גוגל עוד רגע מתחילה לגבות כסף על Google Photos: האם המכשיר הזה הוא הפתרון?

ב-1 ביוני גוגל לא תאפשר לכם יותר לגבות את כל מה שתצלמו בסמארטפון שלכם בחינם, וסביר להניח שתצטרכו להתחיל לשלם לה מדי חודש על איחסון התמונות שלכם. אבל יש גם דרך אחרת לשמור על הזכרונות שלכם: לקחנו לבדיקה את ה-NAS של חברת Synology כדי לראות האם מדובר בחלופה הולמת, ולמי היא מתאימה

תמונה: Synology

בחודש נובמבר האחרון נפל דבר, ואחרי 5 שנים בהן התרגלנו לצלם תמונות ללא הגבלה בזכות האיחסון והגיבוי החינמי של Google Photos, הודיעה גוגל כי החגיגה הסתיימה, והחל מחודש יוני הקרוב, כלומר החודש הבא, כל תמונה וסרטון שתעלו בכל איכות שהיא לשירות ייגרע מנפח האיחסון הזמין שלכם. לפתע התעוררו רבים, שהבינו שהמידע והזכרונות שלהם נמצאים בידי חברות שרוצות, ובצדק מבחינתן, לעשות מזה כסף, והתחילו לחפש פתרונות אחרים. אז לקחנו לבדיקה את אחד המכשירים שמאפשרים לכם לעשות בדיוק את זה. לשמור על המידע שלכם במקום בטוח, מבלי שתצטרכו לשלם דמי מינוי חודשיים – וניסינו להבין האם יש כאן חלופה טובה לכולם, או שאולי עדיף בכלל להתחיל לשלם לחברות כמו גוגל ואפל כדי שישמרו על הזכרונות שלנו.

בלי טובות מגוגל: ענן משלכם

חברת Synology הטיוואנית הפכה בשנים האחרונות לכמעט מושג נרדף ל-NAS או Network Attached Storage – כלומר, לא סתם עוד כונן USB שאתם מחברים למחשב כשבא לכם לגבות או להעביר קובץ, אלא כונן קשיח לכל דבר ועניין, שבמקום להיות מחובר למחשב שלכם 24/7 ולתפוס לכם יציאת USB יקרה, הוא מחובר לרשת שלכם, ובכך זמין לכל הרשת הביתית וגם מחוץ לה. אם תרצו, Google Drive שכל כולו שלכם.

חזית המכשיר

אם זה נשמע טוב מדי כדי להיות אמיתי, זה כנראה טוב מדי. אפל וגוגל, שתיים מספקיות האיחסון בענן הגדולות ביותר עבור הצרכן הפרטי, הפכו את עולם האיחסון לכל כך פשוט שכמעט כל אחד משתמש בהם באופן כזה או אחר, בלי בכלל לחשוב על זה, בעיקר כי הוא אפוי היטב אל תוך האקוסיסטם שלהן שאתם ככל הנראה נשואים לו באופן כזה או אחר. במקרה של סינולוג'י, אתם צריכים להיכנס למערכת יחסים עם אקוסיסטם חדש, ולכן גם פחות אינטואיטיבי לטעמי.

המכשיר שאני קיבלתי לבדיקה הוא ה-DiskStation 220+ או DS220+ בקצרה. ה-DS220+ מגיע עם מעבד 2 ליבות במהירות 2.0GHz עם יכולת טורבו של 2.9GHz במאמץ, ו-2 גיגה RAM, שתוכלו לשדרג ל-6 גיגה. בקדמת המכשיר ימתינו לכם נורות החיווי, כפתור כיבוי והדלקה וכפתור להעתקה מהירה של כוננים חיצוניים שתחברו ב-USB. בגב המכשיר תמצאו את המאוורר הדי שקט, 2 כניסות אית'רנט 1GbE, עוד כניסת USB 3.0 (בנוסף לאחת בחזית המכשיר) וכמובן חיבור לחשמל. USB-C לא תמצאו כאן, וגם לא יכולת לחבר את ה-NAS לרשת שלכם בצורה אלחוטית פשוטה – מה שאומר שאתם חייבים למקום אותו בצמוד לראוטר או נקודת רשת במשרד או בבית שלכם עם כבל רשת פנוי ומחובר. קחו את זה בחשבון.

גב המכשיר

האם ההורים של כולנו יעמדו בשינוי?

אחד המבחנים הראשונים שהם קריטיים עבורי בבדיקת מוצרים חדשים שמיועדים לקהל הרחב הוא "מבחן ההורים". כלומר: האם המוצר מספיק אינטואיטיבי וברור כך שאני אוכל להמליץ לפחות או יותר כולם להשתמש בו, בלי להפוך לקו התמיכה הטכנית שלהם (אוהב אותך, אמא! אל תביני אחרת!). במקרה של ה-NAS של סינולג'י, לפחות בכל הנוגע להתקנה והניהול שלו, הוא לא בדיוק עובר את המבחן שלי.

קודם כל, ה-DS220+ לא מגיע בדיוק כמוצר שלם. הוא הבית והמוח שעוטף מוצר אחר ונוסף שאתם צריכים לרכוש בנפרד – כונן איחסון (הארדיסק). ביחד עם ה-DS220+ קיבלנו שני כוננים בנפח 4 טרה בייט מתוצרת סינולוג'י, אותם צריך להרכיב על המחסניות הפלסטיקיות שנכנסות אל גוף המכשיר עצמו. זה לא משהו שאדם עם חצי אוריינטציה טכנולוגית לא יכול להתגבר עליו, אבל ההורים שלי? אני בספק רב.

אחרי ההתקנה שכל אחד יכול לעשות, אתם צריכים להיכנס דרך הדפדפן לממשק הוובי של סינולג'י, למצוא את ה-NAS שלכם, ואז לאשר אתחול של הכוננים המחוברים והתקנה של DSM, מערכת ההפעלה של סינולג'י. גם כאן אני הייתי מצפה לטלפון מההורים שלי שלא בטוחים האם זה הגיוני לפרמט מכשיר שהם הרגע קנו. לאחר מכן סינולג'י תבקש מכם ליצור משתמש Admin שבפועל שולט על כל המידע שעל גב המכשיר, ואתם מוכנים להתחיל להשתמש ב-NAS החדש שלכם. בערך.

אם זו הפעם הראשונה שה-NAS מופעל, תצטרכו עכשיו ליצור Volume חדש. גם כאן מדובר בשלב שעשוי לגרום למיני-פאניקה אצל מי שלא התעסק מעולם עם כוננים, ומצריך מכם לבחור איזה סוג RAID אתם בונים, איזה מהכוננים אתם רוצים לאחד, לבחור את סוג מערכת הקבצים ושוב בפועל למחוק כל מידע שישב עליהם.

מצד אחד, לא מדובר בתהליך באמת מסובך, אבל הוא פשוט לא אינטואיטיבי כמו לחיצה אחת על כפתור "קנה" ב-Google One או ב-iCloud, והוא עוד לא נמצא במקום הזה שכל אחד ואחת יכולים להתקין אותו בקלילות. זה שינוי, ושינוי מצריך מכם גם עדכון של הציפיות וגם של דרכי העבודה. מצד שני, השינוי הזה גם פותח לכם ה-ר-ב-ה יותר אופציות.

אחרי שהתקנתם את ה-NAS שלכם, אתם מוכנים לעבודה. אפשר להיכנס אל הכונן שלכם דרך כל דפדפן (ומומלץ להפעיל את QuickConnect בשביל להתחבר בקלות גם מרחוק), או להגדיר אותו ככונן רשת שתוכלו ממש לראות מתפריטי Windows או macOS, ומכאן אתם יכולים פשוט להתחיל לגרור אליו תיקיות ממש כאילו היה USB ענק, או שאתם יכולים לעשות משהו אחר לגמרי.

ים של אפליקציות

כך נראית מערכת ההפעלה של סינולוג'י

כבר הבנו שהכוננים של סינולוג'י הם לא סתם כוננים גדולים או אפילו כונני רשת גדולים. החברה יצרה במהלך השנים אקוסיסטם ענק שכולו סובב סביב עולם האיחסון. מערכת ההפעלה שלה, DSM, מכילה גם את ה-Package Center, שהוא מעין חנות אפליקציות שפשוט מלאה בתוכנות ויכולות שונות שאתם יכולים להתקין על הכונן שלכם. מ-Download Station שיכולה להחליף לכם תוכנות הורדות, ל-Audio Station שתעשה לכם iTunes בענן ותוכנות להפעלת VPN. אפילו ל-Plex יש כאן קליינט מותאם שיאפשר לכם לשים את כל קבצי המדיה שלהם על גבי ה-NAS במקום שהם יחנקו לכם את האיחסון במחשב.

יש באמת כמות אדירה של תוכנות באקוסיסטם הזה, מה שבעצם מאפשר לכמעט כל אחד לעשות מה שהוא רוצה עם המידע שלו. Power Users יוכלו לבלות שעות על גבי שעות בהתאמה אישית של כל שירות לצרכים שלהם, ובסופו של דבר לקבל מעין מיני מחשב נוסף בבית שגם שומר להם על הקבצים. אפשר לכתוב 1000 כתבות על האפשרויות השונות, אבל אנחנו התכנסנו כאן למטרה עיקרית אחת: לבדוק האם יש כאן תחליף הולם ל-Google Photos.

אז במקרה הזה לסינולוג'י יש קצת בלאגן, עם 2 אפליקציות עיקריות לניהול תמונות. Photo Station שבעיקר מתאימה לניהול הרשאות וסידור תיקיות, ו-Moments שאפשר להגדיר כ'גוגל-פוטוז' של סינולוג'י. במקום מבנה מבוסס תיקיות, היא תציג לכם את התמונות שתעלו בטיים ליין, ותמיין לכם את התמונות לאלבומים שהיא תיצור בעצמה עם אלגוריתם זיהוי תמונות שרץ באופן מקומי. שתי האפליקציות הללו צפויות להתאחד לגירסה חדשה ממש בחודשים הקרובים, אך נכון למועד כתיבת שורות אלו האפליקציה עדיין בבטא, ואנחנו תמיד בודקים מוצרים כפי שלקוחות רגילים יקבלו אותו, ולא Power-Users שעוברים בכיף גם לגירסאות בטא.

יש ניצוצות של AI

אפליקציית Moments

אחרי שהתקנתי את Moments על הכונן, הורדתי את אפליקציית Moments לאנדרואיד, שכמובן שאלה אותי אם אני רוצה לגבות גם את התמונות שעל גבי המכשיר שברשותי. ברגע שסימנתי שאני מעוניין לגבות, כל התמונות החלו לעלות לכונן, ואז החל תהליך הניתוח שלהן. ניתוח של כ-1,000 תמונות וכמה עשרות סרטונים ארך אצלי קצת יותר משעה שבמהלכה המעבד של ה-SD220+ עבר ב-99% תפוקה, מה שאומר שבאופן זמני הכונן שלכם יהיה מאוד, אבל מאוד עסוק ולא כל כך נגיש (אז מומלץ לדחות את תהליך העיבוד ללילה).

אחרי שתהליך המיון והניתוח הסתיים, קיבלתי ממשק שאין ספק ששאל כמה אלמנטים מגוגל ואפל. בראש האפליקציה ישנו טאב של תמונות בו תוכלו לראות את כל מה שהעלתם למאגר התמונות שלכם ובצד תוכלו גם לעבור בין מועדים שונים על ציר הזמן בדומה לאפליקציות אחרות. אם תבחרו בתמונה מסוימת תקבלו גם כאן ממשק מוכר, כאשר תוכלו לשתף את התמונה, לראות פרטים מתוך ה-MetaData וגם לערוך את התמונות. עם זאת, לעומת גוגל שמאפשרת לכם לשלוט על כל מיני אלמנטים בתמונה ולשנות אותה אפילו בממשק הוובי, ב-Moments יש רק אפשרות להפעיל תיקון צבעים אוטומטי וסיבוב אוטומטי או ידני של כיוון התמונה. וזהו. אם אתם אוהבים לערוך את התמונות שלכם ב-Google Photos אחרי שאתם מצלמים אותן, אל תצפו לקבל את אותה חוויה כאן.

בלשונית ה-Albums תוכלו ליצור אלבומים משלכם ולשתף אותם עם אנשים אחרים. אבל חשוב מכך, בטאב הזה יש כמה אפשרויות שמעמידות למבחן את אותן יכולות AI שסינולוג'י טוענת שיש לה, כאשר תקבלו גם אלבומים מבוססי פנים. אתם כמובן יכולים לתת שם לכל פרצוף שהתוכנה זיהתה, ואז למצוא את כל התמונות שאותו אדם מופיע בהן בקלות. אני משתמש באופציה הזאת ב-Google Photos בכל פעם שבקבוצה המשפחתית בוואטסאפ מישהו שואל אם יש לי תמונות של בן משפחה אחד עם בן משפחה אחר, ובאופן כללי זו אחת האפשרויות הפרקטיות ביותר למיון תמונות עבורי.

ב-Moments, איך אומרים בפייסבוקאית מדוברת, It's Complicated. האפליקציה הצליחה לזהות ולהפריד את הפרצופים השונים בתמונות, אבל כל וריאציה שלי למשל קיבלה פרצוף משלה (עם משקפי שמש, עם מסיכה, בלי משקפי שמש, עם משקפי שמש ומסיכה), גם הפרצוף של אבא שלי קיבל 4 אלבומים שונים, ואפילו בת משפחה אחרת קיבלה שני אלבומים שונים כשתמונת הנושא שלהם נראית כמעט זהה. בקיצור, צפוי לכם פה תהליך מיון פרצופים קצת יותר ארוך ופחות חכם מזה של Photos. כמובן שזה קצת אירוני, אחרי הכל במשך שנים מיליארדי התמונות שהעלו המשתמשים שימשו את גוגל, כדי לאמן את האלגוריתמים ורשתות הנוירונים שלה.

אחרי שסיימתי למיין את הפרצופים, התאכזבתי מאוד לגלות שאני לא יכול לבצע חיפוש מורכב למשל של תמונות שבהן גם אני מופיע וגם אשתי מופיעה, שזוהי אחת האופציות שאני יותר אוהב במנוע החיפוש של Google Photos. עם זאת, ב-Synology Photos, אותה גירסה מאוחדת של Photo Station ו-Moments, נראה שמנוע החיפוש שופר בצורה משמעותית ויאפשר חיפושים יותר מורכבים ואפילו בניית אלבומים אוטומטית בהתאם לשאילתות מורכבות. אז יש למה לחכות.

עברתי לאלבום אוטומטי אחר שנוצר על ידי האפליקציה, "Subjects" שמיין את התמונות השונות לפי מושא הצילום. כאן המיון והזיהוי היה הרבה יותר מוצלח ומעניין מזיהוי הפנים, כשהאפליקציה יצרה לי אלבומים לנושאים יחסית כלליים כמו צילומי סלפי וצילומי אוכל, ועד לדברים מאוד ספציפיים כמו אוכל יפני, אוכל איטלקי, קינוחים, רחובות, שחייה וקניונים.

מדי פעם יש פספוסים

באלבום האוכל האיטלקי האפליקציה זיהתה בהצלחה את התמונה של הפיצה והלזניה שהכנתי, וגם את הפיצה המעוכה שקיבלנו במשלוח, אבל גם דחפה לאלבום תמונה של מנה בלאפה פתוחה וגם תמונה של ההמבורגר סנט-מור (המשובח) מהמסעדה האהובה עליי. זה לא מדויק, אבל גם ב-Photos נתקלתי בלא מעט בעיות התאמה משעשעות, אז זה עובר מבחינתי.

במעבר לטאב ה-For You קיבלתי המלצות של האפליקציה לאפקטים שאפשר להפעיל על תמונות מסוימות כדי לשפר אותן. בחלק מהמקרים זה עבד לא רע בכלל והוסיף קצת סטורציה לתמונות שהצבע קצת ברח מהן, אבל מאוד התאכזבתי לראות שהאפליקציה הציעה לי להפעיל אפקטים גם על צילומי מסך מ"תן ביס". כאן אפשר לראות בפירוש שיכולות הניתוח של סינולוג'י רחוקות עדיין מאלו של גוגל.

גאון הדור הוא לא.

באותו טאב יכולתי גם למצוא תמונות דומות, כדי לאפשר לכם למחוק את המיותרות ולחסוך באיחסון, אבל בחלק מהמקרים קיבלתי המלצה למחוק כמה תמונות שהמערכת זיהתה כזהות, אבל בפועל לאחת היה אפקט פורטרט ואחת הייתה בלי אפקט בכלל, מה שמבחינתי ממש לא הופך אותן לדומות האחת לשניה.

בדקתי את בעיות הזיהוי וסיווג התמונות אל מול סינולוג'י, ואלו מסרו לי שמאחר ומדובר בעיבוד מקומי בלבד שלא עולה לשרתים מרכזיים, אתם בעצם עושים תהליך מקומי של לימוד מכונה, כך שככל שתעלו ל-NAS יותר תמונות ותמיינו אותן מעט ידנית, כך הוא ילמד למיין אותן בעצמו בצורה טובה יותר.

כשאתם פתאום לא תלויים בגוגל, אתם תלויים בגורמים אחרים

מבחינה טכנית, Moments של סינולוג'י בשילוב ה-DS220+ נותן לכם את מה שאתם צריכים בשביל לגבות את התמונות שלכם ולגשת אליהן בקלות. האפשרויות אמנם לא נוצצות כמו ב-Photos של גוגל, אבל בסך הכל מדובר בתחליף לא רע בכלל. הבעיה שלי עם הקונספט של גיבוי תמונות וסרטונים ב-NAS מגיעה מכיוון אחר והיא מהירות הרשת שלכם. בניגוד ל-Google Photos שיושב אי שם בענן סופר-מהיר ורספונסיבי של גוגל, כשאתם ניגשים לתמונות ולסרטונים שלכם שמאוחסנים בבית, אתם תלויים במהירות הרשת שלהם.

אם בורכתם בסיבים אופטיים, ברכותיי, אבל רוב גדול של האנשים עדיין לא מחוברים לרשת מודרנית וסובלים ממהירויות העלאה עלובות מתנת הוט ובזק. זה אומר שאם במקרה תחליטו להיכנס לאפליקציית התמונות של סינולוג'י כדי להראות לחבר במשרד למישהו את הוידאו של התינוק שלכם הולך בפעם הראשונה, אתם תצטרכו לחכות עד שהסרטון יוזרם בבית, ובהתאם למשקל הקובץ (שרק עולה עם השנים, בטח עם כניסת מצלמות 8K לתחום המובייל), זה עשוי לקחת זמן מה. נכון, שמדובר בקובץ המקורי של התמונות שהעלתם ולא בקובץ שכווץ וקומפרס כמו ב-Google Photos, אבל עדיין, מדובר בהבדלים מהותיים ועליכם לזכור זאת.

הבדל משמעותי נוסף באופן השימוש שלכם ב-NAS מגיע גם בדמות שיטת ההרשאות של סינולוג'י. בהנחה שאב או אם המשפחה יוגדרו כאדמין, יש להם גישה בפועל לכל הקבצים המאוחסנים על גבי הכונן. במקרה הזה, קצת לא נעים לחשוב על למשל בני הנוער בבית שבטוחים שהם מגבים את התמונות והסרטונים שלהם למקום בטוח, רק כדי שההורים שלהם יוכלו לחטט בהם ביום מן הימים. בשירותים כמו Google Photos או iCloud כל המשפחה חולקת את אותו נפח איחסון, אבל לאף אחד אין גישה לפריטים המאוחסנים של האחר – כל אחד לעצמו.

הבעיה האחרת שלי עם הקונספט של NAS על פני שירותי ענן נובע גם הוא מעצם העיקרון של שימוש בכונן. זהו גיבוי מקומי בלבד, ועל פי החוק היבש של עולם הגיבויים, בשביל לדעת שהמידע שלכם באמת בטוח בכל מקרה שלא יהיה, הוא צריך להיות זמין ב-3 מקומות ואחד מהם צריך להיות לא באמת במיקום שבו אתם נמצאים (מה שמכונה, Off-Site) למקרה למשל של הצפה, פריצה וגניבה או נחיתה של טיל סורר.

לסינולוג'י יש פתרון סופר-יצירתי באמצעות אפליקציה בשם Hyper Backup, שבשביל להוציא ממנה את המקסימום, אתם צריכים מכר נוסף עם כונן של סינולוג'י. על קצה המזלג, אם יש לכם מכר כזה, תוכלו פשוט לגרום לכך שהגיבוי של כל צד יעלה לכונן של השני במקביל כשהוא מוגן בסיסמה. חוץ מזה אתם יכולים להעלות את כל הגיבוי שלכם לשירותי ענן אחרים (בינהם גם Google Drive) וגם לשירות הענן של סינולוג'י, C2.

זה לא הדבר הכי פשוט בעולם ואתם צריכים עבורו לא מעט נפח איחסון נוסף בעבור המכר שלכם (וההפך), אבל הוא מחזק את המעמד של סינולוג'י בתור האקוסיסטם המוחלט של עולם הגיבויים. זה דורש מכם לא מעט הערכות, אבל זה שווה את זה לשקט הנפשי האמיתי שלכם ביום הדין.

פתרון טוב, אבל לכולם?

המשפחה המורחבת

ה-DS220+ יעלה לכם בישראל כ-1600 שקלים, אבל ללא כל כונן. כוננים תואמים יעלו לכם בין 250 שקלים לטרה אחד, לכ-600 שקלים לעד 4 טרה. אתם לא קונים NAS כדי לגבות רק את מה שיש לכם בגלריה עכשיו, אלא כמעט את כל המידע שיש לכם בחיים. מההורדות שלכם, לאוסף הדיסקים הישן שיצרתם ב-iTunes ב-2010, ועד לצילומים מהגו-פרו, הרחפן וכמובן מהסמארטפונים של כל בני המשפחה.

אם ב-Google Photos עסקינן, אז מן הראוי שנשווה את המחיר של ה-DS220+ למחירים של תוכניות Google One, תוכנית האיחסון של גוגל, במסגרתה בעבור 100 גיגה אתם תשלמו 8 שקלים לחודש, בעבור 200 גיגה תשלמו 12 שקלים לחודש ובעבור 2 טרה, אתם תשלמו 39 שקלים לחודש. לשם הבדיקה, נצא מנקודת הנחה שמי שזקוק ל-NAS מאחסן לא מעט קבצים ותמונות בענן, ולכן נמצא בקבוצה העליונה של ה-39 שקלים לחודש, שהם כ-468 שקלים בשנה.

ה-DS220+ בשילוב עם כונן של 2 טרה יעלה לכם כ-2,000 שקלים. מה שאומר שבזמן שאתם נהנים מגיבוי בנפח איחסון מכובד מאוד, בלי טריקים, בלי שטיקים, ובלי תוכניות מינוי שהמחיר שלהן בדרך כלל עולה אחת לכמה שנים – משתמש כבד של Google Photos ישלם כבר יותר, ושלא נדבר על השנים הבאות. במקרה הזה, המהלך שאתם מבצעים עכשיו יכול לחסוך להם לא מעט כסף בהסתכלות קדימה. עם זאת, כן צריך לקחת בחשבון שכונן מחזיק בממוצע כ-5 שנים, על כן זו לא ההוצאה האחרונה שלכם בזמן השמירה על הזכרונות שלכם.

אינספור אפשרויות – אבל לא לכולם

תראו, סביב סינולוג'י כבר נוצרה כמעט עדת מעריצים שפשוט מאוהבים במוצרים שלה. בשבילם, כל טרוניה קטנה שכתבתי כאן היא שטות שנפתרת תוך שניה. הם עושים עשרות אם לא מאות קוסטימיזציות שונות, מתקינים תוספים, אפליקציות, סקריפטים, משחקים עם ההרשאות, מחברים את הרספברי-פיי, יוצרים אינטגרציות ומנהלים עשרות טרה-בייט של מידע בצורה מדהימה. אבל אלה אנשים שכבר בפנים ולמדו את הנושא לעומק.

המעבר של גוגל לגביית כסף על איחסון תמונות הוא מהלך שנוגע לחלק לא מבוטל של אנשים, ומתוך האנשים הללו רק קומץ הם אנשים עם אוריינטציה טכנולוגית וסבלנות ללמידה של אקוסיסטם חדש. הייתי רוצה לראות את סינולוג'י "עושה אפל" ויוצרת גם סדרת NAS שבאמת מונגשת לציבור הרחב מכל הבחינות, כי בסוף היא רוצה לעשות שינוי מבורך בתודעה של הצרכן שיתחיל להבין שהוא לא צריך לשלם לספקית שתשמור על המידע ששייך שלו, וזו זכות שלא צריכה להיות שמורה לאלו שיש להם אוריינטצייה טכנולוגית ואת הרצון לשבת וללמוד מוצר חדש לגמרי.

במקרה הזה, סינולג'י יכולה לקחת כמה שיעורים מחברות כמו אפל בכל הנוגע לקלות שימוש והנגשה של טכנולוגיות מסובכות לכל הקהלים. הייתי שמח לראות NAS שמגיע כבר עם הארדיסקים מותקנים מראש, עם תוכנה קצת יותר ברורה וממשק פחות לינוקסי ויותר עדכני וידידותי למשתמש. עד שזה לא יקרה, לא תראו NAS בכל בית משל היה אייפון או דייסון. יש צורך בשוק למוצר הזה, אבל בשביל שהוא יהפוך להיות שגור, הוא צריך להיות הרבה יותר פשוט וברור לכולם.

ה-NAS הוא יופי של פתרון לאנשים עם סבלנות, יכולת ורצון ללמוד, וכאלו שרוצים לשלוט בעצמם בהכל ושמים את הפרטיות של המידע שלהם הרבה לפני הנוחות. זו קבוצה יחסית קטנה של משתמשים שיכולה לחסוך כאן סכום כסף מכובד במהלך השנים הבאות. אבל לדעתי, המשתמש הממוצע פשוט יעדיף ללחוץ על "שלם" ולתת עוד כמה עשרות שקלים לחודש לגוגל כדי להישאר בסביבה המוכרת שלו, בלי מכשיר נוסף שמצריך מכם מקום, תחזוקה ותשומת לב. אחרי הכל, זה פשוט יותר קל.

פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ פנקו את הטלגרם שלכם עם ערוץ הטכנולוגיה הגדול בארץ הצטרפו לערוץ גיקטיים בטלגרם

את המוצרים של Synology ניתן לרכוש בישראל או באתרים בינלאומיים שונים בחו"ל. מומלץ תמיד להשוות מחירים. התמיכה של החברה זמינה כאן.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

21 תגובות על "גוגל עוד רגע מתחילה לגבות כסף על Google Photos: האם המכשיר הזה הוא הפתרון?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
סונדאר פיצ\'אי
Guest

שני טרה בגוגל דרייב עולים 99$ או 300 שקל לשנה, כאשר הסינולוגי עם דיסק מתאים יעלה 2000 שקל, כלומר צריך להשתמש בסינולוגי במשך 6 שנים כדי להצדיק את ההשקעה בהנחה שהדיסק לא מת במשך התקופה הזאת, ובלי להתחשב בעלויות כמו חשמל, אינטרנט ותקלות של הסינולוגי.

אחד
Guest

מה קורה עם נופל טיל על הבית והNAS נהרס.

כל המידע האישי נמחק ?

מאיר
Guest

כן. אלא אם גיבת למקום אחר (דיסק נייד או סילונגי נוסף אצל חבר)

איציק
Guest

גם בגוגל וביתר החברות אתם תלויים במהירות הרשת. אלא אם כן הכותב רוצה לספר לנו על קסם מיוחד בו ניתן להעלות לגוגל דרייב תמונות במהירות העלאה גבוהה על רשת ביתית שלא מחוברת לסיבים אופטיים. (גם שם המהירות בישראל לא סימטרית)

MusiCode7
Guest

אבל העלאה קורית פעם אחת.

לעומת זאת הזרמה לסמארטפון קורית בכל פעם שאתה מנסה להראות תמונה למישהו.

העלאה לגוגל קורית בלילה כשישנים.
הזרמה לסמארטפון שלך קורית בזמן אמת.

נועם
Guest

בדיוק, לכן למי שאין מהירות העלאה גבוהה בבית זה כנראה לא משתלם.

טל עדס
Guest

בתור קוראי geektime למה לא לקנות כונן חיצוני פשוט, לחבר לראוטר הביתי ולהםוך אותו לnas?
פתרון מהיר בכלום כסף.

יוסי
Guest
זה נחמד אבל הוא לא יכול להחליף גיבוי בענן! מה פרצו לכם לבית וגנבו את הכונן? או חלילה שריפה? א או קפיצת מתח שדפקה לכם את הדיסק(ים) קשיח? פתרון שאני משתמש בו וממליץ לכולם זה Onedrive של מייקרוסופט. יש תוכנית משפחתית של 1 טרה בענן +תיבת מייל של 50g (לא חייבים להשתמש בה.) +רישוי אופיס ל5 מחשבים אבל הדובדבן שבקצפת הוא שאפשר לשתף עוד 5 חברים או בני משפחה וכל אחד מהם מקבל את מה שרשמתי למעלה. כמובן שהאחסון הוא פרטי לחלוטין ואין שום גישה בין חשבון לחשבון. אם 6 חברים מצטרפים לתוכנית כזו העלות לכל אחד מהם תהיה 75… Read more »
דרור
Guest

יוסי, מה לגבי פיצ'רים יעודיים לתמונות וסרטונים? ניהול אלבומים? חיפוש לפי תוכן התמונה/פנים? כלי לעריכת תמונות?

אריאל
Guest

רק שלא כל אחד היה מוכן לתת למיקרוסופט גישה למידע שלו. ועוד בתשלום וצורך להתקין את התוכנה הנוראית של וואןדרייב בנייד.
מי שכבר נמצא באנדרואיד / אפל המידע כבר נמצא ממילא בשרתים של גוגל / אפל ולא צריך להכניס גורם צד ג' עם אמינות אפס בנושאי אבטחת מידע ופרטיות כמו מיקרוסופט.

RADOS
Guest

העתיד הוא ב-Edge Computing. הדיסק ישב ב-Access Point קרוב, עם
Latency סופר-נמוך ורוחב פס מקסימלי (כי לא עוברים דרך מספר מינימלי של נתבים וציוד תקשורת), רפליקציה במקומות אחרים ברשת (הרי בלי רפליקציה כל העניין הזה של גיבוי לא שווה בכלל) ו-Thin Provisioning (אתה משלם על מה שאתה משתמש בו).

נועם
Guest

לא הבנתי כלום.
אתה יכול להסביר כך שיבינו גם אנשים שלא יודעים כבר את מה שאתה מסביר?

מיאו
Guest

לא מבין למה גיקטיים לא שקופה עם הקוראים שלה וכותב שזה פרסומת. ממש זלזול

ברקו הקוסם
Guest

כתבה עניינית על מוצר שהכותב קיבל לסקירה. לא נשמע כמו פרסומות במיוחד כשהמסקנה היא שזה לא מוצר שמתאים לרוב האוכלוסיה

צוקרברג בן ז ו נ ה
Guest
צוקרברג בן ז ו נ ה

המחירים שפרסמת מקרים להחריד מהמחירים האמיתיים של המוצר
המוצר לא אמור להיות מותקן על ידי הלקוח הסופי לכן דרוש איש מחשבים להגדרה ראשונית
כל השאר על ידי הלקוח הסופי קל ועובד מצויין
אני כבר מעל 10 שנים עם המוצר הזה כבר גרסא שניה והוא מושלם בתור גיבוי ענן פרטי שפשוט עובד

שמעון
Guest

למה לא פשוט לפתוח עוד יוזר בגוגל והופ…קיבלת 15 ג'יגה.

מבטעולמי
Guest

מי שנותן לגוגל כל כך הרבה כוח הוא די טיפש והורס לאחרים..

אריאל
Guest

כאחד שהבית שלו נשרף וכל מה שנשאר היה בענן אני מוכן לשלם את תוספת המחיר. זול לפעמים יוצא יקר….

אלירז
Guest
אז שאני אבין. כדי שהמוצר יהפוך למשתלם אני צריך להשתמש בו למשך יותר מחמש שנים. אורך החיים הממוצעת דיסק קשיח הוא חמש שנים. זה אומר שגם אחרי 3 הוא יכול לקרוס ואני צריך להחליף אותו ולשלם עוד. יכול להיות שהוא גם יחזיק 10. אם קורה משהו לכונן אין לי גיבוי כי הכל בבית.. זה סתם מעצבן שמשתמשים בפלטפורמה הזאת כבסיס לפירסום בלי שאומרים שזה פרסום. המוצר טוב ככל שיהיה לא נותן לי את הגיבוי הנכון. גיבוי בשני מיקומים שונים גיאוגרפית. שזה הבסיס לגיבוי נכון וטוב. תמשיכו להשתמש בשירותי ענן. זה מריח קצת יקר אבל זה המקום היחיד לגיבוי אמיתי. ולכל… Read more »
חיים
Guest

השאלה אם זה מאפשר מה שיש בגוגל שכל תמונה שמצולמת עולה מיידית לענן

דני
Guest

אתה ברצינות מציע SYNOLOGY במקום ענן ? הצעה מאוד מוזרה, כנראה שלא שמעת על הבאג שלהם שגורם למכשיר להתאבד (נפתר באמצעות הלחמת נגד ללוח). אני לא רוצה לרשום פה כמה הם רצו על התיקון לפני שהחלטתי לעשות את זה בעצמי (כבר היה עדיף לקנות QNAP חדש. מרגיש לי כמו מאמר מוזמן, וחבל שזה לא מצויין בתחילת הכתבה. בכל מקרה – לא ממליץ לאף אחד להחליף ענן של חברה רצינית במוצר NAS ביתי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: