ביליתי חודש עם ה-Surface המוזל של מיקרוסופט וזה מה שאני חושבת עליו

הילה יונתן, מעצבת UX ומכורה לאייפד ולאפל, לקחה את הטאבלט ההיברידי המוזל של מיקרוסופט. אחרי חודש של שימוש – זו ההתרשמות שלה

תמונה: הילה יונתן

באופן כללי, מיקרוסופט אינה השם הראשון שקופץ לראש בעת שיח על טאבלטים. בשנים האחרונות, כמות הליבות עלתה, המחירים ירדו, מתחרים סיניים נכנסו לשוק. טאבלטים נהיו מוצר שמוצע בקופות של חנויות הנוחות בתחנות דלק, לצד מכונות תספורת וערכות קריוקי.

לפני מספר שנים, טאבלט נתפס כמוצר יוקרתי, כזה שמאפשר לאנשי מקצוע להעביר מצגות ולהרשים לקוחות – עם מחיר בהתאם, הדבר הכי רחוק מצעצוע נוסף בארגז המשחקים של הילד.

מה למיקרוסופט ולעולם הזה?

עבור אלו מכם שזוכרים, המותג Surface התחיל את דרכו כקונספט לשולחנות חכמים מבית מיקרוסופט, שהיו אמורים לאפשר זיהוי החפצים המונחים עליהם, רמה גבוהה של חישה ומענה לצרכים כמו תשלום, זיהוי מצרכים והרחבת שולחן העבודה ל… ובכן… שולחן העבודה כולו.

הקונספט, כידוע, לא צלח – אבל המותג נשאר, ומצא בית טבעי בקו החומרה הניידת של מיקרוסופט: מחשבים ניידים וטאבלטים.

לאחרונה קיבלתי לידיי את המתחרה האחרון שנכנס לזירה הרוויה של הטאבלטים: Microsoft Surface Go, שילוב מעניין בעולם הזה, המכוון לשוק הפרימיום. בואו נראה מה מעניין בו ובשילוב שהוא מביא.

תמונה: הילה יונתן

מוצר מתבקש בשוק

הדבר הראשון שחשבתי עליו כשקיבלתי את המכשיר לידיי היה – האם יש בו באמת צורך. ה-Surface Go הוא ממשיך דרכו של Surface Pro שיצא לפני כשנה, וזכה, מצד אחד לשבחים רבים על החומרה החזקה והמפרט האיכותי – אך גם לביקורת על הגודל והמחיר. ה-Surface Go הוא בעיניי הצעד המתבקש וההכרחי מצד מיקרוסופט, גם כשהדור הקודם, ה-Pro, עדיין רלוונטי (ועדיין מחזיק בתגית מחיר שאינה טריוויאלית).

הפרקטיקה במקרה הזה אינה חדשה, שכן גם יצרניות טלפונים נוהגות להציע גרסאות "רזות" יותר של מוצרי הדגל שלהן כבר תקופה ממושכת. סדרת ה-Go באותה הדרך, מאפשרת כניסה לעולם ה-Surface של מי שרוצה לשלם פחות ועדיין ליהנות ממכשיר שנראה ומרגיש איכותי.

תמונה: הילה יונתן

ליהנות מכל העולמות

ברמה הפרקטית, Surface Go מבטיח להיות טאבלט מגוון שיענה על מרבית הצרכים של קהל היעד העיקרי (שהוא לכל הפחות, מי שרואה טאבלט ככלי, ולא כצעצוע לילד). זה יכול ומשמש ככלי עבודה בסיסי ונייד.

המשתמשים העיקריים של ה-Surface Go הינם אותם משתמשי ווינדוס שאינם מרגישים בנוח עם ecosystems אחרות. אלו שמצד אחד לא מקבלים מענה מלא באנדרואיד, ומצד שני מגלים שהגן הסגור של אפל מעט סגור מדי עבורם. למזלה של מיקרוסופט, עשורים של הטמעה עשו את שלהם – מרבית הציבור (המקצועי והחובבני כאחד) למדו להתרגל ל-Windows, ובאופן ספציפי לצורת החשיבה של Windows 10, שנבנתה במקור כדי להתאים גם לטאבלטים. מהבחינה הזאת, המוצר הזה קולע במדוייק לצורכי היוזרים ומאפשר להם את הנוחות והתחושה שבעבודה על ממשק ווינדוס.

למה לא לפטופ בעצם?

השאלה ההגיונית היא, מדוע להשקיע ב-Surface ולא במחשב נייד?

שוק המחשבים הניידים לא המתין למיקרוסופט לאורך השנים האחרונות, ודפדוף מהיר בקטלוגים של מחשבים יראה שיש היצע מכובד כבר היום. מחשבים ניידים עם מסכי מגע קיימים. מקלדות נפרדות אנו מכירים עוד מימי Asus Transformer. סדרות מוצרים דוגמת Yoga לקחו את נושא הקיפול ב-180מעלות ברצינות. אם כך, מה היתרון של Surface Go בעצם?

תמונה: הילה יונתן

אקוסיסטם חדש

נעים מאוד, Windows 10 Home S לשירותכם. מה מייצגת ה-S? ייתכן שמנהלי המוצר התכוונו להזכיר את האות המופיעה על החליפה של גיבור העל מבית DC, אך בעיניי, מדובר ב-Simple.

הפעם הראשונה בה תפעילו את ה-Surface go החדש שלכם, תיפגשו עם הווינדוס המוכר (10) אבל בגרסה האחרונה של "מצב הטאבלט" שלו. מה זה אומר? לקחו את מצב ה-tiles הקיים בווינדוס 10 והתאימו אותו בצורה משמעותית למוצר. למעשה, בתור מי שהיתה משתמשת מדי פעם במצב הזה, אני יכולה להגיד שזו הפעם הראשונה שבה הרגשתי שסוף סוף מדובר במערכת הפעלה המתאימה למוצר הפיזי – ולא "סקין" למערכת הרגילה.

אגב, חופש קטן שמיקרוסופט מאפשרים למשתמשים, שלהם הוא שניתן לחזור בקלות למערכת ההפעלה השלמה. כלומר, מי ששינוי אינו חברו הטוב, עדיין יוכל למצוא את עצמו נהנה מה-Surface עם ווינדוס 10 "רגיל". חשוב לזכור: אפשר "לחזור" מ-S ל-Windows 10 Home, אבל זה יהיה שינוי חד סטרי וחד פעמי.

תמונה: הילה יונתן

אם אנחנו מדברים על חוויית ה-out-of-the-box, מהר מאוד תגלו שמיקרוסופט מעודדת אתכם להשתמש בחנות הפרטית שלה עבור תוכנות וכלים נוספים. בקשר לזה, האינסטינקט הראשוני שלי לכך היה: "איזה ביזבוז…" אבל לאחר היעדרות ארוכה שלי מהחנות של מיקרוסופט, הופתעתי לטובה. ההיצע שודרג, גרסאות Microsoft Store לאפליקציות אותן חיפשתי, קיימות, ובמקרים מסויימים – הפתרון שמוצע הינו הפתרון הטוב ביותר (לדוגמא: Netflix, Microsoft Store edition, שהוא הגרסה היחידה ל-PC המאפשרת הורדת פרקים לצפייה אופליין). זה אכן היה חשש משמעותי שלי, אך אני נותנת מילה טובה כשמגיע, וכאן ניכר שיפור.

נראה לי שזה ברור, אבל אומר למען וודאות – מטבע הדברים, לא תמצאו שם תוכנות כבדות של אדובי, או כלים מורכבים מדי אחרים.

שימושים פרקטיים

אם כך, מה עוד מאפיין את קהל היעד אליו מכוון ה-Surface Go?

אלו שמחפשים את המאזן המדוייק בין חווית משתמש מיקרוסופטית, לגאדג'ט לשימוש אלגנטי (אי אפשר להתעלם מהמראה ה-slick, שבהכרח יעורר עניין סביבכם), וחומרה שמספיקה להתנהלות בסיסית טובה. אני מדברת על עבודה משרדית, יצירת והעברת מצגות, קריאה וכתיבה, לימודים וצריכת מדיה על סוגיה.

עדיין, זוהי אינה תחנת עבודה, ואינה מתיימרת להיות כזאת. כמשתמשים עתידיים, הייתי ממליצה לבדוק מראש אם האפליקציות והכלים החשובים לכם זמינים ב-Microsoft Store – ולחסוך את הבאסה של לגלות שתוכנה מסויימת פשוט אינה זמינה שם (או שחובה "לפרמט" לווינדוס רגיל).

הציוד ההיקפי, זה שמגיע בתשלום נוסף, מציע דרכים חדשות להתנהל ולהפיק תועלת מהמכשיר. הוא כולל מקלדת (בצבעים! האפור הכי יפה. הנה, חסכתי לכם דילמה) וסטיילוס, אליהם רצוי להיערך מראש מבחינת מחיר, במידה והם אכן קריטיים לכם.

מקלדת ה-detachable הייעודית הופכת את ה-Surface Go למחשב נייד בסיסי לכל דבר ועניין. אמנם זה תג מחיר עם נוכחות, אך מעבר לכך שהמקלדות נראות באמת מעולה וההקלדה נעימה וחלקה – מקלדת פיזית משפרת ומשלימה בעיניי את נוחות השימוש עם המוצר. הייתי לוקחת בחשבון שעדיין מדובר במקלדת נלווית למכשיר שגודלו 10 אינץ', מה שמטבע הדברים משפיע על ממדי המקלדת. זה עשוי להיות מהותי לבעלי יד גדולה, או אנשים שהתרגלו לחוויית הקלדה מסויימת.

גם עט חכם – Stylus – זמין למי מכם הקוראים שמחפשים יכולת רישום או שרטוט ידני על המסך (אתם יודעים מי אתם :) ). כאן, אין הרבה חדש תחת השמש, לטוב ולרע. מי שצריך ומחפש את היכולת הזו בגאדג'ט, היא קיימת ומתפקדת יפה גם בגרסאת ה-Go. אל תדאגו, לא שכחו מכם…

תמונה: הילה יונתן

מה יש מתחת לפני ה-Surface

בואו נדבר קצת על מה שאתם מקבלים.

המעבד בכל המהדורות של ה-Surface Go הינו פנטיום (מישהו החזיר את המותג הזה לחיים ולא אמר לי?) 4415Y עם כרטיס מסך מובנה Intel HD Graphics 615. כלומר, הגיימינג שלכם יסתכם בסוליטייר ובשולה המוקשים – ואני לא חושבת שהילד שלכם יוכל לשחק על זה פורטנייט.

כמות זיכרון ה-RAM אינה גבוהה במיוחד לגרסאות ה-Go, מדובר ב: 4 או 8 ג'יגהבייט. קשה לי לומר שזה מספיק, במיוחד בגרסת ה-4. כך או כך, כנראה שתצטרכו להתרגל לסגור טאבים ולא להשאיר דברים רבים רצים ברקע. מצד שני, מדובר בטאבלט, ייתכן שלא תיכננתם לעשות זאת מלכתחילה. יש לומר שגם בגרסת ה-4GB שקיבלתי לידיי, ממש לא מורגשת איטיות בשימוש סביר, במיוחד בעבודה במצב Windows 10 S.

אין מה לצפות לפלאים בגזרת נפח האחסון: גרסת ה-4 תגיע עם כונן 64GB המבוסס eMMC, בעוד ה-8 תציע SSD של 128GB. כמובן שיש מקום להרחבה עם כרטיס מיקרו SD.

תמונה: הילה יונתן

המצלמות לא מרשימות בסטנדרטים של היום: 8MP מצלמה אחורית, 5MP קדמית, ושתיהן 1080p. מצד אחד, הטלפון שבכיס שלכם מציע יותר. מצד שני, מעטים הטאבלטים המציעים יותר מזה.

המסך עצמו הוא מסך מגע 10 אינץ', איכותי למדי, המציע רזולוציית ברירת מחדל של 1800X1200, בצפיפות של 217 ppi. עבור הרוב המכריע של משתמשי המחשבים הניידים הקומפקטיים והטאבלטים, מדובר בסטנדרט, ולא תרגישו חוסר. בטח תשמחו לשמוע שהמסך מוגן על ידי Gorilla Glass 3. אני בכל זאת מכירה אנשים שיהיו קצת יותר רגועים אחרי שיצמידו מגן מסך, אז תרגישו בנוח.

חוויית השמע שלכם תושלם על ידי זוג רמקולים "מספיקים" – דולבי, בהספק של 2W. למזלנו, חיבור 3.5mm יאפשר לכם לחבר את האוזניות שלכם וליהנות מרמה גבוהה יותר של שמע.

כל זה מוחזק על ידי סוללה, שלפי הצהרת היצרן אמורה להספיק ל-9 שעות וידאו, הנטענת על ידי חיבור USB Type-C, כמקובל היום. אמנם אין הצהרה רשמית על כך, אך בשימוש אישי הרגשתי שגם שהטעינה מהירה משמעותית מזו של מכשירים אחרים.

משקלו הבסיסי הינו כחצי קילו, מה שהופך אותו, גם עם ציוד נלווה, לטאבלט במשקל בינוני, אך גם ללפטופ קל מאוד.

תמונה: הילה יונתן

והמחיר?

נתחיל מהסוף. טווח המחירים נע בין 400 ל-600 דולר בחו"ל, או 2200 עד 2800 ש"ח אצל יבואנים מורשים.

המחיר אינו נמוך, וגם אינו כולל גם את הציוד הנלווה, אבל בהשוואה למוצרים מהסוג הזה ה-Go כן מציע יציבות ככלי משלים. בעיניי, זהו מחיר שנמצא על התפר שבין להיות טאבלט ממותג, איכותי ויקר – או לפטופ בסיסי, מסובב ראשים וזול.

הייתי ממליצה בחום לבחון את הצרכים הספציפיים ולקבל החלטה בהתאם לייעוד המחשב – תיאום הציפיות העצמי הזה יהווה עבורכם את המדד בין רכישה מוצלחת לטעות פיננסית קטנה. בעיניי, הנישה הספציפית המתאימה למחשב כזה היא בעלי מקצוע הנמצאים בדרכים וצריכים "לסגור פינה", בעלי מודעות כלשהי ל-form factor והצרכים השימושיים שלהם ממוצעים.

מה דעתי עליו

אם נדבר לרגע על החוויה האישית, כפי שניתן לצפות מסקירה, אני מרגישה שההצלחה הגדולה ביותר של ה-Surface Go היא בכך שהמכשיר משחרר אותי מהמחשבה על "האם לקחת אותו". אין צורך בשיקול המאפיין מחשבים ניידים – "האם אני אשב לעבוד והאם שווה לי להיסחב איתו היום?". התשובה היא תמיד "כן". הוא תמיד בתיק, תמיד נראה טוב, ברמה שזה no-brainer.

במסגרת השימוש שלי ב-Surface Go, יצא לי להתנהל איתו גם בחו"ל. שם, הוא היה ה-go-to שלי, המקום שבו המכשיר באמת מככב. הטיסות שלי הן בד"כ למטרות גם ביזנס וגם פלז'ר, והטאבלט בהחלט ענה על הצורך של תיקתוק דברים במהירות ללא סירבול, משקל ומקום שכרוכים בהפעלת לפטופ. הוא הפך לתחנת מדיה קטנה, בכל הרגעים שבהם אינני עובדת או רצה בפארק לצורך העניין: קריאה, נטפליקס, ספוטיפיי, פודקאסטים, משחקי קאז'ואל וכן הלאה.

תמונה: הילה יונתן

זה אמנם מעיד על ה-Surface רק בעקיפין, אבל באחד מהמשחקים הקבועים בהם אני משחקת, גיליתי שיש סנכרון מלא בין טלפון האנדרואיד, האייפד פרו וה-Surface, כך שבאמת אפשר להתחיל משחק בפלטפורמה אחת ולהמשיך באחרת. ברגע שגיליתי שגם ה-Surface נתמך, כאשת UX הערכתי את זה אפילו יותר.

מבחינת פגישות ועבודה, באופן כללי, היתרון בטאבלט בזמן פגישה הוא הקלילות. לפעמים יש צורך להדגים או להציג משהו, לשרטט בזריזות ולשתף עם דרופבוקס או הלקוח את הקובץ השמור, כולל את האפשרות להניח על השולחן ולעבוד ביחד במצב פרזנטציה. כאן יש לי ניסיון רב בשימוש ב-iPad Pro של אפל, והסתקרנתי כיצד ייפתר בעיניי ה"ראש בראש" הזה. החומרה העדכנית של ה-Go, לצד היכולת לחבר ולנתק מקלדת, להניח אותו על השולחן במצב עומד באמצעות הפאנל בגב המכשיר (בלי לרכוש מלכתחילה קייס לשם כך) – מציבה את ה-Go בעמדת עליונות בסיבוב הזה.

מבחינת המגוון התוכנות דווקא, זה המקום לדבר על חנות האפליקציות – ה-Microsoft Store, שמבחינתי היא מהווה חלק בלתי נפרד מחוויית השימוש במכשיר. בהשוואה ל-App Store של Apple ולצורך העניין, גם ה-Play Store של גוגל, היצע התוכנות (או האפליקציות) הינו דל יחסית. בתור אחת שעושה שימוש גם בטאבלט של Apple, התחושה האישית שלי בהקשר הזה היא שאני יכולה לסמוך יותר על Apple שאמצא את התוכנה הנכונה למשימה הנכונה. לכן, כיוון שבעיניי זה נושא שדורש בדיקה לפני רכישה, ה-App Store מנצח בסיבוב הזה.

 

תמונה: הילה יונתן

מודה, התחושה של רכישת מכשיר ייעודי, ובמקרה הזה גם סוג של wow factor היא בהחלט אחד היתרונות. המכשיר אכן מרשים ואת מה שהוא כן עושה – הוא עושה היטב. אני לא חושבת שזהו מחשב שצפוי לגרום לכם להניח את הלפטופ הקיים שלכם בצד, אבל עשוי לגרום לכם לחפש בית חדש לטאבלט הישן שלכם.

בהצלחה, ואם מצאתם שימוש יצירתי לטאבלט (פלוס פלוס) המיוחד הזה, מוזמנים להגיב ולספר.

הילה יונתן

חובבת גאדג'טים וטכנולוגיות מעניינות! נהנית במיוחד לבדוק אפליקציות חדשות, ולקבל השראה מהמקומות הפחות צפויים (מומלץ עם אייסקפה ליד). ביום-יום הילה יונתן היא חוקרת חווית משתמש (או: יואיקסרית!). הפלייליסט שלה בזמן עבודה - משנה אווירה :)

הגב

25 תגובות על "ביליתי חודש עם ה-Surface המוזל של מיקרוסופט וזה מה שאני חושבת עליו"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
orel cohen
Guest

כתבה טובה,
מחכים לשמוע כמה בתכלס הסוללה הספיקה :)
זה נשאר לך שם על TODO ..

הילה
Guest

היי אוראל, תודה!
הזמן הארוך ביותר שיצא לי לעבוד איתו בין טעינות הוא 3 ימים לסירוגין.
כמובן שזה תלוי בשימוש של כל אחד, כי מבחינת שעות עבודה רצופות, אני הגעתי ל6.

מקווה שזה עונה על ה-TODO :)

כך נראה לומר
Guest

אכן יואייקסרית!!!
וזה היה מתיש….

עדי
Guest

מרענן לקבל סקירה שהיא קצת יותר אישית, ולא עוד מפרט טכני.
גיקטיים, תמשיכו כך!

חיים
Guest

איך בדיוק זה היה מתיש? הכתבה זרמה ממש טוב והיה איזון מעולה של חוויה אישית ונתונים פרקטים.

Goli Coke
Member

חלונות s מאוד מוגבל , לא ניתן להתקין שם תוכנה או דריבר שלא הגיעו מהחנות. לפי דעתי לא מתאים לרוב המשתמשים.

הילה
Guest

מסכימה. זה היה אחד הנושאים שציינתי בסקירה.
ההמלצה שלי היא לוודא את היצע התוכנות, במידה ונשארים עם Windows S, כל אחד והצרכים האישיים שלו.

יעיחט
Guest

אפשר לשדרג בקלות ל windows home
אבל לא הייתי משקיע בטאבלט כזה ב400 $ללא מקלדת ועט
ב400 $ יש אלטרנטיבות אחרות

הילה
Guest

בגדול מסכימה עם מה שאתה אומר לגבי התמחור, חשוב לזכור שההגדרה של "טאבלט" היום כוללת טווח מחירים של החל מעשרות דולרים ועד לאלפים.

במקרה הזה מדובר במוצר פרימיום, שנותן פתרונות לקהל ספציפי, וככזה, יש לו לא מעט משתמשים. אחת הסיבות לסיקור היא לתת לאנשים קצת נתונים ודוגמאות, כדי שיבינו אם הם קהל היעד – ויוכלו לקבל את ההחלטה הצרכנית הנכונה להם. מקווה שכאן זה קלע.

ליאור
Guest

קצת חסרים לי מפרטים וביצועים אבל סהככ מאוד אהבתי את הגיוון והנימה האישית. באמת סקירה מיוחדת. מקווה שנשארו עוד מבצעי סייבר מאנדיי

הילה
Guest

היי ליאור, שמחה שאהבת!

מבינה את מה שאתה אומר לגבי המפרט.
ניסיתי לתת את הנתונים האלו בצורה קצת פחות "טבלאית", תוך מתן דוגמאות שניתן יהיה להסיק על שימוש יומיומי.

מקווה שמבצעי הסייבר-מאנדיי הם לכל השבוע :)

ברק
Guest

תודה על הסקירה המעולה! רק לחדד עוד נקודה: רבים בעולם מודאגים מהמעבד, ויש הטוענים שהוא איטי. מדבר במעבד אנטל מהסידרה y, ולצרכים שלי מעולם לא הייתה בעיה עם מעבדים כאלה. מהי חוויית השימוש שלך מההיבט הזה?

הילה
Guest

היי ברק :)

בשורה התחתונה, החוויה שלי היתה טובה, והייתי מניחה שלמעבד ולהתאמה שלו כן יש תפקיד מרכזי בכך.

מתוך היכרות בסיסית עם ההבדלים בין המעבדים, בסופו של דבר חוויית השימוש חלקה, ואני מייחסת זאת בעיקר לאופטימיזציה ולהתאמה בין התוכנה לחומרה. יש את הטיעון הקבוע (והנכון) של משתמשי אפל, "החומרה חלשה יותר אבל יודעת לעבוד בצורה מושלמת עם התוכנה" – אני חושבת שזה המקרה גם כאן.

חוץ מזה, תודה על הפירגון!

d ed
Guest

such a tidies writing

חיים
Guest

וקבל ח"ח על מבנה משפט ואיות נכון…

ארי
Guest

אמרת וכתבת יפה. כמוצר פנאי הוא בהחלט עונה על כל הצרכים. חיכיתי שהוא יצא וקניתי את הדגם של ה-8, נהנה ממנו בעיקר כי הוא מצליח לנתק אותי מעבודה

יעיחט
Guest

ארי
מבחינת עבודה על word וכמה חלונות של דפדפן במקביל. יש עומס על המעבד?

הילה
Guest

היי, יודעת שלא הפנית אליי את השאלה – אבל יכולה לענות…
יצא לי לעבוד על קבצים במקביל לדפדפן, ובשימוש של כ-3 קבצים וכ-10 טאבים לא הייתה בכלל האטה או עומס. אז קח את זה כ-המינימום מבחינת יכולת, כי בגרסאת ה-8 זה בטח קצת יותר מכפול.

שורה תחתונה, תנסה לבדוק את זה על מחשב בעל חומרה דומה ולהסיק, כי גם מבחני ביצועים לא אומרים הרבה על נוחות ומהירות, כאשר לכל קובץ מורכבות משלו.

חג שמח…

חיים
Guest

סקירה מעולה ומדוייקת.
נחמד לשמוע ביקורת שמערבת את חויית המשתמש ביומיום וחא רק סקירה יבשה של המפרט הטכני את זה אפשר לקרוא בגב של הקופסא.
נהדר ואשמח לעוד כתבות מהסוג הזה.

הילה
Guest

שמחה שאהבת!
תודה רבה על הפידבק :)

מושיק
Guest

היי הילה, דבר ראשון תודה רבה על הסקירה המפורטת!
רציתי לשאול האם יצא לך להשתמש ב Chrome ואם כן, לשמוע קצת על הביצועים בהקשר הזה.

הילה
Guest

היי מושיק, בשמחה :)

אם אתה מתכוון ל-ChromeBook ולסדרת הניידים, לא יצא לי עדיין להשתמש בהם, כך שלא אוכל לבצע השוואה אמיתית.

עידן
Guest

כתבה טובה מאוד, שמח שדילגת על כל המפרט הטכני המשעמם ונגעת בדברים היותר חשובים. אני רוצה לקנות את הטאבלט לבת שלי כמתנת בת מצווה. הייתי שמח לדעת האם ניתן להתקין עליו משחקים "רגילים" שיש באנדרואיד.

הילה
Guest

היי עידן, תודה ששמת לב! זה נכון. אפשר תמיד להתעכב על מפרט, אבל החוויה היומיומית לפעמים מעניינת יותר :)

לגבי האפליקציות ששאלת, בגדול אי אפשר לשחק באותם משחקי אנדרואיד, כי כאן מדובר במערכת הפעלה ווינדוס קודם כל (ובגרסה מיוחדת). תוכל לבדוק את ההיצע של המשחקים התומכים דרך Microsoft Store. דיי פשוט לוודא, וזה מה שהייתי עושה במקומך. בהצלחה!

shalom
Guest

הי האם המכשיר עדיין רלוונטי בשנת 2021 , היכן ניתן לרכוש אותו לא הצלחתי להשיג אותו בקי אס פי
שנה טובה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: