המדריך הישראלי המלא למאיצי סטארטאפים (Startup Accelerators)

כל המידע שצריך לדעת על מאיצי הסטארטאפים (Startup Accelerators) הישראלים לפני שבוחרים אחד. מורן בר מציגה את המדריך המלא ומתייחסת גם לכל מה שחשוב לדעת ולהכיר לפני שיוצאים להרפתקאה.

תמונה: flickr, cc-by, PICNIC Network

בזמן שבארצות הברית מתחילים לחשוב שנית על מודל תוכניות ההאצה לסטארטאפים, בישראל בשנתיים האחרונות קמו כמה ארגונים שמטרתם היא לעזור לסטארטאפים ישראלים לפלס את דרכם בעולם היזמות הלא מתפשר באומת הסטארטאפים.

את אלו אפשר לחלק לשלוש קבוצות עיקריות: חלל עבודה משותף (Shared spaces), תכניות יזמות ותוכניות האצה לסטארטאפים (Accelerators programs) המשלבות את שתי הקבוצות הראשונות יחד עם השקעה כספית המגיעה בנוסף או בנפרד משירותים נילווים. למרות החלוקה הזו, גם בתוך הקבוצות, אפשר להבחין כי חלק מהארגונים מספקים השקעה בסיסית תמורת אחוזים, חלק מבקשים "שכר רצינות"  או פשוט מעניקים "דמי מחיה" לתקופה. המטרה של הפוסט הנוכחי היא פשוט לעשות סדר בכל התכניות הקימות היום ולהפוך את כל העניין הזה לקצת יותר פשוט ומובן.

כל התכניות לסטארטאפים הישראלים

עדכנו את רשימת התכניות הפעילות לשנת 2014 : הרשימה המלאה כאן

חשוב להדגיש עוד לפני שנעבור לסקירה המלאה שכדאי לכם לבדוק את התוכניות, ולהתאים את מועד התחלת הפעילות שלכם בתוכן בהתאם לשלב בו אתם נמצאים כסטארטאפ. כמו כן, כדאי לזכור שתמיד אפשר לעבור בין תוכניות, או לדלג בין כמה משרדים משותפים.

כמו כן, לא תמצאו כאן Micro VC's או Super Angels כמו Lool ו-Inimiti או Wekix – פשוט החלטנו להתרכז בגופים שהם תכניות מהסוגים שציינו. בנוסף, לא כללנו תוכניות יזמות של האקדמיה (שבתשלום), עדיין בהקמה או שעדיין לא הוכרזו רשמית. כדי להקל על קהל היזמים, עשינו קצת סדר:

Shared Spaces – שטח, מנטורים ונותני שירות

Tech-Loft – בית היזמים ה-Techloft, שנמצא ברחוב נחמני 14 בתל-אביב הוקם על ידי גלעד טפיאס וטל מריאן, הוא למעשה שתי קומות עם שולחנות ושירותי משרד (עם הרבה קפה כמובן). במקום נערכים מפגשי Office Hours עם מומחים שונים והם מציעים גם מחירים מיוחדים במסגרת שיתופי פעולה עם נותני שירותים שונים. עלות המקום לאדם היא 1,000 שקלים, יש מחירים מיוחדים לצוותים וקבוצות ותוכלו להשאר שם ללא הגבלת זמן. בנוסף, המקום מציע גם אפשרות להשכיר משרדים נפרדים, המופרדים מהחלל המרכזי בתשלום נוסף.

למידע נוסף: http://www.techloft.co.il/

דעתנו: יוזמה פרטית עם המון קסם וכוונות טובות. קשרים מצויינים עם נותני שירות והרבה ידע אישי לחלוק, המחיר בשביל להתברגן ברחוב נחמני התל-אביבי לא נמוך, אבל מתאים ליזמים המעוניינים בפתרון משרדי לטווח ארוך בתוך הקהילה היזמית התל-אביבית. בנוסף, טל וגלעד שוקדים בשנה האחרונה גם על הקמתה של קרן השקעות סיד.

The Library  – עיריית תל אביב משתמשת בשטח בתוך הספריה במגדל שלום, (אחד העם 9) בו היא מארחת במחיר של 250 ש"ח לאדם יזמים במרחב משותף. קיימת הגבלה בזמן ל-4 חודשים, ומפעם לפעם מארחים הרצאות שונות לציבור היזמים.

דעתנו: מתאים ליזמים שצריכים מקום להתחיל ממנו. אנחנו היינו רוצים לראות פעילות כזו גם בערים אחרות (כיום קיים בחיפה). יזמות טובה יש גם מחוץ לגוש דן.

למידע נוסף:  http://www.thelibrary.co.il/

The junction – קרן הון הסיכון ג'נסיס מציעה ליזמים מתחם ברחוב שוקן 32, בתל אביב. במתחם זה, המורכב משטח עבודה משותף תוכלו לחלוק את זמנכם וכשרונכם עם הקבוצות האחרות הנמצאות במתחם ועם אלו שיבואו אחריכם (אתם נדרשים להשקיע 10% מזמנכם בעזרה לצוותים האחרים במתחם, אך בתמורה, אתם נהנים גם מעזרה והפריה הדדית של הצוותים האחרים) בתשלום של 200 שקלים לאדם ורק למשך 3 חודשים. בנוסף, נערכות מדי יום חמישי מגוון רחב של הרצאות מקצועיות וטכנולוגיות בתחומים שונים על-ידי מגוון מומחים מהתעשייה בארץ ובחו"ל ובמהלך היומיום מגיעים הבוגרים של המחזורים הקודמים לייעץ וללוות את המשתתפים במחזור הנוכחי.

אחד היתרונות המרכזיים של התוכנית הוא כמובן היכולת לבלוט מתחת לעיניו הבוחנות של אדן שוחט, שותף בקרן, אשר מציע לקבוצות להשתתף ב-Demo Day בסוף התקופה אל מול אנג'לים מוכרים ואת היכולת להצטרף להשקעות המשך. במחזורים האחרונים שינתה ג'נסיס את ייעוד התכנית וכבר השקיעה בשני מיזמים מיוצאי המתחם. בג'נקשן היו כבר 5 מחזורים עם יותר מ-50 קבוצות. על פי מנהלי המתחם, יותר מ-20% מתוכם קיבלו מימון (למשל סימפלי  אשר גייסה מהקרן גריילוק, מומנטרו מבלמברג ואנג'לים מובילים, RideFrog מקרן בסמר ואנג'לים נוספים, וחברת וידיט שגייסה מהאנג'ל ג'ף פולבר).

דעתנו: אדן שוחט עשה ועושה הרבה מאוד לקהילה היזמית. הוא מנטור גם בתכניות האחרות (חלקן מופיעות כאן) והמתחם מראה פעילות יזמית ראוייה ומיוחדת. בנוסף לתמיכה, הפעילויות, הזמינות של השותפים בג'נסיס והדמו-די שבסוף מחזור, כל הרשת של בוגרי הג'נקשן זמינה לחברים. עם מספר כזה של יזמים וחברות ממומנות, זו עזרה אמיתית של אנשים שחוו את אותן בעיות והצלחות רק מספר חודשים לפני המחזור החדש. חשוב לזכור שמדובר בקרן הון סיכון שמנהלת את המקום – אם ג'נסיס תחליט לא להשקיע בכם, תצטרכו לחשוב על תשובה טובה כשתגיעו למשקיעים אחרים.

למידע נוסף: http://thejunction.co.il/

טופ סנטר – בטופ סנטר מקום לכ-25 יזמים על בסיס "מקום פנוי" שייהנו מאוירת עבודה, חשיפה להזדמנויות עיסקיות ואפשרות לשיתופי פעולה, השתתפות באירועים בתחומי היזמות והטכנולוגיה, חדרי ישיבות וכדומה. תמורת השהות עליכם לשלם 300 שקלים לאדם לחודש ולא תהיו מוגבלים בזמן השהות שלכם במקום. בנוסף, היי-סנטר, החממה שהקימה את המתחם, מבטיחה שהסיוע לחברי טופ סנטר יכלול גם בחינת חלופות מימון. ליזמים מצטיינים ומתאימים יוצע מסלול מימון של היי-סנטר.

למידע נוסף: http://www.hicenter.co.il/HiCenter/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=1&TMID=10002&FID=538

דעתנו: כל עיר צריכה לספק מקום דומה ליזמים, יוזמה חשובה ומצוינת.

The Hub – המקום מוגדר כמרחב עבודה והתערבבות ליזמות חברתית/סביבתית. המקום מציע חבילה הכוללת תשתית משרדית של שולחות, כסאות, אינטרנט אלחוטי כמובן, מכונת צילום, קפה אם רוצים, חדר דיונים וסדנאות, מרפסת עם נוף תל אביבי, ספריה וכל מה שצריך ממשרד במחיר של החל מ-150 שקלים ביום ועד 1400 ש"ח לחברות בלתי מוגבלת. כמו כן, המקום מציע סיוע  של בעלי מקצוע המתמחים בצרכים של יזמים חברתיים כמו עורכי דין, רואי חשבון, שיווק חברתי, עיצוב אתרים, כתיבת תכנית עסקית ועוד, ובנוסף פיתוח אישי על ידי נבחרת מנטורים הכוללת מנכלים ויועצים בכירים.

למידע נוסף: http://www.the-hub.co.il/Home-1

דעתנו: ההאב היה בין המקומות הראשונים שהציעו עזרה ליזמים. בילינו שם ימים ולילות וזכינו ליחס אוהד, בירות בכיף על הגג ועזרה.

EISP התכנית של 8200 – קודם כל חשוב להבין שהתכנית של 8200 לא מיועדת רק לבוגרי 8200 ובניגוד להרבה אקסלרטורים אחרים, מדובר בתכנית שתקבל גם מיזמים בתחומים שאינם רק מדיה אלא גם מדיקל ואחרים. הייחוד הוא שמדובר בתכנית המתפרשת לאורך 5 חודשים, בה היזמים יושבים ב-Shared Space בבת ים (החל מהמחזור הבא) ועיקרה מרוכז ב-13 ימים של עבודה לאורך התקופה מול מנטורים. העלות לאדם לתכנית היא 500 ש"ח ובסיומה מתקיים יום הצגת המיזמים למשקיעים בתל-אביב.

למידע נוסף: http://www.eisp.org.il/index.html

דעתנו :  בתור מנטורית באחד מהפאנלים בתכנית, כיף לראות את היזמים מקבלים הדרכה חשובה מאנשי התעשיה והפריה הדדית בין הצוותים השונים.

The Hive – התכנית של "גבהים" מיועדת לקהל עולים חדשים (לפחות אחד מן היזמים), לקבוצות של יותר מיזם אחד, ומעניקה שטח עבודה ברחוב מזא"ה. כחלק מהצוות המייעץ, נמצאים רינה פרידור (מייסדת תכנית החממות) ומשה מור, שותף בקרן גריילוק. משך התכניות הוא חצי שנה ותוכלו להנות שם מפגישות אחד-על-אחד וצוות מנטורים ונותני שירות שילוו אתכם במיזם.

למידע נוסף: https://www.facebook.com/TheHiveGvahim?sk=app_208195102528120

דעתנו: הצוות של סינתיה ואודרי עושה עבודה נפלאה מול היזמים. הייחוד של התכנית היא תמיכה ועזרה ליזמים שעלו/חזרו לארץ ולדעתנו מדובר ביוזמה מבורכת.

Startup City – אסף ויגדור חבר למשקיעים זרים בעיקר והקים שטח עבודה משותף ליזמים בתל אביב. עלות השהיה במקום היא החל מ-150 ש"ח ליום ועד 6900 שקלים לחצי שנה במודלים שונים לפי הצורך והשלב בו נמצאים המיזמים.

למידע נוסף: http://startup-city.com/

דעתנו: היתרון של המתחם הוא ללא ספק הקשר למשקיעים הזרים.

Investment based Accelerators – השקעה מינימלית תמורת מניות

IDC Elevator  – התכנית שזוכה לרוח גבית מהמרכז הבין תחומי, פתוחה לכל יזם אשר יוצע לו Term Sheet לאחר תהליך סינון. במהלך שלושה חודשים ראשונים היזמים מקבלים הדרכה והנחיה וגם קישור עם מנטורים ונותני שירות שונים בארץ (חלקם בחינם ואחרים במחירים נוחים) ולאחר מכן טסים לניו יורק להשלים עוד חודש של תוכנית. כדי שתוכלו להחזיק מעמד התכנית מציעה מימון של עד 20,000$ תמורת 10% ממניות החברה.

למידע נוסף  http://www.thelevator.co.il/

דעתנו : התכנית כעת מריצה את המחזור הראשון ומציעה כמו DreamIT  את הטעימה מניו יורק כשוק היעד שאליו תרצו לכוון. אם אתם בשלב בו אתם רוצים להכיר את השוק – התכנית תתאים. לסטארטאפים בשלב מאוד צעיר, אולי עדיין לא חייבים להתחייב, אבל כדאי לבדוק.

Venturegeeks – המחזור הראשון של Venturegeeks התחיל באפריל 2011 וסיים בהצלחה ב-Demo Day מול 150 משקיעים ביולי שעבר. 5 חברות האקסלרטור קיבלו עד 20,000$ תמורת 10% כאשר כעת (ונדבר פה לרגע בשם עצמנו) אנחנו ממשיכים לדאוג לחברות הפורטפוליו ועדיין לא פותחים מחזור חדש, אבל אנחנו יודעים לספר שהמודל צפוי להשתנות.

למידע נוסף: http://www.venturegeeks.org/

דעתנו: למקרה שזה לא היה ברור, הגילוי הנאות כאן הוא שחלק מהגורמים שעומדים מאחורי ניוזגיק עומדים גם מאחורי Venturegeeks ומאחר ואנחנו לא יכולים להעיד על עצמנו, פשוט תשאלו את היזמים בחברות הפורטפוליו של התוכנית.

DreamIT – תכנית בינלאומית אשר מספקת ליזמים שטח עבודה ומנטורינג לארבעה חודשים – מתוכם חודש בישראל ושלושה נוספים בניו יורק. מיטשל גורנר שמפעיל את DreamIT בישראל הוא גם מנטור בתכניות האחרות. בעת חתימה על ה-Term-sheet, תצטרכו לתת 9% ממניות החברה, תמורתם תקבלו עד 25,000$, כסף כיס. התוכנית מריצה כעת את המחזור הראשון שלה ולמיטב הבנתנו, בסיום התוכנית צפויים אירועי Demo Day גם בארצות הברית וגם בישראל.

למידע נוסף: http://dreamitventures.com/Israel/

דעתנו: המוניטין של DreamIT בעולם הולך לפני התכנית, וכעת עובד המחזור הראשון בישראל על מוצריו. כדאי לסטארטאפים להבין האם מתאים להם לטוס מישראל אחרי תקופה קצרה או להעדיף את ה-Elevator שם עיקר הפעילות הוא בישראל כשהסוף הוא בניו יורק.

Upwest Labs – שולי גלילי וגיל בן ארצי החליטו לקחת את היזמות הישראלית היישר לעמק הסיליקון ל-3 חודשים של האצה. מעניקים עד 20,000$ כ"דמי מחיה" לסטארטאפים, ומעניקים שטח עבודה משותף וגישה למשאבי התכנית ולקשרים למשך 10 שבועות שלאחריהם מציגים הסטאטראפים אל מול משקיעים באירוע מסוג Demo Day. בשונה מהאקסלרטורים האחרים בקטגוריה, Upwest Labs פחות מתאימים לסטארטאפים בשלב המוקדם שלהם (הרעיון או המצגת), אלא יותר לחברות שכבר הספיקו להתבשל, להגיע למוצר שכבר אפשר להראות ולקבל ערך משמעותי מהשהייה בוואלי בצורת גישה לשוק ולמשקיעים פוטנציאליים.

למידע נוסף:http://upwestlabs.com/program

דעתנו: זוהי התכנית השניה בסך הכל שכבר בגרו ממנה סטארטאפים ולכן בחיפוש קצר תוכלו למצוא את היזמים מהתכנית ולדבר איתם ישירות כדי להבין מתי והאם כדאי להצטרף אליה. היתרון שלה יתבטא כמובן  בקרבה לשוק ולכן אנחנו חושבים שאמנם פיתוח אפשר לעשות מכל מקום (גם מישראל) ולתכנית היינו ממליצים להגיע כדי  לחזק את הקשרים מול קהל היעד, המשקיעים והמכירות.

 

Vertical Accelerators

Windows Azure accelerator – מיקרוסופט פתחה למעשה תכנית אשר מיועדת לסטארטאפים בשלבים המוקדמים. החברה מציעה שטח עבודה משותף ופונה ליזמים וסטארטאפים המפתחים פתרונות שונים לסביבת הענן. אורכה של התכנית הוא ארבעה חודשים והצוותים יזכו כמובן בכל ההטבות הנלוות במסגרת תוכניות Bizspark ו-Bizspark Plus, כלומר גישה ורישוי לכל מוצרי מיקרוסופט השונים ושימוש בפלטפורמת הענן של מיקרוסופט, Azure, עד לשווי שימוש של כ-60,000 דולרים. האקסלרטור עוזר לחברות ביצירת קשרים עסקיים, גישה למגוון רחב (מעל 70) של מנטורים, מבכירי תעשיית הייטק בישראל, אשר נותנים שעות משרד (office time) עם החברות, עזרה טכנולוגית, עבודת hands-on בנושאי UI/UX, תוכנות ושרותי ענן, חשיפה למשקיעים בארץ ובחו"ל וכן את כל שרותי המעטפת – עו"ד, רוא"ח, שרותים בנקאיים וכדומה, ללא לקיחת אחוזים או הענקת השקעה, תשלום שכר דירה או זכויות כלשהן על הפיתוחים שלהם. בהמשך נראה כי מיקרוסופט מתכננת לפתוח Accelerator נוסף באותו המתחם, אשר מיועד כפי הנראה לחברות המעוניינות לפתח משחקים ועזרים לסביבת ה-Xbox של מיקרוסופט.

למידע נוסף: http://accelerato.rs/azure

דעתנו: להגיע לשבת בתוך מיקרוסופט, למיזמים אשר מפתחים רעיונות בתחום נשמע יופי של דרך לגרום לאנשים הנכונים לראות אתכם. השאלה היא האם בשלב כל כך מוקדם בחיי סטארטאפ, אתם באמת רוצים שזה יקרה.

Plarium Labs, תכנית האצה לעולם המשחקים במובייל – סטאראפ אקסלרטור חדש אשר מתמקד בעולם המשחקים למובייל (כרגע רק iOS) ומקבל אנשי סטודיו למשחקים לתקופה של 3 חודשים במשרדיהם בהרצליה. הנבחרים מקבלים 30,000 שח לכל אדם המתקבל לתכנית ועוד 10,000 לכל סטודיו. אך כנראה הדבר הכי חשוב הוא שלכל משתתף בתכנית יש גישה ל-10,000 משתמשים פוטנציאליים. בימים אלו מתבצעת הבחירה והתכנית הראשונה תפתח באוקטובר השנה ואז גם נוכל להוסיף את חוות דעתנו.

למידע נוסף : http://www.plariumlabs.com/faq/

ואיפה גוגל? – גם אנחנו שואלים. גם גוגל השיקה השנה תכנית, אבל עדיין אין עליה פרטים או אתר שאפשר לצפות בו ולקבל מידע. לפי הנתונים האחרונים שקיבלנו, המחזור הראשון של התוכנית צפוי להיפתח באזור אוגוסט, במתחם חלל משותף שישב בבנייני אלקטרה, באחת מקומות המשרדים החדשות של גוגל ישראל. אנחנו מבטיחים לעדכן את הפוסט ברגע שהדברים ישתנו.

עדכנו את רשימת התכניות הפעילות לשנת 2014 : הרשימה המלאה כאן

עשרות מאיצי סטארטאפים – אבל איפה הכסף?

ישראל, מדינת הסטארטאפים, ידועה ברוח היזמית שלה, שבאה לידי ביטוי גם בתכניות השונות שעוזרות ליזמים. כדאי לציין שאמנם לא תראו משקיע מפספס אפשרות לבדוק חברות מתוך Accelerators, שהרי זו העבודה שלהם, אבל חלק מהמשקיעים מגיעים עם דעה לפיה יזמים שזקוקים לתכניות הם אלו שאינם חזקים ומובילים מספיק להצליח בעצמם ומדובר בסופו של יום בסינון הטבעי. אנחנו יודעים לספר מהנסיון שלנו שיזמים הגיעו עם ידע רב והתכנית הצליחה למנף, למקד ולהעשיר את הידע הזה, אבל עליכם לבדוק טוב טוב את המידע על כל תכנית בעיקר לפני שאתם מעניקים אחוזים מהחלום שלכם, ומצד שני כדאי להבין שהערך של התכניות אם אתם נכנסים בזמן הנכון ולמקום הנכון, הוא Priceless (והאחוזים הם זניחים).

אחד הדברים הראויים לציון היא העזרה מתוך קהילת המנטורים הישראלית שעוברת בין תכנית לתכנית ועוזרת כמעט לכולן. התכניות מארחות יזמים שהצליחו, אנשי הון סיכון, אשר משתפים מניסיונם ומייעצים טכנולוגית ועסקית למשתתפים השונים. חלק מהתכניות מערבות גם מנטורים מחו"ל ומראות ליזמים את הדרך שעליהם לעבור בעולם כדי להצליח. בנוסף, נותני שירותים שונים נרתמים במחירים נמוכים ואפילו ללא תשלום לטובת התכניות השונות ולכן בהחלט מדובר בנקודת התחלה טובה לרבים מהיזמים.

לטובת התכניות השונות אוכל לומר שלשבת בין יזמים אחרים ולהקדיש את המאמצים שלכם לבנות סטארטאפ זה הדבר הכי חשוב שתוכלו לעשות, היתרון ביציאה מהבית הוא אדיר והתכניות המוגבלות בזמן מצליחות להוציא מהיזמים את מה שאפשר להוציא מישראלים בטירונות – התמקדות במשימה, משמעת עצמית ותמיכה מאנשים אחרים שעוברים את אותו המסלול.

שלושת היתרונות הללו אמנם שווים את ההשקעה של היזמים בתכניות הללו, אבל מכאן ועד גיוס כסף אמיתי תוך כדי ואחרי התכנית יש לבדוק כל אחת לגופה וגם להבין שהרוב תלוי בכם ולא בתכנית. מה תפיקו מכל תכנית, איזה קשרים תיצרו, אחרי איזה לידים תעקבו ואיזה עסקים תייצרו – רק אתם יכולים לקבוע והכל תלוי במה תצליחו לקחת מכל תכנית. חשוב להתחיל תוך הבנה שהכל יכול להשתנות לכם ב-180 מעלות. אתם צריכים ראש פתוח וגמישות להבין שאם המנטור השני והשלישי והחמישי אומרים את אותו דבר, אולי כדאי לשקול את דבריהם ברצינות.

אסור לשכוח שהבעיה הגדולה שאפשר לראות בסצינה הישראלית היא העדר כסף מספיק בשלבים המוקדמים – גם קרנות הון סיכון המצהירות שמשקיעות בשלב ה-Seed לא מבצעות השקעות בפועל (מסיבות שונות) ואת מקומן תופסים אנג'לים ומיקרו קרנות, אשר אין מספיק מהן בארץ. ולכן, העצה החשובה שאפשר לתת היא שאחרי שתצאו מהאקסלרטורים (בעיקר אלו שמבוססי Equity והשקעה) עליכם לוודא שאתם מוכנים לדרך ארוכה של עוד כמה חודשים עד שנה לפחות עד הגיוס.

בתכניות המציעות שטח מחולק, שירותי משרד ושולחנות, הלחץ והמחויבות היא לא כזו שתהפוך את התהליך ל"בלתי הפיך" ולפעמים אפילו תעזור לכם להבין שהסטארטאפ שלכם לא יתרומם וכדאי לעבור לרעיון הבא, אבל הדרך של Accelerator אשר מציב אתכם כמוכנים להשקעה בסוף הדרך היא דרך ללא חזור, עם מודל עסקי ברור – אתם צריכים לעשות כסף ולהרוויח כדי לספק למשקיעים שלכם (אלו שלקחו את הסיכון בתחילת הדרך) ערך ממשי. לא כל החברות ימשיכו לעבוד אחרי תוכניות שכאלה וקשה מאוד להסתובב ולהתחיל מחדש (למרות שאני מאמינה שיזמים אמיתיים לא ישברו גם שם וינסו שוב).

אל תשכחו שלהכשל זו אחת הדרכים החשובות ללמוד איך לצאת לדרך מחדש.

לסיכום, לפני שאתם בוחרים עם מי לצאת לדרך, שאלו ובדקו כל תכנית, וערכו את השיקולים שלכם לפי השלב בו אתם נמצאים בסטארטאפ ומה התכנית שתתאים לכם. האם אתם מחפשים מקום לחלוק בו את הרעיונות עם יזמים אחרים, האם אתם כבר בשלב שאתם רוצים לראות ולהראות על ידי משקיעים או שאתם בכלל בשלב שבו אתם כבר רוצים להתחיל למכור וצריכים את הקשרים בעולם – איפה שהלקוחות נמצאים.

כמובן שבנוסף, תמיד כדאי לבדוק את אחת מתכניות ה-Accelerators העולמיות, כדי לנסות ולהתברג דווקא שם. אנחנו מאחלים לכם הרבה הצלחה בכל דרך שלא תבחרו.

עדכנו את רשימת התכניות הפעילות לשנת 2014 : הרשימה המלאה כאן

[הפוסט יתעדכן וגם אתם תעודכנו בעמוד הפייסבוק שלנו במידה ויהיו שינויים במהלך השנה בתכניות, אם יתווספו כאלו או יסגרו]

מורן בר

מייסדת ומנהלת החברה, יזמית בעלת נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בתחום האחסון והתקשורת ובעולם המדיה החברתית. היתה שותפה למיזמי אינטרנט גדולים וביניהם אתר 2eat הישראלי. בוגרת ממר"מ ועו"ד העוסקת בתחום דיני הפרטיות וטכנולוגיה.

הגב

31 תגובות על "המדריך הישראלי המלא למאיצי סטארטאפים (Startup Accelerators)"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אורי
Guest

הפסקה "דעתנו" מיותרת. אתם אוהבים את כולם ולא עוזרים לבחור…

Daniel Halabi
Guest

עוד כתבה מעולה של החברה בניוזגיק.
לכל חברה היזמים שהתחילו להתבלבל מי זה Accelerator ומי לא.

אילן
Guest

אם לא היה את האתר שלכם ניוזגיק ,היה צריך להמציא אותו. :-)
אתם עושים עבודה חשובה .

גיא
Guest

מה עם התייחסות לגבי המיזמים שמעוניים לפנות אל השוק האירופאי או במזרח הרחוק ולא אל אל השוק האמריקאי?

Ronny Orbach
Guest

כתבה טובה ומועילה, תודה.
היה ראוי להוסיף גילוי נאות גם לגבי ביזספארק, שמממנים כל פוסט שני בניוזגיק.

Moran Bar
Guest

קודם כל, תודה! רק לגבי ביזפארק – הם מממנים את ערוץ הסטארטאפים וזה כתוב במפורש.

חנן
Guest

פוסט טוב וחשוב, מורן.

דן
Guest

אחלה כתבה, תודה על הסדר בבלאגן.

Ronny Orbach
Guest

זה כתוב בערוץ, בבאנרים ובפוסטים הממומנים עצמם – ובכל זאת, ראוי שיופיע גם באזכור שלהם פה.
אני חלילה לא טוען שדחפתם אותם בכוח, וגם פסקת הדעה שלכם שם מתונה – אבל צריך להיזהר עם אמון הקוראים.

גלית זמלר
Guest

פוסט חשוב לכל היזמים ואלו שבדרך..

Halit Lichtenson MyWay
Guest

מורן, כתבה מצויינת וחשובה!

סטרטאפ מנטור
Guest

מעניין ומועיל !

משה קפלן
Guest

פוסט מצויין,

תודה לכותבים, ובעיקר ליזמים מאחוריהם,

ממשיכים לפתח,
משה קפלן

יוסי
Guest

מורן,
את מכירה אולי מאיצים שעובדים בשיתוף עם אוניברסיטאות/מכללות?

Amir Colnect Wald
Guest

פוסט מעולה שאוסף מידע חשוב שיכול לעזור להרבה יזמים מתחילים. הרבה בהצלחה :)

רון גבריאלי
Guest

למה אין דעה לגבי הEISP? הפרטים שם לא מדוייקים, כאשר האפשרות לשבת במקום מסובסד בבת-ים תתחיל בקרוב אבל מדובר רק בעוד יתרון של התוכנית ולא משהו שחייבים לעשות (הרוב לא יושבים שם בגלל שאין מקום).

מדובר בתוכנית פילנטרופית שיוצרת קהילה חזקה בין ה20 שמתקבלים בכל מחזור ועוזרת להם המון ביצירת קשרים ותמיכה.

בתור בוגר המחזור השני, אני ממליץ על התוכנית בחום, כאשר חשוב להבין שהתוכנית לא לוקחת אחוזים ואפשר להשתתף בא ובתוכניות אחרות במקביל (יש אנשים ב2 המחזורים של התוכנית ברוב התוכניות האחרות שכתובות פה, ובעוד תוכניות שלא כתובות פה).

ליבי
Guest

אני חייבת להצטרף להמלצה של רון. בזמנו שקלנו לא מעט מהתכניות המוצעות כאן ובסוף הגענו למסקנה שEISP 8200 היא התכנית הטובה ביותר. Win Win situation.
הם נותנים את הנשמה והלב, ללא Equity.
נחשפנו לסיפורי הצלחה וכישלון, עצות נפלאות מאנשים מכל קשת המקצועות (משקיעים, יזמים, מעצבים, עיתונאים, לקוחות). נוצרו קשרים עם אנשי מפתח בתעשייה ולכל אחד מאיתנו הייתה האפשרות ללמוד ולפתח את הדברים באופן המתאים למיזם שלו. "מזנון" ענק שרק צריך לדעת לנצל בצורה המיטבית. אנחנו היום במקום הרבה יותר טוב. בהצלחה.

גדי ורקשטל
Guest

הגעתי לכאן במקרה. (אולי מכוון מלמעלה) אני לא מומחה באינטרנט זה לא התחום שלי. אבל יש לי אתר בשם STEPPOKER.COM אפשר להכנס ולקרוא כתבה שפורסמה לאחרונה בידיעות ולהבין מה אני מחפש. לדעתי מערכת שתוכל להרים את המשחק בכל העולם .(גם טקסס הולדם לא היה מוכר לפני מספר שנים) האם את או מי מהקוראים יודעים אל מי עלי לפנות? גדי 0505290366 תודה .

Roy Fixman
Guest

אנחנו מתחילים לערוך מפגשים בימי שני עם יזמים המעונינים בבדיקה ראשונית של הרעיון שלהם מבחינת IP לצורך גיוס השקעה ראשונית על ידי אנג'לים. כמו כן יתקיימו בימי שני מפגשי העשרה עם מושגי יסוד בתחום הפטנטים והקנין הרוחני.

לפניה : אנא מלאו פרטים בטופס :
http://www.lawandtech.co.il/?page_id=36

קשרי יזמים ומשקיעים « פורום משפט וטכנולוגיה
http://www.lawandtech.co.il
אחד הדברים המייחדים את הפורום ואת משרדנו הינו רשת ענפה של קשרים עסקיים. אנו פועלים לסייע ליזמים נבחרים למצוא משקיע פוטנציאלי או לסייע למשקיע הפונה אלינו לאיתור מיזמים מבטיחים

Yuval Brener
Guest

כתבה מעולה. באופן אישי אני חייב לשתף שתוכנית EISP הייתה פשוט מדהימה. נקודת תפנית אמיתית המתוכננת בקפידה. תענוג גדול

משה
Guest

מורן, שכחתם את Founder Institute שפתחו מחזור ראשון במאי (השתתפתי בתוכנית שלהם). התוכנית מתקיימת פיזית במתחם המכללה האקדמית תל אביב – יפו. למידע – fi.co.
המחזור הבא כנראה יתחיל בעוד מספר חודשים (המחזור הנוכחי, הראשון – יסתיים בספטמבר).

Kessel
Guest

תודה על כתבה מצוינת

Shachar Nahari
Guest

לשאלות והתייעצויות בענייני תכניות האצה ממליץ על הקבוצה הזו:

https://www.facebook.com/groups/936880273049713/937104633027277/?notif_t=group_activity

wpDiscuz

תגיות לכתבה: