”בכלל לא תיכננו את זה”: זה הסטארטאפ הישראלי היחיד שהתקבל לאקסלרטור הנחשב בעולם

יזמים מרחבי העולם חולמים להתקבל ל-Y Combinator, האקסלרטור הנחשב בעולם. הכירו את Hypercore, הסטארטאפ הישראלי היחיד שהתקבל למחזור האחרון שלו

תמונה: YC

Y Combinator היא אחת מתוכניות ההאצה הראשונות בעולם, ולמעשה, היא זו שטבעה את המושג “אקסלרטור”, ועד ימינו היא נחשבת לתוכנית הנחשבת בעולם – ועם החברות שעברו אצלה, קשה להתווכח עם האמירה הזאת: airbnb, Dropbox, twitch, zapier, stripe, docker, GitLab, Coinbase, Reddit ועוד רבות וטובות הן רק חלק מהחברות הענק שהחלו את דרכן בתוכנית של YC.

במסגרת התוכנית זוכה כל סטארטאפ שהתקבל אליה להשקעת SAFE בגובה 150 אלף דולר תמורת 7% ממניות החברה, ו-3 חודשים אינטנסיביים למדי של לימוד, התנסות, יצירת קשרים ופיתוח בעמק הסיליקון. במסגרת המחזור קיץ 2021 של YC, נחשף רק סטארטאפ ישראלי אחד שהתקבל לתוכנית היוקרתית. בשיחה עם גיקטיים חושפים היזמים את תהליך הקבלה לאקסלרטור, ואיך ימים ספורים לאחר החשיפה הם כבר בדרך לגיוס ה-Seed המאתגר.

“בלי Small Talk או איזו היכרות. אומרים לנו תודה ונעדכן”

משרדי Hypercore

“וואו. האמת? בכלל לא תיכננו את זה. חבר שלנו מאוד המליץ על התכנית ובזמנו כלל לא ייחסנו לזה חשיבות, וחלקנו לא הכיר את YC”, כך מספר לי דניאל ליכטנשטיין, מייסד שותף ומנכ”ל Hypercore, הסטארטאפ היחידי שהתקבל ל-YC במחזור הנוכחי. לפי ליכטנשטיין, הצוות מילא את הטופס הנדרש באתר, שלח את הבקשה ו”שכח מזה”.

חודשיים לאחר מכן, ליכטנשטיין קיבל מייל שזימן אותו לראיון, וכשהתחיל להתכונן אליו, הבין למה נכנס: “ברגע הזה התחלנו להבין שמדובר בסיפור גדול והמון אנשים מנסים להתקבל ומעלים סרטונים על איך להגיש מועמדות, איך למלא את הטופס ואיך לעבור את הראיון. זה פשוט משוגע”. הראיון היה מעט מפתיע לדבריו, ובמהלכו הם נשאלו שאלות “בצרורות, בלי Small Talk או איזו היכרות. אומרים לנו תודה ונעדכן”.

יום למחרת קיבל ליכטנשטיין הודעה מאחד מהראיינים שביקש להתקשר אליו ברגע שיתעורר, ואז התבשר שהם התקבלו לתוכנית. “היינו צריכים להחזיר תשובה תוך 3 ימים. לא באמת הייתה לנו התלבטות אבל רצינו להבין למה אנחנו נכנסים וזה הרגע שלכולנו נחתה ההבנה ש-YC זו תוכנית מטורפת והזדמנות של פעם בחיים”, כך לדבריו.

מרעננים? רוצים להשתדרג? מרעננים? רוצים להשתדרג? עשרות משרות שוות מחכות לכם עכשיו ב-Riskified

HyperCore מפתחת מערכת המיועדת לנותני אשראי, ומאפשרים למלווים להפוך את התהליכים הידניים ומועדי הטעויות שלהם לאוטומטיים, צוותיים ויעילים יותר. המערכת מספקת מדדים ותובנות בזמן אמת על תיקי אשראי, ומאפשרת לייצר כל סוג הלוואה שהיא, בין הם מדובר במשכנתא ב-3 מסלולים, או הלוואה פשוטה ובסיסית. “בניגוד לרוב המערכות הפיננסיות שבשימוש היום בגופי אשראי, המערכת כולה פותחה עם הטכנולוגיות הכי עדכניות, מבוססת Web, וכלל ה-Backend רץ באמצעות פונקציות serverless שמאפשרות scaling לתשתית ככל שנגדל. ה-Frontend בנוי ב-React וכל ה-codebase כתוב ב-Typescript מה שמאפשר לנו לנוע מהר בתהליך הפיתוח שלנו מקצה לקצה”, מסביר ליכטנשטיין.

אנחנו שומעים על המון סטארטאפים, חלקם ישראליים, שגם הם בונים מערכות לנותני אשראי והלוואות. במה אתם שונים?

ליכטנשטיין: “בתחילת דרכנו גם אנחנו הנחנו שיש פתרונות ושייתכן ואין מה לחדש… אבל לאחר שדיברנו עם למעלה מ-150 מוסדות, גילינו ש-90% מהם עובדים בצורה ידנית או נסמכים על מערכות ארכאיות. מיד התחלנו לעבוד על המוצר שלנו ולהציג אותו ללקוחות והם התלהבו מהגמישות במוצר והקלות בה ניתן להטמיע שינויים. בסופו של דבר בכל תחום יש הרבה שחקנים שמציעים פתרונות כאלה ואחרים אבל צריך להיות קשובים ללקוחות בייחוד בתחילת הדרך. עדיף קומץ של לקוחות שמאד אוהבים את המוצר שלך מאשר הרבה לקוחות שלא ממש עושים בו שימוש”.

לדבריו, גופי אשראי סובלים מתהליכי Onboarding ארוכים מאוד באורך חודשים, במהלכם הם משלמים דמי התקנה יקרים מראש, מה שגורם להם לוותר מראש על הפתרונות הקיימים בשוק. “הפיתרון שלנו הולך לשנות את חוקי המשחק – גוף אשראי יכול להתחיל לעבוד על המערכת שלנו בתוך יום ללא כל תשלום מראש”.

“אתה ממש לא רוצה להציג בסטטוס השבועי שלא התקדמת מול כל החברות שאיתך בקבוצה”

ההרצאה עם מייסדי Airbnb

הקבלה ל-YC היא אמנם דבר נחשק, אבל האקסלרטור נאלץ, כמו כל העולם, לשנות את התוכניות שלו בעקבות הסגרים, הבידודים ושאר הנזיקין של הכמעט שנתיים האחרונות. כעת, התוכנית מתבצעת מרחוק, עם פגישות וידאו ועבודה מהבית. “החוויה הייתה שונה לחלוטין אם היא הייתה מתקיימת שם והיינו פוגשים את כולם אישית. אבל מצד שני אנחנו חושבים שהיה משהו מאוד יעיל בהשתתפות מרחוק. בסופו של דבר המיקוד החשוב ביותר לחברת סטארטאפ הוא לבנות מוצר מעולה ולדבר עם הלקוחות שלה. ההתנהלות דרך זום איפשרה לנו לשמר הרבה מזמן העבודה שלנו ולהשקיע את מרבית הזמן שלנו בחברה”, מספר ליכטנשטיין.

בהייפרקור מספרים לנו כי בכל שבוע הם השתתפו בהרצאות של כמה מבוגרי YC הבולטים ביותר, ובהם גם מייסדי Airbnb ו-Instacart, וגם הרצאות מפרטנרים אחרים של התוכנית. “אחד הדברים החשובים ביותר ש-YC מייצרים בקרב החברות שמשתתפות בתוכנית הוא מיקוד גבוה ותחושה מתמדת של תחרות בין החברות שאמורה לדחוף כל חברה למקסימום שלה. שינוי התפיסה ביחד עם הכוונה מתמדת בצורה של Do’s & Don’ts גורמת לחברות לזוז בקצב מואץ מאוד. וגם, אתה ממש לא רוצה להציג בסטטוס השבועי שלא התקדמת מול כל החברות שאיתך בקבוצה “. בסוף התוכנית, כנהוג באקסלרטורים, התקיים הדמו-דיי המסורתי, שכעת מתרחש מרחוק באמצעות זום, ואת ההרצאה של הייפרקור ראו כמעט 2,000 משקיעים מרחבי העולם.

התוכנית הנוצצת, אבל מהבית.

במסגרת ההשתפות ב-YC, החברות מקבלות השקעה מהאקסלרטור (בתמורה לאחוזים), והייפרקור לא הספיקה בכלל לגייס כספים למוצר שלה לפני ההשתפות בתוכנית. עם זאת, ימים ספורים לאחר הדמו-דיי והחשיפה על ההשתפות בתוכנית, החברה יצאה לסבב גיוס Seed: “כבר סגרנו שני צ’קים ראשונים בזכות החשיפה הגבוהה”.

Hypercore מורכבת נכון לעכשיו רק מ-4 מייסדי החברה, דניאל ליכטנשטיין (מנכ”ל), תומר משה (CTO), דוד יהלומי (VP Product) ואיתן פרייליך (VP R&D). יהלומי וליכטנשטיין מכירים האחד את השני עוד מחטיבת הביניים, בעוד שאר הצוות שירת ביחד ביחידת אופק של חיל האוויר. “כולנו היינו קצינים ביח’ טכנולוגיות וכשהשתחררנו הקמנו יחד חברת פיתוח למערכות Web ו-Mobile שמתמחה ב-פינטק… קצת נמאס לנו למסור מערכות שאנחנו פיתחנו לידיים של אחרים ורצינו להיות מושקעים יחד במוצר שאנחנו אחראיים עליו גם בהיבט העסקי”.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

3 תגובות על "”בכלל לא תיכננו את זה”: זה הסטארטאפ הישראלי היחיד שהתקבל לאקסלרטור הנחשב בעולם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יהושפט
Guest

איך הגעתם ל 150 מוסדות ואיך מצאתם את האנשים הנכונים שם שיסכימו לדבר איתכם?

א.ב.
Guest

מה הביג דיל כמעט כל מחזור שני יש לפחות סטארטאפ ישראלי אחד.. הייתי גם בYC בעבר אבל לא אציין איזה שנה כדי לא לחשוף את זהותי. נראה לי היזמים האלה פשוט מקומבנים עם מערכת גיקטיים אחרת לא ברור למה יש על זה כתבה.

בכל מקרה בהצלחה ליזמים! כל סטארטאפ ישראלי זה גאווה.

גיא
Guest

צוות חזק ביותר ! המון בהצלחה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: