סיכום חודשי: הסטארטאפים שגייסו בנובמבר [גיוס]

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, ניוזגיק אסף עבורכם את כל ההשקעות והגיוסים של חודש נובמבר 2012.

cc-by-sa. Cliff Wauters

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נביא סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il 

קנשו מגייסת 12 מיליון דולרים

חברת הפרסום הדיגיטלי הישראלית קנשו המספקת מגוון פתרונות לפרסום ברשת האינטרנט, דיווחה החודש כי השלימה סבב גיוסים נוסף בהיקף של 12 מיליון דולר. את הסבב הובילה חברת ההשקעות טנאיה קפיטל, כאשר בנוסף אליה הצטרפו לסבב הגיוס הנוכחי גם כן המשקיעים הקודמים של החברה, הכוללים את Sequoia Capital, Sequioia Growth Fund ו-Art Aliiance.

חברת קנשו הוקמה בשנת 2006 על ידי המייסדים ניר כהן, אלון שיפר ויואב פראטו. החברה מעסיקה כיום כ-300 עובדים, ומשרדיה ממוקמים ב-16 מדינות ברחבי העולם כולל בישראל, שם לחברה מרכז פיתוח הממוקם ברמת החייל, תל אביב.

Saguna מגייסת 3 מיליון דולרים

חברת הפרסום הדיגיטלי הישראלית Saguna, המפתחת פתרונות להאצת התעבורה של קבצים ברשתות סלולריות, השלימה סבב גיוס נוסף בהיקף של 3 מיליון דולר (כ-11 מיליון שקל). את הסבב הובילה חברת ציוד תקשורת, כאשר בנוסף אליה הצטרפו חברת ההשקעה Xenia Ventures Capital, אשר השקיעה בסבב הגיוס הנוכחי כ-300 אלף דולרים. את כספי ההשקעה החדשה שגייסה תקדיש החברה לטובת הרחבת מאגר הלקוחות של החברה, ושדרוג מערך השיווק והמכירות שלה.

Saguna שהוקמה בחודש יוני 2008 על ידי ליאור פייט ודני פרידמן, מעסיקה שמונה עובדים, ומרכז פעילותה ביקנעם. קצב הכנסות החברה עומד בשנה הנוכחית על כמיליון דולר בשנה. זהו סבב הגיוס השלישי של החברה, שגייסה בדצמבר 2008 1.4 מיליון דולר מחממת Xenia ונצ'רז, מכספי המדען הראשי וממספר משקיעים נוספים והצטרפה לחממת Xenia הנמצאת בקריית גת. ביולי 2011 השלימה החברה סבב גיוס נוסף בהיקף 1.5 מיליון דולר.

LiveU משלימה סבב גיוס בגובה 27 מיליון דולרים

חברת LiveU הישראלית, המספקת פתרונות להעלאת והצגת וידאו בשידור חי, השלימה סבב גיוס על סך 27 מיליון דולרים. את הגיוס הנוכחי הובילה קרן ההון סיכון לייטספיד בהשתתפות המשקיעים הנוכחים, הכוללים את קרן פיטנגו, כרמל ונצ'רס וקיינן פרטנרס.

לחברה סניפים בישראל ובארצות הברית, כאשר מרכז הפיתוח ממוקם פה בארץ ומונה כ-80 עובדים. המטה המרכזי ממקום בניו ג'רזי, ארצות הברית, ומונה כ-20 עובדים. נכון להיום, LiveU פועלת בלמעלה מ-60 מדינות המתפרשות על פני חמש יבשות, ומתכננת להמשיך ולהתפתח, ולפרוס את שירותיה בכל רחבי העולם. זהו סבב הגיוס הרביעי של החברה, שגייסה עד היום 23.5 מיליון דולרים מקיינן פרטנרס, כרמל ונצ'רס, וקרן פיטנגו. בזכות סבב הגיוס הנוכחי והצטרפותה של קרן ההון סיכון לייטספיד לרשימה, ההון הכולל שגייסה החברה עומד על 50.5 מיליון דולרים, שישמשו בעיקר להמשך פיתוח, יצירת שיתופי פעולה חדשים ושדרוג המערכות הקיימות.

Skycure מגייסת 3 מיליון דולרים

חברת סקייקיור (Skycure) הודיעה על השלמת סבב גיוס סיד בסך שלושה מיליון דולרים, בהובלת פיטנגו 6, הקרן השישית של קרן הון הסיכון הישראלית ובהשתתפות של מספר משקיעים אסטרטגיים פרטיים נוספים.

סקייקיור נוסדה במאי 2012 על ידי יאיר עמית ועדי שהרבני שהציבו לה כמטרה להגן על המכשירים הניידים של המשתמשים והמידע הנמצא בהם. את ההגנה מיישמת החברה באמצעות שימוש בחומות אש (Firewall), תוך כדי השמת דגש על חווית השימוש, פרטיות המשתמש וביצועי הסוללה של המכשירים הניידים.

Invi מודיעה על גיוס 750 אלף דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Invi, האחראית על פיתוח שמציע לשדרג הודעות SMS לבעלי סמארטפונים, הודיעה החודש על גיוס סיד על סך 750 אלף דולרים. מאחורי Invi הישראלית עומדים שני מייסדים: עידו טל וליאור גונן, כאשר המטרה המרכזית שלהם היא להפוך את אחת הפעולות הנפוצות והטריוויאליות של משתמשי הסמארטפון – שליחת הודעות – לחוויה אינטרקטיבית, מהנה ואינטואיטיבית הרבה יותר.

את הגיוס הובילה קרן Horizons Ventures של Li Ka-shing, המיליארדר ההונג-קונגי, אשר השקיעה במספר רב של חברות סטארטאפ ישראליות, כגון Everything.me, טריפבורד, Magisto ואחרות. עוד לקחו חלק בסיבוב זה Atlantic Bridge ומספר אנג'לים נוספים.

Origami Logic משלימה סבב גיוס בגובה 9.3 מיליון דולרים

אוריגמי לוג'יק הישראלית הכריזה היום כי היא סיימה סבב גיוס ראשון בהיקף 9.3 מיליון דולרים. החברה מפתחת פלטפורמה אנליטית, המיועדת לתת לאנשי שיווק גישה למידע נרחב בדרך פשוטה ושימושית, המותאמת להם באופן אישי. החברה הוקמה בשנת 2011 על ידי שלושה מייסדים: עופר כהנא, עופר שקד ואלון עמית. מרכז פעילותה של החברה במנלו פארק, קליפורניה שבעמק הסיליקון.

את סבב הגיוס הובילה אקסל פרטנרס, כאשר בנוסף אליה הצטרפו חברת ההשקעה Lightspeed Venture Partners ומשקיעים פרטיים נוספים. את הכסף שנאסף בסבב הגיוס הנוכחי, מתכוונת החברה להשקיע, בין היתר בפתיחת מרכז פיתוח ישראלי כבר במהלך השנה הקרובה ובגיוס עשרות עובדים שיוצבו בו.

TinyTap מודיעה על השלמת גיוס בגובה 500 אלף דולרים

הסטארטאפ הישראלי TinyTap, המאפשר לכל משתמש לייצר בעצמו משחקים לאייפד, הודיע החודש על השלמת סבב גיוס-סיד, על סך 500 אלף דולרים. את הגיוס הנוכחי הובילה מיקרו וי-סי Inimiti, שזוהי למעשה ההשקעה הראשונה גם עבורה.

חברת TinyTap, אותה ייסדו יוגב שלי ואורן אלבז השיקה את אפליקציית האייפד שלהם, המאפשרת להורים ומחנכים לקחת חלק פעיל בחינוך הדיגיטלי של ילדיהם, ללא צורך בידיעת תכנות קוד או כתיבת אפליקציות. הממשק שמציעה החברה מאפשר לכל מי שמעוניין בכך להתחיל וליצור משחקים חינוכיים מותאמים אישית, על מנת לעזור לילדים בגילאי שנה עד שש ללמוד ולהתפתח.

Sync.Me מגייסת 4 מיליון דולרים

חברת Ultimake הישראלית, המפתחת פתרון לסינכרון אנשי הקשר במכשירי האייפון עם המידע אודותיהם בפייסבוק, הנקרא Sync.Me, הודיעה היום על השלמת סבב גיוס בהיקף של 4 מיליון דולרים ממשקיעים פרטיים, אשר שמותיהם לא פורסמו.

הכסף שהתקבל מסבב הגיוס יאפשר לחברה להמשיך ולהגדיל את הצמיחה שלה, כמו גם ישמש את החברה להשקעה בפיתוח פיצ'רים חדשים לאפליקציה.

קלטורה מגייסת 25 מיליון דולרים

קלטורה, חברת הוידאו הישראלית, הודיעה היום על סבב גיוס נוסף בהיקף 25 מיליון דולרים. לסבב הגיוס הנוכחי נוספו משקיעים חדשים, ופרט ל-Nexus Venture Partners, Intel Capital, .406 Ventures ו Avalon Venture, אשר השקיעו בסבבי הגיוס הקודמים של החברה, הצטרפו אליה גם Mitsui & Co. Global Invesment Inc ו-Orix Ventures.

החברה נוסדה בשנת 2006 על ידי רון יקותיאל, שי דוד, מיכל צור וערן איתם. לחברה מרכז פיתוח בעיר רמת גן, המעסיק כ-100 עובדים.

המוצר של קלטורה הוא מערכת שלמה, המאפשרת ללקוח לשלב באתרים שלו תכני וידאו ולשלוט בצורה מלאה על דחיפת תוכן לאתרים, ניתוח סטטיסטיקות, וכלים חשובים נוספים למפיצי ידע בארגון. המערכת יודעת לתת מענה למגוון פלטפורמות שונות, לרבות מחשבים אישיים, טאבלטים ומכשירים סלולריים, תוך התאמה לכל אחד מהם.

סבב הגיוס הראשון של החברה הגיע בינואר 2007, שנה לאחר היווסדה, והסתכם בגיוס של 2.1 מיליון דולר מ-Avalon Ventures וממשקיעים נוספים. לאחר מכן, ביוני 2008, הודיעה החברה על סבב גיוס ענק בגובה 21 מיליון דולרים בהובלת Avalon Ventures. שנתיים לאחר מכן, בפברואר 2010 גייסה החברה מיליון דולר נוספים ב-Debt Funding. לאחר שנה, בפברואר 2011, הודיעה החברה על גיוס בהיקף של 20 מיליון דולרים. סך כל הגיוסים של החברה הסתכם עד היום בכ-69.1 מיליון דולרים.

את הכסף שגוייס בסבב הגיוס הנוכחי, מחפשים בקלטורה להשקיע על התרחבות לשווקים נוספים, תוך התכווננות לשוק האסיאתי. בנוסף לכך, החברה מדווחת כי היא תשקיע בהרחבת מרכז הפיתוח שלה בישראל.

Everything.me מגייסת 25 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Everything.me (לשעבר DoAT) הודיעה כי הצליחה לגייס 25 מיליון דולרים בסבב גיוס שלישי, אותו הובילה קבוצת ההשקעות טלפוניקה דיגיטל הממוקמת בעמק הסיליקון.

בסבב הגיוס האחרון לקחו חלק משקיעים נוספים, דוגמת SingTel Innov8, מוזילה, והמשקיעות הקודמות – DFJ, DFJTF, קבוצת BRM (שהיתה הראשונה שהאמינה ותמכה בחברה) ו-Horizons.

החברה, העוסקת בפיתוח פלטפורמת HTML5 לאפליקציות סלולר, הודיעה כי בכוונתה לעשות שימוש בכספי הסבב החדש על-מנת להרחיב את צוות העובדים ולהשקיע בפיתוח. לא מדובר רק במלים גרידא, החברה אכן מגייסת עובדים כעת (ומוסרת כי הקוראים מוזמנים לשלוח אליה קורות חיים).

הפלטפורמה שמפתחת החברה מנסה לשנות לא רק את אופן השימוש שלנו במכשירים החכמים, אלא גם את הדרך בה אנחנו מתקשרים איתם. הרעיון הבסיסי הוא שהמכשירים יהפכו מ“חכמים“ ל“דינאמיים“, ולמעשה יוכלו להתאים את האפליקיה המתאימה לדרישת התוכן של המשתמש, בין אם היא מותקנת על המכשיר באופן מקומי ובין אם מדובר בשירות ענן. בפועל, האפליקציות הרצויות יופיעו על מסך המשתמש בהתאם לשימוש המבוקש, ויהיו זמינות לשימוש ללא קשר לשאלה האם הוא הוריד אותן או לא.

MyHeritage מגייסת 25 מיליון דולרים ורוכשת את Geni המתחרה

הסטארטאפ הישראלי MyHeritage, המספק למשתמשים פלטפורמה בה יכולים לחפש ולנבור בהיסטוריה המשפחתית שלהם, הודיע על השלמת סבב גיוס חמישי, בסך 25 מיליון דולרים. חברת MyHeritage נוסדה ב-2003 על ידי גלעד יפת (Gilad Japhet), המכהן כיום כמנכ"ל החברה,

לצד הגיוס, הודיעה החברה גם על התרחבות "המשפחה" ורכישתה של חברת Geni, אחת מהמתחרות הגדולות של הסטארטאפ המנוהלת על ידי דיוויד סאקס, שהיה בעבר מנהל התפעול הראשי ב-PayPal והמייסד של Yammer.

את סבב הגיוס הנוכחי הובילו Bessemer Venture Partners, ביחד עם המשקיעים הקיימים Index Ventures ו-Accel Partners. בסיבוב הקודם של החברה ב-2008 גייסה 15 מיליון דולרים, וסך כל ההון שצברה עד היום מסתכם ב-49 מיליון דולרים.

הגיוס הנוכחי של MyHeritage מגיע לאחר רכישתה של המתחרה הגדולה ביותר של החברה – Ancestry.com, שנרכשה עבור 1.6 מיליארד דולרים על ידי חברת השקעות פרטית. בנוסף, באמצעות הרכישה הנוכחית החברה תרוויח את 7 מיליון המשתמשים והטכנולוגיה שפיתחה Geni, מה שיעזור לה להמשיך להתרחב בצורה גלובלית, להוסיף תכונות ואפשרויות חדשות עבור המשתמשים וכמובן לתמוך באפשרויות רכישה נוספות.

אנחנו מאחלים לכל החברות המגייסות המון בהצלחה. יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il 

מורן בר

מייסדת ומנהלת החברה, יזמית בעלת נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בתחום האחסון והתקשורת ובעולם המדיה החברתית. היתה שותפה למיזמי אינטרנט גדולים וביניהם אתר 2eat הישראלי. בוגרת ממר"מ ועו"ד העוסקת בתחום דיני הפרטיות וטכנולוגיה.

הגב

1 תגובה על "סיכום חודשי: הסטארטאפים שגייסו בנובמבר [גיוס]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Elyakim Sela
Guest

אני מעונין לגיס משקיע שותף למוצר שלי לפרסום ושווק בארץ ובעולם .כיצד אפשר להעזר בכם ????

wpDiscuz

תגיות לכתבה: