הדרך הזולה ביותר לשדרג ל-Windows 8.1

לא בטוחים אם לשדרג לחלונות 8.1 או להשאר עם מה שיש? הנה הדרכים החוקיות והזולות ביותר לאלו מכם שהחליטו לשדרג.

windows

הכתבה הזו נועדה לכל מי שמעוניין לשדרג את המחשב שלו ממערכת ההפעלה הנוכחית שלו ל-Windows 8.1, ברגע שהוא יהיה זמין לציבור (18 באוקטובר לקהל הרחב) ורוצה לעשות את זה בצורה חוקית ובמינימום הוצאות. אני יודע שכבר בפסקה הקצרה הזו עליתי על שני מוקשים שימלאו את החלק התחתון של העמוד בתגובות נדושות, אז בואו וננסה להוריד את שני המוקשים האלה מסדר היום על ההתחלה.

מוקש ראשון, זוהי לא כתבה דתית, אלא טכנית. אני מדבר בה על חסכון בעלויות וגם דן בכמה נקודות טכניות שכדאי לשים אליהם לב לפני השדרוג. אני לא מכריח את הקורא להתקין Windows 8.1 ואני לא נכנס בכלל לוויכוח הדתי אם לינוקס יותר טוב או למה לא להישאר ב-Windows XP. גם השאלה אם מיקרוסופט יותר רעה או טובה מגוגל או אפל (תלוי בדת של הקורא) לא רלוונטית לנושא המאמר. לא רוצה להתקין, לא צריך, עבור למאמר אחר ושחרר אותנו מנוכחותך.

מוקש שני, חוקי ובתשלום. אם אתה אחד מהגנבים שמתקינים עותקים פרוצים או גנובים של תוכנות, ולא מבין למה אתה צריך לשלם על תוכנה, כדאי שתדע שאתה לא חייב להיות גנב. יש פתרונות חינמיים חוקיים בשוק. לך ותתקין את אחת מההפצות החינמיות של לינוקס, לך ותתקין Open Office או LibreOffice או כל תחליף אחר ולך לקרוא מאמר אחר. אני חי בין השאר מכתיבת תוכנות, ויש לי אפס סובלנות לאנשים שמשכפלים תוכנות שהשקעתי הרבה זמן וכסף בכתיבתן ומשתמשים בהם בלי לשלם לי על השימוש. באותה מידה יש לי אפס סובלנות, למי שעושה את זה לתוכנות של אחרים. בשבילי מי שמתקין תוכנה לא חוקית הוא גנב ובמדינה מתוקנת המשטרה כבר הייתה עושה משהו בנידון.

השדרוג מ-8 ל-8.1 יוצע בחינם

אז קודם כל בשורה משמחת, לכל מי שמותקן אצלו על המחשב Windows 8.0. לפי ההצהרות של מיקרוסופט, כפי ששמעתי אותם אישית בכנס Build האחרון. שידרוג של מערכת ההפעלה מגירסה 8.0 לגירסא 8.1 הוא חינם. אז לקבוצת האוכלוסיה הזו רוב המאמר הזה לא רלוונטי, כי אי אפשר יותר זול מחינם.

למי שמותקנת אצלו מערכת הפעלה ישנה יותר, אז לפי האתר הרשמי של מיקרוסופט, שידרוג יעלה כ-120 דולר לגירסה הרגילה וכ-200 דולר לגירסת הפרו. זה מחיר לא כל כך זול, אבל מסתבר, שניתן להשיג כיום ברוב חנויות המחשבים בארץ ובאתרי המכירות הישראלים, גירסת שדרוג ל-Windows 8.0 Pro במחיר שנע ביו 239 שקל (כולל מע”מ) לקצת יותר. מה שאומר, שאם אתה קונה את השדרוג הזה עכשיו, קנית למעשה Windows 8.1 במחיר שהוא זול משמעותית ממחיר השדרוג הרשמי. זה חוקי וזה רשמי, אבל זה מוגבל בכמות, למספר העותקים של השדרוג הזה שנשארו בשוק, כך שכל הקודם זוכה.

מבחינת עבודה, זה פחות ממה שזה נשמע, שכן לפי מיקרוסופט, השדרוג מ-8.0 ל-8.1 ישמר לך את סביבת העבודה, מה שאומר, שלאחר שהשקעת את כל המאמץ במעבר ממערכת ההפעלה הנוכחית שלך ל-Windows 8.0, לפחות במעבר מ-8.0 ל-8.1 לא תצטרך התקנות חדשות של התוכנות וכל שאר כאב הראש הכרוך בדרך כלל בשדרוג.

הערה קטנה למי שלא אוהב לעבוד עם ממשק המשתמש העברי, אתה לא חייב. ב-Windows 8 Pro אתה יכול לבחור ממשק משתמש בכל אחת מהשפות הנתמכות לאחר ההתקנה. כך שזה בסדר גמור לקנות גירסת שדרוג עברית (אם אין אנגלית במלאי) ולשנות אחר כך.

לפני שאני ממשיך לכמה נקודות טכניות שכדאי לך לשים אליהם לב, לפני שאתה משדרג ל-Windows 8.X ממערכת הפעלה ישנה יותר, אני רוצה לשחוט כמה פרות קדושות וקדושות פחות וגם לתקן כמה טעויות ואי הבנות שנתקלתי בהן בנושא הזה.
נתחיל בשחיטת פרה קדושה, שמרוב המרדף אחר החפיצים הכי עדכניים (גאדג’טים), הרבה לא שמים אליה לב. אתה לא צריך מסך מגע כדי להריץ Windows 8.1. באותה הזדמנות, Windows 8.1 זו לא מערכת הפעלה לטאבלטים בלבד. אני מבין שכל אנשי השיווק של מיקרוסופט והרבה מהכתבים בעיתונות המקצועית, נורא נהנים להדגיש את יכולות המגע של הטאבלט או המחשב המשולב / המתפרק / הגמיש (מחק את המיותר) החדש שלהם, שקנו זה עתה כדי להוציא לכולם את העיניים. אבל הם מפספסים מרוב התלהבות לציין את העובדה הפשוטה והחשובה, ש-Windows 8.1 יודע לרוץ טוב מאד על מחשבים מסורתיים יותר, שלא כוללים בתוכם יכולות מגע וגם לא את המעבד הכי מודרני.

עוד אי הבנה, שאני נתקל בה הרבה, היא בעיית תאימות התוכנות, הגורם העיקרי הוא שוב אנשי השיווק של מיקרוסופט והרבה מהכתבים המקצועיים, שמעלים על נס את התמיכה בטלפונים ובטאבלטים של מערכת ההפעלה החדשה, ומתלהבים מהממשק ה”מודרני” (השם החדש למטרו), ושוכחים שרובנו עובדים עדיין על מחשב שולחני ישן יותר, או על נייד שאין לו בכלל מסך מגע. ושוכחים את מה שיותר חשוב, שרובנו משתמשים עדיין בהרבה מאד יישומים שולחניים רגילים לעבודה היומיומית והדסקטופ הוא סביבת העבודה הטבעית שלנו. אז בואו ונדבר קצת על ארכיטקטורה.

3 ארכיטקטורות

בעולם של Windows 8.X ישנן שלוש ארכיטקטורות מעבד נתמכות: ארכיטקטורת ה-X86 המסורתית, זו שעובדת על 32 ביט, ארכיטקטורת ה-AMD64, שעובדת על 64 ביט וארכיטקטורת ה-ARM שנפוצה בטלפונים ובטאבלטים. תוכנה שנכתבה לארכיטקטורה אחת, לא בהכרח תהיה מסוגלת לרוץ על ארכיטקטורה אחרת. למעשה, יש רק צירוף אחד שכן עובד, תוכנה שנכתבה לארכיטקטורת X32, תרוץ על ארכיטקטורת AMD64 ללא שינוי. כל שאר הצירופים לא מתפקדים. מאחר וארכיטקטורת ARM שונה לחלוטין משתי הארכיטקטורות האחרות, זה אומר שאף אחת מהתוכנות ההיסטוריות שלך, לא תרוץ כמו שהיא על מחשבים בארכיטקטורת ARM. הבעיה לא קיימת עם תוכנות “מודרניות” שבגלל שהן רצות בסביבת ריצה משלהן הן בכלל לא תלויות בארכיטקטורה.

כפי שבוודאי שמתם לב, הנושא הארכיטקטוני זה לא משהו שניתן להסביר במשפט אחד, וכל פעם שמנסים לסכם נושא מורכב במשפט אחד בדרך כלל מפספסים משהו. אז להלן כמה משפטים מסכמים ששמעתי (או קראתי) במו אוזני (או עיני), שהם במפורש לא נכונים ומטעים.

“היישומים הישנים שלך לא ירוצו על Windows 8”. המשפט הזה נכון, רק אם קנית מחשב חדש בארכיטקטורת ARM, זה בטח לא נכון למחשב הקיים שלך, וכנראה גם לא יהיה נכון אם אתה קונה מחשב חדש שעובד בארכיטקטורת AMD64 (אי אפשר כמעט להשיג היום מחשב חדש בארכיטקטורת X86).

“היישומים הישנים שלך לא ירוצו על Windows 8.X כי הם לא תומכים בממשק המשתמש ה”מודרני”. זה במפורש שטות, הם ירוצו היטב על הדסקטופ בכל המכונות בארכיטקטורת X86 ו-AMD 64. ואם לומר את האמת, זה בדיוק המקום שבו אתה רוצה שירוצו. כך שאין פה בכלל בעיה. פשוט בילבול בין ממשק משתמש של יישום, לבין גירסה של מערכת הפעלה.

“הישומים הישנים שלך לא ירוצו על טאבלט עם Windows 8”. בטח שהם ירוצו אם הטאבלט הוא בארכיטקטורת X64, אבל בטח תצטרך לחבר לטאבלט לוח מקשים ועכבר, כי התוכנות הישנות לא יודעות מה זה מגע וזה מאד לא נוח להפעיל אותם עם האצבע.

בוא ונראה איך כל הדיון הארכיטקטוני הזה מתקשר להחלטה שלנו לשדרג. מאחר ואתה נשאר על אותו מחשב, מותקנת עליו כבר מערכת הפעלה קודמת, היישומים שלך רצו עליו, אתה לא מחליף ארכיטקטורה, אז כל מה שרץ מקודם, אמור לרוץ גם על מערכת ההפעלה החדשה. אני יודע שזה נשמע ורוד מדי, אז בואו ונוסיף טיפ טיפה אפור לדיון מיקרוסופט טוענת ש-Windows 8.X בארכיטקטורת x86 ו-AMD64 תואם אחורה מבחינת תוכנה ל-Windows 7. מה שאומר שכל מה שרץ על Windows 7 ירוץ על הדסקטופ של Windows 8.x באותה צורה. מאחר ואותה הכרזה הייתה על Windows 7 יחסית לויסטה ועל ויסטה יחסית ל-XP, מה שאומר שכל מה שרץ על XP ירוץ גם על Windows 8.1. יש להתייחס להכרזה הזו בכבוד הראוי ובחשדנות הראויה. כלומר, אתה צריך לבדוק בפועל עד כמה היא נכונה לגבי התוכנות הספציפיות שאתה משתמש בהן. אני יכול רק לשתף אתכם בניסיון האישי שלי על התוכנות שאני בדקתי וזה, לצערי, לא אומר שום דבר לגבי התוכנות שאתם משתמשים בהם.

יצא לי לבדוק הרבה יישומים במעבר ל-Windows 8.X. קודם כל מאחר ואני משתמש כבד של כל מיני תוכנות. מאחר ורוב מחשבי העבודה שלי כבר נמצאים הרבה זמן על Windows 8.X, עברתי עליהם הרבה התקנות. בנוסף לניסיון מהארגון שלי, אני גם מבצע פרויקטים של בדיקות היתכנות והכנה לשדרוג עתידי עבור לקוחות (מנהלי IT ובתי תכנה). כך שיש לי ניסיון שחורג מעבר לתחומי הארגון שלי.

מהניסיון שלי, כמעט כל היישומים שבדקתי, עבדו בלי בעיות על Windows 8.X בהתקנה ראשונה. היו כמה מקרים בודדים, שחייבו שימוש באשף התאימות לפני שעבדו. כך שבהסתכלות שלי, תאימות של תוכנות לשולחן העבודה של Windows 8.1, זו לא בעיה.

windows

התמיכה במגע

בואו ונדבר קצת על מגע ועל יישומים “מודרניים” מה שנקרא פעם יישומי מטרו. מאחר והם רצים בסביבת ריצה משלהם הם לא תלויים בארכיטקטורה של המחשב והם ירוצו באותה מידה בכל שלושת הארכיטקטורות. אבל ארכיטקטורה זה לא הכל בחיים. גודל המסך, קצב השעון, ופרמטרים אחרים משפיעים גם כן על חווית המשתמש. אבל אני רוצה להתייחס דווקא לנושא התמיכה במגע. רוב היישומים המודרניים (לא כולם) יוצאים מתוך הנחה שלמחשב שלך יש תמיכה במגע. אם המחשב שלך לא תומך במגע, העכבר יכול עד גבול מסוים לעשות סימולציה של מגע, אבל זה לא אותו דבר. מה שזה אומר, לגבי מי שמשדרג מחומרה שאין לה תמיכה במגע, זה שהוא יוכל כנראה להריץ את רוב היישומים ה”מודרניים”, אבל לא כולם יהיו נוחים לשימוש ובסופו של דבר השימושיים יותר יהיו מן הסתם אלה שיהיו יותר ידידותיים לעכבר וללוח המקשים.

בוא נשים קצת את הדברים בפרופורציות. זה שמותקנת על המחשב שלך מערכת הפעלה שתומכת, בנוסף לדסקטופ גם בממשק “מודרני” זה רק בונוס ולא הגבלה. אף אחד לא מכריח אותך לעבור לשימוש בלעדי ביישומים מודרניים. לך כצרכן יש חופש בחירה מלא אם להתקין על המחשב שלך את הגירסה ה”מודרנית” של התוכנה או את הגירסה השולחנית הרגילה שלה. שוק היישומים לדסקטופ שוקק ומשגשג, ההיצע של יישומים לשולחן עבודה גדול משמעותית מההיצע של יישומים למימשק ה”מודרני”. בקיצור, אם אתה על מחשב ללא מגע, תמשיך לעבוד עם הדסקטופ כמו שאתה רגיל והפעל יישומים “מודרניים” רק אם יש לך סיבה טובה לעשות את זה.

מילת אזהרה: לפני שאתה הולך לשדרג, שים לב לדרישות המינימום של מערכת ההפעלה Windows 8 וגם את אלה ל-Windows 8.1. דרישות המינימום מהמחשב לפי האתר של מיקרוסופט הן מעבד במהירות 1 ג’יגה שתומך ב PAE, NX, ו SSE2, 1-2 ג’יגה זכרון ו 16-20 ג’יגה דיסק פנוי. גם אם נתייחס בציניות לדרישות האלה ונכפיל אותן בשניים, קשה יהיה למצוא מחשב שיצא לשוק בשנים האחרונות ולא עומד בדרישות. אם יש לך מחשב נחות יותר, כדאי שתשקול למכור אותו למוזיאון ולקנות במקומו מחשב חדש, לא בגלל השיפור בביצועים, אלא בעיקר בגלל השיפור בצריכת האנרגיה.

דרישת הקדם של מערכות ההפעלה הגרפיות החדשות היא כרטיס גרפי עם מעבד גרפי שתומך ב-DirectX 9 עם Driver מסוג WDDM. בגדול, אם Vista ומעלה מסוגלת לרוץ על המחשב שלך, אתה בסדר, אבל אם יש לך מכונת XP ישנה מאד, בדוק שאתה עומד בדרישות המינימום לפני שאתה רץ קדימה לשדרג. מעשית, רוב המחשבים וכרטיסי המסך של העשור האחרון עומדים בדרישות המינימום.

שים לב שמערכת ההפעלה Windows 8.1 של 64 ביט, כוללת דרישות חומרה נוספות. יש שם הערה קריפטית על שימוש ב-exchb ועוד כמה אותיות קטנות ששווה לבדוק אותם לפני ולא אחרי. אני אישית מעדיף להתקין 64 ביט ולו רק מהסיבה הפשוטה שמערכת הפעלה של 64 ביט יכולה להריץ קוד של 32 ביט אבל להיפך זה לא עובד.

מיקרוסופט מספקת כלי שנקרא מסייע השדרוג, זה כלי חינמי, שהתכונה החשובה ביותר שלו היא הבדיקה שהוא מבצע, אם המחשב שלך עונה לדרישות להתקנת Windows 8.0. הוא בודק גם את החמרה וגם את התוכנות שמותקנות. הפעל אותו ובדוק מה הבעיות הצפויות. זה יחסוך לך כאבי ראש בלתי צפויים בזמן השדרוג. הבעיה היא שאין עדיין כלי כזה זמין בקלות לסביבת 8.1 והדרך היחידה להשיג אותו זה להוריד את ה-ADK החדש ולשלוף אותו משם (אם אתה מכיר את ה ADK זה לא חדש לך, אם לא אז תתעלם).

תמיד, לפני שאתה מתחיל לשדרג או להתקין, גבה בצורה מלאה את המחשב הישן. אל תנסה לקצר תהליכים ולחסוך בזמן בקטע הזה. גבה בנפרד את כל החומר האישי וגבה בנוסף את כל מערכת ההפעלה. זה כמו ביטוח, אתה לא יודע אם ומתי תצטרך את זה, אבל אם תצטרך, זה יהיה Live Saver.

כדי שה-Upgrade יעבוד, צריכה להיות מותקנת על המחשב בזמן ההתקנה מערכת הפעלה שהיא לפחות XP SP3. אם ה-XP שלך מגירסא נמוכה יותר, יכול להיות שתצטרך לשדרג לפני ההתקנה ל-SP3 (לא בטוח). בכל מקרה, לאחר שתוכנת ההתקנה החלה לעבוד, היא כבר לא בודקת יותר את מערכת ההפעלה ואתה יכול לבקש התקנה מלאה נקיה ללא שידרוג תוך מחיקת מערכת ההפעלה הקודמת לחלוטין.

מאחר ואין לך דרך נוחה לשמר את סביבת העבודה שלך בזמן השדרוג (גם לא כל כך מ Windows 7 אם תקרא את האותיות הקטנות). עדיף לדעתי תמיד לעשות התקנה נקיה, תוך מחיקה מלאה של מערכתה הפעלה הקודמת (היא לא באמת נמחקת אלא מועתקת לתיקיה עם סיומת Old אבל זה לא פוטר אותך מלעשות גיבוי טוב לפני שאתה מתחיל). אתה בוחר אם מערכת ההפעלה המשודרגת תהיה 32 היט או 64 ביט, מה שאומר שאתה יכול לנצל את ההזדמנות כדי לשדרג ממערכת הפעלה של 32 ביט ל 64 ביט.

חלון הזדמנות ששווה להכיר

ואני רוצה לסיים בציטוט קטע שנלקח מהאתר של מיקרוסופט ישראל ודן בשאלה מאיזה מערכות הפעלה ניתן לשדרג. אז להלן הקטע כלשונו כפי שמופיע בסעיף “דרישות המערכת:

“כדי להתקין את השדרוג של Windows 8 או Windows 8 Pro, במחשב שלך חייב לפעול Windows XP SP3,‏ Windows Vista,‏ Windows 7,‏ Windows 8 Consumer Preview או Windows 8 Release Preview”

אני לא יודע אם אני מבין נכון את הסעיף הזה, אבל אם ניקח את הדברים כפשוטם, נראה שאתה יכול לקחת מחשב כלשהו, להתקין עליו את אחת מגירסאות הנסיון של חלונות 8.0 שפוזרו חינמית בתקופת הביתא שלו, או אפילו את גירסאות ההתנסות של Windows 7 וזה מספיק כדי לעמוד בדרישות הקדם להתקנה של השדרוג ל-Windows 8.0. לא ברור אם זה מה שמיקרוסופט התכוונה, אבל משתמע מזה, שאתה יכול להשתמש ב-Upgrade גם על מחשבים שלא בדיוק הייתה מותקנת בהם מערכת הפעלה קודמת, וזאת תוך שמירה מלאה על החוק ובעלות המינימאלית של השדרוג. אני כמובן לא משפטן ואל תקרא לי לעזור לך אם האנשים בשחור יבואו לדבר איתך (תתייעץ עם עורך הדין שלך). אבל לפחות מבחינת הבנת הנקרא, זה מבחינתי Loop Hole מאד משעשע שמי שאוהב תיאוריות קונספירציה יאמר שהוא הושאר שם בכוונה.

אני לא יודע עד מתי חלון ההזדמנות הזה יישאר פתוח. מיקרוסופט כבר לא משווקת את הפתרון המוזל וברגע שהמלאי הקיים בארץ יגמר האופציה הזו תיעלם אז מי שמעוניין שיזדרז. שאלות, משוב, ביקורת בונה והערות טכניות המבוססות על עובדות, יתקבלו בברכה ויזכו לתגובה.

למה לשדרג?

לסיכום אני רוצה להתייחס לשאלה למה לשדרג. והתשובה שלי, אתה לא חייב. זה עד כמה שזה נשמע מוזר, שדרוג זה עניין של טעם ונטייה אישית, לא פחות משאלה של נתונים טכניים. אני יכול לשתף אתכם בסיבות שהניעו אותי לשדרג את כל מחשבי העבודה שלי ל-Windows 8.0 ולמה אני כרגע בתהליך שדרוג ל-Windows 8.1. אבל לא בהכרח מה שנראה לי חשוב יהיה חשוב באותה מידה לך. אז להלן רשימה מקוצרת:

תחת מערכת ההפעלה החדשה המחשב עולה מהר יותר, גם ממצב כבוי וגם ממצב שינה. הוא עושה Shutdown יותר מהר, ה-Sleep כמעט מיידי. ממשק המשתמש (DeskTop) מגיב מהר יותר, המחשב יציב יותר, יישומים מתעופפים פחות (המערכת יותר סובלנית ליישומים בעייתיים), השילוב עם ה SkyDrive מקל עלי בשמירה על חומרים משותפים לכלל המחשבים שלי (כולל הטאבלט), צברתי אוסף ענק של יישומים ומשחקים מחנות היישומים, לשמחתם הרבה של הילדים (אני כמובן כמעט ולא משתמש במשחקים ((-:)). לאחר שהצלחתי לפצח את צורת השימוש היעילה לי, כמי שמשתמש הרבה בסביבת ה-DeskTop, גיליתי שאני עובד יותר מהר ויותר יעיל, בגלל השיפורים בממשק המשתמש. הדיאגנוסטיקה במערכת ההפעלה החדשה משופרת, ובתור מי שעוסק הרבה בפיתוח ובאיתור תקלות מורכבות, הדיאגנוסטיקה הזו עוזרת לי בעבודתי. צריכת הסוללה נמוכה יותר.

בקיצור, לי זה מרגיש יותר טוב. וחוץ מזה, ושוב אנחנו חוזרים לנושא של הטעם האישי, אני תמיד מעדיף להיות עם מערכת ההפעלה החדשה ביותר על מחשב העבודה שלי. אבל כל מה שפרטתי כאן אלה דברים שמדברים אלי. אם משהו מכל זה מדבר אליך, תשדרג. אם לא, אין בעיה, אני לא אקח את זה אישי.

וידאו: מיקרוסופט מציגה את חלונות 8.1

גד מאיר

גדי עוסק בתחום המחשבים כבר הרבה שנים, תחום העיסוק העיקרי שלו הוא שרברבות, ההתמחות שלו היא איתור בעיות מערכתיות בתהליכי פיתוח והטמעה (איתור סתימות ושיחרור חסמים). עיקר תפקידו הוא לנסות למנוע בעיות כאלה עוד בשלב תכנון הפרויקט. למרות שבדרך כלל, מזעיקים אותו לניתוח לאחר המוות. התפקיד האהוב עליו הוא ליווי פרויקטים כיועץ וכמנחה מקצועי, פעילות שחושפת אותו למגוון רחב של בעיות מעניינות להן הוא אמור למצוא פתרונות יצירתיים. גדי מקפיד להדריך מדי פעם, הוא משמש כמנהל מו"פ בחברת ידאג בע"מ www.idag.co.il ויש לו בלוג באתר הבלוגים של מיקרוסופט ישראל http://blogs.microsoft.co.il/blogs/gadim.

הגב

19 תגובות על "הדרך הזולה ביותר לשדרג ל-Windows 8.1"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
א.א.
Guest

כתבה מועילה וכתובה בצורה נעימה, תודה!

hypodude
Guest

מסכים! כתבה מושקעת ואיכותית.

דני
Guest

כתבה בנויה היטב. תודה !

רפי
Guest

כתבה מעולה וכתובה היטב!
חוץ מדבר אחד שקצת הפריע לי לקרוא
“לא רוצה להתקין, לא צריך, עבור למאמר אחר ושחרר אותנו מנוכחותך.”

אני מבין את הרצון שלך לא להכנס לוויכוח ה”דתי” וזה מאוד לגיטימי. אך עם זאת, אין צורך להתבטא כך… פשוט משפט מיותר.

תודה רבה על הכתבה!

Dodo
Guest

למה אתה מתעקש להיות גס רוח?!

צבי
Guest

כתבה איכותית מקצועית ובהירה אשר הוסיפה להבנתי בעניין
לאחר מאמרים רבים ומבלבלים
תודה

אני
Guest

יש מלא משחקים שלא עובדים ב-win8, וגם לא מעט תוכנות, למשל notepad++. ולא יזיק קצת צניעות.

גדי
Guest

הרגע הורדתי את Notepad++ מהאתר (גירסה 6.5) והתקנתי אותו על Windows 8.1 Preview והוא עובד ללא בעיות. בדיוק כפי שהוא עובד ללא בעיות כבר כמה חודשים על גירסת ה Windows 8.0 שאני משתמש בה לעבודתי היומיומית. ולא יזיק לבדוק אם מה שאתה כותב נכון לפני שאתה משמיץ תכנה טובה כמו Notepad++.

יזהר עזתי
Guest

יש לשים לב שכלי השדרוג של מיקרוסופט: Windows Easy Transfer עובד רק 32->32 ו- 64->64
כמו כן, שינוי שפת הממשק עלולה לגרום לחוסר אפשרות בהעברת הגדרות (ניתן להעביר רק קבצים).

גדי
Guest

הי יזהר,
יש לי ניסיון לא טוב עם כל מנגנוני העברת סביבת משתמש ולכן ההמלצה שלי במאמר הייתה התקנה נקיה תוך מחיקת מערכת ההפעלה הקודמת והתקנה מחדש של כל התוכנות שאתה צריך. אבל תודה שהעלית את הנקודה, ההערות שלך מדויקות ונכונות.

נתי גל
Guest

נחמד.
נורא נחמד האפשרות לקנות ווינדוס 8 גרסת שדרוג, ולהריץ אותה על וינדוס 8RP…
הראש היהודי תמיד מוצא את הדרך לשלם הכי פחות.
אני מחכה בקוצר רוח לעדכון.

גדי
Guest

הי נתי,
גם אותי זה הצחיק אבל זה כתוב מאד ברור באתר הרשמי של מיקרוסופט בעברית ובאנגלית, בדוק בעצמך http://windows.microsoft.com/he-il/windows/buy ((-:))

רות
Guest

גד תודה,
סוף סוף מישהו הסביר לי ב”בלונדינית” והבנתי הכל :-)
אגב- בקישור שצרפת כתוב
“Windows 8.1 אינו מיועד להתקנה בהתקנים שפועל בהם Windows XP או Windows Vista. למידע נוסף, ראה שדרוג ל- Windows 8.1 וקרא את התנאים וההתניות במלואם. ”

ועכשו אני לגמרי נבוכה
יש ל- XP
אני עומדת להחליף מחשב
לפי האמור באתר של מיקרוסופט –
אז אני לא יכולה לשדרג אותה ל- 8.1 רק לקנות חדש ?

גדי
Guest

נסי למצוא בחנויות את השדרוג הזול ל 8.0 שדיברתי עליו בכתבה, שדרגי ל 8.0 ומשם השדרוג ל 8.1 חינמי. אם תשדרגי ישר ל 8.1 תצטרכי לשלם את המחיר המלא.

יון
Guest

הי גדי,

כתבה לעניין וממוקדת!
אני רוצה לרכוש שדרוג לווינדוס 8 – האם זה יענה לצרכים שלי?
http://ksp.co.il/?store=KSPGahash&uin=17365
מה זה Retail?

באותו עניין, חבר רוצה לרכוש שדרוג חוקי לווינדוס 8, עכשיו יש לו 7 לא חוקי (עשה חשבון נפש ועכשיו רוצה לרכוש :)). האם זה אפשרי? או שיכול להיות שיהיו לו בעיות מסויימות (בקשה מספר סיריאל, כו’)?

תודה

גדי
Guest

הי יון,
זה השדרוג שעליו דיברתי, והוא זמין לא רק אצל הספק שציינת.

לגבי השאלה של ה “חבר” שלך, התשובה היא שאני לא יודע.. מה שאני כן יודע, זה שהשדרוג לא שואל על מספר סריאלי ושעד היום לא נתקלתי במקרה שזה לא עבד.

מאמושי
Guest

בשום מקום אין תשובות לשאלות:
1. איך מסרבים לקבל שדרוג ל- 8.1 .
2. איך מונעים הודעות חוזרות המציעות שדרוג ל- WINDOWS 8.1 למי שלא(!) מעוניין בשדרוג.

כאשר מופיעה על הצג ההודעה לשדרוג,
לא קיימת אופציה: “לא, תודה” / No Thanks נא להוסיפה!
מייקרוסופט! אפשרו חופש בחירה!!!!!!
נא להוסיף אופצייה: “לא, תודה” / No Thanks

גדי
Guest

מאמושי היקר או היקרה,

תגיד את/ה אמיתי/ת ?
למה שתסרב/י לעדכן חינם מ Windows 8.0 ל Windows 8.1 (תוך שימור מלא של סביבת העבודה ושל ההתקנות שלך) ?

לגופו של עניין, אני לא מיקרוסופט, וטענות והצעות מוזרות מהסוג הזה, את/ה מוזמן/ת להפנות ישירות אליהם, רק אל תצפה שמישהו יתייחס אליך שם ברצינות.

נועם
Guest

לא הבנתי מה הקשר לדת ש מיקרוסופט יותר רעה או טובה מגוגל או אפל ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: