לא נחים לרגע: כל הסטארטאפים הישראלים שגייסו או נרכשו החודש

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? (זה בסדר, אתם לא לבד). בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות, הרכישות והגיוסים של חודש פברואר בסצנת הסטארטאפים הישראלית

מקור: Pixabay

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נציג סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג’לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש פברואר

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

Medisafe גייסה 14.5 מיליון דולר

חברת Medisafe (מדיסייף), שמפתחת אפליקציה למעקב ותזכורות לנטילת תרופות, הודיעה על גיוס נוסף בגובה 14.5 מיליון דולר, בהובלת אוקטופוס ונצ׳רס ההולנדית וקרן ההון סיכון של חברת התרופות Merck הגרמנית (M Ventures). כמו כן השתתפו בסיבוב גם המשקיעים הקודמים של החברה: קרן ההון סיכון פינטנגו, lool ונצ׳רס, 7wire, triVentures, קוואלקום ונצ׳רס ואייל גורה.

פלטפורמת הענן והמובייל של Medisafe מציעה גם תוכן רפואי מותאם אישית לכל משתמש, כלי עזר ותמיכה הכוללים סרטוני הדרכה, כתבות ואפילו “מסרים מעוררי מוטיבציה” הנבחרים עבור המשתמשים בהתאם לתרופות אותן הם נוטלים.

Stampli גייסה 2.3 מיליון דולר

באמצעות הפתרון של סטמפלי (Stampli) ארגונים יכולים לשלוט בכל החשבוניות, להיפטר מהנייר ולעבור לתהליך מנוהל וקצת יותר מבוקר. החודש הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס בהיקף של 2.3 מיליון דולר, בהובלת Hillsven Capital, Bloomberg Beta, ו-UpWest Labs (החברה היא בוגרת האקסלרטור של UpWest). המימון האחרון יאפשר לחברה להרחיב את מאמציה בפיתוח המוצר ולהגדיל את הנוכחות שלה בשוק.

Stampli היא מערכת ענן מבוססת NOSQL DB, מה שמאפשר לה לעבוד בנפחים גדולים של חשבוניות, משתמשים ולקוחות. “כל הארגונים בעולם מתקשרים ביניהם דרך חשבוניות, מיליארדי חשבוניות עוברים מיד ליד בין אנשים בצד הספק והלקוח. אנחנו לוקחים את החשבוניות והופכים אותן לדף נחיתה אינטראקטיבי, שמאפשר לכל הגורמים לעשות את הנדרש מהם בחמישית מהזמן באמצעות שיתוף פעולה חופשי ומבוקר”, הסביר לנו אייל פלדמן, מייסד שותף.

במילים יותר פשוטות, הרעיון הוא להפוך את התהליך הבירוקרטי והמייגע לקצת יותר ידידותי, אינטראקטיבי ותקשורתי, כאשר כל הצדדים הרלוונטים יכולים להיות מעורבים ולדעת בכל רגע נתון מה הסטטוס של התהליך, ההיסטוריה שלו ולקבל נוטיפיקציות בהתאם.

XACT Robotics גייסה 5 מיליון דולר

חברת XACT Robotics הישראלית, המתמחה בתחום הרובוטיקה הזעירה לצרכים רפואיים, הודיעה על השלמת סבב גיוס שני בהיקף של כ-5 מיליון דולר. את הגיוס הנוכחי הובילה MEDX Ventures Group בהשתתפות משקיעים פרטיים. במקביל להשלמת סבב הגיוס מודיעה החברה על חתימת הסכם לשיתוף פעולה מחקרי עם ארגון ה-NIH  – National Institute of Health בארה”ב.

XACT Robotics מפתחת רובוט המסייע לרופאים לבצע מגוון פעולות רפואיות פולשניות כגון ביופסיה, אבלציה (הכנסת צנטרים), ניקוזים ומתן תרופות באזורים ספציפיים בגוף ברמת דיוק גבוהה. הטכנולוגיה מאפשרת לרופא להגיע למטרה הרצויה בתוך גוף האדם באופן כמה שיותר מדויק ועקבי. המוצר הראשון שלה, ה-RS2, מאפשר לנווט מחטים כדי שיבצעו פעולות מדויקות ברקמה רכה תחת הדמיה.

Brayola גייסה 5 מיליון דולר

כמעט שנה אחרי הסבב האחרון, הסטארטאפ Brayola מודיע על השלמת סבב גיוס נוסף. הסבב הנוכחי, בהיקף של 5 מיליון דולר, הושלם בהובלת קרן Firstime והשתתפו בו גם מייסדי אפליקצית Gett, שחר וייסר ורועי מור, יחד עם חיים דבח, היזם של KidBox – אתר שמאפשר להורים לרכוש לילדיהם מדי עונה קופסת בגדים המכילה כל טוב בהתאם להעדפותיהם.

הרעיון לפלטפורמה נבע מכך שאתרים המוכרים חזיות שוכחים להתייחס למגוון פרמטרים המאפיינים בחירת חזייה נכונה (החל מצבע וכלה בכאבי הגב). לכן, עם כניסתה של לקוחה פוטנציאלית לאתר (Brayola) היא תתבקש לבנות מעין מגירה סודית ובה כל סוגי וגדלי החזיות אותן היא מעדיפה, כאלה שיש לה כבר בבית ויושבות עליה בול.

בשלב זה, מנוע החיפוש סורק את החזיות שנבחרו ומאתר משתמשות נוספות באתר בעלות אותה חזייה ובאותו גודל. באמצעות אלוגריתם ההמלצות שפיתחה, בריולה תוכל להמליץ למשתמשת על דגמי חזיות נוספים, בהתאם להמלצות נשים בעלות העדפה דומה לשלה. בנוסף, האלוגריתם אף יבחר עבורך את המידה האידיאלית של החזייה המוצעת.

IntraPosition גייסה 700,000 דולר

הסטארטאפ הישראלי IntraPosition מפתח מערכת איכון וניווט בתוך מבנים, המאפשרת דיוק גבוה (שגיאה ממוצעת של 30 סנטימטרים) ובעלות יחסית נמוכה. השימושים הראשונים של המערכת מותאמים בעיקר לתעשיות הקמעונאות והלוגיסטיקה, במטרה להפוך את חוויית הקניות הפיזית ליעילה יותר ומותאמת אישית עבור כל קונה. כך לדוגמה, רשימת הקניות של הלקוח יכולה להיות מתורגמת למסלול ניווט בסופר, שבמהלכו יוצגו בפניו מבצעים מותאמים אישית.

כדי להמשיך לפתח את המוצר הודיע הסטארטאפ על השלמת סבב גיוס בהיקף של 700,000 דולר מחממת Terralab (של Terra Venture Partners). המימון האחרון ישמש להשלמת בניית המוצר ולמאמצי שיווק ראשוניים.

Zimperium גייסה 15 מיליון דולר

חברת Zimperium (זימפריום) הישראלית, שמפתחת טכנולוגיית אבטחה בזמן אמת לסמארטפונים, השלימה גיוס של 15 מיליון דולר מ-Softbank היפנית.

הפתרון של Zimperium מאפשר הגנה במשך 24 שעות ביממה מפני איומים וחדירה למכשיר הסמארטפון. לטענת החברה, היא הראשונה שמספקת מערכת אבטחה מקיפה שכזו באמצעות אפליקציית zAnti התואמת ל-iOS ואנדרואיד. החברה מתמקדת בהגנה על המשתמשים מפני התקפות וניסיונות לעקוב אחר המידע הרגיש שלהם ושל החברות בהן הם מועסקים. באמצעות האפליקציה יוכלו המשתמשים לבדוק את הרשתות הסלולריות השונות אליהן מעוניינים להתחבר, ולראות אם יש בהן חולשות או ניסיונות תקיפה שעשויות לנצל את החיבור שלהם לצורך האזנה.

Cnoga גייסה 50 מיליון דולר

Cnoga (סינוגה) הישראלית מפתחת מכשירים לא פולשניים למדידת לחץ דם ורמות הסוכר בדם ללא דקירה. החודש נודע כי החברה גייסה כ-50 מיליון דולר מ-BOE הסינית, יצרנית לציוד מעבדה, בתמורה ל-23% ממניות החברה ולפי שווי של 217 מיליון דולר. במסגרת העסקה יחברו השתיים כדי לשווק את מוצרי Cnoga בסין ולייצר מוצרים חדשים גם למגזר הבריאות המקצועי.

החזון של Cnoga הוא לאפשר לכל אדם פרטי לבצע בביתו או בכל מקום אחר בדיקות דם נטולות מחטים ובמכשיר אחד. מוצריה של החברה מאפשרים לבצע מדידה של פרמטרים בריאותיים באמצעות אבחון אופטי המתבסס על שינוי בגווני הצבע של האצבע (בין השימושים בטכנולוגיה זו ניתן למנות מדידה דופק, לחץ דם, תפוקת לב, רוויון חמצן, רמות המוגלובין ו-pH). בסופו של דבר כל הנתונים והמדדים שנאספים מרוכזים בענן כדי שניתן יהיה לנהל ולנטר אותם באופן מתמשך.

Cymulate גייסה 3.5 מיליון דולר

חברת Cymulate (סיימולייט) הישראלית, שפיתחה מערכת Penetration Test אוטומטית, הודיעה כי השלימה גיוס סיד בגובה 3.5 מיליון דולר. החברה פועלת בעולם ה-Penetration Test (בדיקות החדירה) והמערכת שלה מאפשרת לארגונים לבצע סימולציה של מתקפות בזמן אמת, תוך בחינת עמידות מערך האבטחה הארגוני מנקודת מבטו של התוקף הפוטנציאלי. בין היתר מאפשרת Cymulate לבחון את מוכנות הארגון בפני מתקפות תוכנות כופר (Ransomware) ופישינג, ועד לאיתור פרצות מורכבות יותר שדרכן יוכלו האקרים להשתלט על מחשבים ומשאבים של הארגון.

המערכת האוטומטית של Cymulate מאפשרת להריץ את הבדיקות הללו בלי תלות בשירותים של חברות חיצוניות וללא מגבלה תקציבית. לאחר כל פעילות תחזוקה שגרתית של הרשת, ניתן לבחון את עמידותה ומוכנותה להתמודדות עם מתקפות פוטנציאליות שונות. המערכת זוכה לעדכונים שוטפים על ידי צוותי מחקר והאקרים, שחוקרים פגיעויות במערכות הפעלה, תוכנות, אפליקציות ושירותים. כל המידע וההתראות שאוספת החברה זמינים למנהל האבטחה היישר ממסך הניהול של המערכת.

RadiAction הישראלית גייסה 5.7 מיליון דולר

צוות רפואי נחשף במסגרת עבודתו היומיומית לרמות קרינה שונות, בין היתר במסגרת הליכי צנתור שנעשים תחת שיקוף רנטגן. RadiAction הישראלית פיתחה מגן שנועד להוריד את רמות הקרינה אליה נחשפים הרופאים בפרוצדורה זו באופן משמעותי. החודש הודיעה החברה על סגירת סבב גיוס בהיקף של 5.7 מיליון דולר, בהובלת קרן ההשקעות הסינית HighGround Capital שזו השקעתה הראשונה מחוץ לשוק הסיני, וכן עם משקיע סיני אסטרטגי נוסף הפעיל בארה”ב וקרן אמריקאית. הגיוס הנוכחי צפוי לשמש את החברה להגדלת והאצת פעילות הפיתוח, ביצוע ניסויים וקבלת אישורים רגולטוריים במטרה להביא את המוצר לשיווק כמה שיותר מהר.

RadiAction מפתחת מגן קרינה שמתממשק למכשירי השיקוף הקיימים בחדרי הצנתורים ומפחית בצורה דרמטית את רמות הקרינה אליהן נחשף הצוות הרפואי, בעיה שכיום אין לה מענה מספק. המכשיר יאפשר לרופאים להוריד את פרטי הלבוש והמיגון הכבדים העשויים מעופרת שנמצאים כיום בשימוש ולא השתנו זה עשרות שנים. מניסויים שערכה החברה עולה כי לטכנולוגיה שלה פוטנציאל להפחית בעד 97% ואף יותר את רמות הקרינה ברחבי חדר הצנתורים, ללא כל צורך בפרטי מיגון אישיים של הצוות.

LawGeex הישראלית גייסה 7 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי LawGeex רוצה לפשט עבור כולנו חוזים משפטיים ולוודא שאנחנו לא חותמים על שום דבר מבלי שאנחנו מבינים אותו ב-100%. החודש הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס A בהיקף של 7 מיליון דולר, בהובלת Recruit Holdings היפנית והמשקיעים הקיימים שבהם Lool Ventures ו-LionBird. יחד עם המימון הנוכחי סך הגיוסים של החברה מגיע ל-9.5 מיליון דולר.

השירות ש-LawGeex (לוגיקס) מציעה הוא קריאה וניתוח של הסכמים באופן אוטומטי (תוך 24 שעות) ומתן פידבק והסבר למשתמש בשפה פשוטה לגבי סוגיות בעייתיות בו, כמו סעיפים לא סטנדרטיים או סעיפים חסרים. בעוד שבתחילת דרכה החברה פנתה אל הקהל הרחב ואפשרה לכל אחד לבדוק חוזה שכירות, הסכמי עבודה או השקעה, כרגע ההתמקדות המרכזית שלה היא בשוק העסקי, שם היא מציעה את שירותיה למחלקות משפטיות של ארגונים בינוניים-גדולים.

ScyllaDB גייסה 16 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית, ScyllaDB, שמפתחת מסד נתונים שמבטיח לספק גם ביצועים וגם יציבות, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 16 מיליון דולר בהובלת מספר קרנות תאגידיות והון סיכון.

ScyllaDB (סילה דיבי) בנתה מחדש את הארכיטקטורה של Apache Cassandra. במקום להשתמש בג’אווה, השתמשו מהנדסי ScyllaDB ב-++C, וכך הצליחו להשיג שיפור בביצועים ובמקביל גם לשמור על היציבות והפרוטוקול. בין היתר מציע בסיס הנתונים של החברה הספק (throughput) גבוה פי 10; זמן שיהוי נמוך ויציב שעומד על פחות מ-1 מילי-שנייה; קלות שימוש ואפשרות לצמיחה מהירה (סקליבליות).

Kensee הישראלית גייסה מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Kensee (קנסי) העוסק בתחום ה-Proptech (קיצור ל-Property Technology) מספק מידע על מגמות בשוקי הנדל”ן העולמיים ועל הגורמים המשפיעים עליהם. החברה, שנוסדה לפני כשנה, גייסה כמיליון דולר במסגרת סיבוב סיד מקרן Elevator ומשקיעים פרטיים, ונמצאת כיום בשלב היישום הראשוני של המערכת במספר גופים פיננסים באנגליה, בארה”ב ובישראל.

המערכת של Kensee מאפשרת לקבל בכל רגע נתון את המגמות בשוקי הנדל”ן הבינלאומיים, על ידי הנגשת סימני שוק ועיקרי החדשות מתחום הנדל”ן, ובהתאם להגדרות הפילוח והצרכים שכל משתמש מגדיר (למשל איזור גיאוגרפי, סוגי עסקאות או סוגי נכסים). המידע מתבסס על עיבוד נתונים המגיע ממאות אלפי מקורות ברשת. על בסיס אלגוריתם עיבוד שפה וניבוי, המערכת מאפשרת להפיק תוכן על שוק הנדל”ן ולבצע התאמה וניתוח מבוססי הקשר, ולאו דווקא מבוססי מילות מפתח.

Endor הישראלית גייסה 5 מיליון דולר

למידת מכונה עוסקת בפיתוח אלגוריתמים המאפשרים למחשב ללמוד לבד מתוך דוגמאות; מדובר בתהליך שבו הופכים נתונים גולמיים למידע משמעותי. החיסרון של שיטה זו הוא שהיא לרוב מתבצעת מאפס (מאחר שכל בעיה דורשת התאמה), ולכן גוזלת המון זמן וכוח אדם. הסטארטאפ הישראלי Endor (אנדור) מציע אלטרנטיבה שיכולה לקצר תהליכים באופן משמעותי – לעומת חודשיים של עבודה, משתמשים יוכלו לקבל תשובות לשאלות שלהם בתוך 15 דקות בלבד. כדי להמשיך לפתח את המוצר, הודיעה החברה על השלמת סיבוב גיוס סיד בהיקף של 5 מיליון דולר, בהובלת Innovation Endeavors של אריק שמידט ו-Marker LLC.

הפלטפורמה של Endor מתבססת על מחקר מ-MIT ומציעה תוכנת חיזוי אשר מאפשרת למשתמשים עסקיים לשאול כל שאלה ולקבל תוצאות באיכות גבוהה בתוך דקות. שאלות לדוגמה יכולות להיות: “איפה כדאי לנו לפתוח את הסניף הבא” או “מי הם הלקוחות העיקריים שלנו ואיפה מוצאים עוד כאלו?”.

Dyadic Security הישראלית גייסה 12 מיליון דולר

חברת אבטחת הסייבר הישראלית Dyadic Security (דיאדיק סקיוריטי) מציעה דרך יעילה וחכמה יותר להגנה על נתונים ארגוניים ונכסים דיגיטליים, גם במקרה של פריצה למאגר הנתונים של הארגון ושמירתם בענן. החודש היא הודיעה על השלמת סבב גיוס B בהיקף של 12 מיליון דולר, בהובלת Goldman Sachs Principal Strategic Investments ובהשתתפות Citi Ventures ו-Innovation Endeavors של אריק שמידט.

Dyadic מספקת למוסדות פיננסיים וארגונים פתרונות תוכנה מאובטחים ונוחים לשימוש, והתקנה לניהול מפתחות קריפטוגרפיים המהווים חלופה לפתרונות הקיימים בשוק כיום. החברה פיתחה את מה שנקרא vHSM – irtual Hardware Security Module: טכנולוגיה אשר מאפשרת לחברות לעבור מתלות בחומרה ייעודית מאובטחת, כגון כרטיסים חכמים ו-Tokens מבוססי חומרי (התקנים פיזיים לאחסון מפתחות דיגיטליים), למודולים וירטואליים המאפשרים אחסון, ניהול ושימוש מאובטח במפתחות קריפטוגרפיים בכל פלטפורמה, משרתים ומחשבים ניידים ועד לסמארטפונים ומכשירי IoT.

Bringg גייסה 10 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Bringg (ברינג) מפתח מערכת כוללת שמאפשרת לכל ארגון, חברה והלקוחות שלהם ליהנות מיכולות שילוח ומעקב כמו של ענקיות הקמעונאות. החודש הודיע הסטארטאפ על גיוס של 10 מיליון דולר, מה שמעמיד את סך הגיוסים של החברה מאז הקמתה על 17.5 מיליון דולר.

הפלטפורמה של Bringg מאפשרת לעסקים קטנים ולחברות גדולות לנהל את המשלוחים שלהם בצורה מדויקת ואופטימלית, ובמקביל לאפשר ללקוחות שלהם לעקוב בזמן אמת אחר מיקום המשלוחים. כדי לעשות את זה, המערכת של החברה יכולה להתממשק למערכות ה-CRM של הארגון, מערכות ניהול המלאי שלו, מערכות הסחר האלקטרוני ומערכת השליחויות שלו או של שירות השליחויות. כך למעשה נהנית החברה מממשק אחד ששולט בכל שלבי השילוח – החל באיתור המלאי, דרך איתור והפעלת השליח הפנוי וכלה בתיאום השליחות ועדכון הלקוח בזמן אמת על מיקום המשלוח. המערכת פועלת בענן במודל SaaS.

Reduxio גייסה 22.5 מיליון דולר

מערכות האחסון ההיברידיות שפיתחה Reduxio מסוגלות לענות על הצרכים של סביבות האחסון הארגוניות העדכניות, המאופיינות במחשוב ענן, מכונות וירטואליות ומערכות מידע מובנות. לצד הטכנולוגיה עצמה, החברה פיתחה מערכת הפעלה המיישמת עבור לקוחותיה אלמנטים הכרחיים, כגון העברה פעילה בין סוגי מדיה מרובים, טכנולוגיית NoDup שנועדה לחסוך בנפח באמצעות מניעות כפילויות ודחיסה וטכנולוגיית BackDating, המאפשרת שחזור נתונים אינסופי. לדברי החברה, מערכות האחסון שלה הן מרובות שכבות אחסון אינסופיות, כך שנועדו במיוחד עבור הסביבות הקיימות כיום. עוד מוסיפה החברה כי הטכנולוגיות שהיא מציעה במערכות הללו מאפשרות להגדיר מחדש את יחסי המחיר מול הביצועים והפונקציונליות עבור לקוחות האחסון הארגוני.

EyeYon גייסה 6.5 מיליון דולר

חברת EyeYon Medical הישראלית, המפתחת טכנולוגיה לטיפול בבצקת הקרנית (Corneal Edema), הודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 6.5 מיליון דולר. בצקת בקרנית מתבטאת לרוב בפגיעה בראייה ובכאבים עזים בגלגל העין. הפתרון האפקטיבי היחידי המצוי בשוק כיום הוא השתלת קרנית מתורם, שהיא גם השתלת האיברים הנפוצה והעתיקה בעולם. לפני כשנתיים השיקה החברה עדשת מגע היפר-אוסמוטית בשם Hyper CL, שמאפשרת ספיחה של נוזלים מהקרנית תוך הקלה על המחלה על ידי ריכוז היפר אוסמוטי של הנוזל מעל הקרנית. לאחר שהעדשה נמצאה יעילה, החלה החברה בפיתוח של EndoArt, שכבת אנדותל מלאכותית שמיועדת להחליף את הצורך בהשתלת קרנית.

Natural Intelligence הישראלית רכשה את Cappsool

חברת אתרי השוואה Natural Intelligence (נטורל אינטליג’נס), הודיעה כי היא רוכשת את הסטארטאפ הישראלי Cappsooll (קפסול), כדי להגדיל את אחיזתה בתחום אתרי ההשוואה בעולם. החברה הנרכשת מפתחת פלטפורמה להתאמה אישית של אפליקציות ותוכן למשתמשים. בזכות ההתאמה האישית של התוכן, נהנים המשתמשים מהמלצות שמתאימות להם במיוחד, והמפרסמים נהנים מטירגוט מדויק לאפליקציות ולפרסומות שלהם. מאז הקמתה הושקעו ב-Cappsool כ-3 מיליון דולר, ובין המשקיעים העיקריים בה ניתן למנות את גיגי לוי, אור עופר מ-SimilarWeb, נפתלי השקעות, זרוע ההשקעות הפרטית של אודי רקנאטי, מארק לאוטרשטיין וקרן Docor International.

כחלק מעסקת הרכישה, יצטרפו עובדיה של Cappsool ל-Natural Intelligence, שמונה כיום כ-220 עובדים ומתכננת לדייס עוד עשרות עובדים נוספים בשנת 2017.

Autotalks הישראלית גייסה 30 מיליון דולר

חברת Autotalks (אוטוטוקס) הישראלית המפתחת פתרונות לתקשורת בין כלי רכב, ובין היתר “Vehicle to everything״ (V2X) הודיעה על גיוס 30 מיליון דולר במזומן במסגרת סבב גיוס הון רביעי. טכנולוגיית V2X שבה מתמחה Autotalks היא טכנולוגיה המאפשרת תקשורת בין כלי רכב לכלי רכב אחרים (V2V), בין כלי רכב לתשתיות שונות (V2I), בין מכוניות לאופנועים (V2M) ובין כלי רכב להולכי רגל (V2P).

Autotalks מייצרת שבב לתקשורת בין רכבים אשר מאפשר להם להחליף מידע גם כשהם נוסעים במהירות גבוהה ומוסתריםזה מזה. אותו שבב מכיל מערכת אבטחת מידע רב שכבתית שאמורה להבטיח שהרכב יתייחס רק למידע אמין שיתקבל, ואותו מידע מעובד ברכיב המוצג לנהג במידת הצורך. טכנולוגיית ה-V2X של Autotalks תאפשר לרכבים אוטונומיים להבין את הכוונות של כלי רכב אחרים, לבצע תיאום בין רכבים לרכבים “רגילים” וכן בין רכבים לתשתיות, דוגמת רמזורים, באופן שמגדיל את ניצולת הכבישים ומפחית את פליטות המזהמים.

הסטארטאפ Astralink גייס מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Astralink, המפתח פתרון מבוסס מציאות רבודה לזיהוי ומניעת טעויות בנייה בזמן אמת, הודיע על השלמת סבב גיוס ראשון בהיקף של כמיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה Grove Ventures, שבראשה עומד דב מורן.

הטכנולוגיה של החברה, המבוססת על אלגוריתמים בתחומי עיבוד תמונה, ראייה ממוחשבת ולמידה עמוקה מייצרת מודל תלת ממדי של אתר הבנייה, כולל הבנת האלמנטים השונים שקיימים בו. “מרגע היווצרות המודל, מופעלים מספר אלגוריתמים לניתוח המתרחש והבנה של הפערים בין הביצוע הפיזי לתוכניות הבנייה. לדוגמה, באמצעות צילום קיר לפני יציקת הבטון, המכיל רק רשת של ברזלים, ניתן להסיק איך ייראה הקיר לאחר סיום הבנייה, ולהתריע בפני העובדים על טעויות בטרם שלב יציקת הבטון. זיהוי של אותן טעויות בדיעבד יחייב קידוח בבטון מזוין, שמשמעו עלויות של עשרות אלפי שקלים וימי עבודה נוספים, בעוד שתיקון של הברזלים לפני היציקה יסתיים בכחצי שעה”, אמר מתן גידניאן, מייסד שותף בחברה.

Croosing גייסה 1.25 מיליון

חברת הסטארטאפ הישראלית Crossing רוצה לקחת את ההיפרלינק, שמלווה אותנו מתחילת ה-Web, ולשדרג אותו למה שהיא מכנה סופרלינק. כלומר, לינק שכולל נגיעה אישית ותגובות של שאר המשתמשים. החודש הודיעה החברה על גיוס סיד של 1.25 מיליון דולר מ-Ramot Investments.

יוצרים של “סופרלינקים” יכולים להוביל את הגולשים העוקבים אחריהם דרך מספר עמודי אינטרנט שונים באמצעות קידום ושיתוף של לינק בודד, ולהוסיף את “הנגיעה” האישית שלהם לכל אתר, למשל תיוגי טקסט, אמוג’י ותגובות המופיעות בעמודים שונים. הסופרלינק יכול גם לגלול את העמוד בצורה אוטומטית עבור המשתמשים, ולהוביל אותם במדויק לנקודות עניין ספציפיות שהיוצרים תכננו מראש, לצד הוספת אנימציות ופסקול תואם. לדברי החברה, סופרלינקים מתאימים בעיקר למותגים ולמובילי דעת קהל שרוצים להדריך את קהל היעד שלהם דרך שכבות תוכן רבות, תוך כדי שליטה טובה יותר במסע שלהם.

Freightos גייסה 25 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית Freightos (פרייטוס), שפיתחה פלטפורמת השוואה בין מחירים ומועדים של שירותי תובלה שונים בים, באוויר וביבשה, הודיעה על גיוס של 25 מיליון דולר בסבב B ועל צירופה של GE כמשקיעה אסטרטגית חברה.

המערכת שפיתחה Freightos משווה בין מחירי ההובלה והתובלה הבינלאומיים, כדי לאפשר למשתמשים לשלוח מטענים, מכולות ושאר מוצרים בצורה הזולה והמהירה ביותר. החברה עושה זאת באמצעות חישוב של כל הגורמים הרלוונטיים, כך שהיא יכולה להציע ללקוחות תובנות בנוגע לנתיבים המהירים ביותר מהמקור ועד היעד, לחברות השילוח שעימן כדאי לעבוד, וכמובן מה היא הדרך העדיפה למשלוח עצמו.

Votiro גייסה 7.5 מיליון דולר

חברת Votiro נוסדה ב-2010 אחרי שצמד המייסדים, איתי גליק ואביב גראפי, זיהו פער משמעותי ביכולת ההגנה של מערכות האבטחה הקיימות בהתמודדות מול איומי Zero-day. תקיפות אלה הופכות לנפוצות יותר ויותר במיוחד בבנקים, סוכנויות ביטוח, ממשל ובריאות, וזאת על ידי התמקדות במותקף ספציפי ושימוש בכלי הנדסה חברתיים (Social Engineering) אשר מבטיחים את פתיחת הקובץ המכיל את ה-Zero-day exploit .כתוצאה מכך השניים החליטו לפתח מערכת שמגינה על ארגונים מתקיפות כופר ומתקיפות מתקדמות שביכולתן לגנוב מידע רגיש מהרשת של הארגון.

החודש הודיעה החברה על גיוס של 7.5 מיליון דולר שהובטח בחיתום על ידי המשקיעה הקיימת Redfield Asset Management. המשמעות היא שהגיוס מתבצע כך שהסכום המלא מובטח על ידי המשקיעה בחיתום, ומשקיעים המעוניינים להצטרף להשקעה בחברה כחלק מסכום זה יוכלו להצטרף לסיבוב (הסכום המקסימלי עומד על 7.5 מיליון דולר). המימון האחרון מתווסף ל-4 מיליון דולר נוספים שגייסה החברה בעבר, מאותה המשקיעה.

 

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: