מיזם הסייבר Team8 מגייס עוד 85 מיליון דולר ומכריז על שותפות עם 10 חברות ענק

הכסף ישמש להקמת קרן שנייה שתשקיע ב-8 חברות חדשות. דיברנו עם המייסדים של החברה, שלפני שבוע חגגה את אחד האקזיטים המוצלחים בתולדות ההייטק הישראלי, וצירפה אליה את מייק רוג׳רס, ראש ה-NSA היוצא

מגובה באקזיט של רבע מיליארד דולר עליו הודיעה רק לפני כשבוע מכריזה הבוקר Team8 בניו יורק על המהלך הבא שלה: הקמת שותפות בת 10 חברות ענק בינלאומיות בהן מיקרוסופט, איירבאס, סופטבנק, וולמארט וסיסקו. לצד השותפות מודיעה החברה גם על גיוס 85 מיליון דולר לקרן השניה שלה.

המטרה: להקדים את ההאקרים

במשחק החתול והעכבר של עולם הסייבר האקרים וחברות אבטחת מידע מנסים להקדים זה את זה כבר שנים. אלא שהמגרש הקטן בו שיחקו עד היום צפוי לגדול משמעותית בשנים הקרובות וברגע שזה יקרה גם המחיר שכל אחד מהם יאלץ לשלם עשוי להיות יקר משמעותית. מספיק שנתמקד בתעשיית הרכב האוטונומי. אותו רכב שיסיע אתכם לכל מקום שתרצו באמצעות פקודה קולית, יכול גם לקחת אתכם למקום אחר או סתם לבחור להתנגש בבניין עם התערבות של גורם זר.

פרט לנזק התדמיתי העצום שיכול להיגרם לחברה שהמערכות שלה נפרצו (תשאלו את פייסבוק או סוני), במקרים מסויימים הדבר עשוי גם לאיים על עצם קיומה של החברה או לגבות קורבנות של ממש. אז רגע לפני שהרמקול החכם בחדר השינה משדר למקום הלא נכון ולוויינים מעבירים מידע רגיש לגורמים עויינים, ב-Team8 החליטו לאגד 10 ענקיות שיצטרפו למיזם הסייבר שהרכיבו, ובשבוע שעבר הוכיח שגם יודע להחזיר השקעות לא רע בכלל.

שיתוף פעולה עם וולמארט, מיקרוסופט ואירבאס

מיזם Team8 הוא מעיין הכלאה בין קרן הון סיכון, תוכנית האצה וחממה בתחום הסייבר. הוא נוסד ב-2015 על ידי נדב צפריר, מפקד 8200 לשעבר, ישראל גרימברג, מפקד מרכז הסייבר ב-8200 ולירן גרינברג, שמכהן כסמנכ”ל השיווק של המיזם ובעברו החזיק בתפקידי ניהול בחברות Conduit ו-eToro. למיזם הצטרפו בראשית דרכו ענקיות התקשורת אלקטל-לוסנט וסיסקו, קרנות הון הסיכון האמריקאיות Marker, Bessemer ו-Innovation Endeavors של אריק שמידט, יו”ר גוגל. עד היום גייסה Team8 כ-42 מיליון דולר לקרן הראשונה שלה שנועדו לשמש עבור הקמת 5 חברות, ארבע מהן כבר נחשפו ואחת מהן כאמור נמכרה תמורת רבע מיליארד דולר בשבוע שעבר. כעת הודיעה החברה על הקמת הקרן השנייה עבורה גייסה כ-85 מיליון דולרים מ-10 השותפות החדשות שלה.

בריאיון מיוחד עם גיקטיים, הסבירו שניים ממייסדי Team8, נדב צפריר ולירן גרינברג, ומי שמלווה אותם מהיום הראשון ומשמש כיו״ר Team8 יובל שחר, את המהלך שמתלווה להכרזה על הקרן השנייה שגייסו ותחל לפעול בקרוב.

אז מה זה אומר בכלל שמצטרפות אליכם 10 שותפות?

״במהלך 5 השנים האחרונות בנינו תהליך מאוד מסודר שנועד לאתר בעיות מהותיות בתחום הסייבר ואז לבנות חברות שיפתרו אותן. על מנת לאתר בעיות בתחומים שונים כדאי להקשיב למי שחי את התחום הזה. בחרנו מספר ענקיות שכל אחת מאוד מוכרת בתחומה ויודעת בדיוק מהם האתגרים שעדיין לא זוכים למענה וצריך לפתור. החברות הללו יהיו שותפות לכל התהליך משלב איתור הבעיה ועד להטמעה של הפתרון בפיילוט אצלן״.

אז אתם מוצאים פתרון רק לאותן חברות?

״לא. אנחנו נעזרים בחברות האלה כדי לאתר בעיות בתחום הפעילות שלהן, הפתרון יתאים לכלל החברות מאותו התחום. השותפות שלנו יכולות לבחור להשקיע, הן מעורבות בתהליך והפתרונות יוטמעו אצלן קודם אבל אין להן בלעדיות. יש להן יתרון יחסי כי הן מכירות את החברות מהיום הראשון והן יעצבו את החברות שיקומו. חוץ מזה כמשקיעות הן יהנו מההצלחה של החברה שהשקיעו בה״.

מתכננים להשיק עוד 9 חברות חדשות

מודל הפעולה של Team8 נמצא על קו התפר בין קרן הון סיכון ובין סטארטאפ – שמוצר שהוא מפתח הם סטארטאפים. לפני שבוע בלבד נמכרה חברת Sygnia, החברה הצעירה ביותר של Team8,

חגגתם בשבוע שעבר אקזיט בגובה רבע מיליארד דולר על חברה שגייסה רק 4 מיליון. לא שווה לשכפל את המודל של Team8 לתחומים נוספים פרט לסייבר?

״אולי בעתיד, כרגע אנחנו מרגישים שאנחנו בשלבים ראשונים בהם אנחנו נדרשים עדיין להוכיח שהמודל שלנו עובד. עמדנו ביעדים שלנו, על החברה החמישית עדיין לא הכרזנו אבל נכריז בקרוב. יש לנו סדר גודל של 400 עובדים שזה הון אנושי גדול ואיכותי. אנחנו עדיין בונים את הפלטפורמה שלנו״.

כמה חברות צפויות לקום בעקבות גיוס הקרן השנייה?

״בקרן הראשונה הצבנו לעצמנו יעד של 5 חברות ב-5 שנים. חשפנו עד היום 4 חברות ונותרה אחת שנחשוף בקרוב. כעת אנחנו מגובים במודל שעובד ושיכללנו לאורך התהליך ובקרן השנייה אנחנו מכוונים ל-8 חברות״.

איך זה עובד בעצם?

״יש לנו קבוצת מחקר מאוד מקצועית שמאתרת בעיות וכעת יחד עם השותפים החדשים שלנו נוכל להתמקד בבעיות בתחומי פעילות שונים. לאחר מכן אנחנו מקימים צוות ומעניקים לו השקעה ראשונית של 5 מיליון דולר. הסכום נמוך במכוון כדי שנוכל להיות מדוייקים. מרגע שהחברה קמה ויש מוצר היא מתנהלת לבד ותגייס השקעה כמו כל סטארטאפ. אנחנו כמובן תומכים ומלווים אבל ההתנהלות היא כמו סטארטאפ רגיל לכל דבר ועניין״.

אם אתם בניתם את החברה ויש לכם הון, למה לגייס כסף ממקום חיצוני? תשקיעו אתם

״השקעות מבחוץ מעניקות תוקף לחברה, הן מבהירות שלא רק מי שבנה אותה מאמין בה אלא השוק מאמין בה ויש מי שמוכן לשים עליה כסף כי הוא מאמין במוצר שלה. זו עוד דרך לוודא שהחברה מעניינת ורלוונטית״.

אנחנו בפתח של עידן בו רכבים אוטנומיים יוכלו להחליט אם להסיע אותנו הביתה או להתנגש בעץ וכל המכשירים שלנו בבית מחוברים לרשת ויכולים להוציא מידע החוצה. אתם אופטימים לגבי העתיד?

״אנחנו גם עומדים בפני הפעם הראשונה בה מכונות יוכלו לקבל החלטות מורכבות ודילמות מורכבות לגמרי בעצמן וזה אתגר אמיתי. אבל בני אדם נוטים להתעלם מהצד החיובי של מהלך שכזה וחבל.

בוא ניקח את הרכבים האוטנומיים, כבר היום אנחנו חווים שתי טרגדיות: יש מעל למיליון הרוגים בכל שנה מתאונות דרכים בעולם ובנוסף לזה חוסר היעילות היא טרגדיה נוספת. כמה פעמים בבוקר אתה נוסע לצד אינספור רכבים בהם נוהג אדם אחד בלבד. תחשוב על הזיהום, על הצפיפות, על הפקקים שמכונה שיכולה להניע 5 אנשים יוצרת עבור אדם אחד. עידן התחבורה האוטונומית עשוי לשנות את זה ולייצר מערכת יעילה יותר שתפחית את תאונות הדרכים בצורה דרמטית, אנחנו רק רוצים לודא שזה הולך לכיוון הזה ולא לכיוון של כאוס״.

הכותב הינו אורח החברה בכנס Rethink בניו יורק

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

4 תגובות על "מיזם הסייבר Team8 מגייס עוד 85 מיליון דולר ומכריז על שותפות עם 10 חברות ענק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יונתן
Guest

ברכות, עוד כסף לייצור אוויר והפחדות שווא

איתן
Guest

וידוי – לא טרחתי חקרוא את הכתבה.
אני באמת תוהה מתי בועת הסייבר תתפוצץ…
שלא תבינו אותי לא נכון – זה תחום שסבל עד העשור האחרון מיחס מזלזל ומחסור בפתרונות ונראה שפתאום העולם התעורר והבין את החשיבות של אבטחת מידע..
אבל לתחושתי נוצרה פה בועה שעל כל נישה יש עשרות חברות שמושקעים בהם משאבים אסטרונומיים (ביחס לחברות סטארטאפ בתחומים אחרים שאינם עוסקים בבאזוורדז סקסיים כמו סייבר/בינה מלאכותית/נהיגה אוטונומית וכו’).
האם זו תחושה שלי בלבד?

כככ
Guest

מכיר הרבה שמרגישים כך. גם אנשים מתוך התחום.

מאבטח
Guest

תסתכל על 100 האקזיטים האחרונים בארץ מבחינת תחום וגודל האקזיט, ותבין למה זה הגיוני.

יש לך גוף בין הגדולים במדינה (8200) שמגייס אליו את האנשים הכי מוכשרים בישראל (לכאורה) ומכשיר אותם לעסוק בתחום ספציפי לאורך 3-6 שנים.
אם יש תחום שה-returns בו הם מעולים ויש לך יתרון משמעותי בו על השוק – הגיוני שיזרמו אליו משאבים.

לעומת זאת – בתחומי b2c קשה לישראלים שלא מכירים את הלקוח שלהם ואין להם שום יתרון בנושא על המתחרים בארה״ב, ולכן כמו שאתה אומר זורם לשם פחות כסף.
להקים חברה זה קשה גם ככה, במינימום כדאי לך לוודא שיש לך יתרון משמעותי על התחרות.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: