לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו בדצמבר 2013

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות והגיוסים של חודש דצמבר 2013.

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נציג סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש נובמבר

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il


מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

Takipi מגייסת 4.5 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Takipi, המפתחת פלטפורמה לניתוח קוד, מציאת באגים וטיפול בהם, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 4.5 מיליון דולר מקרן ההון סיכון האמריקאית Menlo Ventures, אחת הקרנות הממעיטה לפעול בזירת ההייטק הישראלית.

החזון שעומד מאחורי Takipi הוא יצירת דרך חדשה עבור מתכנתים להבין במדוייק מה מתרחש על השרתים שלהם, להמנע מתקלות ולפתור אחרות באופן מיידי. בין היתר, המוצר בודק מה היה הערך שהושם בכל משתנה בריצה שקדמה לבעיה, איזה פונקציות נקראו ובאיזה סדר. Takipi נבנתה לטובת טווח רחב של מתכנתים – בין אם מדובר בסטארטאפ קטן שרוצה להבין בזמן קצר מה גורם לבעיות אצל קהל המשתמשים שלו או חברות ענק כמו טוויטר ופייסבוק שירצו להבין מה בדיוק מתוך מיליוני התהליכים שקורים בשניה על השרתים שלהם גרם לקריסה.

קרמבולה מגייסת 4 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית קרמבולה (Carambola) הודיעה על השלמת סבב גיוס A בגובה 4 מיליון דולר. באוגוסט חתמה החברה על הסכם עם AOL לאספקת טכנולוגיית שכבת הוידאו האינטראקטיבית של החברה, מה שהפך מאות אלפי קטעי וידאו מהספרייה המסיבית של AOL לאינטראקטיביים, זאת תמורת חשיפת הפלטפורמה של קרמבולה למיליוני צופים בכל חודש ושיתוף רווחים מהמפרסמים.

שיטת המוניטיזציה הנוכחית בסרטוני וידאו המבוססת בעצם על פרסומות, בין אם בתחילת סרטון הוידאו, באמצעו או בסופו. גם מתחרות פוטנציאליות, כגון Innovid ו-Viewbix, המכוונות אל שדרוג פרסומות הוידאו, עושות זאת באופן ידני המצריך עבודה רבה מצד הלקוח.

Imagine Communications הישראלית נרכשת על ידי Harris Broadcast

חברת Harris Broadcast האמריקאית, המייצרת ציוד ושירותים לשידורים בכל רחבי העולם, הודיעה היום (ה') על רכישת אימג'ין קומיוניקיישס (Imagine Communications) הישראלית, המתמחה בפתרונות וידאו דיגיטליים.

אימג'ין קומיוניקיישנס הישראלית עומדת מאחורי פיתוח פלטפורמה המאפשרת לספקי תוכן ומנהלי מערכות להעביר כמות תוכן גדולה משמעותית על גבי התשתיות הקיימות שלהן, מבלי לפגוע באיכות השידור תוך שמירה על איכות התוכן המקורי.

AcousticEye מגייסת 7 מיליון דולרים

אקוסטיקאיי (AcousticEye) הישראלית, העומדת מאחורי פיתוח מכשיר לבדיקת צינורות, משלימה סבב גיוס בסך 7 מיליון דולרים. הטכנולוגיה אותה פיתחה חברת אקוסטיקאיי מאפשרת לבדוק את התקינות של צינורות שונים, באמצעות גלי קול ובצורה שאינה פולשנית. בפועל, המוצר של החברה שולח גל קול אל הצינור, מנתח את צורת החזרה שלו וכך למעשה מסוגל להסיק מסקנות לגבי אופן הבנייה והתקינות של הצינור המדובר.

נכון להיום מוצריה של החברה עוזרים לבדוק מיליארדי שפורפרות וצינורות מידי שנה, כאשר מטרתה של החברה היא להגביר את היעילות התפעולית בהשוואה לטכניקות הבדיקה הקיימות כיום. כך לדוגמה, המוצר אותו מציעה החברה, Duet, דורש מפעיל אחד בלבד לעומת הדרישה לשני מפעילים לפחות בטכנולוגיות הקיימות.

זולו מגייסת 3.1 מיליון שקלים

חברת הסטארטאפ הישראלית זוֹלוֹ, המפתחת אפליקציית להשוואת מחירים לקניות בסופרמרקטים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 3.1 מיליון שקלים. הגיוס התבצע ב-2 שלבים: בשלב הראשון, הושקעו בחברה בחודש יולי 2 מיליון שקלים, 85 אחוזים מהמדען הראשי ו-15 אחוזים מנילסן, ובשלב השני הושקעו עוד 1.1 מיליון שקלים מנילסן בלבד.

זולו הוקמה בחודש ינואר 2013 על ידי דניאל רייזנר (מנכ״ל), אלכס לייזרוביץ׳, אבי חלץ סופרין וגולן לקס. החברה היא הראשונה שהתקבלה לחממת הסטארטאפים של נילסן, הממוקמת בקיסריה ומעסיקה שם 8 עובדים. את הכסף תשקיע החברה בפיתוח אפליקציה לאנדרואיד והתרחבות לשווקים נוספים ברחבי העולם בתקופה הקרובה.

ObserveIT מגייסת 20 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית ObserveIT, המפתחת פתרון תוכנה של הקלטת פעילות משתמש על גבי המחשבים בארגון, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 20 מיליון דולרים מקרן הון הסיכוןBain Capital Ventures.

ObserveIT מתעדת בוידאו את ה-Sessions של המשתמשים בכל פעם שהם ניגשים למחשבים המוגנים, אבל מכיוון שאין לאף אחד זמן לראות המון שעות של חומרי וידאו ולנתח אותם, ObserveIT עושה זאת עבורם ומייצרת סיכום באנגלית פשוטה, וכמובן, שומרת את קטעי הוידאו בצד למקרה הצורך.

אינסייטרה הישראלית נרכשת על ידי Marketo בכ-30 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית אינסייטרה (Insightera), המתמחה בפיתוח טכנולוגיות בתחום השיווק והמודיעין העסקי נרכשה על ידי חברת Marketo האמריקאית, העוסקת באוטומציה של תהליכי שיווק ונסחרת לפי שווי שוק של למעלה מ-1.14 מיליארד דולרים בנאסד"ק.

אינסייטרה עומדת מאחורי פיתוחה של מערכת המאפשרת לחברות בתחום ה-B2B להאיץ באופן משמעותי את תהליכי המכירות שלהן, באמצעות ניתוח הפעילות העסקית באתר האינטרנט שלהן. המערכת שהושקה ב-2012 מסוגלת להתממשק למערכות השיווק והמכירה של לקוחותיה, ולאפשר להם לנצל בצורה מיטבית את כל הנכסים השיווקים, כגון אתר האינטרנט, חומרים שיווקים ומידע קיים במערכות CRM.

Waze, דז׳ה וו? Moovit מגייסת 28 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Moovit, המפתחת אפליקציית מידע עבור נסיעות בתחבורה ציבורית, הודיעה על השלמת סבב גיוס עצום בהיקף של 28 מיליון דולר. את הכסף, צפויה להשקיע החברה בהתרחבות לשווקים נוספים דוגמת אסיה, לשם טביעת הרגל של Moovit לא הגיעה עדיין ובאופן כללי – לעשות עבור המשתמשים הנוהגים לנסוע בתחבורה ציבורית את מה ש-Waze עשתה עבור הנהגים במכוניות הפרטיות.

Moovit, לשעבר TranzMate, היא אולי האפליקציה הבולטת ביותר במגוון האפליקציות אשר משתמשות במאגרי המידע הממשלתיים בארץ. האפליקציה, מבוססת מיקום, עוזרת למשתמשים לנווט את עצמם בתחבורה הציבורית בארץ, בדומה למגוון אתרים (כגון Otobusim.com) אשר פעלו עוד לפני הופעת האפליקציה בשוק והתבססו על המידע של סוכנויות התחבורה הציבורית השונות. האפליקציה מהווה למעשה, מין אגריגטור של כל אתרי האינטרנט של חברות התחבורה הציבורית בארץ.

Zimperium מגייסת 8 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית זימפריום (Zimperium), העוסקת באבטחת מידע סלולרית לארגונים, משלימה סבב גיוס בסך 8 מיליון דולרים. החברה, שנוסדה ב-2010, מתכננת להשתמש בכספי הגיוס הנוכחי על מנת להמשיך לפתח את המוצר, שכאמור יצא לאור בסוף חודש ינואר.

זימפריום הישראלית עובדת כיום מתחת לרדאר על פיתוח פתרון האבטחה שלה למשתמשי המובייל. החברה מתארת את הטכנולוגיה שפיתחה כפתרון הראשון בעולם המסוגל למנוע חדירה למכשיר הסלולרי של המשתמש, כאשר זה עוצב במטרה למתן את איומי האבטחה בתשתיות ארגוניות.

Evolita מגייסת 2 מיליון שקלים

ידע הוא המפתח לקבלת החלטות בסביבה עסקית. ארגונים גדולים מזמינים או קונים מחקרי שוק באלפי דולרים, וחלקם מעסיקים כמות נכבדת של אנליסטים ויועצים. בעלי עסקים קטנים ובינוניים חסרי תקציבים, מחפשים מידע בכוחות עצמם ולאחר השקעת זמן רב, נותרים לעתים מתוסכלים עם תוצאות חלקיות מאוד.

את הבעיה הזו מגיעה לפתור חברת הסטארטאפ הישראלית Evolita, המפתחת שירות אינטרנטי המאפשר למשתמש לחקור נושא עסקי באופן אוטומטי ולפי דרישה. Evolita הודיעה היום (ב׳) על השלמת סבב גיוס בהיקף של 2 מיליון שקלים.

Adstrix מגייסת 550 אלף דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Adstrix, העומדת מאחורי פלטפורמת פרסום-מודעות במודל White Label, הכריזה על השלמת סבב סיד בסך 2 מיליון שקלים (כ-550 אלף דולרים). החברה מתכננת להשתמש בסכום הגיוס הנוכחי על מנת להמשיך לפתח את המוצר במטרה להשיק אותו כבר במהלך החודשים הבאים.

Adstrix הינה חברה ישראלית שנוסדה על ידי שני יזמים שהאמינו שהענן הוא סביבה אלטרנטיבית מצויינת, על מנת ליצור שוק שיאפשר לחברות המדיה לקבל חבילת פרסום המתאימה לצרכים האישיים שלהם, בין אם הן גדולות, בינוניות או קטנות.


אנחנו מאחלים לכל החברות המגייסות המון בהצלחה. יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: