היזם שמציל חברות מאסונות סייבר בלי בגרות או לימודים באוניברסיטה

השיעורים שלמד בשטח ולא באוניברסיטה, יחסי האהבה-שנאה עם גיוס ממשקיעים ולמה תקיפות סייבר כל כך מרגשות אותו: עמרי שגב מויאל, מייסד-שותף ומנכ"ל חברת הסייבר Profero מספר על הכל בפרק החדש של "עוד פודקאסט לסטארטאפים"

עמרי שגב מויאל. צילום: Nir Slakman

עמרי שגב מויאל לא סיים 12 שנות לימוד ואין לו תעודת בגרות. גם באוניברסיטה הוא לא כל כך מצא את עצמו למרות ההורים שתמיד רצו; ובכל זאת תמצאו בקורות החיים שלו תפקידים בכירים כמו סמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ClearSky ומנהל מחקר ושותף-מייסד ב-Minerva Labs. היום הוא משמש כמנכ"ל ב-Profero, אותה הקים בתחילת 2020 יחד עם גיא ברנהרט-מגן (CTO), בעבר מנהל מחקר סייבר באינטל ומנהל אבטחת תוכנה בסיסקו. פרופרו פועלת בתחום ה-Incident Response ומסייעת לחברות וארגונים להחלץ ממתקפות סייבר.

"פעם הייתי מתחיל בלהגיד שהרקע שלי הוא קצת שונה, אבל הבנתי כבר שכולם שונים אין דבר כזה רקע אחיד" מספר מויאל. מיד אחרי הצבא הוא טס לניו זילנד כדי להיות הכי רחוק שאפשר פיזית ומנטלית, ומצא את עצמו מתקבל ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטה. "הלכתי למדעי המחשב כי סבא שלי לימד אותי תיכנות מגיל מאוד צעיר, הייתי מאוד אוטודידקט ותמיד התעסקתי במחשבים אז זה היה מאוד מאוד ברור שזה מה שאני הולך לעשות. התחלתי באוניברסיטה ואחרי שנתיים בערך הבנתי שאני מבזבז את הזמן כי לא האמנתי בתואר עצמו". בשלב הזה מויאל חוזר לארץ ומקים חברה לאבטחת מידע עם 10 עובדים, שלימים מתמזגת עם ClearSky בהובלתו של בועז דולב. "לא היה לי מושג מה אני עושה. היום כל כך קל לקרוא על פייפליין ודילפלואו ותקציב ומה לא, לא יודע איך שילמתי משכורות עד היום".

מאז עברו לא מעט שנים ומויאל צבר ניסיון רב. Profero, החברה הנוכחית שלו כיום, מעסיקה כ-30 עובדים בפריסה רחבה בעולם לרבות בניו זילנד, אוסטרליה, המזרח הרחוק, אירופה וצפון אמריקה, על מנת לתת מענה מקצועי סביב השעון להכנת האירועים למתקפות סייבר ולתת מענה מיידי בעת מתקפה. "אנחנו בעצם באים ומטפלים בעולם המיד-מרקט, הSME’s, מטפלים בתקריות הסייבר בשני רבדים – צד אחד זה לפני אירוע, אנחנו מכינים אותם לאירוע ומטמיעים מערכות שפותחו בחברה, הכל פיתוחים שלנו, ומכינים אותם לאירוע או שיש אירוע אנחנו מגיעים ועוזרים להם להשתקם ולאחר מכן לחזור לשגרה"

מה הכוונה באירוע? אילו כלים בעצם אתם נותנים ללקוחות?

"כופר, גניבת כסף, דלף מידע, עובדים שסרחו ועשו פעולות זדוניות". משיב מויאל, "עיקר העבודה היא להכין לקוחות לפני אירוע שהם יוכלו להתמודד בצורה הטובה ביותר ברגע שזה קורה, להכין את התוכן הטכני למחלקות המשפטיות וכדומה בשביל להתגבר על בעיות של רגולציה או לחילופין, במידה וכבר קורה משהו שהוא מאוד קשוח – לדעת להתגבר עליו כמה שיותר מהר". פרופרו פועלת במתכונת של בוטסטראפ, כלומר ללא השקעות פיננסיות חיצוניות. "הדבר היחיד שגייסנו זה המון כוח נפשי ותשומות שהן שונות ממי שעבר כבר חברת VC, זה המון כוחות נפשיים שהם שונים". כיום מתקרבת החברה ל-3 מיליון דולר ARR ונותנת מענה למעלה מ-100 לקוחות.

איך הגעת להקים את החברה הזו?

שגב מויאל מספר שאחרי שעבד בתחום אבטחת המידע מגיל צעיר יחסית, האקשן, מצבי הקיצון ותחושת הסיכון הם מה שמשכו אותו להשאר בעולם הסייבר. "באירוע מאוד גדול וקריטי שניהלנו הכרתי את אדי בובריצקי, שלימים הפך לשותף שלי ב-Minerva". מספר מויאל, "הוא הגיע עם רעיון שפשוט רציתי לתת לעצמי סטירה, בקטע טוב. המקרה הקלאסי של למה לא חשבתי על זה". הם התחילו מהמחסן אצל ההורים של אדי בגבעת שמואל, "עברנו המון קרנות. אחד הדברים שלמדתי בחיים, ולי מאוד קשה, זה להיות האנדרדוג. תמיד כשאתה מגיע ל-VC אתה האנדרדוג. אנדרדוג קלאסי חלש מול המתחרה שלו, ואז אני יכול להשתגע ולהילחם ולהצליח, פה אתה חלש מול השותפים שלך העתידיים. זה קונפליקט, לי לפחות, דיסוננס מטורף וקשה לי עם זה".

אחרי מספר שנים, תקופות קשות במינרווה שכללו צמצומים ותקופות טובות של רווחים, עמרי החל להרגיש מיצוי בתפקידים הטכניים ונהנה יותר ויותר מהתפקידים שמילא בעל כורחו כפאונדר, שנגעו בצד העסקי יותר. "דווקא בצד העסקי הרגשתי שזה עולם חדש. אני נהנה ממנו, בניגוד לתחילת הדרך. להביא עסקה זה אחד הדברים המרגשים ועד היום יש לי ויכוח עם עצמי – אני לא חושב שזה הכסף, זה ההישג הזה וכל מה שאתה עושה בשביל להביא עסקה". אומר מויאל ומסביר שבעקבות ההתנסויות האלו בער בו להקים חברה שתהיה בדמותו, שבה הוא ישמש כמנכ"ל.

אז נוצר הוואקום ברגע שעזבת את מינרווה, איך בוחרים מה יהיה הדבר הבא? איזה לקחים הבאת איתך לחברה החדשה?

"לפני הרעיון ולפני הכל צריך למצוא את השותפים הנכונים, וזה אחרי שיצאתי מההלם הראשוני של 'רגע, מה אני עושה עכשיו'. אבל בניגוד לפעם הקודמת שהקמתי משהו היו לי הרבה יותר כלים".

מויאל מפרט מה ממלא את ארגז הכלים שלו בנקודה הזו ואומר כי בראש ובראשונה יש למצוא צוות מייסד עם סינרגיה טובה שיכול להשלים האחד את השני. הכלי הבא הוא שימוש בקשרים, והידע בתחום אבטחת המידע והסייבר שבו צבר קילומטרז' כדי למצוא את העולם הספציפי שבו יפעל המיזם החדש. אחרי הכל, סביר להניח שהקשרים וההבנה בתחום מסוים ימשיכו לאורך המסלול היזמי. "אבל מעל הכל, הבנתי שאני לא מבין כלום, שאני חייב להסתמך על אנשים אחרים שמבינים הרבה יותר טוב ממני בתחומם, שאני חייב מנטור". מויאל מציין כי לדעתו המנטורים הטובים ביותר הם אלו שנמצאים 6-8 חודשים קדימה לשלב בו אתה נמצא. "הכל עדיין טרי, העצות מאוד רלוונטיות, השוק באותו מקום".

קצת לפני פרוץ מגפת הקורונה הקים מויאל עם גיא ברנהרט-מגן סטארטאפ אחר ממה שהם עושים היום, במטרה לאבטח מטרות של בינה מלאכותית. הם הלכו ל-VC אבל הרגישו שאין באמת לקוחות פוטנציאלים למוצר ומייצרים מוצר פיקטיבי כדי לבחון את השוק. הם מגלים שצדקו. "לא רק שאין טעם לגייס מ-VC, אנחנו עושים טעות קלאסית של לפתח משהו שבמקרה הטוב השוק שלו יהיה בעוד 5 שנים".

בניגוד לציפיות, מויאל היה שמח באותו רגע. "עברה לי איזו מחשבה של 'וואו איזה מזל, טוב שזה קרה'. ואז אמרנו רגע, אנחנו שני אנשים מאוד טכנולוגיים והיינו מונעים מהטכנולוגיה והחזון שלנו ומה שאנחנו חושבים שצריך, ולמה מכל מה שלמדנו עד היום לא עשינו את הדבר הכי קלאסי שצריך לעשות – יש לנו קשרים, לקוחות שאוהבים אותנו – בואו נעשה משהו הפוך. במקום להגדיר בעיה שהיא טכנולוגית וקיימת ואף אחד לא מוכן לשלם עליה כרגע, בואו נלך לכולם ונשאל מה הם צריכים".

אחרי שיחות עם יותר מ-100 לקוחות היו שלושה רעיונות. האחד כבר היה בשוק מאוד תחרותי; השני התגלה כלא ישים; והשלישי היה מענה לתקריות סייבר. "התחלנו לבחון ובמהלך הבחירה הגענו כבר ל-300,000 דולר הכנסות. זה היה Shut Up And Take My Money קלאסי. החברה הייתה מההתחלה בקאש פלואו חיובי עם צמיחה".

עכשיו כשיש מוצר אתם חושבים לגייס?

"צריך לשים בצד רגשות אישיים ולחשוב מה נכון לחברה ברגע נתון. בדרך כלל זה רגע שלא תמיד כזה קל להגיע אליו". על השיקולים בעד ונגד השקעה של קרנות אומר מויאל: "אנחנו חברה עם DNA מאוד מיוחד. בשלט רחוק, עובדים מכל העולם, מבנה שהוא קצת שטוח ואורגני, לא בדיוק קלאסי VC אבל מייצר המון יתרונות טובים והחלטות מאוד מהירות. חברה מאוד בריאה וגדלה מאוד מהר". הוא מוסיף כי "קל יותר להוציא לפועל את החזון, קל יותר גם לשנות את החזון. משום מה, במיוחד בשוק האמריקאי נראה שיש סלידה קצת מחברות VC".

מויאל מתאר כי מצד שני בחברת פרודקט קשה להגיע לסקייל מהיר בתור חברת בוטסטראפ. "אתה חי על חרבך בסופו של דבר, כל סיכון הוא 50% עלי ו-50% על גיא ועל העובדים כמובן" הוא אומר ומוסיף, " כנראה שנגיע ליעד, לא באותו זמן. בצד אחד אנחנו על איזושהי כרכרה עם סוסים שכל הזמן מנסים להוציא אותה מהבוץ ולקדם אותה, אנחנו כנראה נגיע בשלב מסוים ליעד. או שפשוט נבנה את הכביש והאוטו שמדלג מעל הבוץ".

מה הכיוון קדימה? לאן החברה הולכת?

"החברה הולכת למקום מאוד טוב. אנחנו מכפילים את עצמנו כל רבעון מבחינת הכנסות," אומר מויאל, "אנחנו רוצים לעשות דמוקרטיזציה לעולם ה-Incident Response. זה היום סוג של יוקרה, כדי לקבל מוצר טוב ושירות טוב צריך להיות ארגון גדול עם הרבה כסף, מערבי. מאוד קשה לקבל תוצר טוב והמטרה שלנו היא להפוך את זה למשהו מאוד נגיש ויש לנו את הדרך המאוד טובה לעשות את זה".

האזינו לפרק המלא:

 

עוד פודקאסט לסטארטאפים

"עוד פודקאסט" הוא הפודקאסט המוביל בישראל לסטארטאפיסטים ולמתעניינים ביזמות. אנו מארחים דמויות מובילות בתעשייה – יזמים סדרתיים, משקיעי הון-סיכון ואנשי מקצוע מובילים - בכדי לאפשר לכל מי שמקים סטארטאפ או חושב להקים אחד, לשמוע את סיפורם וללמוד מהם. הפודקאסט נעשה בשיתוף פעולה עם גיקטיים. הפודקאסט הינו בתמיכת מערכת גיקטיים ו-Google for Startups. את "עוד פודקאסט" מנחים תומי בר-אב, מייסד תחום Supertools (עוזרים לאנשים וחברות להפוך לעל-אנושיים של סביבת העבודה המודרנית), וגיא קצוביץ', מייסד-שותף ב-Fusion LA (תוכנית האצה לסטארטאפים ישראלים בלוס אנג'לס).

הגב

4 תגובות על "היזם שמציל חברות מאסונות סייבר בלי בגרות או לימודים באוניברסיטה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
לוסי
Guest

3,000,000$ זה מחזור של בית קפה תל אביבי שעובד טוב. אין שום סיבה לגייס כדי להפעיל כזו מערכת. מה שמטריד, זה שיש 30 עובדים. החברה צריכה להכניס פי 3 ….

סייבר סייבר סייבר טוטוטו טו טו טו...
Guest
סייבר סייבר סייבר טוטוטו טו טו טו...

90℅ מהסייבר = להתקין אנטי וירוס ו firewall,
בשביל זה באמת לא צריך תואר.
שוק של זיליארדי ביליארדי טריליוניי דולרים שמסתכם בידע בסיסי.

אחמד
Guest

חבל שלא הייתי זבוב על הקיר ביום שפיטרתם במינרווה

אסף
Guest

איך עושים תואר במדמ"ח בלי בגרות?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: