אוזניים לכותל: 10 אוזניות ב-3 דרגות מחיר שכדאי לכם להכיר

ביטס או מארשל? מונסטר או פיליפס? ב-500 שקל או ב-1,500 שקל? לכבוד החג, לקחנו עשרה זוגות של אוזניות ב-3 דרגות מחיר שונות לקרב ראש בראש – ואוזן באוזן.

תמונה: flickr, cc-by nino63004, beats

תמונה: flickr, cc-by nino63004, beats

הפוסט נכתב על ידי ניב ליליאן

עכשיו שהסמארטפונים ירשו את מקומם של נגני ה-MP3 ומאפשרים לנו לקחת טונות של מוזיקה לכל מקום, רבים מאיתנו לא מסתפקים באוזניות שמגיעות עם הסלולרי – אל משקיעים באוזניות איכותיות. כתוצאה מכך, השוק – שמגלגל מיליארדים בשנה – רק הולך וגדל, ורק לאחרונה התוודענו לרכישה של אפל את חברת האוזניות ביטס תמורת ארבעה מיליארד דולר. אבל ביטס היא רק אחת מיני רבות. המבחר גדול ועשרות חברות עם מאות דגמים מתחרות על כיסנו, ליבנו ואוזנינו.

חלוקה לקטגוריות

האוזניות מתחלקות לשלוש קטגוריות עיקריות, לפי המבנה והגודל שלהן:

In Ear – מכונות גם אוזניות כפתור. אלה אוזניות קטנות, בצורה עגולה (ומכאן השם אוזניות כפתור), או צורת חרוט גמיש מגומי או סיליקון שנדחף לתוך תעלת השמע ואוטם אותה, בדומה לאטמי אוזניים. אלה בדרך כלל אוזניות פשוטות וזולות יותר, על אף שבשנים האחרונות צומחת בהן תת קטגוריה של אוזניות ספורט, שגם נתלות על האפרכסת והן יותר משוכללות מאוזניות הכפתור הרגילות.

On Ear – אוזניות על האוזן, הן סוג אחד של אוזניות מהתצורה של אוזניות קשת – כלומר, שתי אוזניות המחוברות ביניהן בקשת המונחת על הפדחת של המאזין. בניגוד לסוג השלישי, ה-Over Ear, הן יושבות בדיוק על היקף האפרכסת של האוזן ולא מכסות אותה. לרוב צורתן תהיה עגולה, אבל לא בהכרח.

Over Ear – האוזניות הגדולות ביותר והסוג השני של אוזניות הקשת, הן ה-Over Ear, בניגוד לקודמות הן מכסות את כלל האפרכסת של האוזן וקצת יותר, ככה שהן למעשה מונחות על שולי הפנים של המאזין ואוטמות ועוטפות את האוזן בתוכן. הן יספקו את הבידוד הפאסיבי הטוב ביותר מפני רעשים, אבל אליה וקוץ בה – הן לא מאפשרות לאוזן להתאוורר.

על אף שאוזניות אלחוטיות הן הדבר הבא, המבחר והמגוון של אוזניות מחווטות הוא עדיין גדול לאין ערוך. חתך האוזניות שלקחנו לסקירה הוא אוזניות On Ear, מחווטות, לרוב עם דיבוריות, בטווח המחירים של 500-1500 שקל, בהנחה שהמחיר הממוצע של זוג אוזניות איכותיות נע היום סביב ה-750-800 שקלים. חילקנו את האוזניות לפי טווחי מחיר, לשלושה טווחים. המחירים נכונים ליום הכתיבה, ונמסרו על ידי היבואנים.

משקל זבוב: 500-800 שקל

Jabra Revo – חסונות עם צליל עגול. האוזניות של ג’ברה בנויות מפלסטיק איכותי, גומי רך לקשת הראש וצירי מתכת בצבעי שחור ואפור, עם נגיעות של כתום בעיטורים של בתי הרמקולים, ובבד הציפוי הפנימי. העיצוב הכללי הוא צעיר, מגניב, אבל לא צעקני. צירי המתכת של האוזניות מאפשרים לקפל אותן לצורת קונכיה לתוך קשת הראש, וג’ברה מתחייבים על העמידות שלהן, לרבות נפילה.

כבל החיבור גם הוא בכתום עם מחברים אפורים, חוזק בסיבי זכוכית, כך שאפשר להתעלל בו. האכזבה היחידה היא משקית הנשיאה, שהיא אמנם מעוצבת, אבל פשוטה יחסית לדגמים אחרים ולא מספקת הגנה טובה לאוזניות לטעמנו.

לגבי הצליל עצמו, ה- Revo מספקות בס נעים ופריך, וגם הצלילים הבינוניים והגבוהים נשמעים נקיים ונעימים באוזניות הללו, שיוצרים צליל עגול ומאוזן. בנוסף, הגדרות האקולייזר באפליקציה המצורפת הן מצוינות ואכן משדרגות את איכות הצליל למגוון של סגנונות. החיסרון היחיד הוא, שכדי לנצל את מלוא היכולות של האוזניות הללו כמו הדולבי, צריך להשתמש באפליקציה שלהם, שתומכת רק במוזיקה מקומית על המכשיר. כשסקרנו אותן לראשונה הן עלו כאלף שקל, וכעת ירד מחירן לרמה של 699 שקלים, מה שהופך אותן למציאה של ממש.

אוזניות Jabra Revo

Jabra Revo – 499 שקל. צילום׃  ניב ליליאן

Marshall Major – אגדת רוק. חברת זאונד מייצרת אוזניות המסתמכות על המוניטין של מרשל, חברת מגברי הגיטרות הידועה. העיצוב שלהן מזכיר אוזניות של שנות השבעים, ושואב השראה ממגברי הגיטרות המפורסמים, כאשר הלוגו הידוע על צדן. האוזניות רבועות ומתקפלות על צירי אלומיניום, המחברים אותן לקשת מרופדת בציפוי דמוי עור. האוזניות האלה נוחות עד מאוד. הן עוטפות יפה את האוזן, וכריות האוזן עבות ונעימות, והקשת רכה.

האוזניות האלה מעניקות צליל חם, עם במת צליל רחבה, ובאסים פריכים ושחזור טוב, מה שהופך אותן למושלמות לחובבי מרוק ומטאל, ג’אז והיפ הופ. לא היינו ממליצים עליהן לחובבי מוזיקה קלאסית. 499 שקל.

Marshall Major

Marshall Major- 499 שקל

Monster Inspiration – מראה מתכתי, צליל מרשים. ה-Inspiration של מונסטר הן אחת האוזניות הכי טובות שנתקלנו בהן בסקירה הזו. הן גדולות יחסית, בעיצוב מלבני, וכמעט נכנסות למעשה לקטגוריית ה-Over Ear. הן מזכירות קצת בעיצוב שלהן את האוזניות האולפניות של תחילת שנות השמונים, אבל בגירסה מודרנית.

בתי הרמקולים יושבים על זרועות מתקפלות של אלומיניום שחור מוברש ואלגנטי וקשת הראש שלהן מרופדת היטב ונעימה, עם ציפוי דמוי עור בראשה ותפרים בולטים. יפהפה. ראוי לציון גם נרתיק הנשיאה המשובח – מבד סינטטי מרופד היטב, בנוי בצורת “חצי פיתה” עם שאקל לחיבור ללולאת חגורה על המכנסיים וידית נשיאה תפורה מבד חזק. הצליל גם הוא ראוי לתואר הזה: באסים פריכים ומדוייקים, לצד טונים גבוהים נעימים ומדוייקים, ה-Inspiration הן אחד הזוגות המומלצים בסקירה הזו, ותמורה מעולה לכסף שלכם. 599 שקל.

Monster Inspiration

Monster Inspiration – 599 שקל

SOL Republic Tracks – גימור בינוני, וגם הצליל. אוזניות ה-Tracks של Sol Republic, הן אוזניות אמצע הדרך – בתי הרמקולים עגולים אם כי קצת פחוסים ושמנמנים לא בצורה נאה. כשבאנו לשלוף אותן מהתיק מהקשת, נשארנו עם הקשת, שהיא מפלסטיק גמיש ולדבר היצרן “בלתי ניתנת להריסה”, ביד, אבל הסתבר שהדבר מכוון – אפשר לפרק את בתי הרמקולים מהקשת. כוונת המשורר אינה ברורה בעניין.  הצליל שטוח יחסית. האוזניות האלה מציעות קצת באסים, אבל הטווחים הבינוניים והגבוהים שלהן אנמיים, אפילו קצת צורמים לעתים. מאכזב. 499 שקל.

SOL Republic Tracks

SOL Republic Tracks – 499 שקל. צילום׃  ניב ליליאן

משקל נוצה: 800-1100 שקל

Beats Solo 2 – אופרה אחרת. לאוזניות הסולו דור ב’ שעוצבו לאחרונה לחלוטין מחדש, יש בתי תהודה גדולים, שחורים ונאים למדי שעליהם מוטבעת ה-b המפורסמת באדום. הם יושבים על קשת רובסטית מבעבר, עם מידה מסוימת של חופש שעוזרת להתאים אותם לאוזניים שונות. הפנים שלהם הוא כיסוי דמיו עור נעים ורך. אם כי קצת סינתטי. בראש הקשת ישנו גומי רך שמאפשר לה לשבת היטב על הראש, בדומה למה שראינו ב-Revo של ג’ברה.

בתי הרמקולים יושבים על צירים בקשת, מה שמאפשר לקפל את האוזניות לנשיאה נוחה. הכבל הוא אותו כבל אדום המזוהה עם המותג. הכבל מסוכך היטב ומצופה גומי, אם כי קצת נוטה להסתבך סביב עצמו. תיק הנשיאה מבד רך אך מגן, הכולל תפס (שאקל בשפת העם), המאפשר לתלות את האוזניות על לולאת חגורה במכנסיים.

ה-Solo 2 הפיקו שחזור צליל מצוין במגוון ז’אנרים והתאימו את עצמן היטב למגוון במות צליל. ה-Solo 2 יוצרות במת צליל בינונית אך בעלת גמישות מסויימת. נהנינו מאוד מהתופים והבס שהיו פריכים מאוד ומובחנים.  בכלל לאוזניות האלה יש יכולת הנעה יפה מאד לטווחים הנמוכים ולטווחי הביניים. גם בצלילים הגבוהים ה-Solo 2 עושות עבודה נאה. הפריע לנו במקצת פער (gap) מסוים במנעד בין הצלילים הנמוכים לגבוהים. ההפרדה היא כל כך דיכוטומית עד שניכר שמשהו מהצליל לכאורה מעט חסר. בסך הכל, זו אופרה אחרת מהדור הקודם של הביטס, והן ממצטיינות הסקירה כאן. 999 שקל.

Beats Solo 2

Beats Solo 2 – 999 שקל. צילום׃  ניב ליליאן

B&W P5 Mini – לאפליסטים בלבד. האוזניות של באוארס אנד וילקינס מעוצבות בעיצוב מגניב של דמוי עור ומתכת, עם קריצה לעיצובי רטרו. הן מגיעות עם נרתיק בד קטיפתי ומהודר, עם תפרים בולטים. הכבל נכנס אל תוך גוף בית הרמקול, כשמפרקים את כרית האוזן. אבל אליה וקוץ בה: ה-P5 טובות רק לשימוש עם מכשירים של אפל. אם אתם בעלי סמא

רטפון אנדרואידי, צפו לסאונד איום ונורא. למעשה, אם יש לכם גלקסי S או כל טלפון מבוסס אנדרואיד אחר – אל תקנו אותן. אבל גם במכשירים של אפל לא נפלנו מהצליל: הסאונד דחוס מאוד ולא הכי נעים. בעינינו על אף הבית הטוב, האוזניות האלה לא שוות את מחירן. 999 שקל.

B&W P5 Mini

999 שקל – B&W P5 Mini. צילום׃ ניב ליליאן

Monster DNA – עיצוב מעניין, צליל סתמי. לאוזניות ה-DNA של מונסטר יש עיצוב מיוחד: בתי הרמקולים מעוצבים בצורה משולשת, ולא עגולה כמקובל. אנחנו קיבלנו זוג באפור עם חיפוי מראתי. הכבל הוא כבל שטוח, ובאופן כללי, העיצוב לא רע, אם כי זו שאלה של טעם. הן מגיעות עם נרתיק מוצלח הכולל תפס תליה, ומתקפלות לנשיאה קלה. לגבי הצליל פחות היינו נלהבים. הבסים די שטוחים, במת הצליל מאוד צרה, וגם הצלילים הגבוהים לא חדים. בסך הכל, צליל סתמי. 799 שקל.

Monster DNA

799 שקל – Monster DNA. צילום׃  ניב ליליאן

JBL Synchros S700 – טנק עם מגבר. האוזניות האלה מסדרת ה-Synchros של JBL, הן גדולות למדי, ולמעשה נכנסות לקטגוריית ה-Over Ear. הן עגולות, גדולות ועם מראה קשוח ומוקשח, קצת כמו טנק עתידני. יש לקן קשת מתכתית נאה עם ריפוד רציני תחתיה. הן די נוחות, אם כי התחושה שלהן מעט כבד על הראש.

והנה הגימיק: לסינכרוס S700 יש מגבר פנימי מובנה, שניתן להפעלה בלחיצת כפתור. הפטנט הזה, המכונה LiveStage, גם מעבד את הצליל ככה שיישמע כאילו אתם בהופעה חיה. העסק עובד – הצליל אכן נשמע ברוב המקרים כאילו אתם באצטדיון עם במת צליל מאוד רחבה. מה שכן, המגבר הזה זקוק מדי פעם לטעינה (באמצעות כבל USB מצורף), אבל אפשר לכבות אותו ולהשתמש באוזניות בלעדיו. הצליל נשמע קצת מעורבב ולא חד, אבל בסך הכל האוזניות האלה מציעות צליל טוב. 999 שקל.

JBL Synchros S700

999 שקל – JBL Synchros S700. צילום׃  ניב ליליאן

פוסטים נוספים ב-NEXTER:

משקל כבד: 1100-1500 שקל

Pioneer MX9 – ארטילריה כבדה, צליל עילי. ה-MX9 הן האוזניות הכי יקרות כאן בסקירה, 1500 פחות שקל מחירן, אבל הן נותנות תמורה לכסף. יש להן בתי רמקולים גדולים שקצת בולטים מהראש, עם דרייברים תואמים. קשת מרופדת בשכבה עבה של פלסטיק רך דמוי גומי שנוחה מאוד על הראש וכריות אוזניים טובות. הן מגיעות עם שני כבלים באיכות גבוהה מאוד, אחד קצר יותר עם דיבורית והשני מסולסל וארוך יותר – שיכול להימתח עד שלושה מטר. המחברים מצופים זהב, וננעלים לתוך האוזניות בימין או שמאל.

איכות הצליל מדהימה. מלבד טווח תגובה מטורף שמתחיל בששה הרצים ועולה עד 40 אלף הרץ, הסאונד כאן מדוייק להחריד, והכל נשמע נפלא: מהבסים הכי נמוכים ועד הטרבלים הכי גבוהים, עם רמת פירוט מעולה. פיוניר מצהירים שהאוזניות האלה מספקות “צליל מועדונים עילי” – אבל כל סוג מוזיקה שזרקנו לעברו החל ממטאל, דרך פופ, ראפ ועד קלאסי – הן עשו עבודה מעולה. החסרונות היחידים שלהן זה שהן קצת כבדות על האוזניים והראש, לא מאוד ניידות ולא מתאימות כל כך לנסיעות והנרתיק קצת מאכזב. אבל למי אכפת מהנרתיק עם כזה תוכן? 1499 שקל.

Pioneer MX9

1499 שקל – Pioneer MX9. צילום׃  ניב ליליאן

Philips Fidelio M1 – אוזניות ענייניות. כמו האנשים שיצרו אותן (הולנדים) האוזניות של פיליפס הן מעשיות מאוד – החל מהעיצוב וכלה בצליל שהן מפיקות. בצד העיצוב,  בתי הרמקולים, שהם בחיפוי שחור פשוט עם דוגמה מחוספסת, יושבים על שלדת מתכת מטופלת אפרפרה, שרובה ככולה מצופה בדמוי עור נעים ורך למגע. התוצאה: האוזניות האלה נוחות מאוד על הראש, החל מהרגע הראשון, גם ללא כרית באמצע הקשת כמו שפגשנו ברוב האוזניות האחרות. הכבל עשוי לא רע, ומצופה בד, כמו שפגשנו בג’ברה. העיצוב לא מרהיב, אבל גם לא דוחה. הוא אסתטי ופרקטי למראה. הצליל, גם הוא פרקטי. הוא לא רע, אבל גם לא מדהים. האוזניות האלה קצת נופלות בטווחים הקיצוניים – הבאסים הממש נמוכים והטרבלים הממש גבוהים, אבל בכל השאר הן בסדר גמור. ברם, לדעתנו אפשר למצוא אוזניות טובות יותר במדרגת המחיר שמתחתיהן. 1390 שקל.

Philips Fidelio M1

Philips Fidelio M1. צילום׃  ניב ליליאן

הפוסט פורסם במקור ב-NEXTER

NEXTER

הגב

24 תגובות על "אוזניים לכותל: 10 אוזניות ב-3 דרגות מחיר שכדאי לכם להכיר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עידן
Guest

משתמש ב-Marshall כבר שנה וחצי, הן מעולות ולא גדולות מידי כדי לקחת איתך בתיק.

נתנאל חמיאס
Guest

איך המרשל אחיי?

אפי
Guest

מה עם האוזניות האלו ?

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=845561

אבי
Guest

ושום מילה על אודיו-טכניקה

מיקו
Guest

אתם שמים את beats ברשימה, אבל בכלל לא מציינים את sennheiser? זו רשימה רצינית?

גיא
Guest

היו לי הרבה אוזניות, ה- v moda-crossfade m 100 האוזניות הכי טובות עד עכשיו. מאוד נוחות והסאונד נקי עם בס מושלם.

זיו
Guest

מה עם אוזניות של sennheiser? עוברות בלי להתאמץ הרבה סוגי אוזניות שרשמתם.
הם ברמה גבוהה, גימור איכותי וחזק, סאונד מעולה ואני משתמש בהם כבר 5 שנים!

חרטא
Guest

ושום מילה על זנהייזר…
רואים שאנשים עושים ביקורות על דברים שהם לא מבינים בהם כשהם שמים
את #@!ביטס!@# אשכרה כמתחרה.
בושה לחובבי הסאונד.

אש
Guest

סקירה מעניינת, אך הייתי שמח לסקירה נוספת עם התיחסות לאוזניות של סנהייזר.

צפריר
Guest

זנהייסר!!! לא מתאים לגיקטיים סקירה כזו..
סקירה על אוזניות בלי זנהייסר.. לא סקירה ראויה.
זנהייסר HD-25 ה-200$ הכי טובים שבזבתי בחיים, 14 שנים של סאונד מעולה.
לאלרומה התחדשתי (סתאם כי בא לי להתפנק) בזנהייסר מומנטום (over the ear)…ממליץ בחום!

אלמוני
Guest

לכל החברים שממליצים על סנהייזר, אני רוצה לרכוש זוג אוזניות שלהם on-ear עד 800 שקל בערך. מה אתן ממליצים?

פלוני
Guest

זה מאוד תלוי לאיזה צורך אתה רוצה אותם…
אם אתה מחפש אוזניות מוניטור לשימוש אולפני אז זה יכול לעלות לך אפילו יותר מזה.
אם אתה רוצה לשמוע מוזיקה ברמה גבוהה אתה יכול למצוא אוזניות שלהם בחצי מחיר ממה שציינת שעולות על רוב הדברים שציינו בביקורת הזו.
כנס לאתר http://www.head-fi.org/ יש שם ביקורות והמלצות של אלפי אודיופילים.
בתקציב שלך אתה יכול לקנות כל Sennheiser HD מדגם 300 עד 600 (מספר הדגם לא משקף את האיכות או את המחיר) וכולם יהיו פגז.

מיכאל
Guest

audio technica m-50
מעולות יש ביקורות טובות בכל העולם

אודיו בוי
Guest

איך אין התייחסות לשני הפרמטרים חשובים באוזניות – משקל ומשך זמן עבודה מבחינת נוחות!
הפרמטר באוזניות הן לא להשתמש בהן חמש דק, לכן חייבים התייחסות לפרמטר של משקל לטעמי.
במרבית האתרים המסקרים יש מידע על זה – שווה להוסיף לכתבה

אלעד
Guest

ומה עם Philips Fidelio X1 ??

אוזניות הרבה יותר איכותיות,
לא מבין למה בחרתם לסקור דווקא את M1 ולא את X1
קניתי מאמזון ב-300$ כולל משלוח ומיסים לארץ.

אגב, גם את Audio-Technica לא הזכרתם בכלל..
ממליץ מאוד על הדגם ATH-M50x

סתם אחד
Guest

סקירה של אוזניות בלי להכניס את boss?

אלון
Guest

BOSE

אפשר למצוא אוזניות מעולות גם בפחות מ150
Guest
אפשר למצוא אוזניות מעולות גם בפחות מ150

יש אוזניות מעולות גם בפחות מ200 ש”ח, (אפילו בארץ)
500-800 זה ממש לא מחיר סביר למי שרק רוצה לקנות אוזניות אמינות בלי כל ההתפלצנות שמסביב.

רועי
Guest

אוזניות in ear מדהימות ביחס למחיר: piston 2.1, ב25 דולר. אוזניות סיניות כל כך מוצלחות שאפילו הסינים מיצרים זיופים שלהן.

גורי
Guest

אוזניות זה רק התחלה כדי לנצל אוזניות איכותיות יש צורך בציוד נוסף שמחירו דומה לאוזניות ולפעמים יקר הרבה יותר .

גדי
Guest

Audio Technica?
ath-m50 בפרט?

זנהייזר?
בוס?

ממש סקירה לעניין…

מאור
Guest

יכול להיות שמחירים בזאפ יותר זולים מבאתר של זנהייזר?זיוף?

אורח
Guest

הזמנתי זנהייזר באי ביי ולמרות שבדקתי את הדירוג של המוכר וביקורות, האזניות לדעתי היו מזוייפות. צריך לקנות רק ממשווק מורשה. הסינים מזיפים את האוזניות הללו בקלות.

Alex Dekman
Guest

אחלה אוזניות בלוטות ,40 שעות פעילות רציפה טעינה קצרה http://goo.gl/mLH0FE

wpDiscuz

תגיות לכתבה: