לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו ביוני 2014

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות והגיוסים של יוני 2014.

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נציג סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש מאי

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

Desti הישראלית נרכשת על ידי נוקיה; תעזור לשדרג את שירות המפות HERE

אפליקציית התיירות הישראלית Desti, ספין אוף של חברת SRI International אשר פיתחה את Siri, העוזרת האישית המשולבת במערכת ההפעלה iOS ומפתחת אפליקציית עיבוד שפה טבעית ובינה מלאכותית המסייעת לאנשים למצוא מקומות שהם מחפשים בצורה חכמה ואינטואיטיבית יותר, נרכשת על ידי נוקיה.

עם רכישתה של חברת Desti, אפליקציית סוכן הנסיעות הוירטואלית, נוקיה מקווה לשלב את הטכנולוגיה של Desti בכדי ליצור מפות, ובכלל חיפושי מקומות אישיים יותר ומותאמים למשתמש.

Fortscale משלימה סבב גיוס בגובה 10 מיליון דולרים

אם מישהו היה צריך עוד הוכחה לכך שסייבר הוא תחום חם ביותר, ולכך שהחברות הישראליות עושות עבודה טובה במשיכת משקיעים: חברת אבטחת המידע הישראלית Fortscale הודיעה על השלמת סבב גיוס של 10 מיליון דולר.

החברה פיתחה מערכת אנליטיקות המאפשרת לצוותי אבטחת מידע לאסוף בקלות וביעילות מודיעין אודות משתמשים, עובדים פנימיים או קבלנים חיצוניים, וזאת על ידי מיצוי מאגרי מידע (Big Data) הקיימים בארגון, לוגים הנאספים ונאגרים במערכות SIEM. לאחרונה סיימה החברה התקנה של המערכת במספר חברות ארגונים בארה"ב ובישראל.

עוד סייבר-גיוס: CyberX מגייסת 2 מיליון דולרים

CyberX, חברת סטארטאפ בתחום אבטחת הסייבר לרשתות תעשייתיות (Industrial Internet) הודיעה על השלמת סבב גיוס הון ראשון בהיקף של 2 מיליון דולר. CyberX מתכננת להשתמש בהון שגויס, לצורך האצת תהליך פיתוח טכנולוגיה המגנה על רשתות תעשייתיות, שהן ליבת פעילותן של חברות תעשייתיות בתחומי החשמל והאנרגיה, רשתות תקשורת המשמשות בתשתיות הגז, ייצור תעשייתי ותחומים נוספים.

זהו תחום חדש המצוי בצמיחה ומוגדר כ"שילוב של מכונות ומידע חכם". מטרת הרשתות התעשייתיות הן ליצור חיבור חכם ובטוח יותר של מכונות תעשייתיות לרשת האינטרנט.

DragonPlay הישראלית נרכשת ב-100 מיליון דולר על-ידי Bally האמריקאית

חברת הגיימינג הישראלית DragonPlay, שמתמחה ביצירת משחקים חברתיים עבור סמארטפונים נמכרה לחברת Bally האמריקאית. סכום הרכישה אינו קבוע, משום שהוא מורכב מ-51 מיליון דולר במזומן וסכום נוסף, שייגזר מתוצאות החברה והעמידה שלה ביעדים הכספיים בזמן הקרוב. הסכום הנוסף יכול להגיע ל-49 מיליון דולר, מה שיעמיד את סכום המכירה הכולל על 100 מיליון דולרים.

מאז שנוסדה פיתחה DragonPlay משחקים לאנדרואיד, iOS, פייסבוק ו-Windows Phone, כשהמשחקים המצליחים ביותר של החברה הם Live Holdem Pro ו-DragonPlay Slots, שזכו כל אחד לעשרות מיליוני הורדות. בנוסף, אחראית החברה על משחקים כמו Wild Bingo, Twister8, Farm Slot ו-DragonPlay Pker.

יצרנית השבבים הישראלית אלטאייר מגייסת 25 מיליון דולרים, בדרך להנפקה?

חברת הסטארטאפ הישראלית אלטאייר (Altair Semiconductor), המייצרת ומפתחת שבבים ותוכנה תואמת לטכנולוגיית הדור הרביעי של הסלולר, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 25 מיליון דולר. מאז 2006, מפתחת אלטאייר את מוצריה כששתי הנחות יסוד עיקריות מובילות אותה: הראשונה היא שכסטארטאפ לעולם לא יהיה לה סיכוי במאבק מול יצרניות השבבים הגדולות ולעולם לא תצליח לשלוט בשוק זה. כתוצאה מכך, החליטה החברה לוותר מראש על המלחמה מול היצרניות הקיימות, ולא לנסות ולהתחרות מולן.

הבנה זאת הובילה את החברה אל הנחת היסוד השניה שלה, שטכנולוגיית 4G נמצאת בצמיחה ועתידה להיות "הדבר הבא בשוק". כסטארטאפ, על החברה לעשות ככל שביכולתה על מנת להקדים את השוק, באמצעות פיתוח והתמקדות בייצור שבבי ה-4G, שמציעים טכנולוגיה זולה יותר, בעלת טביעת פחמן קטנה יותר המציעה קיבולת פס רחבה מבעבר.

Guesty הישראלית מגייסת 1.5 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Guesty (לשעבר, superhost) סיימה בהצלחה סבב גיוס של 1.5 מיליון דולר. Guesty מפתחת כלי אוטומציה לניהול של השכרת דירות ויחידות דיור ונופש על הפלטפורמה של Airbnb.

לשאלתנו כיצד הגיבה Airbnb לשירות שמציע הסטארטאפ, אמר סוטו כי גם הוא וגם קובי, ה-CTO, נפגשו עם Nathan Blecharczyk ו-Brian Chesky מייסדי האתר והם היו "מאוד בעדנו". סוטו אף הוסיף שבעתיד, אולי הם אף "יעודדו אותנו בצורה אקטיבית".

זולה של ג'ף פולבר ויעקב נר-דוד מגייסת 3 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Zula, המייצרת פלטפורמת תקשורת ארגונית, הודיעה על השלמת סבב גיוס בהיקף של 3 מיליון דולר. מאחורי הסטארטאפ עומדים שני יזמים מוכרים בתעשיית הסטארטאפים הישראלית: ג'ף פולבר, אחד מחלוצי תעשיית ה-VoIP הוא ממייסדי Vonage, ויעקב נר-דוד, יזם סדרתי, הוא ממקימי Delta3, חברת ה-VoIP הירושלמית, שהקים יחד עם נועם ברדין, שעבר אחר כך לנהל את Waze.

הרעיון העומד מאחורי המוצר שמפתחת Zula מזכיר מגוון רחב של שירותים הקיימים כיום, המאפשרים לבצע שיחות קול, טקסט או וידאו מבוססות ענן בין מספר רב של משתמשים ללא קשר למדינה, הפלטפורמה או המערכת בה הם משתמשים; שיתוף קבצים וסקרים.

SiSense מגייסת 30 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית SiSense, המתמחה באנליטיקות של Big Data, הודיעה על השלמת סבב גיוס שלישי בסך 30 מיליון דולרים. המוצר אותו פיתחה החברה מיועד להנגיש לחברות וארגונים בכל הגדלים, החל מסטארטאפים קטנים ועד חברות ענק, את המידע הקיים בחברה.

כלומר, מטרתה היא לאפשר ללקוחותיה לקבל אנליטיקות שונות של Big Data, במטרה ללמוד יותר אודות הרגלי השימוש השונים של משתמשיה, כיצד לייעל תהליכים וכמובן, מה הם המוצרים או האלמנטים הרווחים או המשתלמים ביותר עבורן.

Amaya רוכשת את Pokerstars של מארק וישי שיינברג ב-5 מיליארד דולרים

עסקת ענק בעולם הפוקר המקוון. משפחת שיינברג הישראלית לשעבר, המתגוררת כיום באי מאן, מוכרת את ענקית הפוקר המקוון Pokerstars לספקית הציוד להימורים הקנדית Amaya Gaming תמורת 4.9 מיליארד דולרים.

העסקה מסמנת למעשה את יציאת משפחת שיינברג, ובראשם מארק שיינברג ואביו, ישי שיינברג, ישראלי לשעבר שהיגר לקנדה, מעסקי הפוקר. מארק, מחזיק המניות העיקרי בחברה שהוקמה על סמך הטכנולוגיה של אביו, ייאלץ להתפטר מכל תפקידיו בחברה ולמכור את כל מניותיו.

PlayBuzz מגייסת 3 מיליון דולרים: ראיון בלעדי עם שאול אולמרט, מנכ"ל החברה

חברת הסטארטאפ הישראלית PlayBuzz הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 3 מיליון דולרים. פלייבאז אחראית לפיתוח פלטפורמה שמאפשרת לאלפי אתרי תוכן ברחבי העולם ליצור חידונים, סקרים, רשימות וצורות נוספות של תוכן אטרקטיבי שניתן להטמיע בכל אתר או אפליקצייית מובייל.

חצי שנה בלבד לאחר השקת השירות הצהירה הישראלית על 40 מיליון משתמשים ייחודים מידי חודש. החברה נוסדה ב-2012 על ידי שאול אולמרט, ירון בוזנח ותום פחיס ומעסיקה 14 עובדים במשרדיה הממוקמים בתל אביב.

Moment.me הישראלית מגייסת 1.65 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ Moment.me, העומדת מאחורי פלטפורמה המאגדת תמונות ממגוון רשתות חברתיות בהתאם לאירועים שונים, מודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 1.65 מיליון דולרים. הפלטפורמה אותה פיתחה החברה, הזמינה במובייל ובווב, מאפשרת למשתמשים להעלות ולצפות במגוון תמונות וסטטוסים "מרגעים" שונים שלהם או של חבריהם, ללא תלות ברשת החברתית בה פרסמו אותם.

המערכת מסוגלת לאסוף את התמונות שצולמו על ידי המשתמשים בהתבסס על מיקומם ולאחד אותם אל אלבום אחד גדול, המיועד להציע את הרגע כפי שחוו אותו עשרות, מאות ואף אלפי המשתמשים שנכחו בו.

בשקט בשקט… Silentium מגייסת 10 מיליון דולרים, כדי להפחית רעשים

כל מי ששמע אי פעם מפוח אוויר בפעולה, מזגן אוויר תעשייתי או סתם נכנס לרגע לחדר שרתים – יודע עד כמה רעש יכול להיות מפגע. Silentium היא חברת סטארטאפ ישראלית ותיקה שמנסה לשים קץ לבעיות הרעש. לאחרונה השלימה החברה סבב גיוס של 10 מיליון דולר.

כדי ליצור את אפקט הביטול, מתבססים המפתחים על תופעה פיזיקלית המוכרת בשם התאבכות (Interference): מפגש של כמה גלים (במקרה שלנו גלי קול) שיוצר גל בעל תבנית חדשה. המערכת של Silentium משדרת גלים באותו תדר ואמפליטודה אבל בפאזה הפוכה, וכך מבוטל למעשה רוב הרעש.

Nucleix מגייסת 5.4 מיליון דולרים כדי לאבחן את סרטן שלפוחית השתן

חברת Nucleix הישראלית, שמפתחת ערכה לבדיקה ואבחון של סרטן שלפוחית השתן הודיעה על גיוס של יותר מ-5 מיליון דולר. מוצר הדגל של החברה הוא ה-Bladder EpiCheck – אבחון לא פולשני של סרטן שלפוחית השתן, המתבסס של שינויים אפיגנטיים, כלומר, שינויים קלים ב-DNA של התא שנוצרים בעקבות מחלה או מצב נפשי.

שינויים אלו יכולים להצביע על המצאותם של תאים סרטניים בשלפוחית השתן, ויכולים להתגלות עוד לפני הופעתם של התסמינים הרפואיים. מכאן גם חשיבותו העצומה של האבחון, שפיתחה החברה. בעתיד, מתכוונת החברה אף לפתח בדיקות נוספות שיוכלו לאבחן סוגי סרטן נוספים.

BioCatch מגייסת 10 מיליון דולרים

חברת אבטחת המידע הישראלית BioCatch, שאחראית על פיתוח טכנולוגיה חדשנית לזיהוי משתמשים המבוססת על דפוסי ההתנהגות שלהם, מודיעה על סבב גיוס בגובה 10 מיליון דולר. הטכנולוגיה אותה מציעה החברה בודקת את תגובת המשתמש לאנומליות שונות שהיא יוצרת, כדי לראות האם מדובר בבעל החשבון או שמא בגורם חיצוני המנסה לחדור אליו.

בבדיקה זו נבחנים למעשה יותר מ-350 פרמטרים שונים וייחודיים עבור כל משתמש (כמו מחוות עכבר, הקלדות), כאשר התוצאה סמויה מהעין האנושית, ולא מהווה איזשהי הפרעה שהמשתמש יכול לשים אליה לב בעת הגלישה או השימוש בשירות.

מנטיס ויז'ן מגייסת 12.5 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית מנטיס ויז'ן (Mantis Vision) הודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 12.5 מיליון דולרים. הפלטפורמה אותה פיתחה חברת מנטיס ויז'ן נקראת MV4D והיא מאפשרת להביא את עולם הצילום התלת מימדי אל עולם המובייל.

שמה של חברת מנטיס ויז'ן עלה לאחרונה לכותרות בזכות אחד מהפרוייקטים הסודיים עליו עובדת גוגל, פרוייקט טנגו. במסגרתו מעוניינת ענקית החיפוש לצייד מכשירי סמארטפון וטאבלט בסט חיישנים שיאפשר להם לסרוק את הסביבה, בצורה מדוייקת ובתלת מימד.

למה אפליקציה ששולחת YO לחברים גייסה מליון דולרים?

לפני מספר שבועות הוצפו הפידים ברשתות החברתיות באזכורים ושיחות אודות אפליקציה חדשה בשםYo!, שמציעה את השימושיות הבסיסית ביותר שאי פעם ראינו באפליקציה: האפשרות לשלוח Yo! לחבריכם.

Yo נוצרה על ידי אור ארבל ומשה חוגג, שעבדו יחדיו בחברת Mobli ויצרו את Yo כפרוייקט פנימי עבור צוות החברה עצמו, כאמצעי תקשורת לחברים ומשפחה. למעשה, המוצר נוצר כסוג של מתיחה לאחד באפריל, אך לאור הצלחתו ופשטותו, החליטו לשחרר את המוצר לציבור הרחב. ההשקעה שקיבלו הגיעה ממספר משקיעים פרטיים, הכוללים גם את מייסד החברה בעצמו: משה חוגג.

Webydo מגייסת 7 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Webydo הודיעה על השלמת גיוס בסך 7 מיליון דולרים. הפלטפורמה אותה פיתחה החברה מאפשרת למעצבים לקחת את העיצובים הקיימים שלהם ולהפוך אותם לאתר פעיל ומתפקד, ללא הצורך בהעסקת מתכנתים וללא כתיבת קוד.

מאחורי הקלעים, המערכת של החברה מסוגלת לנתח ולפענח את האלמנטים השונים בעיצוב, לזהות כפתורים, כותרות וכדומה ולהפוך אותם לאתר המדוייק ברמת הפיקסל, לדבריה.

Dynamic Yield מגייסת 12.5 מליון דולרים בהובלת קרן מרקר

חברת הסטארטאפ הישראלי Dynamic Yield, המפתחת פלטפורמה של ניתוח התנהגות גולשים והתאמת תכנים באופן אישי הודיעה בסוף השבוע על השלמת סבב גיוס נוסף בגובה 12.5 מיליון דולרים.

הייחודיות של החברה טמונה בכך שהיא מספקת לאתרי תוכן כלי המאפשר להם לנתח את תנועת הגולשים באתר שלהם באופן אוטומטי ולמדוד את ההשפעה של כל רכיב עיצוב בהקיים בכל עמוד באתר.

Rewardpod מגייסת מיליון דולרים

היזמים הסדרתיים זאב רוזוב ואהוד זגורי מהמרים על המובייל, ומפתחים תוכנה שתדע להגיד למפתחי אפליקציות מה לעשות ואיך בכדי להתחיל לייצר הכנסות. רוזוב, לשעבר מנכ"ל קונדואיט אירופה וזגורי, המתכנת הראשון בקונדואיט ושותף בפיתוח הפטנטים של סרגלי הכלים הראשונים שלה, גייסו מיליון דולר להקמת Rewardpod, מערכת שמנתחת את התעבורה באפליקציות מובייל ויודעת להציג מידע למפתחים על הסיכויים לייצר הכנסות ממשתמשים שונים.

קיים צורך בסטטיסטיקה שתחזה את הסיכוי של משתמשים שונים לשלם במהלך השימוש החינמי. את ההסתברות הזו מייצרת Rewardpod מתוך איסוף כמות גדולה של נתונים, חישובים אלגוריתמיים, טכנולוגיות של בינה עסקית וסגמנטציה של משתמשים לפי עשרות של פרמטרים בהם מגדר, זמן, מיקום, פעילות המשתמש במשחק או אפליקציה או פעילות הפייסבוק של המשתמש.

Dune Medical מגייסת 21 מיליון דולרים

חברת דון מדיקל (Dune Medical) הישראלית, המפתחת טכנולוגיה לאפיון תאים סרטניים ברקמות, הודיעה על השלמת סבב גיוס שלישי בסך 21 מיליון דולרים. החברה קיבלה בשלב זה רק 14 מיליון דולרים, כאשר 7 מיליון הדולרים הנוספים יועברו במהלך חודש אוקטובר.

המערכת, MarginProbe, מסוגלת לזהות בזמן אמת ובחדר הניתוח עצמו המצאות של תאים סרטניים על גבי השוליים של הרקמות הקיימות, ובכך מאפשרת למנתחים להבין האם יש צורך להסיר איזורים נוספים, או לא.

Parko הישראלית מגייסת 1.1 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית פארקו (Parko), העומדת מאחורי פיתוח טכנולוגיה העוזרת למשתמשים למצוא חניה, מודיעה על השלמת סבב Seed בסך 1.1 מיליון דולרים. על מנת להציע את הפתרון שפיתחה לכלל הנהגים הנמצאים בכביש, החברה פיתחה API הזמין לכלל אפליקציות הנהיגה בפלטפורמות אנדרואיד ו-iOS.

ה-API מיועד לעזור להעשיר את חווית הנהיגה באמצעות הוספת האלמנט החשוב של מציאת החניה. כך, אפליקציות שיבחרו להשתמש בטכנולוגיה של החברה יוכלו לעזור למשתמשים לא רק להגיע ליעד, אלא אל מקום החניה הקרוב ביותר אליו.

Curiyo הירושלמית מגייסת 1.9 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Curiyo הודיעה על גיוס של 1.9 מיליון דולר. Curiyo הוא כלי לדפדפן שמספק למשתמש את כל המידע על מילה מסויימת ברגע שהמשתמש מבצע עליה "לחיצה ארוכה". המידע מגיע בצורת חלון מידע עם תמונות, קטעי וידאו, קטעי חדשות, עדכוני מדיה חברתית וערך ויקיפדיה.

החברה גם מציעה ליצרני תוכן כמו בלוגרים ועיתונאיים להטמיע את התוסף באתר שלהם (מדובר בשורת קוד אחת בלבד), וכך להציע לקוראים את השירות, ללא צורך בהתקנה נוספת. כך גם האתר מרוויח מכך שהגולש אינו נוטש את האתר לטובת אתרים אחרים, אלא נשאר בדף שלו.

Senexx הישראלית נרכשת על ידי גרטנר תמורת כ-15 מיליון דולרים

הסטארטאפ הישראלי Senxx, המפתח פלטפורמה מבוססת ענן לשאלות ותשובות בתוך ארגון, נרכש על ידי חברת גרטנר הבינלאומית. סכום העסקה לא פורסם באופן רשמי אולם על פי מידע שהגיע לגיקטיים נע בין 15 ל-20 מיליון דולרים. מדובר בהשקעה הראשונה שמבצעת חברת גרטנר בישראל, שמתכוונת בנוסף להקים בישראל מרכז חדשנות.

המערכת שמפתח הסטארטאפ הישראלי מאפשרת לכל משתמש בארגון לשאול שאלות ולקבל את המידע מהאנשים המתאימים ביותר בארגון, כשהמערכת מתייגת אוטומטית את השאלות. Senexx משפרת פרודוקטיביות בכך שהיא מזהה בארגון עובדים עם ידע וניסיון ספציפיים בתחום מסוים, כך שיוכלו לסייע לארגון במתן מענה לשאלות, בפתרון בעיות ובאיתור הזדמנויות חדשות.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

1 תגובה על "לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו ביוני 2014"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
IDN Poker
Guest

GembalaPoker Situs Resmi IDNPLAY Dengan Games IDN Poker Online Uang Asli Indonesia Deposit Pulsa Tanpa Potongan Lengkap Permainan Bandar Ceme Online Indonesia
https://www.dreamforcesocial.com/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: