חמשת הסטרימרים המומלצים בישראל [השוואה]

אחת הבעיות בצריכת תכנים דרך האינטרנט היא העברת התכנים אל מסך הטלויזיה בצורה נוחה. מזרים מדיה מהווה פתרון אפשרי לבעיה, אבל באיזה מזרים לבחור?

תמונה: יח”צ, Boxee, פיתוח ישראלי שהצליח בעיקר מעבר לים

יותר ויותר אנשים בוחרים להתנתק מספק התוכן אליו הם מנויים ולצרוך את התוכן שהם רוצים, בזמן שהם רוצים, ולעתים קרובות גם באיכות שהם רוצים, ולא באיכות בינונית ומטה. הבעיה בבחירה הזאת היא אופן צריכת התוכן – אחרי שהתוכן מגיע למחשב, איך אפשר להעביר אותו למסך הטלויזיה, ואם אפשר גם לרסיבר והרמקולים שבסלון, במקום להסתפק במסך המחשב הקטן?

יש מי שבוחרים להניח מחשב בסלון – זה בעיקרון הפתרון האידאלי, אבל יש לו מספר חסרונות כמו הצורך בידע בתפעול המחשב והתקנת תוכנות, או העובדה שמחשב, ובמיוחד כזה שיראה טוב בסלון, הוא מכשיר יקר יחסית. עבור מי שרוצים מכשיר שאפשר להוציא מהקופסא, לחבר לטלויזיה ולהתחיל לצפות, קיימים מכשירים אחרים – מזרימי המדיה.

מה זה מזרים מדיה?

מזרים מדיה, או בשמו הלועזי סטרימר, הוא מכשיר שמתחבר לרשת ומציג תכנים באמצעותה. בתחילת דרכם נועדו המכשירים להתחבר לרשת הביתית בלבד ולקרוא את קבצי המדיה שנמצאים על מחשב כזה או אחר, אבל בימינו רוב הסטרימרים כבר יודעים להתחבר לאינטרנט ולצרוך תכנים משם. כמובן שניתן להשאיר את המכשיר מנותק מהרשת ולנגן את התוכן באמצעות כונן קשיח חיצוני, כונן קשיח פנימי ובדגמים מסויימים – אפילו לנגן תקליטורי בלוריי. כדאי רק לזכור שבימינו ניגון מדיה דורש רוחב פס גבוה, וניגון מדיה איכותית במיוחד דורש רוחב פס גדול במיוחד, כך שלא מומלץ לסמוך על הרשת האלחוטית שסטרימרים רבים מציעים, ורצוי לחבר את הסטרימר לרשת החוטית הביתית במידה והדבר אפשרי.

מרבית הסטרימרים הנפוצים היום תומכים בפורמטי מדיה שנמצאים בשימוש שכיח יחסית באינטרנט ובפורמטי הכתוביות הנפוצים. כולם כבר תומכים בפורמטי האודיו החדשים – DTS HD-MA ו-Dolby TrueHD. אז מה בכל זאת ההבדלים בין המכשירים השונים?

הזולים: Xtreamer

פעם שלטה בשוק הסטרימרים חברת Popcorn. חברת Xtreamer הצעירה ניסתה לשבור את השוק עם חומרה זולה משמעותית, אבל הבדל המחיר גרר בעקבותיו גם הבדל באיכות. עבר זמן עד שהסטרימרים של אקסטרימר היו באמת ראויים לשימוש. עדיין אפשר להשיג את הדגם המקורי של החברה תמורת 400 ש”ח בלבד. הוא בערך המכשיר היחיד שתצליחו להשיג שלא תומך בפורמטי האודיו החדשים, אבל למי שמוכן להתפשר, הוא יעשה את העבודה.

אם תוסיפו עוד כסף תוכלו להשיג דגמים מעודכנים יותר, עם ממשק משופר ותמיכה בפורמטים החדשים ותוכלו למצוא מכשיר משולב בדיוידי או כזה שכולל תחנת עגינה לאייפון/אייפוד/אייפד שלכם, מכשיר הכולל מקום לשני כוננים קשיחים בתוכו תוכלו לאגור את המדיה שלכם ועוד.

הרוב המוחלט של הדגמים ישאיר אתכם עם עודף מאלף ש”ח. יש לחברה רק דגם אחר שיעלה מעל לאלף.

התלת מימדי: Xtreamer Prodigy

הדגם העדכני ביותר של החברה נועד לצריכת תכנים תלת מימדיים. נכון, הוא לא הסטרימר היחיד שמסוגל לפענח תכנים כאלו, אבל הוא היחיד שתומך בפורמטים מתקדמים יותר, שהם אולי פחות נפוצים, אבל בהחלט יותר איכותיים מפורמט התלת מימד הנפוץ באינטרנט – SBS.

מלבד התמיכה בתלת מימד, הוא כולל גם תמיכה בכונן קשיח בנפח 3 טרה בייט, מקלט טלויזיה דיגיטלי כפול, מה שמאפשר להקליט ערוץ אחד ולצפות בערוץ אחר, והוא גם מסוגל להריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד לצורך הפעלת אפליקציות. למרבה הצער, המעבד שלו אינו מעבד ARM, מהסוג הנהוג בסמארטפונים, ולכן אפליקציות רבות לא נתמכות. בנוסף, גרסת אנדרואיד המותקנת עליו היא 2.2, שעבר הרבה מאוד זמן מאז הושקה ונחשבת למיושנת. מחירו בארץ: כ-1,200 ש”ח.

הגאווה הישראלית: Boxee Box

בהתחלה היה XBMC – תוכנה לניגון מדיה שנוצרה עבור קונסולת האקסבוקס המקורית של מיקרוסופט. היא הייתה כל כך מוצלחת שהיא הועברה עד מהרה גם למחשבים, והיום היא כבר כבדה מדי עבור הקונסולה הישנה. מכיוון שמדובר בתוכנה מבוססת קוד פתוח, לקח צוות בוקסי את התוכנה ויצר גרסה משלו: הרבה פחות גמישה, אבל עם קישוריות חברתית.

בהמשך נוצרה גם חומרה ייעודית, ועכשיו כבר אין תמיכה בבוקסי למחשבים אישיים, אלא רק בבוקסי בוקס. בתוך הקופסא הקומפקטית עם העיצוב המוזר לא תוכלו להתקין כונן קשיח, אבל מלבד זאת היא לא נופלת בדבר מהסטרימרים המתקדמים ביותר. תמיכה בפורמטי האודיו המתקדמים, הממשק היפה ביותר שיש בסטרימר, חיפוש מידע והורדת כתוביות ומקלדת מלאה בגב השלט הן רק חלק מהתכונות של הבוקסי בוקס.

לבוקסי מגוון האפליקציות הגדול ביותר מבין כל הסטרימרים, וכתיבת אפליקציות חדשות עבור המכשיר כדי לחשוף אליו ערוצי שידור אינטרנטיים היא לא מטלה שכל אחד יכול לבצע בבית, אבל היא בהחלט לא מטלה מסובכת למי שמבין מעט בתחום, כך שאפליקציות חדשות מתווספות כל הזמן. במידה ואתם חיים בחו”ל, ספציפית בארה”ב, תיהנו גם מגישה לספקי תוכן שונים כמו נטפליקס, אבל כאן בארץ יש לעניין הרבה פחות משמעות. המכשיר אמנם מיוצר על ידי חברת D-Link, אבל בוקסי היא פיתוח ישראלי. המחיר בארץ: כ-1,000 ש”ח.

המלך הישן: Popcorn A-300

סדרה A של פופקורן היא המועדפת על צרכני מדיה רבים כבר כמה שנים. למעשה, למרות שיש לחברה סדרה יוקרתית יותר, יש מעט מאוד דברים שהמכשיר הזה לא מסוגל לעשות והדגם היוקרתי כן. הוא תומך במגוון פרוטוקולי רשת, וגם מסוגל להיות שרת מדיה בעצמו. כמובן שהוא תומך בכל פורמטי האודיו, ובנוסף, בניגוד למכשירי אקסטרימר, הוא גם תומך בתפריטי בלוריי, ולא מריץ רק את הסרט עצמו.

פופקורן מסוגל לנהל הורדות במידה והותקן בו כונן קשיח, תומך באפליקציות ייעודיות עבורו, וגם נהנה ממשק מרשים בהרבה מזה של האקסטרימר – במקום ממשק מבוסס HTML עם שמות קבצים קטועים וצורך בהורדה עצמאית של חלקים מהמידע, הפופקורן מציג ממשק מבוסס פלאש, מוריד בעצמו את המידע מהרשת ומסוגל להוריד בעצמו כתוביות מאתר opensubtitles, שהרוב המוחלט של הכתוביות בעברית מגיעות אליו במוקדם ולא במאוחר. גם הוא תומך בתלת מימד, אבל רק בפורמט הפשוט יותר. המחיר בארץ: כ-950 ש”ח

הכל חוץ מקפה: Popcorn C-300

ספינת הדגל של פופקורן, עם מחיר בהתאם, הוא ה-C-300. מדובר באח המוצלח יותר של ה-A-300, מה שאומר שהוא מסוגל לעשות כל דבר שהאח הקטן יכול לעשות, ועוד. הסטרימר מזכיר בעיצובו מרכיב אחד מתוך מערכת קולנוע ביתי – לא קופסא קטנה וקומפקטית אלא מכשיר שלפחות מהחזית לא נראה שונה מהותית מרסיבר. אם זה יתרון או חיסרון – זאת כבר החלטה שלכם.

הוא מגיע עם שלט רחוק מבוסס RF, ולא אינפרא אדום, מה שאומר שלא תצטרכו לראות אותו כדי לשלוט בו, ושלטים אוניברסליים יוקרתיים יותר יוכלו לשלוט גם בו. יש מקום לשני כוננים קשיחים, אחד בגודל 2.5″ ואחד בגודל 3.5″, כאשר במקום הכונן הגדול יותר ניתן להכניס כונן כלשהו לניגון דיסקים. זה יכול להיות כונן CD שיאפשר לשמוע תקליטורי מוזיקה, זה יכול להיות כונן DVD וזה יכול להיות אפילו כונן בלוריי, שיהפוך את הסטרימר גם לנגן הבלוריי של הבית. בנוסף, יש לו גם תצוגת LCD TFT קדמית, למרות שעושה רושם שהיא קטנה מדי בשביל להיות שימושית. בסך הכל, נראה שההבדלים העיקריים בינו ובין ה-A-300 הם העיצוב והיכולת להתקין בו כונן בלוריי. יש מי שזה חשוב להם, אבל האם זה מספיק חשוב כדי להצדיק מחיר כפול כמעט? מחירו בארץ כ-1,900 ש”ח

ישנם עוד מוצרים רבים בקטגוריית הסטרימרים, החל ממכשירים זולים שניתן לקנות דרך דיל אקסטרים ועד מכשירים מעוצבים עם כונן בלוריי מובנה, אבל בין אקסטרימר לפופקורן, בקרב החברות המובילות בתחום, לפחות כאן בארץ, ניתן למצוא פתרון עבור כמעט כל צרכן מדיה. עכשיו נשאר לכם רק לבחור.

 

Xtreamer Sidewinder 1

Xtreamer Prodigy Black

Popcorn Hour A-300

Popcorn Hour C-300

Boxee Box

פורמטי אודיו   חדשים

בחלק מהדגמים

יש

יש

יש

יש

תלת מימד

אין

תמיכה בכל   הפורמטים

תמיכה בחלק   מהפורמטים

תמיכה בחלק   מהפורמטים

תמיכה בחלק   מהפורמטים

ממשק

בסיסי

בסיסי

עשיר

עשיר

עשיר ביותר

זיהוי תוכן

אין

אין

יש

יש

יש

הורדת כתוביות   מובנית

אין

אין

יש

יש

יש

דפדפן מובנה

אין

יש

יש

יש

יש

אפליקציות

אין

מעט אפליקציות   אנדרואיד

אפליקציות   ייעודיות

אפליקציות   ייעודיות

מגוון רחב של   אפליקציות ייעודיות

גרסת HDMI

1.3

1.4

1.3

1.3

1.3

חיבורים נוספים

וידאו קומפוזיט,   סטריאו אנלוגי, SPDIF אופטי

וידאו קומפוזיט   וקומפוננט, סטריאו אנלוגי, SPDIF אופטי וקואקסיאלי

וידאו קומפוזיט,   קומפוננט ו-S-Video. סטריאו אנלוגי, SPDIF אופטי וקואקסיאלי

וידאו קומפוזיט,   קומפוננט ו-S-Video. סטריאו אנלוגי, SPDIF אופטי וקואקסיאלי

סטריאו אנלוגי, SPDIF אופטי

רשת אלחוטית

באמצעות דונגל

מובנית, תקן N

באמצעות דונגל

באמצעות דונגל

מובנית, תקן N

תכונות נוספות

תומך בדיסקים של   עד 3TB

ניתן להרכיב כונן   בלוריי

שלט כולל מקלדת   מלאה

מחיר מומלץ

400

1200

950

1900

1000

איתי חורב

אני איתי, וביליתי למעלה מ80% מחיי במשחקים. משחקי מחשב כשהייתי ילד, משחקי תפקידים (לא כאלה!) בגיל מאוחר יותר, ועכשיו משחקי קונסולות. יש לי PS3 ו XBOX360 ואני לא חושש להשתמש בהם!

הגב

15 Comments on "חמשת הסטרימרים המומלצים בישראל [השוואה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
מישהו מהתחום
Guest
מישהו מהתחום

אז ככה: יצא כבר סיידוינדר 3 שכולל דפדפן מובנה ונמכר גם בארץ
. ומה שהצעתם הוא לא ממש סקירה: עקרונית, לכולם יש דפדפן. מעשית, השימוש בו מתסכל, מעצבן ולמעשה הופך אותו ללא שמיש.
כנ”ל ממשק האנדרואיד שיש לחלקם שעל פניו הוא מגניב, אבל למעשה די חסר שימוש.
בקיצור, יש הבדל בין הפירוט על הנייר וחווית השימוש בפועל ובזה הייתם צריכים להתעמק.

תודה.

דניאל
Guest

“הוא כולל גם תמיכה בכונן קשיח בנפח 3 ג’יגה בייט” – התבלבלתם קצת.

Largu Dragos
Guest

aaaasaasdfsadf

doron
Guest

בתור הבעלים של BOXEE וגם של Xtreamer Pro אני חייב להגיד שלמרות שהממשק של ה- BOXEE יפה יותר, ה XTreamer הרבה יותר טוב. מדי פעם ה- BOXEE מתחיל לגמגם בסרטי 1080p ונדרש לבצע לו RESTART על מנת שיחזור לעבוד כמו שצריך.
על עדכוני תוכנה אין מה לדבר – כבר כמעט שנה מאז שיצא העדכון ל- BOXEE.
XTreamer מציג את הסרטים ב- 1080p בלי שום בעיות ומעולם לא נתקלתי במצב שהסרט מתחיל לקרטע.

מקסים
Guest

Apple TV.

אבי
Guest

לא יעזור כלום, שום סטרימר לא ישתווה מעולם לHTPC דדיקייטד שמותקן עליו XBMC שניתן לקסטם עד לפרט הקטן ביותר, אפילו DVB-T עם הקלטת ערוצים וטיימשיפט יש לי.
ועכשיו בעידן שבו גם אנדרואיד מסוגלת להריץ XBMC ואפשר להזמין דונגל אנדרואיד ב72$ לחבר אותו לטלוזיה ולהפוך כל TV לSMART TV אז בכלל אין מה לדבר.

Moran Monovich
Guest

בתור משתמש ותיק של boxee אני לא ממליץ למשתמשים מתחילים לגעת בה, יש הרבה דברים שלא עובדים חלק ומשום מה החברה הפסיקה להוציא עדכוני תוכנה עבורה. חבל :-(

Gil Novik
Guest

למכירה Boxee Box

mano4no
Guest

האם Xtreamer Prodigy הוא המקליט היחיד ?
באיזה פורמט הוא מקליט ומהי איכות ההקלטה ?

Batnun
Guest

יש לי את הבוקסי בוקס, אפל טיוי, והיה לי את הפופקורן.
הסטרימר שאני משתמש בו באופן קבוע הוא ה-Dune Smart HD D1, וחבל שלא הזכרתם אותו.
לדעתי זה עדיין הסטרימר הטוב ביותר בפער משמעותי מול המתחרים.

נכון שבארץ הוא מתומחר יקר, אבל אני רכשתי באמזון אנגליה ב-143 פאונד (כרגע הוא עולה יותר).

ערן
Guest

מדוע לא קיימת התייחסות של סטרימרים של dvico ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: