המחשבים קיבלו בינה מלאכותית ללא מוסר, וזו כבר בעיה [הרצאת השבוע]

מערכות בינה מלאכותיות הן אמנם מתקדמות וחכמות, אבל אין להן שום אתיקה או ערכים אנושיים. לכן, הטכנו-סוציולוגית זיינאפ טופקסי אומרת כי אסור לנו להעביר את האחריות המלאה לאותם אלגוריתמים ומסבירה בדיוק למה

מקור: צילום מסך

צפייה בהרצאות ברשת הפכה לדבר שבשגרה בשנים האחרונות. אתרים כמו יוטיוב הפכו את המלאכה לפשוטה מאי פעם ואתרים רבים מעלים הרצאות והדרכות מעניינות לרווחת הגולשים. במקביל, לפעמים נדמה שאנחנו מוצפים בעודף מידע, ומנת יתר של הרצאות דווקא בימים שאין לכם יותר מידי זמן, עשויה להיות לא יעילה. את השילוב היעיל בין זמן, עניין ותועלת מבצעים יפה מאוד ב-TED ובמקומות אחרים.

אנחנו בגיקטיים עוברים על מגוון רחב של הרצאות והדרכות ברשת ומאחר וכך החלטנו להציע לכם הרצאה מעניינת שאיתרנו מידי שבוע. לפעמים היא תהיה הרצאה קצרה מ-TED, לפעמים ממקומות אחרים, ולפעמים היא תהיה הרצאה ארוכה יותר. מה שבטוח – זאת תהיה הרצאה מעניינת.

אם יש לכם כמה דקות פנויות במהלך סוף השבוע, אתם מוזמנים להצטרף אלינו להרצאה וללמוד משהו חדש ומעניין.

עולם חכם אבל מסוכן

אנחנו לא צריכים לספר לכם שהבינה המלאכותית כבר כאן. אנו נעזרים כיום במחשבים כדי לקבל כל מיני החלטות ובהן גם החלטות שלא יכולנו לקבל קודם לכן ממקור ממוחשב, כמו שאלות שיש להן יותר מתשובה נכונה אחת; ״את מי החברה צריכה להעסיק״; ״איזה עדכון מאיזה חבר אנחנו צריכים להראות״ ועד ל״מיהו האסיר שסביר להניח שיבצע פשע שוב?״. הבעיה היא שבינה מלאכותית מתפתחת באופן כזה שקשה להבין אותה ואולי אפילו גם לשלוט בה. בהרצאה זו הטכנו-סוציולוגית זיינאפ טופקסי מסבירה כיצד אותם מחשבים ומערכות מגה חכמות יכולות לטעות ולהטעות, ולפעול בדרכים שפשוט אינן תואמות את דפוסי הטעות האנושית, ובצורות שאנחנו לא מצפים או מוכנים אליהן.

לצפייה בהרצאה – Machine intelligence makes human morals more important

במסגרת פינת הרצאות השבוע הופיעו לאחרונה:

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: