שלושת הסטארטאפים הישראלים המבטיחים ל-2013

הם זיהו את הרעיון הבא, עלו על הפטנט שיביא להם את ההצלחה הגדולה – והיו שם לפני כולם. הכירו את ההימור שלנו לסטארטאפים הישראליים שיעשו את זה ב־2013

אחרי שסגרנו את השנה האזרחית עם 10 הסטארטאפים הישראלים שעשו את השנה החולפת נתמקד הפעם במספר מצומצם יותר של סטארטאפים ישראלים מבטיחים במיוחד לשנה הקרובה.

Umoove

נוסדה בשנת: 2010

מייסדים: מוטי קריספיל, איצי קמפינסקי, טוביה אלבוים, ניר בלושטיין

השקעה בחברה: 3 מיליון דולרים – מיליון דולר מכספי המייסדים ועוד 2 מיליון דולרים ממשקיע אסטרטגי באפריל 2012

מאז הושק בקר הקינקט, נראה כי קונסולת המשחקים של מיקרוסופט הצליחה לכבוש אלפי ואף מיליוני שחקנים מכל העולם. אך בעוד שהמערכת מתבססת על תנועות גוף וידיים, נדמה שבכל הנוגע לתנועה מוטורית עדינה באיזור הפנים והעיניים – היא עדיין רחוקה מזיהוי אידיאלי. חברת Umoove הצליחה לפתור בעיה זו ומציעה 'מודל קינקט' לתחום הסלולרי, המאפשר לשחק ולתפעל אפליקציות, פשוט באמצעות העיניים והראש.

החברה מגדירה את המוצר שלה כ'קינקט עבור מכשירים סלולריים' ואותו מוצר הוא תוצאה של עבודת פיתוח ארוכה וקשה, שכל מטרתה הוא לפשט את אופן האינטרקציה של המשתמש עם המכשיר שניצב מולו ולעזור לו לאמץ ולהתרגל לטכנולוגיה בצורה מהירה ומהנה יותר, מבלי להזיז אצבע. בפועל, Umoove פיתחה אלגוריתמיקה ייחודית הפועלת בזמן אמת ומתבססת על המצלמה הקדמית הממוקמת בחלק ניכר מהמכשירים הסלולריים הקיימים כיום בשוק. כך, באמצעות מחוות פנים ותנועות העיניים היא מסוגלת לגרום לפעולות ופונקציות שונות – בהתאם ליישום הרץ כרגע על גבי המכשיר.

המוצר זמין למשחקים כמו גם לאפליקציות יום-יומיות, כך שבעת משחק מבט ימינה או שמאלה יזיז את הדמות למיקום המתאים. בעת קריאת אתרי חדשות ותוכן למשל, ניתן להסתכל לתחתית המסך או להשפיל את המבט על מנת לגלול בצורה אוטומטית להמשך הכתבה ובעת נהיגה רק להסתכל על המסך על מנת לענות לשיחה – אפשרויות היישום הן אינסופיות, בהתאם לאפליקציה ולמפתחיה.

כיום, החברה נמצאת בשלב שבו היא התאימה את הממשק שלה לכל הפלטפורמות הגדולות בשוק, אם זה iOS, אנדרואיד, חלונות וכד'. בריאיון שערכנו עם מנכ"ל החברה, מוטי קריספיל מסתבר כי החברה התקדמה רבות מתחת לרדאר, ונמצאת במשא ומתן עם שמות גדולים במיוחד על השקת הפלטפורמה שלהם דרכן: "לא הרבה יודעים, אבל השלמנו סבב גיוס ממשקיע אסטרטגי (שלא ניתן לפרסם את שמו) לפני כ-5 חודשים. ניתן רק להגיד שמדובר בחברה ציבורית מהגדולות ביותר בעולם. כמו כן, אנחנו נמצאים במשא ומתן עם כמה חברות גדולות מאוד בתחום המובייל כדי לשלב בצורה כזו או אחרת את הטכנולוגיה שלנו כחלק מובנה מהיכולות שלהן. ביצענו קפיצת מדרגה גדולה בביצועים של הטכנולוגיה שלנו עד לרמה שהיא נבדקת על ידי השמות הכי גדולים שאתם יכולים לתאר, ואנחנו זוכים להתעניינות אינטנסיבית בחודשים האחרונים. צפו לעדכון גדול בעוד חודש-חודשיים".

וידאו: הצצה ל-Umooove

iOnRoad

נוסדה בשנת: 2011

מייסדים: אלון עצמון

השקעה בחברה: החברה זכתה במגוון פרסים ותחרויות, ביניהן בתחרות QPrize ישראל,  ושלשלה בעקבות כך לכיסה 100 אלף דולרים וכרטיס כניסה לתחרות העולמית.

חברת הסטארטאפ iOnRoad נוסדה ב-2011 על ידי אלון עצמון ועומדת מאחורי פיתוח אפליקציה, המסוגלת להתריע לנהגים בזמן אמת על סכנות שונות בכביש, על ידי שימוש במצלמה האחורית ובחיישנים המצויים במכשיר הסמארטפון של הנהג. האפליקציה,המוצעת בחינם ומיועדת (נכון להיום) רק לפלטפורמת אנדרואיד, מסוגלת להזהיר את הנהג ולהתריע מפני סכנות שונות הכוללות אי שמירת מרחק מהרכב שלפניו, סטייה מהנתיב לצד הכביש ואף התרעה בעת נהיגה מעל המהירות המותרת, כאשר חישוב המהירות נעשה על ידי רכיב ה-GPS, לצד שלל אזהרות נוספות.

לצד ההתרעות, האפליקציה מציעה שירותים נוספים הכוללים אפשרות להקריא את הודעות המייל והטקסט המתקבלות למכשיר, לנתב את השיחות הנכנסות ישירות לרמקול ולמעשה מונעת את הצורך להוריד את הידיים מההגה או את העיניים מהכביש. בנוסף, במידה ואכן הייתם בתאונה, האפליקציה תדע לצלם ולהקליט סרטון וידאו באורך 30 שניות (לפני האירוע), לצרכי עדות בבית משפט ובחברות הביטוח.

מכיוון שמדובר באפליקציה, iOnRoad ממשיכה לרוץ ברקע ולהתריע בזמן אמת על סכנות שונות, גם במידה ויצאתם מהאפליקציה אל המסך הראשי של המכשיר. נכון להיום, iOnRoad זכתה לכחצי מיליון הורדות מחנות Google Play וזכתה בפרס אפליקציית הנהיגה הטובה ביותר של ארגון מפעילות הטלקום האמריקאי. החברה מתכננת לשחרר בקרוב גרסה גם עבור משתמשי iOS.

נכון להיום, האפליקציה זמינה עבור משתמשי אנדרואיד ואייפון בעלי מצלמה אחורית, כאשר היא דורשת מהמשתמש טווח ראייה נקי של הכביש. לכן, ייתכן ויהיה עליכם לרכוש תושבת חדשה ואף תואמת לצרכים של המערכת, על מנת שתפעל כראוי. האפליקציה מגיעה בשתי גרסאות – בחינם, בתמורה להצגתן של פרסומות או תמורת תשלום חד פעמי של 19.99 שקלים, שיעניק לכם את הגרסה המלאה "והנקייה".

בריאיון לניוזגיק סיפר מנכ"ל החברה, אלון עצמון כי החברה ביצעה התקדמות מטאורית בשנה האחרונה: "ב-2012 שיחררנו גירסא ל-iOS כמו כן גם תוספות ועדכונים לגירסאת האנדרואיד. החיבוק שקיבלנו גם מהמשתמשים וגם מהתעשייה הוא מדהים, אנחנו רוצים לנצל את החיבוק הזה בכדי לקחת את הפעילות שלנו קדימה למקומות גדולים יותר ולאפשר לנהגים במהלך השנה הבאה מונטיזציה טובה יותר על אופן הנהיגה שלהם. המגמה העיקרית היא הכנסת פיצ'רים מתקדמים אשר היו קיימים היום בעיקר במטוסים אל עולם הרכב."

וידאו: הצצה ל-iOnRoad

Simplee

נוסדה בשנת: סוף 2010

מייסדים: תומר שובל (מנכ"ל), רוברטו רבינוביץ' (COO) ותום צרפתי (CTO).

השקעה בחברה: 1.5 מיליון דולרים מקרן ההון סיכון Greylock יחד עם מספר אנג'לים נוספים (אילון תירוש, רמי ליפמן ואחרים), ועוד 6 מליון דולרים מ- The Social+Capital Partnership ומגריילוק ישראל.

Simplee נוסדה במטרה להחזיר את השליטה למשתמשים בהוצאות הרפואיות שלהם מחברות הביטוח הרפואי באמצעות יצירת כלים, שיאפשרו לראות את הדברים בצורה ויזואלית, לצורך כך היא משתמשת באינפוגרפיקות לריכוז המידע החשוב הכולל את כל המידע הרפואי וכל ההוצאות.

מדובר בפתרון הדומה לאגרגציה הפיננסית שמבצע אתר mint.com אבל לתחומי ביטוח הבריאות. השירות שמציעה החברה מאפשר למשתמשים לראות את ההוצאות שלהם בזמן אמת, כך שניתן לבצע מעקב לאן הכסף הועבר כדי לנצל טוב יותר את פוליסת הביטוח, ולגלות היכן ניתן לדרוש מחברות הביטוח לשלם הוצאות. כבר היום החברה מנהלת מיליארדים של דולרים של הוצאות רפואיות ומעל ל-80% מחברות הביטוח הרפואיות מנוהלות על ידי משתמשים באמצעות מאגר המידע של החברה. הממוצע של המשתמשים החוזרים עומד על יותר מ-60% ומידי חודש מתבצעים תשלומים של 1000$ למשתמש דרך המערכת.

כמו שמספרים המייסדים, אשר הקימו את החברה מתוך תסכול אישי מהמערכת הבירוקרטית הרפואית, כך נראה שהשוק האמריקאי כבר מאמץ את הפתרון הצעיר בחום ומשתמשים רבים נעזרים בשירות כדי להבין טוב יותר לאן הכסף מגיע ואיך אפשר לנתב אותו טוב ויעיל יותר. לדעתנו מדובר בתחום הולך ומתפתח של חברות אשר יעזרו למשתמשים למצוא את דרכם בתוך מערכות שלפני כן השתדלו להמנע מכל מגע אפשרי איתן, וכעת נראה שתחום ניהול הכסף, בעיקר זה שנמצא אצל חברות הביטוח יחזור לשליטת המשתמשים. אנחנו חושבים שהעתיד הטכנולוגי טמון בדיוק בשירותים הללו ועוד נשמע הרבה על החברה שהצליחה לייעל את התהליכים המתסכלים מול מערכות בירוקרטיות מסואבות.

וידאו: הצצה ל-Simplee

<<<  לרשימת הסטארטאפים הישראלים המבטיחים ל-2011

<<<  לרשימת הסטארטאפים הישראלים המבטיחים ל-2012

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

3 תגובות על "שלושת הסטארטאפים הישראלים המבטיחים ל-2013"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Ron Gavriely
Guest

גרסת האייפון של iOnRoad אומנם לא חינם, אבל היא עולה 8 שקלים במקום 20 לכבוד השנה החדשה:

https://itunes.apple.com/app/id569507817?mt=8

Keren Rothman
Guest

האפליקציה שמתריעה לנהג בזמן אמת טובה אבל מערכות כאלה כבר קיימות בשוק, לי במקרה יצא להכיר את המערכת של awacs כשבן זוגי חיפש להתקין מערכת כזו ברכב שלו. אין ספק שזו מערכת חשובה ובטיחותית לכל רכב.

גיל ליבנה, עורך פטנטים
Guest

iOnRoad נמצאת במאבק רב-חזיתי עם Mobileye
ראו אחת הכתבות שפורסמו בעניין:
http://www.calcalist.co.il/Ext/Comp/ArticleLayout/CdaArticlePrintPreview/1,2506,L-3579892,00.html

wpDiscuz

תגיות לכתבה: