Samsung T27A950: מסך מחשב חד בתלת מימד [סקירה]

מסך המחשב התלת מימדי של סמסונג כולל תצורה מרשימה בגודל "27 עם צבעים מצויינים, אבל לא הכל מושלם.

יח"צ

נתחיל מהסוף: מסך ה-T27A950 של סמסונג עושה כמעט הכל, ואת מה שהוא עושה הוא עושה מצויין. מדובר במסך גדול, עם צבעים איכותיים, זוויות צפיה רחבות, כמות מרשימה של חיבורים, יכולות רשת, ניגון והזרמת מולטימדיה וגם תלת מימד, וכל זה בעיצוב מרהיב נוחות שימוש גבוהה ושימוש בטכנולוגיות ירוקות. בכל זאת, יש לו שני חסרונות בולטים שעלולים להרחיק אתכם ממנו.

תביטו בקנקן

מבחינת עיצוב, מדובר במסך המחשב המרשים ביותר שיצא לי לראות. גוף המסך העשוי אלומיניום, מוברש, דקיק והוא מחובר לבסיס באמצעות רגל שנמצאת בצידו השמאלית. החיבור בין הרגל והבסיס משמש גם כציר, כך שניתן לשנות את זווית הצפיה במסך.

למרבה הצער, למסך דקיק שכזה יש גם חיסרון – לא ניתן להכניס את כל האלקטרוניקה הדרושה להפעלה שלו לתוך גוף דקיק שכזה, ושלל החיבורים שלו נמצאים בבסיס. המשמעות היא שלא ניתן לתלות את המסך על הקיר, והוא חייב לעמוד על שולחן. כשמדליקים אותו היופי נותר – המסך חד מאוד, ולמרות גודלו – "27, שזה המון עבור מסך מחשב, לא רואים את הפיקסלים הבודדים – כל זמן שצופים בתוכן איכותי מספיק. הצבעים במסך נראים מצויין, עם שחורים עמוקים מאוד. הפאנל הוא מסוג TN, כך שאם אתם גרפיקאים, לא תקבלו את הדיוק בצבעים שאתם צריכים, אבל חשוב לזכור שכמעט כל המסכים לשימושים ביתיים מבוססים על פאנל TN, ורובם משתמשים בפאנלים פחות מוצלחים ממה שתקבלו כאן. גם זוויות הצפייה נהדרות כשצופים מהצדדים. כרגיל במסכים מהסוג הזה, צפייה מלמעלה ומלמטה מובילה לאיבוד מהיר של הצבעים.

מתחבר לכל דבר

למסך מגוון חיבורים – שני חיבורי HDMI, חיבור DP, שני שקעי USB, שקע רשת ועוד כמה חיבורים לאודיו וגם חיבור קנייני אחד של סמסונג. בקופסה בה הגיע המסך היו מתאמים בין אותו שקע קנייני לשקעים נפוצים וגדולים כמו SCART. החיבור היחיד שחסר כאן הוא חיבור VGA. ייתכן שניתן לאפשר חיבור כזה, או באמצעות ממיר VGA-DVI, או להמיר מ-VGA לקומפוננט, ואז להשתמש במתאם הקומפוננט שהגיע בקופסא, אבל האמת היא שאם למחשב שלכם אין יציאת DVI, HDMI או DP, אתם לא באמת צריכים את המסך הזה בשבילו, כך שחבל על המאמץ.

עוד חיבור שעשוי להיות חשוב לרבים הוא כניסת אנטנה שמתחברת לממיר DTT במסך, מה שמאפשר לצפות בשידורי עידן+ על המסך ללא צורך בממיר חיצוני או בכרטיס טלויזיה.

תמונה: יח"צ

חוכמה בשלושה מימדים

המסך משתייך לקו הטלויזיות החכמות של סמסונג. במידה ותחברו את הטלויזיה לרשת, תוכלו לגשת באמצעותה למגוון אפליקציות שיאפשרו גישה לפורומים שונים, לפייסבוק ועוד. המסך גם יודע לצרוך תכנים ממחשבי חלונות שנמצאים ברשת הביתית ולהציג סרטים ותמונות מתוך ספריות משותפות. בנוסף, הוא תומך בשיתוף בפרוטוקול DLNA, כך שניתן להזרים אליו סרטים בקלות. אם אתם לא מעוניינים בהזרמה, תמיד אפשר לחבר אליו התקני USB ולצפות בסרטים שמאוחסנים עליהם. המסך תומך במגוון פורמטים, גם MKV הנפוץ ביניהם. כתוביות בעברית לא עבדו היטב בהקרנה ישירה מהמסך, אבל שימוש בהזרמה מאפשר להתגבר על הבעיה הזו בקלות. השליטה במסך פשוטה מאוד בזכות שלט גדול שמגיע איתו. לשלט תאורה אחורית חזקה למדי, כך שניתן להשתמש בו גם בחדר חשוך לחלוטין. זה אולי נראה מעט מיותר – שלט עבור מסך שנמצא במרחק חצי מטר, אבל כמות הכפתורים על המסך מוגבלת, והשלט מאפשר להגיע לכל הפונקציות בצורה הרבה יותר נוחה ומהירה.

תמונה: יח"צ, דקיק וחד

המסך הוא גם מסך תלת מימד אקטיבי, והוא מציג תכנים תלת מימדיים בצורה מרהיבה. יש לו גם יכולת המרה של דו מימד לתלת מימד ובמשחקים היכולת הזו פעלה לא רע בכלל, בסרטים פחות התרשמתי מהאפקט. לתלת המימד של המסך יש מספר בעיות קלות ואחת שעלולה להיות גדולה עבור אוכלוסיה מאוד מסויימת.

הבעיות הקטנות נעוצות במשקפיים – מכיוון שמדובר במשקפיים אקטיביות, הן זקוקות לחשמל כדי לעבוד. בניגוד לרוב המשקפיים בשוק היום, המשקפיים לא נטענות אלא משתמשות בסוללה. המסך לא היה אצלי מספיק זמן כדי לבדוק כמה זמן בדיוק לוקח לסוללה להתרוקן – אני מניח שמדובר בכמה חודשים לפחות, ועדיין – הצורך ללכת ולרכוש סוללה חדשה מדי פעם גורע מהכיף. עוד בעיה היא שהמסך מסנכרן את פעילות המשקפיים באמצעות רשת אלחוטית, ואלו למעשה שתי בעיות – הראשונה היא שיש לכם מקלט אלחוטי על הראש כל זמן שאתם צופים בסרטים, וסביר להניח שהמשקפיים גם משדרים משהו, מכיוון שהמסך יודע מתי המשקפיים שם ומתי לא, וזה אומר קרינה. סביר להניח שמדובר בכרטיס רשת חלש ומוגבל מאוד בטווח, והסיכויים שיש כאן יותר קרינה מבאוזניית הבלוטות' הממוצעת קלושים ביותר, אבל אם אתם נרתעים מבלוטות' בגלל הקרינה, סביר להניח שתירתעו גם מהמסך הזה.

הבעיה השניה היא שרוב המשקפיים היום מתקשרות עם המסך באמצעות אינפרא אדום, לכן לא תוכלו להעביר את זוג המשקפיים שיש לכם מטלויזיית תלת המימד שבסלון אל המחשב. לשימוש ברשת אלחוטית יתרון בולט על השימוש בתלת מימד – החיבור בין המסך והמשקפיים אמין יותר. אבל במסך מחשב שנמצא במרחק קצר מהצופה, היתרון הזה לא באמת משמעותי, ואולי עדיף היה להשתמש במשקפיים סטנדרטיות יותר.

החיסרון המשמעותי של המסך בתחום התלת מימד נוגע למי שמשחקים במשחקי תלת מימד על PC יקר ומושקע. המסך לא מאפשר חיבור DVI כפול, שנחוץ כדי להגיע לרמה גבוהה במיוחד של תכנים תלת מימדיים במשחקים (כמובן שצריך גם מחשב יקר במיוחד כדי לתמוך באפשרות הזאת לצרכי תלת מימד). חיבור כזה מתאפשר במסכים מסדרה S, ולמרבה הצער, בארץ ניתן להשיג רק מסך בגודל "23 מסדרה זו (דגם S23A950D). אם הכוונה שלכם היא להשתמש בתלת מימד רק לסרטים או שאתם מתכוונים לשחק במשחקים תלת מימדיים רק באמצעות קונסולה, אין שום בעיה והחיסרון הזה לא נוגע לכם.

בסך הכל, כמו שכבר אמרתי בתחילת הסקירה, מדובר במסך נהדר. אם אתם לא גיימרי PC עם מחשב יקר במיוחד ועניין לשחק בתלת מימד באיכות גבוהה במיוחד, מדובר במסך מושלם עבורכם, בתנאי שאתם מוכנים לשלם את המחיר, וזה החיסרון השני – כל הטכנולוגיות המשולבות במסך הזה אינן זולות כלל, ותיאלצו להיפרד מסכום לא מבוטל כדי להיות הבעלים שלו. ולפני שאתם קופצים ומתלוננים על המחיר בארץ (אני מבין אתכם לחלוטין – אני מאוד אוהב להתלונן על המחירים בארץ), תנו לי לספר לכם שגם אם תקנו את המסך בחו"ל, אחרי שתוסיפו דמי משלוח, מכס (אין פטור בסכומים האלה, ומכיוון שיש בו ממיר הוא נחשב לטלויזיה, כך שהמכס גבוה) ומע"מ, ותשתמשו בשילוח ימי כדי לחסוך עלויות, ההפרש במחיר יהיה מאות בודדות של שקלים – לא סכום שמצדיק המתנה של חודשיים וויתור על אחריות.

יתרונות:

עיצוב מרהיב
פאנל מהטובים מסוגו
תלת מימד מצויין
תמיכה במגוון פורמטים
מקלט טלויזיה מובנה

חסרונות:

עלול לא להתאים לגיימרי PC קיצוניים
מחיר גבוה

מחיר מומלץ לצרכן: 3,790 ש"ח

איתי חורב

אני איתי, וביליתי למעלה מ80% מחיי במשחקים. משחקי מחשב כשהייתי ילד, משחקי תפקידים (לא כאלה!) בגיל מאוחר יותר, ועכשיו משחקי קונסולות. יש לי PS3 ו XBOX360 ואני לא חושש להשתמש בהם!

הגב

5 תגובות על "Samsung T27A950: מסך מחשב חד בתלת מימד [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלי רוטברט
Guest

רכשתי מסך 27 של סמסונג אבקש הסבר איך משתמשים עם משקפי תלת ממד
הדרכה קצרה תודה אלי רוטברט

אלי רוטברט
Guest

איך משתמשים עם משקםי תלד ממד למסך 27 סמסונג

No Risk
Guest

אלי שלום.
עליך להפעיל את אפשרות התלת מימד במסך ע"י לחיצה על כפתור 3D בשלט או על גבי המסך. לאחר מכן לחץ על כפתור ההפעלה שנמצא על גבי משקפי התלת מימד.

אריאל
Guest

אילו בטריות צריך להכניס למשקפי התלת מימד בדיוק?

שי
Guest

יש לי תמסך הנ"ל בגירסא של 23 יינטש
ויש לי בעיה של crosstalk תמונת רוח של התמונה שלא אמורה להיראות

wpDiscuz

תגיות לכתבה: