לשלוט על הדוד החשמלי ישירות מהסמארטפון – בדקנו את Switcher 2

עם מלאי מוגבל ולא מעט בקשות מצד הצרכנים, מספר חודשים לאחר ההשקה ולצד תיקוני באגים – האם הדגם החדש עונה על הציפיות?

צילום: גיקטיים

לפני שנתיים וחצי סקרנו מכשיר חדש ומעניין שיצא לשוק הישראלי – ה-Switcher. התלהבנו מאוד מהגאדג׳ט ומהאפשרות להדליק ולכבות את הדוד מרחוק מבלי להיות פיזית נוכחים בקרבתו. הפיצ׳רים הנוחים שלו, דוגמאת האפשרות לתכנן מראש הדלקות וכיבויים של דוד במשך השבוע, שבו את ליבנו וגרמו לנו להמליץ בחום על המכשיר לכל בית בישראל. לאחר כשנתיים, השיקה החברה את הדגם השני בסדרה – ה-Switcher V2. קיבלנו את המכשיר לסקירה ובדקנו – האם החברה הצליחה לעלות מדרגה מהדגם הקודם ולהצדיק את רכישת הדגם החדש?

עיצוב ואריזה חיצונית

בדומה לדגם הקודם, לאחר חשיפת האריזה תגלו כיתוב Touch It על הדופן הצר שלה. מטרת הפיצ׳ר הזה היא פתיחה נוחה על ידי דחיפת האריזה הפנימית בלחיצה על ה״שמש״ בתוך עיגול ה-Touch It. בדומה לדגם הקודם, גם כאן עיצוב המכשיר, על פי החברה מתהדר בקו נקי ומודרני, אינו שובר את הקו הרציף של המתגים השונים במיוחד כאשר מדובר בדירות חדשות, ואינו מהווה גורם מפריע ברמה העיצובית או הפונקציונאלית בביתכם. הוא משתלב נהדר גם עם מתגים חדשים וגם מתגים ישנים ונראה מעולה על כל קיר שהוא.

משהו שכן כדאי להתעכב עליו ברמה העיצובית, אשר גרר לא מעט ביקורות בקרב משתמשי המוצר, הוא הכפתור האדום שנוסף לכפתור ההפעלה של הדוד. הכפתור החדש, אשר בפעולה תקינה דולק תמיד ופוקד על העברת הזרם למכשיר, עורר לא מעט תהיות בקרב אורחים ששאלו אם ״שכחתי את הדוד דולק״ ונענו כי ״הכפתור הזה כל הזמן דולק, הכפתור הימני מראה את מצב הדוד (עם תאורה חלשה למדי)״.

״תגיד, לא שכחתם את הדוד דולק?״ הכפתור האדום והמאיים. צילום: גיקטיים.כדי להקל על דומיננטיות הכפתור, החברה מספקת את הסוויצ׳ר יחד עם מדבקות בעלות לוגו Wi-Fi (שאינו קשור למצב הקישוריות של המכשיר), אותן ניתן להדביק על הכפתור במידה ורוצים – דבר שמשפר את הידידותיות של הכפתור והמוצר ומונע את השאלות המיותרות. לדברי החברה, הכוונה היתה לא לחשוף את הכפתור אך החליטו לעשות זאת מסיבות טכניות.

אפליקציה ושימוש במכשיר

ההתקנה של המכשיר, בדומה לגירסא הקודמת פשוטה למדי אך עם הבדל אחד מהותי – כעת ניתן להשתמש באופציית ״נקודת הגישה״ המאפשרת חיבור פשוט יותר, מאשר ניסיון לחפש את המכשיר בדרך ההתקנה המסורתית באמצעות הרשת הביתית. השיטה הראשונה גרמה ללא מעט תסכול בקרב משתמשים שניסו להתקין את המכשיר, ושיטת נקודת הגישה באמת פישטה את ההתקנה ועובדת בצורה יעילה בהרבה.

בדומה לגירסא הקודמת של האפליקציה, גם כאן מסך הבית כולל את השעון המוכר, אך אליו תגיעו רק אחרי שתבחרו את המכשיר מרשימת המכשירים – פיצ׳ר חדש שנוסף לאפליקציה ונועד ״להכין את הקרקע״ להגעת מכשירים נוספים מבית החברה. במסך זה תוכלו לקבוע את משך הזמן בו הדוד יפעל על ידי גרירה של המחוון עם כיוון השעון. לאחר שתעזבו את המחוון, הדוד יפעל באופן מיידי ותוכלו לראות פיזית על המכשיר חיווי בדמות פסים אדומים סביב מרכז המכשיר העגול, כאשר כל פס מסמל 15 דקות. פרט לכך, ישנה הדרך ה״פיזית״, בה תוכלו ללחוץ במו ידיכם על מתג הדוד (ללא הסמארטפון, רחמנא לצלן), כאשר אורך הלחיצה יקבע את משך הזמן שבו הדוד ידלוק (כל מספר שניות יתווסף פס של 15 דקות).

כמה מכשירים יהיו לי? יש לי רק דוד 1 בבית. צילום: גיקטיים

פיצ׳ר נוסף ושימושי במיוחד הוא האפשרות להפעיל את הדוד מתוך הרשת הפנימית של הבית, כך שאם אתם בבית וחיבור האינטרנט שלכם לא משהו, לא תצטרכו לחכות הרבה זמן עד שהאפליקציה תתחבר לרשת האינטרנט אלא היא תעשה שימוש ברשת הפנימית. פיצ׳רים חדשים שנוספו לאפליקציה הם ״שיתוף מכשירים״, בהם תוכלו לאפשר גישה לדוד שלכם לכל מי שיש לו חשבון Switcher. הדבר שימושי כאשר יש מספר בני בית שמחוברים עם מספר חשבונות לאפליקציה וכל אחד אחראי על המכשירים שלו, אך פחות שימושי כאשר המכשירים היחידים מתוצרת החברה הם דוד, אשר ברוב המקרים משותף לכל בני הבית – כך שאפשר בהחלט להסתפק בחשבון אחד שירוץ על גבי מספר מכשירים.

אני באופן אישי הרבה פחות אהבתי את הגירסא החדשה של האפליקציה וחווית המשתמש בה פחות טובה והרבה יותר מסובכת. אני מבין את הצורך להכין תשתית להגעה של מכשירים נוספים, אך בזמן שבו לכל חשבון יש ככל הנראה דוד אחד בבית היה ראוי להקדיש יותר מחשבה לחווית המשתמש, כאשר בראש ובראשונה הייתי מצפה לראות את מסך הטיימר בהפעלה הראשונה של האפליקציה בהיעדר דודים ו/או מכשירים נוספים מבית החברה. גם מסך ההגדרות אינו ידידותי כאשר מוצר שפונה לצרכן ה״רגיל״ מכיל מושגים טכנולוגיים כמו ״הודעות פוש״ או ״גירסאות קושחה״. ראוי היה לפשט את המושגים ונקווה שבעדכוני הגרסא הבאים הנושא ישתפר.

החברה טוענת שיתווספו עוד פיצ'רים בקרוב, אבל שווה להתייחס לכך בזהירות

לטענת החברה, בעתיד יתווספו מספר פיצ׳רים מעניינים לאפליקציה ולמוצר. עם זאת, חשוב לזכור כי גם בעבר החברה הבטיחה כי עדכונים לדור הראשון יוסיפו נתונים ואפשרויות חשובות כמו פירוט צריכת חשמל, התראות, תובנות בנוגע למשך זמן הדלקת הדוד ועוד. כל אלו ועוד לא התגשמו בסופו של דבר בדור הראשון, ורק חלקם מצאו את דרכם לסוויצ'ר V2.

״מפני שאנחנו יודעים למדוד את הזרם על ידי הרכיב בסוויצ׳ר, נדע להגיד מתי המים יגיעו לטמפרטורה שלהם – הסוויצ׳ר יעבוד אבל הוא בעצם לא יזרים זרם. אל המשתמש תישלח הודעת פוש שתגיד לך שהדלקת את הדוד ל-X זמן והמים הגיעו לטמפרטורה המקסימלית, ויתאפשר לו לבחור האם ירצה שהדוד ימשיך לעבוד או יפסיק לעבוד״, כך לדברי החברה. בנוסף, שאלנו את החברה בנוגע לאינטגרציה עם מכשירי "בית חכם" כמו Google Home, Alexa וסירי, ובעיקר, ביקשנו מהם צפי להטמעת כל הפיצ'רים המובטחים: "הפיצ׳ר הקרוב שישוחרר הוא סקיל לאלקסה של אמאזון. לאחר מכן יצא פיצ׳ר המתריע על מצב בו המים בדוד הגיעו לטמפ המקסימלית (לפי הגדרת הטרמוסטט בדוד). בשלב מאוחר יותר אנו מתכוונים להוסיף שליטה בסוויצ׳ר גם מגוגל הום ובעתיד הרחוק יותר גם באמצעות הום קיט של אפל". בחברה סירבו לציין לוח זמנים להטמעות השונות.

בנוסף, שאלנו גם האם מתוכננת השקת מכשירים חדשים בקרוב, עקב הוספת פיצ׳ר ״רשימת מכשירים״ לאפליקציה. נענינו כי בתכנון נמצא מתג לתריס שכרגע נמצא באתגרי הרכבה ופלסטיקה ״יכול לקחת חודשיים ויכול חצי שנה. מבחינת התוכנה מדובר על אותו רכיב Wi-Fi ואותה קושחה". האפליקציה, כאמור, מוכנה לקבל מכשירים נוספים תחת אותו חשבון. המפסק החדש מתוכנן להתאים לכמה סוגים של שקעים, אם זה גוויס עם מפסק אחד או גוויס עם 3 מפסקים. לאחר מכן, בתכנון נמצא ראש מקלחת חכם שיהיה ניתן לכוון בו את הטמפרטורה של המים, ושקע חכם.

השורה התחתונה

הסוויצ׳ר, לדעתי, הוא אחד המכשירים השימושיים ביותר בבית. הוא נותן לכם את היכולת לחמם את המים למקלחת גם כאשר אתם לא נמצאים בבית, ואין דבר יותר משמח לגלות שאחרי שחזרתם מאוחר הביתה בחודש דצמבר המקלחת מוכנה עם מים רותחים. החומרה דומה והאפליקציה טעונה שיפור, כך שלמי שיש את הגירסא הראשונה של הסוויצ׳ר לא הייתי ממליץ למהר ולשדרג לגירסא החדשה כל עוד אין בעיות במכשיר. תג המחיר של המכשיר אטרקטיבי יותר מקודמו – 295 ש״ח לעומת 395 ש״ח כאשר רכשתי את הגירסא הראשונה שלו, כך שלדעתי, ולמרות כל הביקורות על המכשיר, ההשקעה משתלמת. מעניין לראות האם בחברה יצליחו בפועל להשיק את המכשירים הנוספים שנמצאים בפייפליין, וכיצד הם ישתלבו בזירה כל כך תחרותית בה עשרות חברות, ישראליות ובינלאומיות, נכנסות לבתים שלנו עם המתגים היחודיים שלהן.

מחיר: 295 שקלים

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

37 תגובות על "לשלוט על הדוד החשמלי ישירות מהסמארטפון – בדקנו את Switcher 2"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מתעניין
Guest

ומהן האלטרנטיבות? ראוי לציין בהתחשב שכתבת שישנה תחרות…

יותם
Guest

יש לי את סווצה'יט, מתפקד מעולה כבר 3 שנים. אני חושב שעכשיו יש עליו מבצע 200 ש"ח.

חששני
Guest

סתם יקר לעומת מוצרים דומים בשוק וחבל!

מתעניין
Guest

ומהן האלטרנטיבות? ראוי לציין מאחר וכתבתם שישנה תחרות…

leeor meirovich
Guest

האם יש מכשיר אשר מאפשר קביעת זמנים לפי הטמפרטורה, נגיד בין השעות 17-19 אני רוצה שהטמפרטורה תהיה 29 מעלות ואם היא יורדת מזה אז שידלק שוב

pixel
Guest

הוא לא יודע את הטמפ׳… צריך לחבר חיישן לדוד כדי שיקראו את זה ואז להשתמש במשהו אחר…

בני אהרון
Guest

טרמוביט – אפשר לדעת בכל רגע נתון מה הטמפרטורה של המים בדוד ולכוונן לטמפרטורה רצויה או לפי לוז מסויים … ממליץ בחום (לי יש את הגרסא הישנה – בלי שליטה מהנייד)

ASD
Guest

טרמוביט עולה פאקינג 866 שקלים!

אמוץ
Guest

…אבל הוא מכוון לטמפרטורה ולא לזמן הדלקה, מה שעושה אותו יותר חסכוני.

דוד
Guest

רציתי לקנות אבל בעיות האבטחה והתלות בשרת שלהם הבריחו אותי

יאיר
Guest

התגובה שלך לא מפורטת ולכן הרושם הוא שרק באת ללכלך על המוצר, נשמע כמו מתחרה

גוליית
Guest

התגובה שלך מאוד ספציפית למקרה ולכן הרושם הוא שרק באת להגן על המוצר, נשמע כמו מישהו מהחברה

אבישי
Guest

הם השתפרו רק באיכות רכיב ה WIFI שמתחבר בלי בעיות בגרסה 2, אבל הם עדיין שולחים את פרטי המשתמש בצורה מסוכנת (ללא כל הצפנה) ועדיין יש בעיות בתמיכה בשעון קייץ.

צחי
Guest

כמה בבל"ת שיווקי! אפשר לקנות את אותו הדבר מסין ב-70 ש"ח. אני אישית קניתי רק את הסוויטץ' ללא הפאנל ב-20 ש"ח וזה עובד יפה מאוד.

סודי
Guest

אשמח לקישור.

צחי
Guest

חפשו באליאקספר או בכל אתר אחר – WiFi Switch – ותמצאו עם ובלי פאנל.

משה
Guest

חשוב! זה חייב להיות כזה שתומך בעד 16A (או כ 3500W) ע"מ לשרת דוד חימום.

צחי
Guest

נכון, נכון.
משה, תודה שציינת…

דוד
Guest

299 ש"ח, ולא 295 ש"ח

סודי
Guest

רכשתי את המוצר. כבר בהתחלה היו בעיות בהרשמה לאפליקציה, שכן לא נשלח לי מייל אקטוב. מאוחר יותר גיליתי ששלחו לי מוצר פגום והשאירו אותי עם מים קפואים. השירות לקוחות שלהם עובד מ 10 עד 4. לא מומלץ בכלל.

משה לוי
Guest

התקנתי לפני חודשיים והורדתי מהקיר. מראה של דופק שניצלים , אשתי עברה במסדרון וקיבלה בובמה בראש מרוב שהוא בולט החוצה.

שחר
Guest
מותקן אצלי בבית. השקעה שמחזירה את עצמה מאוד מהר. המכשיר אכן נראה פצצה. היה מעניין לקרוא על הסאגה עם מכון התקנים. שאפו לכתב על כתבה לא טריוויאלית וכן מעניינת. אם מישהו מהחברה קורא את זה, אז פידבק ממשתמש: ממש כיף לראות איך אתם מתייחסים ברצינות לבאגים ושהכל מתוקן יחסית מהר בגירסאות חדשות. ממה שקראתי הפיצ'ר שנותן איזשהו אינסייט על הטמפרטורה הוא קריטי!! בבקשה לשים בראש סדרי העדיפויות ואז אתם נותנים נוקאאוט גם לתרמוביט. כמו כן חיבור ל-IFTTT הוא מאסט, שכן אז אפשר להפעיל אלגוריתמיקה של הפעלה כתלות במזג האוויר. שני אלה – אלגוריתמיקה מול 1. מזג אוויר ו-2. טמפרטורת הדוד… Read more »
אלברט יודשקין
Member

נראה פצצה? מתג פלסטיק זול בלי צורה בולט באופן קיצוני.

שחר
Guest

על טעם וריח…

מפתח תוכנה
Guest

כמה דרמה על מים חמים… רק בישראל וקפריסין.
בשאר העולם יש תמיד תמיד מים חמים זמינים על בסיס גז. דווקא במדינה עם כמויות גז היו צריכים לעבוד עם טכנולוגיה פרימיטיבית, איטית להחריד ובזבזנית.. מצד שני למה אני מצפה מישראל ?

דני
Guest

בישראל הגז יקר והשמש חינם, אז ברב הבתים יש דוד שמש שמספק מים חמים רב השנה בלי חשמל בכלל. זה נכון שחימום בגז יותר יעיל ויותר מהיר מדוד חשמל, אבל הוא גם יותר יקר.

חיים
Guest

האם תוקנה בעיית האבטחה מהדגם הראשון? כאשר פניתי לתמיכה עם בעיה בדגם הראשון שרכשתי, לתדהמתי הם ידעו להגיד מה סיסמת התתחברות שלי. (כלומר היא נשמרת ב CLEAR TEXT ב DB שלהם) תחשבו על פוטנציאל הנזק.

איתי גק
Guest

סוויצהיט המוצר הכי חם בשוק היום, חיבור מהיר לאמזון אלסקה וגוגל הום. בנוסף יכולת הרחבה למתגי תריסים, תאורה ומצלמות.המחיר הכי זול ברשת. אחריות שנה בדיוק כמו סוויצ'ר.

משה
Guest

האם ניתן להשתמש בו גם ללא התחברות לשרתים שלהם? אני רוצה לשלוט בו אך ורק מתוך הרשת הביתית שלי, כאשר שליטה מחוצה לה תהיה באמצעות ה IP של הבית (שנותר קבוע חודשים ארוכים). אם התשובה היא לא, אז אשמח להמלצה למכשיר אחר שמאפשר זאת.

שי ז.
Guest

במחיר הזה אפשר לקנות 5 מפסקים של חברת SUNOFF
3500W
עם אפשרות להוסיף חיישן טמפ', לחות, טמפ' מים וכו'

שי ז.
Guest

SONOFF ולא SUNOFF

ג\'ון
Guest

התלבטנו בין המתגים של סוויצ'ר לבין להפוך את כל הבית לחכם דרך switchbee. הלכנו על switchbee ואני לא מצטער. עשו אחלה עבודה מקצועית. טוב לקרוא חוות דעת טובה בכל זאת..

איתי גק
Guest

בית חכם זה שליטה במערכת אבטחה, חיישנים, מצלמות, מיזוג אוויר. עם כל הכבוד סוויצבי זה רק שליטה מתגים.

דניאל הרמן שמוליאן
Guest
דניאל הרמן שמוליאן

איזה בולשיט. אני פשוט מדליק את הבויילר דולק תמיד. ממילא יש בתוכו מנגנון של ניתוק עצמי כשהמים מגיעים לטמפרטורה רצויה. מתואר בכתבה עוד פריט טכנולוגי חסר ערך לציבור הרחב.

שגיא
Guest

אחחחח ……… לא לכולם יש חשמל חינם כמוך………

שמוליק הגר
Guest
ההבדלים הגדול בין סוויצה'יט לסוויצ'ר. 1. לswitcher טיימר ידני, לswitcheat לא קיים. לאחרונה עלו די הרבה מקרים בין חוסר סנכרון בין הטיימר הידני לאפלקציה. כך שטיימר ידני יכול להיות לפעמים גם חסרון במוצר כזה. 2. ככל שידוע לי סוויצ'ר הוא מוצר שמיוצר בסין עם אפליקציה כחול לבן. סוויצהיט מיוצר בישראל אבל עם אפליקציה שתוכננה בחו"ל. 3. טיימרים – פחות או יותר אין הבדל בין שתי החברות. אותו דבר גם לגבי הטכנולוגיה. 4. לשתי המוצרים ותק של 3 שנים בשוק הישראלי. התמיכה הטכנית של סוויצ'ר נעלמה באמצע שנת 2016 כאשר התגלו תקלות רבות בדגם הראשון וחזרה עם השקת המוצר החדש. 5.הסדרה… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: