לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו במאי 2014

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות והגיוסים של מאי 2014.

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נציג סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג’לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש אפריל

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

 

ישראלית רוכשת ישראלית: Somoto רכשה את Tabatoo ב-3.6 מיליון שקלים

סומוטו, חברת הפצת תוכנות, רכשה ב-3.6 מיליון שקל את Tabatoo Ltd, סטארטאפ שמפתח כלים להיוון והפצת יישומי מובייל. על פי תנאי ההסכם רכשה סומוטו את כל מניות טאבאטו, שתהפוך לחברה בת שלה, תמורת כ-860 אלף שקל במזומן ובמניות סומוטו.

לייבלנס מגייסת 2 מיליון דולרים בכדי להעלות אתכם לשידור חי

חברת הסטארטאפ הישראלית לייבלנס (LiveLens), המפתחת אפליקציית מובייל לשידורי וידאו חיים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 2 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים, לצד השקת פלטפורמת המובייל שלה ל-iOS ולאנדרואיד. החברה פיתחה אפליקציה המאפשרת לכל משתמש, בצורה נוחה ופשוטה, לשדר שידור חי מהסמארטפון שלו ולהפיץ את השידור הזה לכל העולם דרך פיד הפייסבוק שלו.

Otonomic מגייסת מיליון דולרים כדי ליצור לכם אתר מדף הפייסבוק שלכם

חברת הסטארטאפ הישראלית Otonomic, המפתחת פלטפורמה להפיכת דפי פייסבוק לאתרי אינטרנט, הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון בגובה מיליון דולר. החברה מפתחת פתרון המאפשר לכל בעל עסק שיש לו דף פייסבוק, להמיר את דף הפייסבוק שלו לאתר אינטרנט לכל דבר, כולל דף ראשי, אלבומי תמונות וטופס יצירת קשר.

קלטורה רוכשת את Tvinci תמורת עשרות מיליוני דולרים

קלטורה (Kaltura), המפתחת פלטפורמת וידאו הודיעה על עיסקת רכישתה של חברת טיוינצ׳י (Tvinci), ספקית פתרונות טלוויזיה על גבי רשת האינטרנט (OTT TV) תמורת סכום המוערך בעשרות מיליוני דולרים. בהודעה הרשמית לעיתונות שהפיצה קלטורה, נמסר כי המיזוג בין שתי החברות, ובתוך כך המיזוג בין הפלטפורמות של קלטורה ו-Tvinci יאפשר לספקיות תקשורת וטלויזיה, לחברות מדיה, בעלי ומפיצי תוכן לספק שירותי טלויזיה לכל משתמש, בכל מכשיר, וגם להפיק מכך רווחים.

עוברת ידיים: Axel Springer רוכשת את פורטל יד 2 מבזק תמורת 165 מיליון יורו

חברת התקשורת הגרמנית אקסל שפרינגר דיגיטל (Axel Springer Digital), המחזיקה בין היתר בעיתון הגרמני הפופולרי בילד, רכשה את פורטל יד 2 הישראלי מפורטל האינטרנט הישראלי וואלה!, הנמצא בבעלותה של חברת בזק בעסקת ענק תמורת 165 מיליון יורו (כ-787.5 מיליון שקל). בעקבות העסקה, בזק תרשום רווח נאה ביותר על המכירה של יד 2, שכן ב-2009 היא רכשה את הפורטל לפי שווי של כ-156 מיליון שקל.

פרפקטו מובייל מגייסת 20 מיליון דולרים בסבב גיוס רביעי

חברת פרפקטו מובייל, שעומדת מאחורי פיתוח פלטפורמת ה-MobileCloud וחבילות מוצרי האיכות לבדיקת אפליקציות מובייל, הודיעה על גיוס של 20 מיליון דולר בסבב גיוס רביעי. פלטפורמת ה-MobileCloud של פרפקטו מובייל, בשילוב חבילת המוצרים לתחום אבטחת האיכות למובייל אותה היא מפתחת, מאפשרות למשתמשים גישה ישירה מרחוק למגוון גדול של מכשירים ניידים וטאבלטים המחוברים לרשתות סלולר אמיתיות במקומות רבים בעולם, לצורך מעגל הפיתוח והבדיקות הפונקציונאליות העומסים, וכן שלב הניטור והתמיכה בלקוחות.

Smore מגייסת 1.7 מיליון דולרים בכדי לעזור לכם לעצב פלאיירים אינטרנטיים

חברת הסטארטאפ הישראלית Smore, המפתחת פלטפורמה ליצירת עלונים אינטרנטיים לעסקים קטנים הודיעה על השלמת סבב גיוס סיד בהיקף של 1.7 מיליון דולר. גלעד אבידן ושלומי עטר הקימו את Smore לפני שנתיים וחצי במסגרת תכנית TechStars סיאטל בכדי לפתור את ״הבעיה של פרסום מיידי באינטרנט״. השירות שפיתחה Smore, חברת סטארטאפ קטנה המונה כ-4 עובדים בסך הכל מאפשר למשתמשים שאינם טכניים ליצור פלאיירים מעוצבים ומסוגננים באופן עצמאי למחשבים ניידים ושולחניים, אך גם כאלו שיכולים להיות מודפסים כפלאיירים לחלוקה.

קונוורטרו נרכשת על ידי AOL תמורת 101 מיליון דולרים

ענקית המדיה AOL הודיעה על רכישתה של קונוורטרו (Convertro) הישראלית, העומדת מאחורי פיתוח טכנולוגיה העוזרת למותגים לשווק את מוצריהם בצורה יעילה יותר. סכום העסקה מוערך ב-101 מיליון דולרים, כאשר 89 מיליון דולרים יוענקו במזומן, 2 מיליון ב-Converted Stock Awards ו-10 מיליון דולרים יועברו במהלך 17 חודשים, בהתאם לשביעות הרצון של פיתוחי מוצרים מסויימים ועמידה ביעדים.

Ginger Software מתפצלת: מוכרת את טכנולוגיית ה-Personal Assistant לאינטל תמורת 10-20 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Ginger Software מתפצלת לשניים ומוכרת את טכנולוגיית ה-Natural Language Processing Tools & Applications שפותחה בחברה בשנה האחרונה לאינטל תמורת סכום המוערך ב-10 עד 20 מיליוני דולרים. כתוצאה מהעסקה, הצוות שעסק בפיתוח הטכנולוגיה, כ-16 מהנדסים בניהולה של היזמת שהקימה את החברה, יעל קרוב, יתמזגו בפעילות החברה הרוכשת בעוד שאר החברה, כולל מעוז שכט המנהל את פעילות החטיבה השנייה של החברה, צפויים להמשיך ולפתח את מוצרי English As a Second Language האחרים של החברה.

Talkspace מגייסת 2.5 מיליון דולרים, תציע לכם ייעוץ פסיכולוגי מהמחשב

הסטארטאפ הישראלי Talkspace, המבוסס בניו יורק ומציע טיפולים מקוונים לבריאות הנפש, מודיע על השלמת סבב גיוס בסך 2.5 מיליון דולרים. Talkspace הוא מרקטפלייס המאגד בתוכו מגוון רחב של מטפלים, במגוון תחומים ואיזורים שונים, כאשר המשתמשים יכולים להתחבר, לבחור את המטפל המתאים להם ולהתחיל את הטיפול. הפלטפורמה של החברה פרטית ומאובטחת ומאפשרת קבלת טיפול בכל שעה ביום הנוחה לכם.

חברת הסטארטאפ Wochit מגייסת 11 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Wochit, שמאפשרת לבעלי אתרים להעביר דיווחי וידאו טריים בנוגע לנושאים רלוונטיים, השלימה סבב גיוס בהיקף של 11 מיליון דולר. החברה מאפשרת להטמיע סרטונים העוסקים בחדשות הרלוונטיות לאתר התוכן בצורה אוטומטית, בשילוב חומרים של ספקי תוכן כמו סוכנויות ידיעות ומאגרי תמונות. לאחר מכן, מוטמעת הקריינות, שמבוצעת על ידי עשרות הקריינים שמועסקים על ידי החברה ועוזרת להעביר את התוכן הרלוונטי לקהל המשתמשים.

BlazeMeter מגייסת 6.5 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית בלייזמיטר (BlazeMeter), המספקת פלטפורמת ענן לבדיקות ביצועים, מודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון בסך 6.5 מיליון דולרים. בלייזמיטר מציעה פלטפורמה מבוססת ענן המסוגלת לענות על הדרישות העולות בעת תהליך בדיקת הביצועים של אפליקציות שונות, לווב או למובייל. החברה מציעה ליווי לאורך כל מחזור החיים של האפליקציות, החל משלב הפיתוח המוקדם, דרך ההעלאה ל-Production וגם בשלבים שלאחר מכן, בהתאם לדרישות לקוחותיה.

SalesPredict של קירה רדינסקי מגייס 4.1 מיליון דולרים

ענקית החיפוש הרוסית Yandex, הנסחרת בנאסד”ק לפי שווי שוק של כ-12.5 מיליארד דולר ונחשבת למנוע החיפוש הגדול בעולם לדוברי רוסית, הודיעה על השקעה של 4.1 מיליון דולר בחברת SalesPredict. החברה פיתחה אפליקציית B2B הנמצאת ב-App Exchange (חנות האפליקציות שלSalesforce) ובקרוב גם ב-Marketo ומאפשרת ללקוח לזכות בתובנות על העסקאות הפוטנציאליות הנמצאות במערכת, על ידי תיעדוף חכם של העסקאות אשר הסתברות הביצוע שלהן גבוהה יותר, זאת תוך שימוש בהתקנה פשוטה שאורכת פחות מ-15 דקות ואינה דורשת התאמה נוספת.

אנלייבקס מגייסת 7 מיליון דולרים מקבוצת משקיעים בראשות שי נוביק

בשורות טובות לחברת אנלייבקס (enlivex), כמו גם למושתלי מח העצם ולסובלים ממחלות אוטואימוניות; החברה גייסה כ-7 מיליון דולר מקבוצת משקיעים בראשות שי נוביק. אנלייבקס תרפויטיקס מפתחת מערכת הכוללת מכשיר ותרופה לטיפול במחלת שתל כנגד מאכסן (GVHD – Graft versus Host Disease) בהשתלות ובמחלות דלקתיות ואוטואימוניות, פיתוחיה של אנלייבקס מבוססים על תגליות של פרופ’ דרור מבורך ומעבדתו בבית החולים הדסה עין-כרם, שגילו סגולות אמונו-מודלטוריות לתאים בתהליכי מוות, והשתמשו בכך לפיתוח טיפול תאי למחלות אוטואימוניות, ובראשן מחלת השתל נגד המאכסן.

Timeful של יואב שוהם ודן אריאלי מגייסת כ-7 מיליון דולרים

אפליקציית ניהול הזמן Timeful זוכה להשלמת סבב גיוס ראשון בסך 6.8 מיליון דולרים. המטרה העיקרית העומדת מאחורי האפליקציה, שעדיין לא הושקה לשוק הרחב ונמצאת בשלבי בטא, היא לעזור למשתמשים להגן על המשאב החשוב ביותר שלהם: הזמן. היא מעוניינת לעשות זאת באמצעות מתן עזרה בכל הנוגע לניהול הזמן בצורה חכמה יותר. מייסדי האפליקציה רוצים לעזור למשתמשים להשלים יותר משימות במהלך היום ולהמנע מאחד המנהגים המגונים ביותר שלנו: דחיינות.

LuckyFish מגייסת 1.6 מיליון דולרים מכרמל ונצ’רס

קרן כרמל ונצ’רס מקבוצת ויולה הודיעה על השקעה של 1.6 מיליון דולר בסבב גיוס ראשון של חברת LuckyFish, שמפתחת משחקים חברתיים מבוססי מזל עבור מכשירים ניידים ורשתות חברתיות. החברה, שנוסדה ב-2012 על ידי רועי פישמן, הספיקה לפתח עד היום יותר מ-20 משחקים מגוונים שביניהם משחקי מזל, משחקי התאמה ועוד. לדברי החברה, יש ל-LuckyFish כ-200 אלף שחקנים פעילים מדי יום, וכמיליון שחקנים פעילים בחודש.

Playsight מגייסת 3.5 מיליון דולרים לפיתוח מגרש ספורט חכם

חברת הסטארטאפ הישראלית Playsight, המפתחת מגרש ספורט חכם המנתח את פעולות השחקנים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 3.5 מיליון דולר. PlaySight פיתחה אמצעים להפיכת מגרש טניס רגיל ל״מגרש חכם״ בשם SmartCourt, המאפשר ניתוח בזמן אמת של פעילות ספורטאים המועבר למכשיר המובייל של המשתמש ולאתר האינטרנט של החברה. Playsight עושה שימוש ב-5 מצלמות HD בכדי לסווג ולתייג באופן אוטומטי את כל האירועים המתרחשים במהלך ״סשן״ במשחק טניס ללא צורך בציוד השחקנים במכשור לביש או סנסורים שונים.

קלריזן משלימה סבב גיוס של 35 מיליון דולרים

חברת קלריזן (Clarizen), המובילה בשוק התוכנה לניהול פרויקטים שיתופיים בארגונים, הודיעה על השלמת סבב גיוס של 35 מיליון דולר בהובלת בנק ההשקעות גולדמן זקס, ובהשתתפות המשקיעים הקיימים בחברה. קלריזן פועלת כספקית של תוכנה לניהול פרויקטים שיתופיים בארגונים. התוכנה שפיתחה החברה מאפשרת לארגונים לנהל את כל המשימות, הפרויקטים והמשאבים של הארגון בסביבה אחידה ונוחה לשימוש.

LetMobile הישראלית נרכשת על ידי LANDesk

חברת לטמובייל (LetMobile) הישראלית, המספקת פתרונות אבטחה לשיתוף תכנים ארגוניים על גבי מכשירים ניידים, הודיעה כי נרכשה על ידי חברת לנדסק (LANDesk) האמריקאית. לטמובייל הישראלית מציעה מגוון פתרונות אבטחה לתופעת BYOD, המגנים על האימיילים של המשתמשים, הנתונים המועברים ואף על האפליקציות הנמצאות במכשיריהם של עובדי הארגון. היא עושה זאת ללא הצורך להפריד בין תכני העבודה לתכנים היום-יומיים, מה שמבטיח להם חווית שימוש אחידה ופשוטה.

צ’ק הישראלית נרכשת על ידי Intuit ב-360 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית צ’ק (Check), העומדת מאחורי אפליקציה סלולרית לניהול פיננסי, הודיעה על רכישתה על ידי חברת Intuit האמריקאית. סכום העסקה עומד על כ-360 מיליון דולרים והיא צפויה להסגר לקראת הרבעון הרביעי של 2014. חברת צ’ק עומדת מאחורי אפליקציה המאפשרת למשתמשים להתעדכן במצבם הפיננסי ישירות ממכשירי הסמארטפון או הטאבלט שלהם.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

1 תגובה על "לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו במאי 2014"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
גלעד
Guest

And… Ajillion was bought by Crossrider of Teddy.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: