ללא הודעה או הסבר: טלגרם נעלמה מהאפסטור בכל העולם

הבעיה כנראה נובעת מטלגרם, לא מאפל

telegram

במהלך חריג שטרם זכה להודעה רשמית או להסבר, נעלמה לפני שעות אחדות אפליקציית המסרים טלגרם (Telegram) מהאפסטור והיא אינה זמינה יותר להורדה עבור מכשירי האייפון והאייפד. הדיווח הראשוני אודות העלמותה של טלגרם מהאפסטור, כמו גם לא מעט ספקולציות הנוגעות לסיבה האפשרית צצו לראשונה ברדיט – אולם אפל בנתיים לא שיחררה כל תגובה רשמית בנושא.

טעות של טלגרם ככל הנראה

אחת הספקולציות המתייחסות להסרתה של טלגרם מחנות האפליקציות של אפל מתייחסת לאירוע אחר שהתקיים ממש באותו רגע: השקתה של Telegram X לאנדרואיד. אפליקציית Telegram X שהיתה זמינה גם למשתמשי האייפון היא בעצם גרסה ניסיונית ומתקדמת יותר של טלגרם שמגיעה עם עיצוב וחווית משתמש שונים.

טלגרם מצאה דרך מעניינת לבחון פיצ׳רים חדשים וממשק חדש באמצעות אפליקציה נפרדת שניתנת להורדה ומציגה את כל החידושים שהיא בוחנת. טלגרם X היא גרסה נסיונית שמטרתה להציג את ״הדור הבא״ של האפליקציה, להציע מהירות גבוהה יותר, וממשק וחווית משתמש שונים שביום מן הימים עשויים להחליף את טלגרם המקורית.

telegram

שתי האפליקציות שהיו זמינות למשתמשי האייפון והאייפד הוסרו שתיהן מהאפסטור ברגע השקתה של Telegram X באנדרואיד.

בהודעה שפירסם אחד ממנהלי התמיכה הטכנית של טלגרם ברדיט הוא ציין כי ״לא היה מדובר במהלך מכוון. אנו מקווים שהעניין יפתר בקרוב מאוד ושתי האפליקציות ישובו חזרה לאפסטור״. ההערכות כעת הן שהיוזמה להסיר את האפליקציות אינה נובעת מאפל אלא נגרמה בעקבות טעות של טלגרם שהעלתה גרסאות לא נכונות של האפליקציות שלה ובחרה להסיר אותן באופן מיידי.

עדכון [17:25]: בהודעה שפירסמה טלגרם היא מציינת כי אפל הודיעה לה שהסירה את שתי האפליקציות מאחר וקיבלה פניות ממשתמשים על ״תוכן בלתי הולם״. בציוץ שפירסם מייסד טלגרם פאבל דורב הוא ציין כי ברגע שהעניין יוסדר בתיאום מול אפל האפליקציה תשוב לחנות האפסטור.

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

להגיב

8 תגובות

  1. ירוחם הגיב:

    רק מהר. אני בדודא

  2. ניר הגיב:

    ומנהל התמיכה שאמר כי מדובר בטעות טכנית, הכחיש ביודעין?

תגיות לכתבה: