הראשון שלי, מפספסת את ההזדמנות לחוות משחקים בעולם האמיתי? החלטתי שאין מצב. מיד קבעתי עם כל מיני קבוצות חברים והתחלתי לבקר בחדרים. הכרזתי אז שאני מתכוונת להגיע לכל החדרים מאילת ועד נשר. אנשים פקפקו מעט בהתחלה במידת הנחישות והאובססיביות שלי אבל עם הזמן איבדו את הספק ובעיקר שאלו יותר ויותר שאלות על התופעה וביקשו המלצות על חדרים. כך נולד הרעיון לפוסט הזה.

נכון לכתיבת שורות אלה פעילים בישראל קרוב ל-26 חדרי בילוש. לפי מידע שקיבלתי אמורים להיפתח עוד 15 חדרים בזמן הקרוב והיד עוד נטויה. כן, מדובר בתופעה שגדלה בקצב מסחרר – סקטור סטארטאפים חדש, אם תרצו – בארץ וכמובן שזאת כבר תופעה מטורפת בעולם. אני לא מתיימרת לפתור את כל השאלות בכתבה הזאת (בשביל זה יהיה פוסט ההמשך) אבל אני כן רוצה לשתף אתכם בסיפורים על חלק מהחדרים שהלהיבו אותי במיוחד ולתת קצת עצות בסוף על איך להתמודד עם האתגר (אל דאגה, בלי ספויילרים). חשוב להסביר שבישראל יש הרבה מתחמים של חברות המפעילות יותר מחדר אחד. אני ממליצה על חדרים ספציפיים אבל הרבה פעמים אם אהבתם חדר אחד של חברה, שווה לבדוק גם את האחרים שהיא מפעילה.

1. Locked: Chapter I – The Secret Lab

locked

אומרים שהפעם הראשונה היא תמיד זאת שנחקקת בזכרון יותר חזק מכל דבר אחר. זה נכון גם לחדרי בילוש. בפעם הראשונה שנטשנו את רחוב טשרניחובסקי הרגוע בתל-אביב, על מסעדותיו והגן המפורסם שהוא מכיל, לטובת מרתף נחבא באחד מהבניינים, הבנתי שאני שבויה בקסם של החדרים. למשך שעה ומשהו, העולם שהשארנו מאחור על כל דאגותיו מתפוגג ואנחנו נלקחים למציאות אחרת. מציאות בה אנחנו תופסים את מקומם של מרגלים, חוקרים, בלשים, דמויות מספרים וסדרות אך באותה-עת נשארים אנחנו. אנחנו עם כל היכולות המנטליות והכלליות שלנו. אנחנו מקבלים הזדמנות לבדוק את עצמנו בשעת לחץ, את היכולת שלנו לשתף פעולה עם אחרים ולפתור שלל חידות ופאזלים. תחשבו כמה שזה חזק יותר מלהיות צופים פסיביים בסדרות וסרטים מחד, ולהיכנס לנעליה של דמות בדיונית כלשהי במשחקי מחשב או משחקי תפקידים מאידך.

אחרי התארגנות ראשונית, המפעיל הלבוש בחלוק לבן הסביר לנו שד"ר אלכס קוגן, מדען במעבדת מחקר שעובדת על נשקים לא-קונבנציונליים, נעלם ויש חששות רציניים לגביי ההשלכות של הנושא. ניסינו להתבדח איתו אבל הוא סירב לצאת מהדמות. בפעם הראשונה שנכנסים לתוך חדר, יש יותר תחושה של "וואו" ואנחנו נזרקים עוד יותר למציאות אחרת, להבנייה של נרטיב באמצעות תפאורה וחפצים. בלי שיהיה שם מישהו שידברר את העלילה בפנינו.

Locked מיוחד בעיניי בכך שהנרטיב (הסיפור והאווירה) מאוד מורגש מהרגע הראשון. החידות הרגישו לי כמשתלבות היטב עם הנרטיב ולא פחות חשוב – הגיוניות. זה אחד מהחדרים שהכי הצטערתי לעזוב כי ממש רציתי להתעמק יותר בנרטיב שהוצג לפניי בצורת חפצים. הייתי בהלם מכמות ההשקעה שהוקדשה ליצירתו. כמובן שייתכן שהתפיסה הרומנטית שלי משהו על החדר גם קשורה לכך שזאת הייתה חוויה ראשונית אבל זה עדיין החדר שאני ממליצה לאנשים לעשות בתור החדר הראשון שלהם.

כתובת: טשרניחובסקי 26, תל אביב.

לאתר חדר הבילוש

2. Breakout – The Iranian Threat

breakout

אחד מהחדרים האחרונים שהלכתי אליהם הוא גם אחד מהמושקעים ביותר. בבוקר של יום שבת קיבלתי סמס מידיד שלי שהציע לי לקפוץ איתם להרצליה לחדר בילוש אחרי ביטול של חברה ברגע האחרון. צירוף מקרים ממוזל זה הוביל אותנו לשכונת וילות לא רחוק מקניון שבעת הכוכבים. השלט של החדר כמעט נבלע בקיר הפנימי יותר של בית פרטי יפה. לאחר ירידה קצרה במדרגות (כן, זה מוטיב חוזר. בת"א אני מניחה שזה גם עניין של עלות השכירות), פגשנו את דור המקסים. דור סיפר שהוא שכנע את הוריו להמיר את יחידת הדיור שלהם ממקום להשכיר אל חדר. הם היו מעט סקפטיים בהתחלה אבל השתכנעו אחרי שראו את נחילי האנשים שזורמים למקום. הוא השקיע המון מחשבה ומחקר בליצור את החדר. מתוך סיבוביו בחדרי בילוש אחרים הוא הגיע למסקנה שהוא רוצה להדק את הקשר בין מכניקת החידות לבין הנרטיב, לא להגיש פתרונות על המגש מיוזמתו ולהיות עדין ברמזים כשהוא מתבקש לספק כאלו. מה אומר? הצליח לו.

ראינו סרט קצר ומושקע שהכניס אותנו היישר לאווירה שבה אנחנו סוכני מוסד שצריכים להילחם באיום האיראני (ביבי מאץ'?). החדר עצמו יפייפה ומכיל המון פרטים קטנים שבונים אווירה משכנעת לחלוטין. למשל, במסגרת הספרייה שיש במקום יש מלא ספרים בערבית וספר אחד שנקרא Death of the Jews… החידות היו מתוחכמות ויצירתיות. יצאנו מאוד מרוצים מכך שהצלנו את ישראל ואולי את העולם.

כתובת: הבוסתן 35, הרצליה.

לאתר חדר הבילוש

3. Exit Game: Goblet of Magic

exit game

ומהרצליה נעבור לאשדוד, העיר בה גדלתי וגרתי לא מעט מחיי. אני חייבת להודות שהלהיב אותי שהארי פוטר הצליח לשכנע מספר חברים תל-אביביים שלי לעזוב את המרכז השוקק ולקחת את רציף תשע ושלושה-רבעים לכיוון העתק בזעיר אנפין של הוגוורטס.

מדובר בחדר שמכיל אולי את התפאורה הכי יפה שראיתי עד כה. כבר בכניסה למתחם שנמצא באיזור התעשייה של אשדוד, אנחנו נתקלים במצנפת המיון ובשרביטים ומחייכים. החיוך הזה המשיך כשנכנסנו לחדר והמוסיקה מהסרט הציפה אותנו. יש בו כמה חידות מאתגרות כולל אחת שכמו תמיד גרמה לנו לשכוח שצריך להפעיל מוח ולא כוח (כן, לא תאמינו כמה קל לשכוח את זה שוב ושוב). נהנינו עד מאוד. לפעמים כשיוצאים מתל-אביב מגיעים למקומות מופלאים.

כתובת: התקשורת 5, אשדוד.

לאתר חדר הבילוש

4. Exit Room: Imaginarium

imaginarium

נישאר במחוזות הדימיון. אימג'ינריום הוא אולי לא החדר הכי קשה שנתקלתי בו אבל הוא לגמרי הכי קסום וסוריאליסטי. העיצוב שלו מופרע כמו עולם החלומות שהוא אמור לייצג. בדרך לחדר עברנו על גשר מעריב ונפרדנו ממנו לשלום. הפרידה מעולם החלומות של אימג'נריום הייתה כואבת לא פחות.

כתובת: אבולעפיה 25, תל אביב.

לאתר חדר הבילוש

5. Quest & Quest – The Dark Side of the Art

quest and quest

לא יודעת מה איתכם אבל כבר השם של החדר עשה לי חשק עז לבקר בו. הוא באמת מיוחד כפי שהבטיחו לי. החדר מכניס אתכם היטב לאווירת סטודיו של אמן מסתורי החשוד במעשים נפשעים. בוא נגיד שהחדר לא מיועד לרכי הלב מכיוון שאכן יש בו טוויסט אפל והוא אכן אחד מהחדרים הקריפיים ביותר שקיימים בסביבה. הוא נחשב לחדר מאתגר במיוחד אבל מצד שני, יש לי חברים שפיצחו אותו ב-33 דקות. תזכרו שלפעמים שווה לא לרוץ אלא לשקוע בחוויה.

כתובת: דרך מנחם בגין 25, תל אביב

לאתר חדר הבילוש

6. Escape Room: The Robbery of the Century

escape room

עוד חדר מעולה בתור חדר ראשון הוא אסקייפ רום (השמות של החדרים מעט מבלבלים אם אתם שמים לב). במאבק למצוא את הכסף שמסתיר מדען מטורף היינו צריכים להתמודד עם חידות שחלקן בלבלו אותנו בצורה יוצאת דופן (באשמתנו, לא באשמת עיצוב החדר). זה החדר שלימד אותי את החשיבות של עצות 5 ו-7 שתראו בהמשך.

כתובת: גרשון שץ 30, תל אביב.

לאתר חדר הבילוש

כאמור, אני רק באמצע המסע שלי לתוך העולם המופלא הזה אבל בנתיים אלו החדרים שאני זוכרת בחיבה יותר מכל.

טיפים לחוויה מוצלחת בחדר בילוש

ועכשיו כמובטח, מספר עצות לאנשים שבאים לחדר בילוש בפעם הראשונה:

1. כשאתם נכנסים לחדר, תהפכו אותו ותחפשו בכל מקום הגיוני ולא-הגיוני. רק כמובן בלי לשבור ובלי לעשות משהו שברור שיוצרי החדר לא רצו שתעשו. מסתבר שהאזהרה של המפעילים של לא להכניס את האצבעות לשקעי חשמל מבוססת על סיפורים אמיתיים.

2. תשימו בצד אחד בצורה מסודרת את כל הדברים שכבר השתמשתם בהם. עוד לא קרה לי בחדר שהיה צריך להשתמש במשהו יותר מפעם אחת. יש הרבה בלגן ותהליכים מקבילים כשנכנסים לחדר וכמובן הכל בלחץ זמן. לא תמיד אנחנו קולטים כל מה שהחברים שלנו עשו כך שבמקום למצוא דברים מפוזרים ולשאול כל פעם: "עשינו עם זה כבר משהו?". תחליטו מראש על לשים את הכל במקום אחד.

3. תקשורת תקשורת תקשורת – כדי למנוע חלק מהבלבול שהוזכר בסעיף הקודם מומלץ לדווח כל הזמן על מה מצאנו ומה אנחנו עושים ליתר הקבוצה.

4. לא להיכנס למאבקי כוח ושליטה – תאמינו או לא אבל גם משהו כזה שהוא בילוי נחמד ומאתגר יכול בקלות להפוך לקרע במערכת יחסים. בגלל אלמנט לחץ הזמן וחוסר הוודאות יכול להיות שתהיה חוסר הסכמה על הדרך הנכונה לפתור חידה או על איזה כיוון חקירה מסתערים עכשיו. צריך לזכור להיות רגועים. זאת גם אחת מהסיבות שלדעתי קבוצה של 4 אנשים היא אופטימלית. Power couples עלולים להסתבך במריבות לא נחמדות שישפיעו גם אח"כ, 5 אנשים זה יותר מידי דיעות, שלושה אנשים לא תמיד מספיקים כדי לעשות במקביל את כל מה שצריך לעשות. אז שוב, לדעתי 4 הוא המספר המנצח.

5. לזכור במה טרם השתמשנו. חשוב מאוד. זה נכון שהרבה אלמנטים בחדרים נמצאים שם בתור הטעייה או תפאורה אבל לפעמים אנחנו לגמרי מפספסים את השלב הבא בהתקדמות כי שכחנו אלמנטים שעדיין לא נעזרנו בהם.

6. המפעילים שם בשבילכם – כולם שואלים אותי תמיד "אבל מה קורה אם לא הצלחתי לצאת מהחדר ב- 60 דקות?". התשובה היא שזה לא יקרה אם לא תהיו מוכנים שזה יקרה. המפעילים תמיד עוקבים אחרי המתרחש בחדרים באמצעות מצלמות ומתקשרים איתך באמצעות ווקי טוקי, מיקרופונים בחדר ואפילו באמצעות פתקים שמושחלים דרך הדלת. עד כמה אתם מעוניינים להשתמש ברמזים? זה כבר עניין של אגו ושל הסכמה או אי-הסכמה קבוצתית. אני אישית מחבבת רמזים.

7. אני יודעת שזה יישמע נורא קלישאתי אבל… תחשבו מחוץ לקופסא. אבל באמת. אנחנו נורא רגילים להשתמש בחפצים מסוימים בצורה מסוימת. החדרים מסייעים לך להבין בדיוק מה הנקודות העיוורות שלנו וכמה החשיבה שלנו יכולה להיות מקובעת.

ועכשיו תורכם – מה החדרים שהכי אהבתם ואיזה עצות הייתם תורמים לניוביז?

רינת קורבט

מנהלת יחידת המחקר של גיקטיים. עבדה בעבר כמידענית ומומחית מודיעין תחרותי בחברות Elop, Meidata ו-IVC. בוגרת תואר שני מהמחלקה ללימודי מידע של אוניברסיטת בר-אילן. בזמנה החופשי היא גיימרית, בלוגרית וחובבת תרבות ומדיה.

הגב

29 תגובות על "6 חדרי בילוש ישראלים שזכרנו לטובה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רפי
Guest

בירושלים יש חדר מצויין. עם הפתעות גדולות, והרבה תשומת לב לפרטים. לצערי יש רק אחד בירושלים.

אורח
Guest

צה עם החדר בירושלים? לא יכול להיות שהוא לא הגיע לשום מקום מה6 הראשונים?
כולם אומרים שהוא הטוב בארץ! אז איך אצליכם הוא לא מופיע כאן?
באיזה מקום דירגתם אותו?

אורח
Guest

על סמך מה אלו נקבעו כהכי מוצלחים?? בכמה חדרים הספקת לבקר?? ואיך בכלל מאפשרים כותרת כזו באתר כה מכובד?
מה עם חדר סופר מוצלח ואווירה מטורפת של בראינאיט? מה עם חדר בירושלים ומתחם של קווסטומניה?
רינת – לא מקצועי!

יוסי
Guest

חדר באילת – נפלא! וגם חדר בירושלים מעולה! איך עשו את הדירוגים?

מנחם
Guest

וואו, ארבע תגובות אנונימיות שכולן מזכירות את החדר בירושלים שנעדר מהפוסט – זה בכלל לא חשוד :) אולי אם הייתה עבודה לבעלי החדר הירושלמי הם לא היו מגיבים כאן באופן אנונימי ונואש כל כך

דני
Guest

התגובות מרגישות לי כמו ממומנות ע"י "החדר בירושלים" (שייתכן שהוא באמת מעולה, לא ניסיתי).
אגב "רפי", זה בכלל לא נכון שיש חדר אחד בירושלים:
יש את Race to the million שברח' יפו,
ויש את Escape the Nazir שבתלפיות (יחסית חדש).

‫רועי גבאי‬‎
Guest
‫רועי גבאי‬‎

הכי טוב שפגשתי הוא מסתריון במודיעין
http://www.mysterionthegame.com/
ממליץ בחום תותחים

Amit Arnon
Guest

http://www.roomescapeisrael.com
לרשימת כל החדרים בארץ

Rinat Korbet
Guest
היי חבר'ה, תודה על התגובות. שימו לב ששינינו את כותרת הפוסט + כותרת המשנה כדי לחדד את העובדה שזאת החוויה האישית שלי בלבד ולא משהו אבסולוטי. אתם צריכים לקחת בחשבון שחדרים מחוץ לת"א קצת קשים יותר להגעה למישהי שאין לה רכב אבל מבטיחה להגיע גם לירושלים (שבאמת יש בה יותר מחדר אחד) וגם למודיעין. את קווסטומניה אדגום בשבוע הבא, אני הולכת לעליסה בארץ הפלאות. סה"כ ביקרתי ברוב המתמחים בת"א ודגמתי חדר אחד או שניים שלהם. השתדלתי להתרכז בחיובי ולא לפגוע בחדרים שפחות אהבתי כמו Brainit (כן, פחות אהבתי אותו ואני יודעת שהרבה אוהבים. זה עניין סובייקטיבי גם אחרי הכל). אם… Read more »
אמסלם רבינוביץ'
Guest
אמסלם רבינוביץ'

כולם שואלים אותי האם מה קורה אם מצליחים לצאת?? מקבלים כסף?
איזה פרסים!

מרינה
Guest

אם החלטתם לנסות חדר בריחה והבנתם שלעבור אתר אתר בין כל החדרים כדי למצוא זמן פנוי זה לפעמים הרבה יותר קשה מלהצליח לברוח מחדר, אני מזמינה אתכם לבקר באתר הבא שמציג חדרים פנויים בכל רחבי הארץ ומאפשר לקבל התראות כשחדרים מתפנים:
http://www.escaper.co.il

Shir
Guest

לאחרונה נתקלתי באתר מדהים, הbooking של חדרי הבריחה. מאפשר חיפוש והזמנה של חדר פנוי באיזור שלכם, בשעה ובזמן שנח לכם, בקליק אחד.
אחרי תסכולים רבים של מציאת חדר פנוי זה היה האתר היחיד שניתן פתרון קל, נח. מומלץ בחום! /http://www.bookescaperoom.co.il

תומר
Guest

האתר הגדול והרשמי בארץ להזמנת חדרי בריחה! ה-booking.com של חדרי הבריחה!
http://www.bookescaperoom.co.il

פבל
Guest

החדר בריחה הכי טוב שפגשתי הוא אנתרקס בראשון
http://sherlocked.co.il/escape_rooms/
ממליץ בחום

sarel
Guest

אגב חדר שכדאי להכיר והוא מהוותיקים בארץ (הרביעי בישראל אם אני זוכר טוב) http://www.escapeit.co.il/ חדר בריחה ממש כייפי ומאתגר.

nir
Guest

חברים מזמין אתכם לחדרי הבריחה המאתגרים שלנו בראשון לציון.
מסתורי – מתחם חדרי בריחה – חדר טורפדו.
http://www.mistory.co.il

שגב נ
Guest

ללא ספק החדר הכי טוב שהייתי בו

אייל
Guest

מוזמנים לשדוד את הכספת של הקזינו בחדר הבריחה שוד הקזינו
http://www.quest-ion.co.il

רדי
Guest

אם בחדרי בילוש עסקנן אי אפשר לוותר על בלש אמיתי בחיפה פשוט מעולה!\
http://www.questroom.co.il

אלי
Guest

הייתי בחדר בריחה של אניגמה זה היה מדהים ממליץ בחום
http://www.enigma-escaperooms.co.il/

יוסי
Guest

חדר בריחה שווה במיוחד
http://questime.co.il/

יעל
Guest

הייתי בחדר בריחה הוודו ברעננה היה סוף הדרך, ממוצץ בחום
http://questime.co.il/

Pavel
Guest

חדרי בריחה בראשון לציון מבית שרלוקד-משחקים אמתיים במציאות אחרת ומסתורית.
https://sherlocked.co.il/

הילה
Guest

מדר בריחה ממש מגניב זה הוודו ברעננה
http://questime.co.il/

נתנאל
Guest

יש חדר בריחה מעולה שהייתי לפני שנה נותן הרגשה אמיתית והבונוס זה החוויה. מעבר לכך זה גם פעילות ספורטיבית מעולה.

זה האתר למי שמעוניין http://www.enigma-escaperooms.co.il/

eran
Guest

אני מאד נהניתי בחדר בריחה החדש של מיינדראש הג'וב האחרון
חדר בריחה חדש/

Naor Dagan
Guest

האמת שלא מזמן הייתי ב חדרי בריחה רעננה והיה ממש ממש כיף! עשינו כמה ברצף אותו ערב ונהנו כל פעם יותר
ממליץ לכם
https://youtu.be/TR0jnQ8d5J0

יצחק
Guest

מומלץ להגיע לשחק בחדרי הבריחה מחוז 13 וקוואבנגה בראשון לציון.
https://puzzles-escaperooms.co.il

שמואל
Guest

שחקתי בחדרים האלה .. מצאתי את החדרים האלה דרך האתר הזה
https://www.escape-rooms.co.il/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: