לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו בינואר 2014

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות והגיוסים של ינואר 2014.

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נציג סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש דצמבר

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il


מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

 

One Hour Translation מגייסת 10 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית One Hour Translation, המציעה שירותי תרגום מקצועיים ברשת, הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון בגובה 10 מיליון דולר. את הכסף תשקיע החברה בהתרחבות שירות התרגום שלה ובעיקר בשירות תרגום האתרים באמצעות מתרגמים אנושיים.

כפי שניתן להבין מהשם של המיזם, פרוייקטים קטנים המועברים לתרגום על ידי החברה יכולים להיות מוכנים ללקוח תוך שעה בלבד, כאשר פרוייקטים מורכבים יותר יכולים לקחת מספר שעות עד מספר ימים.

Flash Networks רוכשת את Mobixell תמורת 15 מיליון דולרים

חברת Flash Networks הישראלית, ספקית של פתרונות אופטימיזציה ומונטיזציה לשוק המובייל והאינטרנט, הודיעה על השלמת עיסקת הרכישה של חברת הסטארטאפ הישראלית Mobixell Networks, המפתחת פתרונות אינטרנט סלולריים למפעילות סלולריות במטרה לייעל את רשתות הנתונים שלהן.

שתי החברות סירבו לחשוף את היקפה של העסקה, אך על פי הערכות שונות, סכום העיסקה נע בין 10-20 מיליון דולר וקרוב ל-15 מיליון דולר. העסקה צפויה להיסגר באופן רשמי בסוף חודש ינואר 2014.

Yotpo מגייסת 10.7 מיליון דולרים

חברת יוטפו (Yotpo) הישראלית, המפתחת פלטפורמה לביקורות חברתיות עבור אתרי מסחר אלקטרוני, הודיעה על השלמת סבב גיוס A בסך 10.7 מיליון דולרים. הרעיון העומד מאחורי פלטפורמת יוטפו הוא לעזור לעסקים להגדיל את המכירות שלהם, באמצעות יצירת תוכן וביקורות מאומתות מרוכשים אמיתיים, ושיתופם במגוון מנועי חיפוש והרשתות החברתיות.

לשם כך מציעה החברה מערכת תגובות בה יכולים הרוכשים לשתף אודות חווית הרכישה או השימוש במוצר. באמצעות הביקורת למעשה נוצרת קהילה סביב המוצר, בזכות המשתמשים הנחשפים אליה, מביעים עניין ברכישת המוצר המדובר והפיכה ללקוחות בעצמם.

Implisit מגייסת 3.3 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Implisit, המפתחת פתרון מבוסס SaaS לשיפור הפרודוקטיביות של צוותי מכירות, הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון בגובה 3.3 מיליון דולר. את הכסף שהתקבל כתוצאה מסבב הגיוס תשקיע החברה במטרה להרחיב את צוותי המכירות, הפיתוח והשיווק שלה, במיוחד בישראל.

Implisit פיתחה מוצר אשר מהווה בעצם שכבת אנליזה נוספת למערכות CRM (ניהול קשרי לקוחות). הטכנולוגיה של Implisit משלבת אוטומציה מלאה ואלגוריתמי כריית נתונים והזנת נתונים אינטיליגנטית בכדי להניב תובנות חשובות לצוותי המכירות של לקוחותיה.

uTest מגייסת 43 מיליון דולרים ומשנה שם

חברת uTest הישראלית, המציעה שירותי בדיקות תוכנה במיקור חוץ, הודיעה על השלמת סבב גיוס חמישי (E) בסך 43 מיליון דולרים. כחלק מסבב הגיוס הנוכחי מתכננת uTest לשנות את שמה ל-Applause, כאשר שינוי השם מגיע כחלק מהגדרת החזון החדשה של החברה.

למרות שינוי השם, המוצג uTest לא יעלם בזמן הקרוב ולמעשה החברה מתכננת למנף אותו עבור קהילת הבודקים שלה אל מעבר לפרוייקטים בתשלום. החברה מתכננת להציע ערוצי הכשרה בתחום, Certifications, כתיבת וקריאת ביקורות על כלי בדיקות שונים בשוק, לוחות לחיפוש עבודה והצגת אירועים הקשורים לעולם הבדיקות.

Visual.ly מגייסת 8.1 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ Visual.ly, המפתחת מרקטפלייס לתוכן ויזואלי ואינטראקטיבי הודיעה היום (ג׳) על השלמת סבב גיוס של 8.1 מיליון דולר.

סמנכ״ל השיווק של החברה ואחד ממייסדיה, טל סייח, מסביר כי ״המטרה הגדולה של סבב הגיוס הנוכחי היא להיות הבית של כל מי שרוצה לייצר תוכן ויזואלי. אנחנו מעוניינים להפוך את מה שהתחיל בתור MarketPlace של תוכן ויזואלי, כגון אינפוגרפיקות, תכני וידאו ותוכן קריאטיבי אחר ולהפוך את Visual.ly לבית של כל התוכן הויזואלי באינטרנט.״

Umoove מגייסת מיליון דולרים ומשיקה משחק ראשון

חברת הסטארטאפ הישראלית Umoove, העומדת מאחורי פיתוח תוכנה לזיהוי תנועות הפנים והעיניים של המשתמש, הודיעה על השקת המוצר החדש של החברה: אפליקציית iOS המציגה את יכולות הפיתוח שלה. האפליקציה החדשה מציעה חווית טיסה בגוף ראשון, סטייל סופרמן, הנשלטת כולה על ידי תנועות ראשו של המשתמש.

לצד ההשקה של המשחק, Umoove ציינה בפני גיקטיים כי סגרה סבב גיוס בסך מיליון דולרים ממספר משקיעים פרטיים, כמו גם על פתיחת משרדי החברה בסיליקון וואלי.

Adallom מגייסת 15 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Adallom, המפתחת פתרון להגנה על מידע העובר דרך אפליקציות ה-SaaS השונות של הארגון, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 15 מיליון דולר. זהו סבב הגיוס השני של החברה, לאחר שבדצמבר 2012 גייסה בסבב גיוס ראשון 4.5 מיליון דולר מ-Sequoia Capital וזיאספל.

החברה מציעה פתרון להגנה על המידע הרגיש בארגון, המתחשב בטכנולוגיות והאיומים המתפתחים במהלך השנים האחרונות. מכיוון שהעובדים משתפים מידע בתוך ומחוץ לארגון עם שותפים ולקוחות, המידע זורם בצורה לא מבוקרת – אך בעזרת הטכנולוגיה של Adallom, המידע זורם בצורה חכמה ומאובטחת בשני האפיקים הללו, כך שהוא אינו נפגע והארגון יכול להיות עם יד על הדופק ולקבל התראות לגבי דליפות או פריצות אליו.

Aorato מגייסת 10 מיליון דולרים כדי להגן על ארגונים מבפנים

חברת הסטארטאפ הישראלית Aorato, העוסקת בתחום אבטחת המידע, משיקה את מוצר האבטחה החדש שלה לארגונים המסוגל לזהות מתקפות באמצעות למידה של התנהגות הישויות בארגון. לצד השקת המוצר, הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס בסך כ-10 מיליון דולרים.

החברה מפתחת טכנולוגיה המציעה הגנה רב שכבתית על הארגון, המבוססת על הקשרים התנהגותיים. המוצר אותו השיקה החברה נקרא Directory services Application Firewall (או בקיצור DAF) ומסוגל לנתח את ההתנהגות של היישויות השונות בארגון, דוגמת משתמשים פנימיים וחיצוניים, מחשבים, שרתים, מכשירים סלולריים המחוברים לרשת הארגונית.

אמוטיקונים משודרגים: Aniways מגייסת מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Aniways, המציעה את הדור הבא של האמוטיקונים, מודיעה על השלמת סבב גיוס בסך מיליון דולרים. לצד ההכרזה על הגיוס הודיעה החברה על השקת ה-SDK שלה, שיאפשר לכלל המפתחים להטמיע את טכנולוגיית האמוטיקונים של הישראלית גם באפליקציות הצ'אט שלהם.

לאחר הטמעת ה-SDK, מפתח אפליקציות המסרים הפופולאריות הקיימות כיום בשוק יוכלו להציע למשתמשים אוסף של מאות ואלפי אמוטיקונים שונים, התואמים למילים, מצבי רוח או שאר אלמנטים אותם מעוניינים להעביר במהלך השיחה.

Codota מגייסת 550 אלף דולרים; תעזור לכם למצוא את קטע הקוד שחיפשתם

קרה לכם פעם שחיפשתם בלוק מסויים של קוד ולא מצאתם אותו ב-GitHub או ב-Stack Overflow? חברת הסטארטאפ הישראלית Codota תמצא אותו עבורכם. לשם כך גייסה החברה 550 אלף דולר מקרן ההשקעות של הטכניון ומאריה יהב, משקיע פרטי ואחד מהיזמים של חברת Compulab.

קודוטה למעשה משתמשת ב-API של האתרים המרכזים כמויות גדולות של קוד, בכדי לקרוא את דוגמאות הקוד הללו. מתחת לפני השטח, קודוטה עושה שימוש בטכנולוגיה שפותחה על ידה, המאפשרת למנוע להבין מה הקוד הזה עושה בעצם, על פי סוג של אנליזה סמנטית.

Inneractive מגייסת 6 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית אינראקטיב (Inneractive), העומדת מאחורי פיתוח מערכת פרסום המיועדת למפתחי אפליקציות, מודיעה על השלמת סבב גיוס שלישי בסך 6 מיליון דולרים.

המוצר של אינראקטיב מציע למפתחי אפליקציות מערכת פרסום ייעודית, בעזרתה יוכלו למצוא את המודל העסקי שיאפשר להם להרוויח כמה שיותר מפרסום באפליקציה שלהם. באמצעות הטמעת SDK, יכולים המפתחים לערוך מכרזים בין מפרסמים ותגמולים שונים, וכך למעשה לבחור את הרווחיים ביותר עבורם ולהציג אותם למשתמשי האפליקציה.

CloudLock הישראלית מגייסת 16.5 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית CloudLock, המפתחת תוכנות ארגוניות המסייעות ללקוחות לאבטח את הנתונים שלהם בענן, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 16.5 מיליון דולר. זהו סבב הגיוס השלישי של החברה (Round C), לאחר שבמרץ 2008 גייסה 3 מיליון דולר מ-Cedar Fund ובמרץ 2012 גייסה 8.7 מיליון דולר מ-Ascent Venture Partners ומ-Cedar Fund.

סבב הגיוס הנוכחי מציב את סך כל הכספים שגייסה החברה עד כה על סכום כולל של 28.2 מיליון דולר. את הכסף מסבב הגיוס, תשקיע החברה בהרחבת התמיכה בפלטפורמות הענן מעבר לאלו שמכסה החברה כיום – Salesforce ו-Google Apps. בנוסף לכך, תשקיע החברה משאבים נוספים בבניית מערך המכירות, השיווק וההנדסה של החברה.

Origami Logic מגייסת 15 מליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Origami Logic, המפתחת פתרונות Marketing Intelligence, הכריזה כי גייסה 15 מליון דולר בסבב גיוס שני (Round B). החברה מפתחת פלטפורמה אנליטית, המיועדת לתת לאנשי שיווק גישה למידע נרחב בדרך פשוטה ושימושית, המותאמת להם באופן אישי.

הפתרון של אוריגמי אינו אמור להתחרות במערכות המנהלות קמפיינים פרסומיים הפועלים בשוק, אלא להשלים אותם ולהעניק להם את הצד הניתוחי שישמש את אנשי השיווק.


אנחנו מאחלים לכל החברות המגייסות המון בהצלחה. יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: