מיזם הסייבר Team8 משיק בניו יורק את החברה השלישית שלו

מיזם הסייבר של מפקד 8200 לשעבר נדב צפריר השיק בניו יורק את החברה השלישית שלו: Sygnia, שתייעץ ותעזור לחברות בהתמודדות עם מתקפות סייבר; שחר לוי, מנכ"ל החברה: "ראינו חברות ששרדו 2 מלחמות עולם וירדו לברכיים בגלל חתיכת קוד"

אחד מהמיזמים המעניינים ביותר בשנים האחרונות הוא מיזם Team8, שהוקם על ידי בכירים לשעבר ב-8200, בראשם נדב צפריר, מפקד היחידה. הדרך שבה Team8 פועל היא ייחודית וכוללת מחקר מקיף ואיתור של בעיות לא פתורות בתחומי הסייבר השונים, ייזום והקמה של סטארטאפ שיפתח את הפתרון ותמיכה והשקעה בו. מאז 2015 השיקה Team8 כבר 2 חברות – illusive networks, שעוסקת בהטעיית תוקפים ו-Claroty, שמפתחת פלטפורמת הגנה ובקרה על מתקני תשתית קריטית. היום (ג') היא מכריזה על השקתה של החברה השלישית – Sygnia והשקעה של מספר מיליוני דולרים בחברה.

פועלת כבר שנתיים מתחת לרדאר

Sygnia (סיגניה) היא חברת ייעוץ ותגובה בתחום הסייבר והיא מסייעת לארגונים לבנות אסטרטגיות הגנה בפני מתקפות סייבר, לבלום מתקפות בזמן אמת ולהתאושש לאחר מתקפות. החברה אמנם הושקה רשמית רק בימים אלו, אולם היא פעילה כבר כשנתיים מתחת לרדאר, במהלכן היא הגיבה למספר רב של מתקפות וייעצה להנהלות, דירקטוריונים, מנהלי מערכות מידע ומערכי אבטחת מידע (CISO) בחברות בשורה הראשונה בעולם, כולל חברות Fortune 100. בין הלקוחות שלה ניתן למנות חברות במגוון תעשיות, כולל בתחומי הפיננסים, התקשורת, הלוגיסטיקה, הטכנולוגיה, המשפטים, טלקום, ייצור וקמעונאות.

מייסד ומנכ"ל Sygnia הוא שחר לוי, שמביא איתו ניסיון של שני עשורים בתפקידי מחקר ואסטרטגיה בכירים בשירות המדינה ובמגזר הפרטי. המייסדים המשותפים הם אריאל סמולר, אריק גומנובסקי ועמי קור, ויו"ר החברה הוא נדב צפריר מ-Team8. לגיקטיים נודע, כי מעבר להשקעה הראשונית, שנעמדת במספר מיליוני דולרים, לא הושקעו בחברה כספים נוספים והיא כבר רווחית.

מייסד סיגניה: "חברות ששרדו 2 מלחמות עולם כמעט קרסו בגלל כמה שורות קוד"

מייסד ומנכ"ל Sygnia, שחר לוי

בראיון לגיקטיים מספרים לוי, מייסד ומנכ"ל Sygnia וצפריר על החברה החדשה. לדברי לוי, הייחוד של החברה נובע מהשילוב של האנשים הבולטים ביותר בהבנה שלהם בסייבר, ביחד עם טכנולוגיה ועם מתודולוגיות פעולה ייחודיות, שפיתחה החברה – מתודלוגיות שלדבריו משתפרות כל הזמן בזכות האינטראקציה עם האירועים השונים שהיא חוקרת. "יחד עם המנטליות של יחידת העילית שבנינו, יצרנו פה אימפקט מאוד גדול שנועד למנוע מחברות להפוך להיות קטסטרופת הסייבר הבאה דוגמת סוני או HBO".

לדברי לוי, מכיוון שהחברה מעורבת בחקירה ובשיקום של חברות שספגו מתקפות, הידע המעשי שלה משתפר ומשתכלל כל הזמן, והוא מסייע לה לבנות את המערכות המניעתיות אצל לקוחותיה. עם זאת, גם הוא מדגיש כי אין מעטפת מניעה שמגנה ב-100 אחוזים, אולם לדבריו: "אפשר להוריד דרמטית את הסיכוי שמתקפה תצליח וגם לוודא שאם אכן תצליח מתקפה, החברה תוכל להתמודד עם זה בהצלחה".

לא פעם אתם לא מסתפקים בעבודה מרחוק ושולחים ממש פיזית צוותים שלכם לטפל במקרי תקיפה שונים אצל הלקוחות שלכם. למה? אחרי הכל זה מערכות מיחשוב ולוגים שאפשר לנתח גם מתל אביב

לוי: "אפשר במידה מוגבלת. אבל מקרים של סיטואציה משברית, אתה חייב להיות באתר הלקוח. גם חברות מדהימות, עם הנהלות מנוסות חייבות לידן ברגע של משבר את האנשים הכי טובים, שיעזרו להן לנהל את המשברים ולצאת מהם מנצחים. לא פעם, הטיפול מהיר יותר דווקא כשאנחנו מגיעים ללקוחות".

צפריר: "יש לנו כמובן צוותים שיודעים לקחת דאטה, לעשות עליו אנליזות, לכתוב קוד ולשלוח לשטח… אבל בסופו של דבר, חברה שנמצאת תחת התקפה – זה לא רק אירוע טכנולוגי. זה אירוע פסיכולוגי, משפטי, שמעורבים בו קריירות ואגו, ובסופו של דבר, זה כמעט בלתי אפשרי להתמודד עם מתקפות קשות כאלו רק מרחוק".

לוי: "אנחנו רואים לא פעם שלשלוח צוות תגובה יהיה מהיר יותר מאשר לטפל במקרה מרחוק, ומהירות הטיפול היא קריטית. היא ההבדל בין שריטה למכה קשה שיכולה להפיל חברה. אתה רואה חברות עם ניסיון של עשרות ומאות שנים, ששרדו 2 מלחמות עולם, ופתאום נתקלות בחתיכת קוד שמורידה אותם לברכיים – ואתה חייב להיות לידם ברגע הזה".

אנחנו רואים בשנים האחרונות עלייה דרמטית במודעות של ההנהלה הבכירה בארגונים למתקפות. אם פעם זה היה האחראיות של הגיק מה-IT, עכשיו אנחנו רואים מעורבות של ההנהלה והדירקטוריון. אתם רואים את זה בעיניים? מה השלב הבא?

צפריר: "תחשוב על חברות עם 100 אלף עובדים על פני 50 מדינות, שהתפתחו בעקביות במשך עשרות שנים, ופתאום צץ כל העניין הזה של הסייבר. זה מסע, שאתה צריך לרתום אליו את כל אנשי החברה והדירקטוריון. אם אנחנו לא רואים את החזון, המעורבות והתמיכה של ההנהלה בתחום, אנחנו לא נוכל להשפיע ואנחנו נעדיף לא לעבוד עם החברה הזו.

צפריר מסביר שלדעתו, אין כמעט חברה שלא מנסה לחשוב על ה-Digital transformation ואיך להתמודד עם המהפכה הזו. לדבריו, התפיסה שמביאה איתה Sygnia היא הרבה מעבר לאבטחה והיא יכולה לעזור בכל המחשבה והתפיסה העסקית של החברה ולהפוך אותה ליותר גמישה, דינמית ותחרותית".

אתם מייעצים ועוזרים לחברות להתמודד באתגרי הסייבר שלהן. נגיד שאתם צריכים להמליץ לחברה על מוצר הטעיית תוקפים  – Honeypot ("מלכודת דבש") – דוגמת המוצרים שמפתחת Illussive Networks (חברת פורטפוליו נוספת של Team8, י.א.) האם תוכלו להישאר אובייקטיביים ולא להמליץ רק על מוצרים של חברות אחיות שלכם ב-Team8?

לוי: "עבור הלקוחות שלנו, אנחנו בראש ובראשונה היועץ שאפשר לסמוך עליו. טובת הלקוחות שלנו קודמת לשיקולי הרווח של חברות אחיות שלנו. לקוחות שואלים אותנו ואנחנו מציגים להם גם את הטכנולוגיות שמפתחות חברות Team8 כי הן פנטסטיות ומהשורה הראשונה וגם חלופות".

צפריר: "בסופו של דבר, המטרה שלנו ב-Sygnia היא לגרום ללקוחות שלנו להיות יותר בטוחים ויותר יעילים. שיקולים אחרים – אסור שיעברו אפילו בראש שלנו. אם הלקוחות ירצו להשתמש בטכנולוגיות של Illusive, Claroty או חברות אחרות – אנחנו נתמוך בו – אבל Sygnia לא תראה מזה סנט".

החברה השלישית מתוך 5 מתוכננות

שלושת המייסדים של Team8. צילום: גיקטיים

שלושת המייסדים של Team8. צילום: גיקטיים

Sygnia היא החברה השלישית שהשיקה רשמית Team8 מאז 2015 והיא מצטרפת ל-illusive networks (אילוסיב נטוורקס) שעוסקת בהטעיית תוקפים וגייסה כבר 27 מיליון דולר, ו-Claorty (קלארוטי) שמפתחת פלטפורמת הגנה ובקרה על מתקני תשתית קריטית וגייסה יותר מ-32 מיליון דולר. החברה הרביעית שנמצאת עדיין מתחת לרדאר היא Hysolate שתושק רשמית בתחילת 2018, כשבהמשך 2018 צפויה Team8 להשיק את החברה החמישית שלה.

ההכרזה על Sygnia התקיימה בבורסת הנאסד"ק, כחלק מאירוע Rethink Cyber שמקיימת Team8 זו השנה השלישית בניו יורק, אירוע שבו השתתפו בין היתר ראש ה-NSA לשעבר, קית' אלכסנדר, סגן ראש ה-FBI לשעבר, שון ג'ויס, ולצידם בכירים בתחום הסייבר ב-CitiBank, נאסד"ק, עיריית ניו יורק, קומקאסט IBM, אינטל ו-Accenture.

מאז הקמתה גייסה Team8 כ-42 מיליון דולר משורה ארוכה של משקיעים נחשבים ביניהם קרן Innovation Endeavors של יו״ר אלפאבית, אריק שמידט, קרן Marker LLC, קרן Bessemer, חברות כמו ענקית התקשורת האמריקאית AT&T, חברת הייעוץ Accenture (אקסנצ'ר), Nokia Networks, ‏Mitsui היפנית וחברת האחזקות הסינגפורית הממשלתית Temasek (טמסק). Team8 הוקמה ב-2015 על ידי צפריר, מפקד 8200 לשעבר, ישראל גרימברג, מפקד מרכז הסייבר ב-8200 ולירן גרינברג, שמכהן כסמנכ"ל השיווק של המיזם ובעברו היה תפקידי ניהול בחברות Conduit ו-eToro.

נדב צפריר. מקור: Nasdaq

הכתב היה אורח חברת Team8 באירוע ההכרזה

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

1 תגובה על "מיזם הסייבר Team8 משיק בניו יורק את החברה השלישית שלו"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ארז
Guest

עוקב אחרי טים8 מאז שהם יצאו והם עושים דברים יפים. לא ברור לי אבל אם גם החברה החדשה מפתחת דברים חדשים או רק נותנת שירותים

wpDiscuz

תגיות לכתבה: