לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו בפברואר 2014

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות והגיוסים של פברואר 2014.

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נציג סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש ינואר

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il


מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

Easy Social Shop מגייסת כמיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Easy Social Shop, המאפשרת בנייה של חנויות מסחר בפייסבוק, הודיעה על השלמת סבב גיוס בהובלת Lool Ventures.כפי ששמה יכול לרמז,  Easy Social Shop מעוניינת לעזור לעסקים להביא לא רק את הלקוחות אל עמוד המותג שלהם – אלא לאפשר להם לצפות במוצרים שמציע העסק ואף לרכוש אותם ישירות מעמוד המותג. לצד אפשרויות הרכישה, הלקוחות יכולים לדרג את המוצרים, לעשות להם לייק וכמובן, לשתף אותו עם חבריהם – במטרה לעודד גם אותם לאהוב את המותג ואף לבצע את הרכישה.

Totango מגייסת 15.5 מיליון דולרים

חברת טוטנגו (Totango), המציעה שירותי תמיכה מתקדמים לחברות SaaS, מודיעה על השלמת סבב גיוס שני בסך 15.5 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הנוכחי הובילו קרנות ההון Canvas Venture Fund ו-Interest Partner ביחד עם המשקיעים הקיימים בחברה, קרן פיטנגו וקרן ג'מיני.

טוטנגו הישראלית עומדת מאחורי פיתוח חבילת שירותי תוכנה לחברות, המיועדת לעזור להן להבין ולשרת את לקוחותיהן בצורה הטובה ביותר. כלומר, מטרתה של החברה היא לאפשר לצוותי שירות הלקוחות והמכירות להפוך ליעילים יותר, בזכות מידע המגיע אליהם בזמן אמת אודות הגולשים או המשתמשים במוצר.

מי בא לאכול בקמפוס? Tapingo מגייסת 10.5 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ טפינגו (Tapingo), המפתחת אפליקציית קניות קונטקסטואלית מבוססת מיקום, הודיעה על השלמת סבב גיוס (Round B) בהיקף של 10.5 מיליון דולר. את סבב הגיוס הנוכחי הובילה קרן ההון סיכון Khosla Ventures, בהשתתפות Carmel Ventures, משקיעה קיימת בחברה.

טפינגו מאפשרת למשתמשים שלה לבצע הזמנה ממסעדות קרובות ישירות מהמכשיר הנייד שלהם, ללא צורך לחכות בתורים מיותרים. האפליקציה מתחברת אל מערכות המסחר הפנימיות של בתי העסק השונים ועל ידי כך מאפשרת לצרכנים להשלים את תהליך ההזמנה כולו מתוך האפליקציה, מבלי להתקין אפליקציות נוספות של בית העסק או לעבור טרטורים נוספים בדרך.

Motilo מגייסת 5.8 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ מוטילו (Motilo), המציעה פלטפורמת אופנה מקוונת, הודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 5.8 מיליון דולרים ממספר משקיעים פרטיים. סבב הגיוס הנוכחי החל ב-2013, אז גייסה החברה סכום של 3.3 מיליון דולרים, כאשר 2.5 מיליון הדולרים הנוספים הגיעו במהלך השבועות האחרונים, בהתבסס על הצמיחה של החברה בתקופה זאת.

הפלטפורמה של מוטילו הינה מבוססת ווב ונועדה להעניק מענה לכל חובבי וחובבות האופנה ברחבי העולם. באתר, יכולים המשתמשים להעלות שאלות בנוגע לעיצובים שונים, סגנונות או פריטי לבוש ספציפיים ולקבל תשובות, עצות וטיפים מהירים מכלל הקהילה, כמו גם ממספר מומחים ומובילים בתחום האופנה.

Imperva הישראלית רוכשת את סקייפנס ואינקפסולה הישראליות

חברת אימפרבה הישראלית, העוסקת בפיתוח תוכנה לאבטחת מידע, הודיעה על רכישתה של חברת הסטארטאפ הישראלית סקייפנס (Skyfence), לצד כוונתה לרכוש את כלל המניות של חברת הבת שלה, אינקפסולה (Incapsula).

ככל הנראה כתוצאה מכלל הרכישות והטכנולוגיות החדשות שהכניסה לשורותיה, החליטה אימפרבה להציג פתרון WAF נוסף, שנועד לאבטח את שרתי הווב בארגונים המקימים את השרתים שלהם בסביבת הענן של Amazon Web Services. כך למעשה, באמצעות שילוב כל הטכנולוגיות הללו יחדיו החברה מסוגלת להציע את פתרון האבטחה המקיף ביותר לארגונים במגוון פלטפורמות ענן, בהתאם לצרכים הגוברים של הארגונים הללו.

סייברה הישראלית תרכש על ידי פאלו אלטו נטוורקס תמורת 150 מיליון דולרים

מידע שהגיע לגיקטיים מאמת את הפרטים שפורסמו קודם לכן בנוגע למגעים בין פאלו אלטו נטוורקס הישראלית של היזם ניר צוק וחברת הסטארטאפ הישראלית Cyvera, המספקת פתרונות אבטחה למניעת התקפות Zero-Day תמורת 150 מיליון דולר.

הטכנולוגיה אותה פיתחה חברת Cyvera עובדת בצורה מעט שונה מפתרונות האבטחה הקיימים כיום בשוק. במקום לנסות ולזהות את המתקפה עוד לפני שהיא מתרחשת, החברה מונעת מתקפות באמצעות חסימת הדרך בה המתקפה מתקדמת, ומונעת מהתוקף להשתמש ב"ארגז הכלים" שלו.

ביוספ מגייסת 2 מיליון דולרים מ-BRM כדי לאבחן מומים מולדים בעוברים

חברת הסטארטאפ הישראלית ביוספ, המפתחת, מייצרת ומשווקת טכנולוגיה להפרדה מגנטית של תאי דם נדירים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בהיקף של כ-2 מיליון דולר מקרן ההשקעות הפרטית BRM,

ביוספ פיתחה טכנולוגיה מוגנת בפטנט להפרדה אימיונו-מגנטית של תאי דם. הטכנולוגיה של החברה מאפשרת לרופאים לקבל מידע אודות פרמטרים חשובים כגון כמות התאים המופרדים, רמת הניקיון ושיעור החיוניות בדם, המאפשרים מתן פתרונות למספר שווקים, ביניהם הפרדת תאי דם למטרות מחקר, הפרדת תאי עובר למטרות דיאגנוזה גנטית, הפרדת תאי גזע למטרות תרפויטיות והפרדת תאים סרטניים למטרות ניהול מחלה וזיהוי חזרה של גרורות.

קלטורה מגייסת 47 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית קלטורה, המפתחת פלטפורמת וידאו הודיעה על השלמת סבב גיוס בהיקף של 47 מיליון דולרים לפי שווי שוק של מעל ל-200 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילה חברת התוכנה העולמית SAP, אשר עד כה היוותה לקוח גדול של קלטורה וכעת נכנסה כמשקיעה אסטרטגית בחברה וזאת באמצעות זרוע ההשקעות שלה, SAP Ventures.

הפלטפורמה שפיתחה קלטורה משמשת את לקוחותיה בהגדלת התפוקה הכספית מפרסומות, תוך שיתוף תכנים וצבירת קהל רחב יותר, והורדת עלויות הקשורות בשידור וידאו. בין השימושים השונים במוצרי החברה, ניתן למצוא מוסדות חינוך, המשתמשים בקלטורה על מנת לשפר את חוויית הלימודים בעזרת תכני וידאו.

Askem מגייסת 1.3 מיליון דולרים מטל בר נח ו-Microsoft Ventures

חברת הסטארטאפ הישראלית Askem, המפתחת אפליקציית שאלות ותשובות, הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון בגובה של כ-1.3 מיליון דולר. בסבב הגיוס השתתפו קרן ההון סיכון Disruptive (הקרן החדשה של האנג׳ל הישראלי טל בר נח, שגם הוביל את גיוס סבב הסיד של החברה) וקרן ההון סיכון Microsoft Ventures.

האפליקציה מאפשרת לכם לצלם או להעלות תמונה קיימת מהאלבום, לבחור את סוג השאלה הרלוונטי עבורכם ולהעלות את התמונה לרשת החברתית הפנימית הקיימת באפליקציה. בנוסף, תוכלו לשתף את השאלה על גבי הפלטפורמות החברתיות אליהן אתם מחוברים באמצעות דף HTML5, שיאפשר גם למשתמשים ללא אייפון או ללא האפליקציה להביע את דעתם.

Cybereason מגייסת 4.6 מיליון דולרים

לאחר 3 שנים מתחת לרדאר, חברת הסטארטאפ הישראלית Cybereason, הפועלת בתחום אבטחת המידע ומתמקדת במניעת התקפות האקרים בארגונים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בהיקף של 4.6 מיליון דולר ועל השקת הפלטפורמה המסחרית שלה לקהל הרחב. את סבב הגיוס הובילה קרן הון הסיכון Charles River Ventures.

החברה מפתחת פלטפורמת אבטחה אקטיבית עבור ארגונים, המאפשרת להם לפקח באופן רציף אחר המערכות השונות בארגון במטרה לאתר פעולות סייבר שונות, הרבה לפני שהן קורות בפועל. הפלטפורמה למעשה משלבת בין מנוע Machine Learning מתוחכם לבין מנוע לניתוח Big Data ומחפשת אחר חתימות ועקבות המסגירות פעולות זדוניות שונות, כגון רצף מוזר של התקנת תוכנות על מספר מחשבים באותה הרשת או פעולה אשר לא מתאימה לפרופיל המשתמש.

Yevvo מגייסת 3.7 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Yevvo, המפתחת אפליקציית אייפון המאפשרת למשתמשים בה להזרים שידורים חיים בזמן אמת לעוקבים שלהם, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 3.7 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן הון הסיכון הישראלית החדשה Aleph של אדן שוחט ומייקל אייזנברג, בהשתתפות קרן הון הסיכון Entree Capital.

האפליקציה, הזמינה נכון לעכשיו לאייפון בלבד הושקה רשמית באוגוסט 2013 לאחר מספר חודשים בבטא, עובדת כך שבלחיצת כפתור אחת ניתן להתחיל את השידור החי. במקביל, נשלחת הודעת Push לכל העוקבים של המשתמש (אצלם צריכה להיות מותקנת YEVVO בנוסף, כמובן) המודיעה על יציאתו לשידור.

Cartcrunch מגייסת 1.2 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Cartcrunch, המפתחת אפליקציה להשוואת סלי קנייה בין רשתות, השלימה סבב גיוס בגובה 1.2 מיליון דולר. בסבב הגיוס השתתפו קרנות הון הסיכון Plus Ventures ו-Lionbird, MicroAngel Fund לצד משקיעים פרטיים נוספים.

החברה מפתחת אפליקציה המבצעת השוואת מחירים עבור רשימת הקניות המלאה של הצרכנים. בשונה מאפליקציות אשר מבצעות השוואת מחירים עבור מוצרים בודדים, האפליקציה של Cartcrunch מאפשרת ללקוח למעשה להזין את סל הקניות שלו לתוך האפליקציה באופן אוטומטי על ידי סריקת קבלה או באופן ידני ולראות היכן הוא יכול לרכוש את סל הקניות הזה במחיר הכי זול, על פי המיקום הנוכחי שלו. המחירים, כמובן, מעודכנים ע"י חוכמת ההמונים דרך פיצ׳ר סריקת הקבלות באפליקציה.

וייבר נרכשת על ידי Rakuten היפנית תמורת 900 מיליון דולרים

כעת זה רשמי – חברת המסחר והאלקטרוניקה היפנית Rakuten רכשה את וייבר תמורת סכום העומד על 900 מיליון דולר. כבר תקופה ארוכה שהחברה מנסה לגדול מחוץ ליפן, ונכנסה אל מגוון רחב של מוצרים ושירותים כגון קוראים אלקטרוניים, שירותים פיננסיים, שירות טיולים, בנק אינטרנטי ואפילו קבוצת בייסבול. כעת, באמצעות הרכישה של וייבר תוכל החברה להכנס גם אל שוק התקשורת ובכך למעשה להרחיב את פורטפוליו השירותים שלה.

Keepgo מגייסת 1.3 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Keepgo, המחברת בין המשתמשים לרשתות הסלולריות ברחבי העולם, משלימה סבב גיוס ראשון בסך 1.3 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הנוכחי הובילו שתי קרנות רוסיות, IMI.vc ביחד עם AltaIR.

Keepgo למעשה מציעה למשתמשים אלטרנטיבה בעת גלישה באינטרנט בחו"ל. במקום לשלם תעריפים גבוהים במיוחד למפעילה הסלולרית המקומית, או להסתבך ברכישת סים מקומי במדינה שאנגלית אינה השפה הראשית בה, מספקת החברה סים משלה הפותר בעיות אלה, ביחד עם מספר מוצרים משלימים לחווית גלישה נוחה.

גוגל רוכשת את SlickLogin הישראלית

חברת SlickLogin הישראלית, המפתחת טכנולוגיית הזדהות חכמה באמצעות הסמארטפון עבור משתמשי קצה נרכשה על-ידי גוגל תמורת סכום המוערך במיליוני דולרים בודדים (סכום העסקה הרשמי לא פורסם).

הרעיון שעומד מאחורי SlickLogin הוא הניסיון לגשר על הפער הקיים בין אבטחת מידע לחווית המשתמש, באמצעות שיפור משמעותי של חווית ההזדהות למערכת, לעבודה חלקה, מהירה וכמובן מאובטחת.

Playtika רוכשת את פסיפיק אינטראקטיב הישראלית

חברת פלייטיקה (Playtika) רוכשת את חברת המשחקים הישראלית, פסיפיק אינטראקטיב (Pacific Interactive). בעוד שסכום העסקה לא פורסם, חברת המחקר Eilers Research מעריכה כי הוא ינוע בין 60 ועד 90 מיליון דולרים.

מדובר בחברת המשחקים הרביעית אותה רוכשת פלייטיקה בתחום המשחקים החברתיים, ובעוד שהחברות לא הצהירו על כך במפורש, אין ספק שהרכישה הגיעה בעקבות הפופולאריות של המשחק House of Fun מבית פסיפיק.

FireLayers משלימה סבב גיוס ראשון

חברת הסטארטאפ הישראלית FireLayers, העוסקת בתחום אבטחת המידע, מודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון מקרן YL Ventures. בעוד שסכום הגיוס לא פורסם, מדובר על מספר מיליוני דולרים.

חברת FireLayers מעוניינת לפתור את בעיות האבטחה לכלל הארגונים ולכלל אפליקציות הענן בהן משתמשים, ידועות יותר או פחות. הפלטפורמה של החברה מאפשרת למנהלי אבטחת המידע ולצוות ה-IT לשלוט על הגישה והפעולות המתבצעות בשירותי הענן ואף לאכוף מדיניות אבטחת מידע אחידה, המותאמת לצרכים הספציפיים של הארגון או המשתמשים השונים בו.

Samba מגייסת ומשיקה את שירות הוידאו שלה

הסטארטאפ הישראלי סמבה (Samba), שהשיק שירות הודעות מבוסס וידאו, מודיע על השלמת סבב גיוס בסך 630 אלף דולרים. כחלק מסבב הגיוס הנוכחי השיקה החברה את האפליקציה החדשה שלה לחווית שיתוף סירטונים בצורה חדשה דרך הסמארטפון.

המטרה העומדת מאחורי האפליקציה של חברת הסטארטאפ סמבה, אותה השיקה אמש (ה') הוא לשלב את התקשורת הקיימת כיום במכשירי הסמארטפון של המשתמשים ביחד עם הקונספט של שיחה פנים מול פנים. זאת על מנת להציע פתרון אלטרנטיבי לשירותי שיתוף הסרטונים הקיימים כיום בחנויות האפליקציות השונות, אך מציעים שימושיות מוגבלת בכל הנוגע לתגובות.

Magisto מגייסת 2 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית מג'יסטו (Magisto) מודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 2 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הנוכחי הובילה זרוע ההשקעות של קבוצת Mail.ru, מה שמביא את סך כל ההשקעות בחברה לכ-20.5 מיליון דולרים.

מג'יסטו מציעה למשתמשים אפליקציה ליצירת סרטונים המאפשרת למשתמשים לאחד בין סרטוני וידאו קצרים או תמונות סטילס, ולהפוך אותם לקליפים מקצועיים. החברה עושה זאת בצורה אוטומטית וללא מגע או התערבות מצד המשתמש, בתוספת מוזיקה רקע אותה יכול לבחור בעצמו.

6Scan משלימה סבב גיוס ראשון

חברת הסטארטאפ הישראלית 6Scan, האחראית לפיתוח המספק אבטחה לבלוגרים ובעלי אתרים קטנים המבוססים על פלטפורמת ה-Wordpress, השלימה סבב גיוס ראשון. את סבב הגיוס הובילו היזם הסדרתי גרגור פרוינד (Gregor Freund), אשר ייסד ושימש כמנכ״ל חברת ZoneLabs שנרכשה על ידי Checkpoint הישראלית ב-2004,ומשקיעים פרטיים נוספים.

הפתרון של 6Scan מורכב משני רכיבים עיקריים: הראשון, 6Scan Patrol, סורק את האתר באופן שוטף ומחפש חורי אבטחת מידע שעלולים לסכן אותו והשני, ה-6Scan Bodyguard מטפל בנושא התיקון.

SimilarGroup מגייסת Round C ומשיקה שירות דירוג אפליקציות

חברת הסטארטאפ הישראלית SimilarGroup העומדת מאחורי כלי למדידת האינטרנט בשם SimilarWeb, הודיעה על השלמת סבב גיוס בהובלת חברת Napsers Limited הדרום אפריקאית, הנמצאת בתחום התקשורת והמסחר האלקטרוני. למרות שסכום הגיוס לא פורסם, מקורות שונים המקורבים לחברה מעריכים כי מדובר בעשרות מיליוני דולרים.

SimilarWeb, מוצר הדגל של החברה הוא כלי למדידת אינטרנט, אשר נוצר במטרה להציע תחרות משמעותית מול השירות שמציעה Alexa על ידי התבססות על בסיס נתונים גדול משמעותית, המסוגל להעניק את הנתונים המעודכנים ביותר לדברי החברה.


אנחנו מאחלים לכל החברות המגייסות המון בהצלחה. יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: