לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו ונרכשו בנובמבר 2014

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות, הרכישות והגיוסים של נובמבר 2014

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נציג סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש אוקטובר

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

Gigya הישראלית מגייסת 35 מיליון דולר על מנת להתאים את האינטרנט במיוחד עבורכם

גיגיה (Gigya) המפתחת פלטפורמה לזיהוי משתמשים באמצעות הרשתות החברתיות שלהם, מודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 35 מיליון דולרים. פלטפורמת הענן אותה פיתחה גיגיה מאפשרת לאתרים, שירותים ואפליקציות לזהות את הלקוחות, המשתמשים והגולשים המגיעים אליהם, באמצעות הנגשת מנגנון הכניסה וחיבורו אל הרשתות החברתיות של המשתמשים.

החברה מתכננת להשתמש בסכום הגיוס הנוכחי על מנת להרחיב את נתח השוק העולמי שלה, כשמתכננת להשקיע בתחומי השיווק, המכירות וה-Client Services במשרדיה ברחבי העולם. בנוסף, גיגיה מתכננת להרחיב את קו המוצרים שלה שיכללו, הודות להשקעה הנוכחית, עבודה ביחד עם חטיבת האבטחה של אינטל על מנת להביא פתרונות רלוונטים לשוק, שיאפשרו ללקוחות שונים להזדהות בקלות במגוון אתרים ואפליקציות סלולריות.

emaze הישראלית מגייסת 2 מיליון דולר, כדי לשנות את עולם המצגות

emaze מציעה למשתמשים ליצור מצגות מרשימות, בסביבה תלת-מימדית, כך שלמרות הפשטות שביצירה שלהן, הן לא ייראו כמו עוד מצגת שראינו כבר מיליון פעמים. עתה מודיעה החברה על השלמת סבב גיוס ראשון של 2 מיליון דולר.

emaze אשר הוקמה בשנת 2009, רוצה לשמש האלטרנטיבה לכלים המוכרים ולצורך כך היא מעמידה לרשות המשתמשים עשרות תבניות של מצגות שמאוחסנות בענן ובנויות בטכנולוגיית HTML5 עם CSS3 וג'אווה-סקריפט. כל שנותר למשתמשים לעשות הוא להזין את התוכן שלהם והמערכת עושה את כל השאר. לרשות המשתמשים עומד מגוון די גדול של תבניות, החל מתבניות סולידיות שמזכירות את הסגנון המוכר של פאוורפוינט ועד לתבניות תלת מימד מושקעות, המשתמשות ביכולות הגרפיות המתקדמות של המחשב.

Stratoscale הישראלית מגייסת 32 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית Stratoscale, המפתחת טכנולוגיית וירטואליזציה שנועדה לשפר ביצועים ויעילות של מרכזי נתונים גדולים, מודיעה על השלמת סבב גיוס שני בגובה 32 מיליון דולרים. טכנולוגיית הוירטואליזציה אותה מפתחת Stratoscale מיועדת לעזור לשפר את הביצועים והיעילות של מרכזי שרתים שונים. על מנת לעשות זאת, מציגה החברה ארכיטקטורה המבזרת פעולות שונות על גבי מגוון רחב של שרתים, בניגוד לכלים הקיימים כיום המסתכלים בכל פעם על שרת אחד, ואינם מתאימים לצורה בה נבנים מרכזי מידע.

אריאל מייסלוס, מנכ״ל החברה, הצהיר כי עם למעלה מ-40 מיליון דולרים שהושקעו בחברה מיום הקמתה, היא נמצאת בעמדה שיכולה לספק את ארכיטקטורת התוכנה המשלבת בין מחשוב, אחסון, נטוורקינג ווירטואליזציה. עוד הוסיף מייסלוס כי לקוחותיה של החברה מעידים על הטכנולוגיה הייחודית והרעיונות החדשים שלה, העוזרים לחדש ולהמציא מחדש את עולם הוירטואליזציה.

BlueSnap הישראלית מגייסת 50 מיליון דולר, עוסקת בנושא הכי חם בעולם הטכנולוגי כרגע

חברת בלוסנאפ (BlueSnap) הישראלית, המפתחת טכנולוגיה לניהול תשלומים ברשת, הודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 50 מיליון דולרים. המערכת אותה פיתחה החברה הישראלית מאפשרת ניהול תשלומים ברשת, במטרה לשפר את חווית הקנייה של מוכרים ורוכשים מרחבי העולם.

המטרה של החברה היא להציע שירות תשלומים שיאפשר לגשר בין מוכרים הנמצאים במדינה אחת ורוכשים המגיעים ממדינה אחרת, עם מטבע זר, כרטיס אשראי ייחודי וחשבונות בנק מגוונים. כך, במקום שהרוכשים יצטרכו להתמודד עם הפערים בחווית התשלום, בלוסנאפ תבצע את תהליך האישור והגבייה עבורם, כשכל מה שיצטרכו לעשות הוא לדאוג לספק את המוצרים המדוברים ללקוחות השונים.

הסטארטאפ הישראלי Meekan מגייס 870 אלף דולר

בשנים האחרונות, עברו רבים לנהל את כל הזמן שלהם ביומנים שנמצאים ברשת. לא משנה אם יש לנו אירועים או שמחות משפחתיות, תור לרופא וכמובן פגישות וישיבות במקום העבודה – הכל נמצא שם ביומן. אבל איך נתאם בין היומן של אחד שמשתמש ב-Outlook והשני שמשתמש בגוגל והשלישי בכלל ב-iCal? חברת הסטארטאפ הישראלי Meekan ("מי כאן") שמנסה לפתור בדיוק את הבעיה הזו, הודיעה היום (ה') על גיוס של 870 אלף דולר לשם כך.

מנוע קביעת הפגישות והאופטימיזציה של הזמנים שפיתחה החברה מסוגל למצוא את הזמן המתאים ביותר לפגישות עבור המשתתפים, לא משנה באיזו פלטפורמה הם עושים שימוש: Gmail, Google Apps, Exchange/Office365 או iCloud. כדי לקבוע את הזמן המתאים ביותר, לצורך זה, המערכת לוקחת בחשבון משתנים כמו זמינות, אזורי זמן שונים, ושעות עבודה בכל מקום. החברה תשתמש בהון שגוייס לצורך המשך הפיתוח של הטכנולוגיה של החברה, כמו גם להרחבה של צוות המחקר והמכירות שלה.

Forter מגייסת 15 מיליון דולר, תדע לזהות רוכשים פקטיביים

החברה, המציעה פלטפורמה לסוחרים מקוונים המאשרת עסקאות ומזהה גנבים פוטנציאלים ברשת, מודיעה על השלמת סבב גיוס שני בסך 15 מיליון דולרים. המערכת של החברה מציעה ניתוח רחב ומקיף על כל רוכש ורוכש, במטרה להציע תובנות בזמן אמת ואף לוקחת על עצמה את אחריות האישור או הדחייה, עם כל האלמנטים הקשורים בכך.

חברת הסטארטאפ הישראלית פורטר (Forter) רוצה לעזור לסוחרים לזהות משתמשים לגיטימיים ולאפשר להם לפתוח את הסחר שלהם לכל רחבי העולם, באמצעות מנגנון אבטחה שיזהה בתוך שניות האם מדובר על עסקה לגיטימית שניתן לאשר, או האם מדובר על נסיון לתרמית. לדברי החברה, מדובר בפתרון היחיד בעולם שמאפשר בזמן אמת ובאופן אוטומטי, את הרחבת הפעילות בקרב מדינות, מוצרים ״הנוטים להגנב״ או עסקאות שבמבט ראשוני מסתמנות כחשודות. כך, יכולים הסוחרים להתמקד באיזורים אותם הם מבינים כגון שיווק, מכירות ואף שירות לקוחות, במקום לנסות ״להדביק פערים״ עם הגנבים השונים.

Wannabiz הישראלית מגייסת 2.2 מיליון דולר, כדי לעזור לעסקים קטנים לפרסם

הסטארטאפ הישראלי WannaBiz המאפשר ניהול של קמפיינים בכמה פלטפורמות במספר דקות בלבד על ידי פיתוח של אפליקציית מובייל ייעודית הודיע על גיוס של 2.2 מיליון דולר.

האפליקציה מאפשרת לבעלי עסקים קטנים לנהל קמפיינים פירסומיים דיגיטליים מקצועיים בתקציבים נמוכים ומאפשרת יצירה והפצת תוכן בערוצים השונים, כגון פייסבוק, טוויטר או הבלוג של העסק. על ידי השימוש באפליקציה יכולים העסקים הקטנים להגדיל הן את כמות העוקבים והן את המעורבות שלהם. כרגע, שוק העסקים הקטנים סובל ממחסור בכלים מתאימים לשיווק דיגיטלי ברשתות חברתיות ולפרסום באינטרנט, בעיקר בשל מחסור בידע, זמן ומשאבים לקידום העסק ברשת.

Gogobot הישראלית מגייסת 20 מיליון דולר כדי לתכנן לכם את הטיול הבא

חברת הסטארטאפ Gogobot המתמחה בהמלצות לטיולים שקולעות ״בדיוק לטעם שלנו״ הודיעה על גיוס של 20 מיליון דולר.

הסוד של Gogobot הוא ה-Tribes, אותן קבוצות עניין משותף, שמאפשרות למשתמשים באתר או באפליקציה לקבל המלצות על מסעדות, אטרקציות או לינה – בהתאם לטעם שלהם. בין ה-Tribes הקיימים באתר ניתן למנות מטיילים עם משפחות, תרמילאים, נוסעים חובבי איכות הסביבה, מטיילי גורמה, מטיילים חובבי הסטוריה, חובבי אמנות ועוד. הגיוס האחרון יאפשר לחברה להגביר את מאמצי הפיתוח והשיווק שלה, תחומים חשובים ביותר, בהתחשב בכך ש-Gogobot מתחרה ראש בראש מול ענקיות רשת כמו TripAdvisor, Lonely Planet ו-Yelp בתחום ההמלצות ו-Expedia ו-Kayak.

סייבר-אקזיט: מיקרוסופט רוכשת את Aorato הישראלית תמורת 200 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית Aorato, העוסקת בתחום אבטחת המידע, נמכרה לחברת מיקרוסופט תמורת 200 מיליון דולר. החברה מפתחת טכנולוגיה המציעה הגנה רב שכבתית על הארגון, המבוססת על הקשרים התנהגותיים. המוצר אותו השיקה החברה נקרא Directory services Application Firewall (או בקיצור DAF) ומסוגל לנתח את ההתנהגות של היישויות השונות בארגון, דוגמת משתמשים פנימיים וחיצוניים, מחשבים, שרתים, ומכשירים סלולריים המחוברים לרשת הארגונית.

ארגונים מחפשים כל הזמן דרכים להתמודדות עם גניבת זהויות של עובדיהם או פעולות שנעשות בזדון על ידי העובדים עצמם, ומכוונות נגד הארגון (ע"ע סנואדן). בדיוק לשם כך מציעה חברת האבטחה הישראלית Aorato פתרון המנטר, מנתח וחוסם התנהגויות חשודות בארגונים. מאחורי הקלעים, הטכנולוגיה של החברה בעצם לומדת את התנהגות המכשירים השונים המתחברים לרשת הארגונית, האפליקציות הרצות ברקע וכמובן את ההתנהגות של המשתמשים והעובדים עצמם. על ידי ניתוח הנתונים הללו, המבוססים על מודעות הקשרית והאינטרקציות השונות, המערכת מסוגלת לקבל החלטות בזמן אמת, לבצע ניטור ואף לחסום גישה החורגת ממדיניות החברה או מהפעולות הסטנדרטיות שלמדה לזהות.

הסטארטאפ הישראלי Eyeview מגייס 15 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית Eyeview, שמפתחת טכנולוגיה להצגת פרסומות וידאו מפולחות ומותאמות אישית, הודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 15 מיליון דולרים על ידי משקיעה בודדת, קרן ההשקעות Marker.

הטכנולוגיה אותה פיתחה Eyeview מאפשרת למפרסמים ומשווקים ליצור סרטוני פרסומת המותאמים אישית למשתמשים. היא עושה זאת באמצעות המרת סרטוני פרסומת בסיסיים לכאלה המפולחים על פי מיקום המשתמש, מידע אישי שהחברה מחזיקה אודותיו ואפילו לפי מזג האוויר באיזור בו הוא נמצא וכמובן, היסטוריית הרכישות שלו באתר בו הוא גולש.

Mobilize הישראלית מגייסת 1.2 מיליון דולר

ניהול קהילות יכול להיות כאב ראש לא קטן. הסטארטאפ הישראלי Mobilize הודיע על גיוס של 1.2 מיליון דולר, כדי להפוך את התהליך ליעיל וקל הרבה יותר. גוגל ו-UBER כבר לקוחות.

הפלטפורמה שפיתחה Mobilize מבוססת על ענן ומשלבת בין כלים שונים לתקשורת, מאגר אנשי קשר משותף, כלים לעידוד מעורבות וכלי אנליטיקס. הפלטפורמה מתאימה לניהול תקשורת בין מגוון סוגים וגדלים של ארגונים וחברות ביניהם סטארטאפים, קרנות הון סיכון, תוכניות אקסלטורים, חללי עבודה משותפים, קבוצות מפתחים וארגוני מתנדבים. הפלטפורמה נמצאת עדיין בשלב הבטא הסגור, אולם כבר עתה היא מונה כמה לקוחות גדולים ביניהם Uber, תוכנית המפתחים של גוגל, intuit ועוד. Mobilize מדווחת כי הפלטפורמה הוכיחה את עצמה במונחים של העלאת המעורבות ונאמנות בקרב החברים בה.

הסטארטאפ הישראלי Roomer מגייס 5 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית Roomer, שפיתחה פלטפורמה למסחר בהזמנות מבוטלות של חדרי מלון, הודיעה על גיוס 5 מיליון דולרים. Roomer מבצעת את כל התקשורת בין המשתמשים ובתי המלון ואחראית על כל השלבים שקשורים לתהליך: שיווק, תשלומים, העברות, עדכונים וכו. תמורת השירות גובה החברה 15% מכל עסקה שהושלמה.

הפלטפורמה האינטרנטית שמפתחת החברה באה לענות על צורך גדול בתחום התיירות שאין לו פתרון בשלב זה – ביטולים של חדרים בבתי מלון. באמצעות אתר החברה, ניתן למכור חדרים שבוטלו בבית מלון במחיר מוזל, וכך נוצר מצב של Win:Win:Win: האורח יכול לצמצם את עלויות הביטול מול בית המלון; המלון יכול לאכלס את החדר למרות הביטול, וליהנות כך מההכנסות הנלוות כמו שירות חדרים, Wi-Fi, מסעדות; והרוכשים שזוכים לחדר במלון במחיר מוזל, שלפי החברה נמוך בכ-40% מהמחיר המקורי.

הסטארטאפ הישראלי Grid4C מגייס 1.5 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Grid4c המספק פתרונות תוכנה אנליטיים (במודל SaaS) ליצרני וספקי חשמל הודיעה על גיוס של 1.5 מיליון דולר מקרן ICV.

החברה מספקת פתרונות תוכנה אנליטיים (במודל SaaS) ליצרני וספקי חשמל. הפתרונות הללו מושתתים על אלגוריתמים מתקדמים של בינה מלאכותית ומספקים ליצרני ולספקי החשמל תחזיות מדוייקות בזמן אמת. כמות נתונים אדירה (Big Data) ברמת גרנולריות גבוהה, המגיעים ממונים חכמים, ממערכות ניהול בניינים, תרמוסטטים ומכשירים חכמים מהווים את חומר הגלם של Grid4C. מהם, באמצעות פיתוח אלגוריתמים מתקדמים של בינה מלאכותית, מייצרת החברה אנליזות ותחזיות מדוייקות ברזולוציה גבוהה. התחזיות הללו הן קריטיות עבור יצרני וספקי החשמל, בבואם להתמודד עם האתגרים החדשים העומדים בפניהם.

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: