היזם הישראלי שם את טים קוק בתוך הדלוריאן ופתח את האירוע של אפל

כנס המפתחים של אפל, WWDC 2021, נפתח עם סרטון מושקע בו מככב יוגב שלי מנכ"ל ומייסד של סטארטאפ ישראלי. אז איך מגיעים לבמה המרכזית של עולם הטכנולוגיה? עם הרבה הערצה לאפל וקצת מזל

מתוך הסרטון

אמש (ב') נפתח כנס המפתחים השנתי של אפל, WWDC 2021, וכמיטב המסורת פתח אותו נאום פתיחה (Keynote) מושקע של בכירי החבה בראשות טים קוק. כמיטב המסורת של החברה, האירוע הופק ברמה גבוהה במיוחד ונפתח עם סרטון משעשע של מפתחים שנשאלו איך הם היו פותחים את הכנס. מי שכיכב בסרטון המושקע היה יוגב שלי, מייסד-שותף ומנכ"ל הסטארטאפ הישראלי TinyTap. בשיחה עם גיקטיים מספר שלי כיצד מגיעים לאירוע החשוב של אפל, את שרשרת האירועים המקרית שהובילה לזה, הצילומים בצל הטילים מעזה, ומדוע בסופו של דבר הוא פספס את ההופעה שלו בשידור חי.

הכל התחיל ממייל מתלהב

"היה את אירוע האביב (של אפל) ודיברתי לפני כן עם אשת הקשר שלי באפל שאנחנו עובדים מולה", מספר שלי. "אמרתי לה שאני מחכה לראות את האירוע של אפל ושזה כמו הסופר-בול בשבילי, ואנחנו עושים ברביקיו על הגג ורואים ביחד… שבוע אחרי זה היא התקשרה להגיד לי שיש להם פרויקט מגניב לאירוע של "דאבדאב" (הכינוי של מפתחים ל-WWDC, ע.ב) והם מחפשים אנשים שמאוד מחכים לו".

אותו פרויקט הוא כמובן הסרטון המאוד מושקע שעימו אפל פתחה את אירועי הכנס, בו שלי מציע לפתוח את הוילון שעל הבמה ולחשוף את מכונית הדלוריאן האגדית מ"בחזרה לעתיד" וממנה יוצא טים קוק, ואכן כך היה. טוב, לא בדיוק טים קוק, אבל לפחות כפיל שלו.

הרגע של שלי (החל מ-02:37)

כך, משיחה שגרתית עם אשת קשר שהוא מכיר עוד מ-2013, ומבלי שבכלל חתר לכך, הצליח היזם הישראלי להשתלב באחד מאירועי ההשקה החשובים ביותר של השנה בעולם הטכנולוגיה בכלל, ואחד האירועים המרכזיים עבור משתמשי אפל בפרט. "מבחינתי זה אירוע של פעם בשנה שנותנים קטלוג של צעצועים חדשים שהולכים להיות חלק מהחיים שלך".

שלי מספר שהוא צופה באירועים של אפל בשידור חי עוד מההכרזה על iOS 4, ואף מבקש מכל העובדים ב-TinyTap לצפות באירועים של אפל כדי ללמוד איך מציגים מוצרים חדשים כמו שצריך. שלי אף נכח בעצמו ב-WWDC ב-2018, ושלח את נציגי החברה ב-2019. הוא אפילו מספר שהוא צופה באירועים השונים של אפל עם בנו הצעיר. בקיצור, שלי הוא לא רק יזם, הוא מעריץ אמיתי.

שלי מספר כי לאחר השיחה עם אותה אשת קשר, הוא הוזמן לראיון וידאו לפני מספר שבועות. "נדלק המחשב, 12 אנשים של אפל בצד השני עם במאי ותסריטאי. הם מתחילים לשאול אותי מה האירוע הזה (WWDC) בשבילי", הוא מספר, ולאחר הראיון הראשוני הוא קיבל אישור שהוא יקח חלק בפרויקט. לפני שבועיים נקבע יום הצילומים, ושלי מספר כי במקור אפל רצתה לשלוח צוות צילום במיוחד, אך לאור לוחות הזמנים הצפופים הדבר לא הסתייע.

עוד ועוד חברות בוחרות בגיקטיים אינסיידר עוד ועוד חברות בוחרות בגיקטיים אינסיידר רוצים לראות את ההייטק הישראלי מבפנים? היכנסו עכשיו

"אפשר להיעזר בך כדי לכתוב את הפתיח של WWDC?"

"במקום זה…, ביקשו שנצלם את עצמנו עם שני אייפון 12" מספר שלי, אך נזכר שאין לו אייפון 12. אז הוא עשה מה שכל אחד מאיתנו היה עושה ופשוט הלך וקנה שני אייפונים כפי שהתבקש. לאחר כמה טסטים במשרד שבו נבחנו הרקע והתאורה, הוא עלה לראיון עם במאי כשהוא משתמש בשני האייפונים כדי לצלם את עצמו בפרופיל ובפורטרט. שלי מספר כי הוא הקליט 50 דקות שלמות של תוכן שהוא מגדיר כמו "תרגול במחשבה יצירתית". הבמאי שאל אותו "אפשר להיעזר בך כדי לכתוב את הפתיח של WWDC?", ושאל מה הוא היה רוצה שאפל תעשה בפתיחה של WWDC אם היה להם תקציב אינסופי (מצב לא רחוק מהמציאות כנראה) ואם "כל דבר יכול לקרות".

"תיארתי שזה מזכיר לי Back To The Future. הם שאלו איזה דמויות ראשיות הייתי רוצה לראות… איזה סלבים הייתי רוצה לראות… זה היה 50 דקות של זריקת רעיונות, והם אמרו לי שהם יאנמצו (מלשון אנימציה, ע.ב) את זה".

למה דווקא עלה לך לראש Back To The Future בהקשר הזה?

שלי: "כמו שבחזרה לעתיד נתן הצצה לעתיד והיווה השראה ל-20 שנים של יצירתיות, ככה אני רואה את האירוע הזה".

בכירים באפל אוכלים חריימה

מלבד הרעיון של טים קוק והדלוריאן שנכנס לסרטון הסופי, שלי מספר כי הוא הציע שבשלב כלשהו הבכירים באפל ישבו לארוחת ערב עם ליאונרדו דה וינצ'י, ובשלב כלשהו הוא נשאל איזה אוכל יוגש לשולחן ומרוב שהוא היה נרגש הוא ענה "חריימה", ונאלץ להסביר לכל הצוות של אפל מהו המאכל המסתורי הזה. "לא ידעתי איזה קטע יגיע לפוטג' הסופי, ואחרי כל זה השאלה האחרונה הייתה 'בוא נגיד שאין לך בכלל תקציב. איך זה נראה?'", ולשאלה זו הוא טוען כי השיב שהיה רוצה לראות מופע ברודווי שכל אחד מבכירי אפל נכנס עם המכשיר שהוא מכריז עליו בשירה וריקודים.

באופן מפתיע, הסרטון של אפל שכלל לא מעט מפתחים אחרים אפילו לא מציין את המשתתפים בו או את החברות והמיזמים בהם הם עובדים. אז למקרה שאתם לא מכירים, TinyTap הוקמה ב-2012 על ידי יוגב שלי ואורן אלבז ומפתחת פלטפורמה לבנייה והפצה של משחקים ופעילויות חינוכיות שנבנות על ידי מורים, מעין אפסטור ליצירות חינוכיות. עד כה החברה גייסה כ-10 מיליון דולר, וממש בימים האחרונים הם השיקו שיתוף פעולה עם רחוב סומסום המיתולוגית.

אזעקות מיד אחרי הצילומים

יוגב שלי, מתוך הסרטון

שעתיים לאחר שההקלטה הסתיימה, שלי חזר ממשרדי החברה לביתו שבמרכז הארץ, ואז החלו האזעקות שפתחו את מבצע "שומר החומות". שלי מספר שהוא ירד למקלט עם המשפחה, וכששב אל הבית והסמארטפון שלו הוא היה לדבריו מלא בהודעות דואגות מצוות ההפקה והצוות של אפל. "הייתה המון אמפטיה", הוא מספר.

מאז אותו יום, שלי טוען שהוא לא שמע דבר מהצוות שהיה עסוק בהפקת הסרטון, ולא ידע עד רגע ההקרנה בשידור חי האם הוא אכן נכנס לסרטון. שלי אירגן ערב צפיה במשרדי TinyTap, אך כיאה לחוק מרפי, הכל השתבש: "באתי מכיוון נתניה ונתקעתי בפקק", הוא מספר. כשהוא ראה שהשעה 20:00 כבר חלפה, והבין שהאירוע התחיל, הוא עצר את הרכב בצד הדרך, והתחיל לראות את הסרטון מהאמצע, כך שהוא לא ידע שהוא זה שפתח את אירועי WWDC 2021. "כשהגעתי למשרד, כבר ראיתי את כל ההודעות".

שלי מספר שלמרות שלא ידע אם הוא יכנס לסרטון הסופי, המפתח iOS של TinyTap, יואל לב, שסייע בצילומים, אמר לו שאם הוא יופיע, ולו לפריים אחד, הוא יעשה היסטוריה, "וככה זה ההרגשה".

ואיך הרגשת עם התוצאה הסופית?

שלי: "ברגע שראיתי שהם הביאו את הדלוריאן, זה היה סיפוק אדיר. הרגשתי שעשיתי מצווה ל-Legacy. זה הסרט שאני הכי אוהב וחי עליו. דווקא שבחרו את הקטע הזה, זה סופר מגניב".

עוד בקושי עברו 24 שעות מאז תחילת האירוע, ושלי כבר טוען שהוא קיבל "חיים שכאלה" בדמות מבול תגובות וטלפונים מאנשים מהעבר, קולגות, שותפים לאקסלרטור מ-2014, משקיעים מלפני שנים ואפילו אנשים שפגש לכמה דקות ב-WWDC בעבר וזיהו את הפרצוף שלו.

כשאני שואל את שלי האם הוא באמת מרגיש שהכל היה מקרי, הוא טוען שהוא מאוד אוהב לשתף מטבעו: "רק עשיתי לנציגה של אפל Oversharing… פשוט תשתפו את ההתלהבות שלכם עם אחרים".

פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ הצטרפו לערוץ גיקטיים בטלגרם

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

2 תגובות על "היזם הישראלי שם את טים קוק בתוך הדלוריאן ופתח את האירוע של אפל"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עוז
Guest

כיף גדול לצפות באירוע הזה ולזהות מבטא ישראלי
(ועוד על הפתיחה של האירוע.)

באמת סיקרן אותי לדעת מה הסיפור מאחורי המפתח הזה, כי הם לא פירסמו נתונים על המשתתפים.
סיפור מעניין…

בוב
Guest

אני מניח שכולם סובלים מהמבטא הזה כמו שאנחנו סובלים ממבטא הודי או שיני

wpDiscuz

תגיות לכתבה: