לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו ונרכשו באוגוסט 2015

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות, הרכישות והגיוסים של חודש אוגוסט

money

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות, הרכישות והגיוסים של חודש אוגוסט.

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נציג סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש יולי

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

אקזיט: InfiApps הישראלית נמכרת ל-Stride Gaming תמורת 39.2 מיליון דולר

חברת הגיימינג הישראלית InfiApps נמכרת לחברת הגיימינג הבריטית Stride Gaming. החברה הבריטית שנסחרת בבורסת המשנה בלונדון (AIM) תשלם עבור החברה הישראלית 21.2 מיליון דולר במזומן ועוד 18 מיליון דולר בהנחה שהחברה תעמוד ביעדים העסקיים שלה.

שני המשחקים הראשונים שפיתחה החברה היו בסגנון ה-Tiny Wings ועסקו בפינגווינים מעופפים. המשחקים, שזכו ליותר משלושה מיליון הורדות, אף הופיעו במקומות הראשונים באפסטור במספר מדינות. אחר-כך עשתה החברה פיבוט ועברה לפתח משחקים בתחום הסושייאל גיימינג. משחק הדגל של החברה, Slot Bonanza, הורד יותר מ-5 מיליון פעמים, והוא נהנה מיותר מ-500 אלף שחקנים פעילים, מה שהפך אותו לאחד ממשחקי הסושייאל קזינו המובילים בעולם.

Driveway מגייסת 10 מיליון דולר, תעזור לנו לחסוך בביטוח הרכב

אפליקציית Driveway היא מעין "קופסה שחורה" של הנהיגה שלנו, שנועדה לעזור לנו לנהוג בצורה זהירה יותר ולהעניק לנו תגמול בצורת תשלומי ביטוח מופחתים. החודש הודיעה החברה על גיוס של 10 מיליון דולר מ- Ervington Investments של המיליארדר הרוסי רומן אברומביץ'.

האפליקציה מנטרת מספר פרמטרים שמחולקים ל-3 קבוצות: נהיגה אגרסיבית – האצה, בלימות, פניות ונהיגה במהירות מעל המותרת; זמן הנהיגה – שעות לילה או יום וכן שעות עומס או שעות פנויות ומספר הקילומטרים שעושה הרכב מדי שנה. המערכת משקללת את הנתונים ומעניקה לנהג ציון בין 0 ל-100, על בסיסו יכולה חברת הביטוח להעניק לו הנחה של עד 30 אחוזים במחיר הפרמיה. ב-Driveway גם מציינים כי המערכת יכולה גם לחסוך בעלויות הדלק.

נייס מוכרת את חטיבת ה-Physical Security שלה תמורת 100 מיליון דולר

חברת ההשקעות הטכנולוגית Battery Ventures רוכשת את היחידה הביטחונית של נייס (PSBU) תמורת סכום של 100 מיליון דולר. הרכישה בוצעה תמורת 85 מיליון דולר שינתנו במזומן, בעוד ש-15 מיליון הדולר הנוספים יינתנו בהתאם לביצועים עתידיים. במסגרת העסקה, החטיבה אשר מספקת טכנולוגיות לניהול וניתוח וידאו בארגוני בטחון, תהפוך לגוף עצמאי בפני עצמו.

הפתרונות לניהול וניתוח הוידאו של חטיבת PSBU של נייס מנוצלים על ידי ארגונים ברחבי העולם ומסייעים לאלו לנטר, לנתח ולצפות בנתונים המסייעים להקטין הסיכונים למחדלי אבטחה, לייעל עבודתם והמשיך ׳בעסקים כרגיל׳. בין הלקוחות של החטיבה נמנים בנקים, שדות תעופה, נמלי ים לצד מקומות המארחים אירועי ספורט גדולים ואטרקציות תיירותיות.

AtHoc הישראלית נמכרת לבלקברי

בלקברי הודיעה על רכישת AdHoc של היזמים הישראליים גיא מיאסניק ואביב זיגל, שמפתחת פלטפורמה לתקשורת ארגונית מאובטחת גם במצבי חירום. AtHoc הוקמה ב-1999 על ידי היזמים הישראליים, שלשניהם רקע דומה של שירות בחיל המודיעין ולימודים בטכניון. הטכנולוגיה שפיתחה החברה נועדה לשמש לצורך תקשורת בין-ארגונית מאובטחת בכל נקודה שבה נמצאים חברי הארגון בעולם. הטכנולוגיה גם מאפשרת לחברי הארגון לקבל התראות ולנהל תקשורת בעת מצבי חירום, כמו אסונות טבע ופיגועים בקנה מידה גדול. לחברה יש כ-200 עובדים שרובם ממוקמים במטה החברה בסן-מטאו, קליפורניה.

VideoStir מגייסת 700 אלף דולר, תעניק פן אנושי לאתר שלכם

חברת VideoStir הודיעה על השלמת סבב גיוס סיד בסך 770,000 דולר בהובלת חממת TheTime. הפיתוח של הישראלית מעוניין לעזור לבעלי אתרים ליצור קשר אישי יותר עם המשתמשים. מדובר בפלטפורמה שמאפשרת לעסקים קטנים ליצור קטעי וידאו ׳צפים׳ ואינטראקטיבים, במקום פתרונות סטטיים ומרובעים, ומבטיחה כי שדרוג זה צפוי להכפיל את שיעור ההמרה של משתמשים ללקוחות.

בימינו, כשהצרכנים הפכו נבונים יותר והבינו את נפלאות הקניות באינטרנט, ניכר היעדר המגע האנושי באינטראקציה מקוונת. הפתרון של VideoStir מאפשר לכל בעל אתר להקליט סרטון הדרכה באמצעות הסמארטפון ולקבל תוצאה קצת יותר מקצועית.

LifeBond הישראלית מגייסת 27 מיליון דולר, ייצרה ׳דבק׳ שמאחה רקמות

LifeBond הישראלית מפתחת ומייצרת מכשור רפואי לניתוח ותיקון רקמות בגוף, שבין היתר נועד לצמצם את הסיבוכים שעשויים להתרחש לאחר ניתוח. החודש הודיעה החברה כי השלימה סבב גיוס רביעי בסך 27 מיליון דולר. בסבב השתתפו Adams Street Partners, הקרן הסינית Sino Biopharmaceutical Ltd והמשקיעים הקיימים בהם ג׳ונסון אנד ג׳ונסון, קרן פיטנגו ומשקיעים קיימים נוספים. סכום הגיוס יסייע לחברה להמשיך בניסויים ולהביא את המוצרים שלה לשוק בהקדם האפשרי.

המוצר הראשון שהציגה החברה מכונה LifeSeal, כשמו כן הוא, נועד למזער סיבוכים שלאחר ניתוח כגון דליפה מאזורים שאוחו. דליפה שכזו לאחר כריתת מעי גס למשל עשויה להוביל לתחלואה משמעותית בשל זיהומים וסיבוכים עד כדי מוות, כאשר בין 15-19% מהחולים סובלים מתופעה שכזו (מאות אלפים מידי שנה). המוצר שפיתחה החברה בעצם נועד לצמצם את הפגיעה בחיי אדם, לאטום את האיזור וכך לספק שכבת הגנה נוספת.

InLoop הישראלית מגייסת 2.1 מיליון דולר, מפתחת ניוזפיד ארגוני

חברת InLoop הישראלית, המציעה פלטפורמת חדשות עסקיות לתעשיות B2B, הודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 2.1 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים. החברה, שבעברה נקראה ExpoBee, שינתה בשנת 2013 כיוון הן בשירות שמציעה והן בשוק בו מתמקדת. סבב הגיוס הנוכחי יסייע לה להרחיב את הפלטפורמה שפיתחה בשוק האמריקאי.

מרבית הלקוחות של InLoop הם איגודים אמריקאים, עבורם יוצרת החברה פלטפורמה חדשותית, מעין ניוז פיד מקצועי וייחודי לתעשייה בה עוסקים. אלגוריתמים שפותחו סורקים את הרשת כולה ואוספים חדשות רלוונטיות לתחום המבוקש, לאחר מכן מלקטים אותם לפני נושאים ומדרגים אותם לפני רמת החשיבות והרלוונטיות מבחינת מהות התוכן והפופולאריות שלהם ברשת.

חברת הסייבר הישראלית Cronus מגייסת 2.2 מיליון דולר

חברת הסייבר Cronus השלימה סבב גיוס בסך 8.5 מיליון שקלים מקרן Janvest ומקבוצת משקיעים פרטיים. כמו כן קיבלה החברה מימון כספי מהמדען הראשי במסגרת תכנית הסייבר הדו שנתית. המוצר שפיתחה החברה הוא האקר וירטואלי אשר מחקה במדויק את קו מחשבתו של ההאקר, ומאפשר לקבל מידע ולהגיב בזמן אמת לכל מצב של פריצה. ביכולתו לסרוק באופן אוטומטי ומהיר את כלל מערכות המחשוב של החברה, כולל מערכות דוגמת: VoIP, SAP, WEB Portal, Storage, Cellular, AS-400, Cloud, בקרים תעשייתיים ועוד.

הפתרון שמציגה החברה, ה-CyBot, מאתר אוטומטית תרחישי תקיפה הכוללים מספר מערכות מחשוב, בודק ומאמת את התרחיש. לאחר מכן, הפתרון ממשיך ומנחה באופן אוטומטי את כל מערך האבטחה הרלוונטי בכדי למנוע את הפרצה, תוך כדי שמעדכן את הצוות המקצועי החברה לגבי התקיפה שנמנעה. לטענת החברה, הייחוד של הפתרון שמציעים טמון בכך שבודק כל מוצר בעל כתובת IP, כלומר לא רק מחשבים ושרתים, אלא גם שעוני נוכחות, בקרים ומצלמות, וכך נותן מענה לתרחישים מורכבים גם בתחום האינטרנט של הדברים.

VATBox הישראלית מגייסת 24 מיליון דולר, מציעה החזרי מס אוטומטיים

חברת VATBox, המספקת פתרון טכנולוגי מבוסס ענן להחזרי מע״מ בינלאומי ובקרת תאימות עבור חברות גלובליות, הודיעה על השלמת סבב גיוס שני בסך 24 מיליון דולר. את סבב הגיוס הנוכחי הובילה ויולה פרייבט אקוויטי (Viola private equity) ביחד עם משקיעים פרטיים קיימים. המימון ישמש את החברה להאצת צמיחתה, הכפלת מצב העובדים והתרחבות בשווקים בהם היא פועלת.

הטכנולוגיה שפיתחה VATBox מציעה דרך ׳חדישה׳ יותר לבצע הליכים בירוקרטיים שמתבצעים באופן ידני. באמצעותה ניתן לוודא כי כל תשלום שנעשה מחוץ לגבולות המדינה וכולל מע״מ, יאותר, ייבחן, יוחזר ויוצג במערכת מרכזית. הפתרונות האוטומטיים שפיתחה יכולים למקס את החזרי המע״מ, תוך כדי שמציגים שקיפות ועמידה בדרישות הרגולטוריות. השירות לא דורש התקנה מיוחדת של חומרה, תוכנה או צוות מקצועי. מערכת הזיהוי האוטומטית בעצם מזהה בזמן אמת את התקפות (Validation) של כל הוצאה עסקית, וכי הקבלות והחיובים מכילים את כל האינפורמציה הרלוונטית בכדי לוודא שהחזר המס שיתקבל יהיה מקסימלי.

הקרנות קיינן ישראל ו-First Time מגייסות כל אחת כ-60 מיליון דולר

בשורות טובות לחברות סטארטאפ ישראליות; לאחר פחות משנה מאז הוקמה, קרן ההשקעות First Time, המתמקדת בהשקעות בחברות בתחום האינטרנט והמדיה, משלימה גיוס הון בהיקף של כ-60 מיליון דולר. בנוסף, יזהר שי גייס לקרן קיינן ישראל המתמקדת בחברות בתחום המובייל, הרשתות החברתיות והאינטרנט בכלל גם הוא כ-60 מיליון דולר.

Sol Chip הישראלית מגייסת 5 מיליון דולר, פיתחה סוללה סולארית

חברת Sol Chip הישראלית, אשר פיתחה סוללה סולארית שעשויה לחולל מהפכה של ממש, הודיעה על השלמת חלקו הראשון של סבב גיוס נרחב בסך 5 מיליון דולר. סבב הגיוס התבצע בהובלת קרן ההון Dowell Propery Holdings Limited מהונג קונג. סכום הגיוס יסייע לחברה להרחיב את פעילותה, וכבר בימים הקרובים תחל בגיוס עובדים נוספים, בהם מהנדסי מערכות ומומחי תקשורת ואינטרנט של הדברים (IoT).

החברה הישראלית נחשבת למובילה בתחום המרת אנרגיה מהסביבה ומציעה פלטפורמה המבוססת על הסוללה הסולארית שפיתחה ותקשורת אוטונומית לאינטרנט של הדברים (IoT), שביכולתה להפחית את עלויות התפעול הכוללות של ההתקן בלמעלה מ-60% בהשוואה לאלטרנטיבות אחרות בשוק.

XACT Robotics הישראלית מגייסת 5 מיליון דולר

חברת XACT Robotics הישראלית, העוסקת בתחום הרובוטיקה הזעירה לצרכים רפואיים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 5 מיליון דולר. את הגיוס הובילה MEDX Ventures Group עם השקעה של 2 מיליון דולר, לצד משקיעים פרטיים מארה"ב ומאירופה. כמו כן לאחרונה קיבלה החברה שנה שניה של מימון מהמדען הראשי.

החברה מפתחת רובוט המשמש כפלפטורמה המאפשרת לרופאים לבצע מגוון פעולות רפואיות ברמת דיוק גבוהה ביותר כגון ביופסיה, כריתה, ניקוזים ומתן תרופות באיזורים ספציפיים בגוף. המוצר הראשון שלה, ה-RS2, מאפשר לנווט מחטים בכדי שיבצעו פעולות מדויקות ברקמה רכה תחת הדמיה.

CYBERTINEL הישראלית נרכשת על ידי CyberArk

חברת CYBERTINEL הישראלית, המגינה על ארגונים מפני איומים ומתקפות סייבר, נרכשת על ידי חברת CyberArk הישראלית גם היא, אשר הופנקה בבורסה בשנה שעברה. תנאי הרכישה טרם פורסמו, אך לפי פרסום באתר כלכליסט סכום הרכישה עומד על כ-20 מיליון דולר. CYBERTINEL המתמחה בטכנולוגיה המזהה איומי סייבר, תסייע לחברה הרוכשת לשפר את יכולותיה בכל הקשור לזיהוי איומים בתחילת דרכם.

הטכנולוגיה שפיתחה CYBERTINEL חושפת התקפות סייבר מתוחכמות ככל שיהיו באופן אוטומטי, על ידי שילוב של איסוף נתונים וניתוח עמוק של נקודות קצה. באמצעות חמישה מנועי ניתוח, אשר מנטרים ומזהים איומים בזמן אמת, אלו חושפים את המקור, ההתנהגות, האסטרטגיה ו׳היסטורית ההתקפות׳ של העומד מאחורי התקיפה, וכך המערכת בעצם מספקת פתרונות להתמודדות עם התקיפה בזמן אמת. כמו כן יכולה המערכת לזהות בתוך שעות ספורות האם הארגון היה נתון בעברו או נמצא כעת תחת מתקפה, ולספק לאחראי האבטחה כלים להתמודד עם האיום באופן מיידי.

Reactful מגייסת מיליון דולר, השקעה ראשונה ל-Inspiration Ventures בישראל

הסטארטאפ הישראלי Reactful, שעוזר לעסקים להגיב לשפת הגוף הדיגיטלית של המשתמשים שלהם בזמן אמת, הודיע על השלמת סבב גיוס ראשון בסך מיליון דולר. החברה אשר פועלת בתכנית ליווי הסטארטאפים של AOL – נוטילוס, גייסה את הסכום בהובלת Shaked Ventures, קרן ההשקעות של אבי שקד, AOL וקרן Inspiration Ventures מהסיליקון ואלי, שביצעה השקעה ראשונה בחברה ישראלית.

הטכנולוגיה של Reactful מזהה את התנהגות הגולשים באתר בצורה אוטומטית, ובהתאם לזו מתריעה בפני מנהלי השיווק על הפעולות שלהם, ומציעה דרכים להגיב בכדי לשפר את התוצאות באתר. בצורה זו בעלי עסקים וחברות יוכלו לעקוב ולהגיב למשתמשים המבקרים באתר שלהם בזמן אמת, ולא לאבד לקוחות יקרים, תרתי משמע.

Lightricks הישראלית מגייסת 10 מיליון דולר, תשדרג לכם את הסלפי

חברת Lightricks, הנחשבת למובילה בתחום התוכנות לעיבוד תמונה במכשירים ניידים, הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון בסך 10 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה כרמל ונצ'רס, מקבוצת ויולה. ד"ר זאב פרבמן, מנכ"ל ומייסד משותף של Lightricks אמר לגיקטיים כי סכום הגיוס יסייע לחברה להמשיך בתהליך הפיתוח של מוצרים חדשים, ועל מנת לעשות זאת מעוניינים להכפיל את מספר העובדים בשנה הקרובה, ולכך יוקצה רוב הכסף שגויס בסבב זה. כמו כן, המטרה היא להכפיל גם את הכנסותיה של החברה ולחצות את רף ה-10 מיליון דולר עליו עומדת כיום.

Lightricks עומדת מאחורי שתי האפליקציות המובילות לעיבוד תמונה – Facetune, המיועדת לעיבוד תמונות פורטריט ו-Enlight, שרוצה להפוך כל תמונה ליצירת אומנות. סה״כ, שתי האפליקציות הללו נמכרו בלמעלה מ-5 מיליון עותקים ברחבי העולם, כאשר כל אחת מהן עולה כ-5 דולר. במשרדי החברה הממוקמים בקמפוס גבעת רם שבירושלים מועסקים כרגע למעלה מ-30 עובדים.

Payoneer הישראלית מגייסת 50 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית פיוניר (Payoneer), העוסקת בתחום התשלומים המקוונים, השלימה סבב גיוס נוסף (שמיני) בסך 50 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילה ענקית ההשקעות האמריקאית וולינגטון (Wellington) ביחד עם המשקיעים הקיימים בהם Susquehanna Growth Equity, כרמל, גריילוק, Nyca Partners ו-Ping An. עד היום גייסה החברה כ-90 מיליון דולרים.

חברת פיוניר נכנסה לתחום התשלומים בשנת 2005 במטרה להעניק לחברות גדולות אפשרות להעביר תשלומים בצורה נוחה, פשוטה ומאובטחת, לעובדים ברחבי העולם. לשם כך, פיתחה החברה פלטפורמה המאפשרת העברת תשלומים מקוונים במספר דרכים שונות, מהחברות אל נותני השירות הרלוונטיים. מטרתה העיקרית היא להעצים את המסחר הגלובלי בשווקים מגוונים, כאשר חברה מארצות הברית תוכל להעסיק נותני שירות מהודו, בריטניה ואפילו מישראל – ולשלם להם בדרך הנוחה ביותר עבורם.

Eco Wave Power הישראלית מגייסת 2 מיליון דולר, הופכת גלי ים לחשמל

חברת Eco Wave Power הישראלית, העוסקת בייצור חשמל מגלי הים, הודיעה כי השלימה סבב גיוס ראשון בסך 2 מיליון דולר בהובלת Pirveli Ventures. החדשות בדבר הגיוס מלוות את ההודעה של החברה לפיה בחודש שעבר, פרסה בהצלחה תחנת כוח ׳דור שני׳ שלה בנמל יפו בישראל. הטכנולוגיה שמציגה נועדה להתחרות ראש בראש בשוק האנרגיה העולמי.

החברה המגייסת לא רק מבטיחה, אלא גם עומדת במילותיה; EWP הוכיחה שיכולה לייצר חשמל בהיקף מסחרי בניסוי שקיימה בנמל יפו. כמו כן, עד כה עומדת מאחורי פרויקטים מוצלחים להפקת חשמל בהיקף של 111 מגה וואט, ביניהם מכירת חשמל בהיקף של 5 מגה וואט לממשלת גיבלרטר. כרגע התוכניות לעתיד של החברה הן הקמת חווה להפקת אנרגיה חשמלית עד סוף שנת 2015, להתחיל למכור תחילה חשמל במתח נמוך, ולהתרחב עד כדי כך שתהיה אחראית לייצור 15% מהחשמל שצורכת גיבלרטר.

חברת Verint הישראלית רוכשת את Telligent האמריקאית

Verint מערכות הודיעה כי מרחיבה את תחום שירות הלקוחות שלה ורוכשת את חברת Telligentהאמריקאית, המאפשרת ניתוח והפקת תובנות ממידע המגיע מקהילת לקוחות באמצעות צ׳אטים באתרים, התכתבויות בדואר אלקטרוני וקהילות באינטרנט. בעוד שסכום הרכישה לא פורסם, עד כה השלימה החברה הנרכשת מהקמתה בשנת 2004 חמישה סבבי גיוס בסך כולל של 36.3 מיליון דולר.

בשל הרכישה, לקוחות Verint ו-Telligent יוכלו לעשות שימוש בפלטפורמת המודיעין, שיכולה לסייע בהשגת יעדים אסטרטגיים, כולל היכולת ללמוד על יעילות שירות הלקוחות ולהוסיף חווית שימוש חברתית יותר ברשת.

StoreDot מגייסת 18 מיליון דולר כדי להטעין רכב חשמלי ב-5 דקות

החברה הישראלית, שהציגה בעבר סוללה לסמארטפון שנטענת במלואה תוך 30 שניות, עובדת על המיזם החדש שלה – סוללה לרכב חשמלי שתטען תוך 5 דקות. סבב הגיוס הנוכחי יתמקד בפיתוח וקידום תהליך המסחור של ה-Bussiness Unit לרכב החשמלי. אחת המטרות המיידיות של החברה היא לבנות אב-טיפוס ראשון של רכב חשמלי הנטען בתוך חמש דקות. בנוסף, מתכוונת החברה להגדיל את מצבת כוח האדם שלה ב-50% עד סוף השנה הנוכחית.

ההתמקדות הנוכחית של StoreDot היא כאמור בטכנולוגיית הטעינה האולטרה-מהירה שלה, שתאפשר טעינה מלאה של סוללה של רכב חשמלי ב-5 דקות בלבד. לצורך זה, פיתחה החברה מערכת שמורכבת מ-7,000 תאים, שניתנים לטעינה מהירה. לשם השוואה, 5 דקות טעינה כיום יספיקו לכם ל-8 ק"מ נסיעה בלבד ב-Tesla, המכונית החשמלית של אילון מאסק. החברה הציגה את המיזם האחרון שלה בחודש מאי האחרון, אז הכריזה כי תוך שנה הטכנולוגיה תהיה רלוונטית ותאפשר הטענה מהירה של רכבים חשמליים (לפחות במסגרת ניסויים בינתיים).

Siklu הישראלית מגייסת 18 מיליון דולר לשיפור הקליטה הסלולרית

חברת Siklu הישראלית, המספקת תשתיות תמסורת אלחוטית בגלים מילימטריים, הודיעה על השלמת סבב גיוס שלישי בסך 18 מיליון דולר. לסבב הגיוס הנוכחי הצטרף משקיע חדש – Sercomm Corporation לצד המשקיעים הקיימים – Amiti Ventures, Argonaut Private Equity, תמיר פישמן ונצ׳רס, Evergreen Venture Partners, Qualcomm Ventures ו-Tamares. הסכום שגוייס יסייע לחברה להמשיך ולהאיץ את צמיחתה בעולם.

החברה מפתחת ציוד להעברת תקשורת בין אנטנות סלולריות לליבת הרשת (Backhaul). אחת הבעיות המרכזיות בהעברת תקשורת אלחוטית בפס רחב היא בגישה לתחנות הקצה – האנטנות. Siklu פותרת סוגיה זו על ידי שימוש בטכנולוגיה של גלי מיקרו ושימוש בתדרים גבוהים, וכך משפרת את קיבולת הרשתות הסלולריות.

AppInside הישראלית מגייסת 2.3 מיליון דולר

חברת AppInside הישראלית, אשר פיתחה טכנולוגיה המזהה בזמן אמת פרצות אבטחה באפליקציות מובייל, הודיעה על השלמת סבב גיוס סיד בסך 2.3 מיליון דולר מקרן הון הסיכון האמריקאית Accomplice (לשעבר Atlas Ventures) וממשקיעים פרטיים. פלטפורמת ה-SaaS שפיתחה החברה מבוססת על ניתוח ביג דאטה, המעניק זיהוי יעיל ובזמן אמת של פירצות אבטחה, זאת בעזרת אלגוריתמים אשר בודקים את האפליקציות באופן אקטיבי.

הטכנולוגיה של AppInside מאפשרת סריקת אפליקציות מובייל באופן אוטומטי וללא אינטגרציה לסביבת הפיתוח. בצורה זו, מתריעה בזמן אמת על פירצות אבטחה הקיימות באפליקציה ומספקת הוראות לבעלים או המפתחים המפרטות כיצד ניתן להתגבר עליהן. בנוסף, הטכנולוגיה מאפשרת גם זיהוי אפליקציות שהועתקו (Clones) על ידי גורמים זרים שלא קיבלו את האישור הדרוש לכך, ומיידעת את בעלי האפליקציה המקורית בזמן אמת על כך, תוך כדי שמפרטת בפניהם כיצד ניתן להסיר את האפליקציה המועתקת.

dapulse, המתחרה הישראלית לסלאק, מגייסת 2.6 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי dapulse, המספק פתרונות SaaS לניהול פרויקטים בארגונים, הודיע על גיוס של 2.6 מיליון דולר מהמשקיעים הקיימים – Genesis Partners ו-Entree Capital. הפיתוח שמציג הוא כלי שיתופי בין חברי צוות במקומות עבודה, שנועד להוביל להשלמת משימות בצורה קלה ופשוטה יותר, על ידי ייצוג חזותי של ההליך והתקדמות העבודה של כל משתמש. הסכום שגויס הוא חלקו הראשון של סבב הגיוס הנוכחי. המימון יסייע לחברה להמשיך בצמיחה המהירה שלה, לשפר את המוצר והאינטגרציה לצד פיתוח תכונות חדשות שייטיבו עם הלקוחות.

פתרון ה-SaaS שמציעה dapulse מתיימר לא להיות עוד תוכנה קלאסית לניהול פרוייקטים, בעלת תצוגת נפרדת של משימות ומטלות של כל עובד בחברה, שסופה להיכשל. במקום, המוצר שמציגה יוצר תמונה גדולה של התהליך הכולל שיש לבצע הפתוח בפני כלל העובדים המעורבים, כך שצוותים יכולים להתאחד ולעזור אחד לשני לבצע משימות בצורה מהירה וטובה יותר. באמצעות התוכנה העובדים יכולים לראות בדיוק מי עובד על מה ובאיזה שלב נמצא (למשל אם המשימה הושלמה או מתעכבת). בעצם מדובר בתצוגה קצת יותר ידידותית וויזואלית של פרויקטים, אותם ניתן למיין לפי קטגוריות או מחלקות ספציפיות.

Velostrata הישראלית עולה מעל לרדאר ומגייסת 14 מיליון דולר

אחד הנושאים המעניינים כיום בכל תחום הענן הוא תחום הענן ההיברידי, כלומר חיבור בין מיחשוב הענן שמתבססת על ציוד פרטי של הארגון לסביבת הענן המסחרית. הענן ההיברידי מאפשר לחברות ליהנות גם מהתשתית שהן כבר רכשו לעצמן וגם להשתמש בסביבת המיחשוב הרחבה של הענן הציבורי. חברת Velostrata (וולוסטרטה) הישראלית, שפעלה עד עתה מתחת לרדאר, מפתחת פתרון ענן היברידי שפועל לראשונה גם בזמן אמת. החודש הודיעה החברה כי השלימה סבב גיוס בגובה 14 מיליון דולר בהובלת Norwest Venture Partners ו-83North (לשעבר Greylock IL).

הטכנולוגיה שפיתחה Velostrata מאפשרת לארגונים להזרים משימות חישוב מאתר החברות אל הענן ובחזרה תוך דקות, בלי להעתיק את הנתונים או את התוכנות עצמן לענן, וכך לשמור על ביצועים אופטימליים. המוצר של החברה, שנמצא כרגע בגרסת בטא, כבר נוסה בהצלחה במספר חברות גדולות בארצות הברית

Docady הישראלית מגייסת 1.5 מיליון דולר, שומרת את כל המסמכים במקום אחד

הסטארטאפ הישראלי Docady, אשר פיתח אפליקציית iOS לאחסון וניהול מסמכים חשובים, הודיע על השלמת סבב גיוס סיד בסך 1.5 מיליון דולר. בסבב הגיוס השתתפו Pitango Ventures וקרן Disruptive של טל ברנוח, אילון תירוש ובכירים לשעבר ב-AOL. המימון יסייע לחברה להתרחב לפלטפורמות נוספות מעבר ל-iOS (אנדרואיד ודסקטופ), כמו גם עבור פיתוח תכונות מתקדמות נוספות ליישום. הטכנולוגיה שמציעה החברה מאפשרת סריקה של מסמכים אישיים חשובים, אחסונם בצורה מאובטחת וגישה אליהם בכל רגע נתון.

הפתרון של Docady נועד לסייע לנו לצמצם ולו במקצת את התסכול הנובע מתקריות ורגעים לא צפויים על ידי כך שמציל אותנו מתרחישים ביורוקרטים שדורשים מאיתנו להציג תעודה מזהה או טופס רשמי כלשהו.

Houzz הישראלית רוכשת את אתר Gardenweb של NBCUniversal

Houzz הישראלית, אשר נחשבת לפלטפורמה המובילה לשיפוץ ועיצוב הבית, מודיעה על רכישת GardenWeb, קהילה שעוסקת בהתייעצויות על נושאי גינון ושיפוץ הבית תמורת סכום שלא פורסם. בעזרת הרכישה Houzz תוכל להעשיר את התוכן שמציעה בעזרת דיונים ופורומים, תוך כדי שתחזק את מעמדה כקהילה הגדולה ביותר העוסקת בעיצוב הבית עם למעלה מ-35 מיליון משתמשים חודשיים (יוניקים). הקהילה הנרכשת, GardenWeb תעניק ל-Houzz גישה אל יותר מ-2.8 מיליון דיונים, מעל ל-14 מיליון הודעות בקבוצות דיון וקרוב ל-400 נושאים שונים שיעניינו כל חובב בית וגינון.

זוהי הרכישה הראשונה ש-Houzz מבצעת, לאחר שנוסדה בשנת 2009 בתור פרוייקט צדדי בכלל, בכדי לסייע למייסדים, עדי טטרקו ואלון כהן, ישראלים לשעבר, לקבל טיפים בכדי לשפץ את ביתם.

Augury הישראלית מגייסת 7 מיליון דולר עבור פיתוח מבריק למכונות

חברת Augury הישראלית, המפתחת טכנולגיה לאבחון וחיזוי תקלות במערכות הדורשות תחזוקה כמו מזגנים ותנורים, הודיעה על השלמת סבב גיוס A בסך 7 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן Formation 8 Hardware לצד Pritzker Group Venture Capital והמשקיעים הקיימים First Round Capital ו-Lerer Hippeau Ventures. הסכום שגוייס ישמש את החברה להאצת פיתוח המוצר, הרחבת היקף המכירות והשיווק ותמיכה בהמשך הצמיחה שלה.

טכנולוגיית האבחון של Augury בנויה סביב עיקרון די פשוט; ניתן לאפיין כל מערכת מכאנית על ידי הצליל שהיא עושה. כלומר, מכונות בעצם ׳מדברות׳, והטכנולוגיה שפיתחה החברה יודעת לפענח את מה שהן אומרות. הקולות נמדדים בעזרת שימוש בחיישני רטט ואולטראסאונד ומכשיר קטן ונייד בשם Auguscope, שמחליף ציוד ניטור יקר בשווי עשרות אלפי דולרים.

Commerce Sciences הישראלית מגייסת 4 מיליון דולר

חברת Commerce Sciences הישראלית, המפתחת פתרון שמנתח באופן אוטומטי התנהגות קונים במטרה לספק להם חווית קניה עשירה ואישית יותר, הודיעה על השלמת סבב גיוס שני בסך 4 מיליון דולר מהמשקיעים הקיימים – קרן Innovation Endeavors של אריק שמידט, דרור ברמן ויובל שחר ביחד עם קרן ג׳נסיס הישראלית, לצד משקיעים חדשים – אורן הופמן מייסד LiveRamp Auren וקרן KGC קפיטל.

אתרי מסחר הבינו כבר ממזמן כי כל משתמש, שהוא בסופו של דבר לקוח פוטנציאלי, הוא שונה לגמרי מהאחר, ולכן החוויה שמתאימה לאחד ומעודדת אותו להשלים רכישה, לאו דווקא תגרום גם לשכן שלו ממול לבצע רכישה באתר. בכדי לאפשר לכל אתר מסחר להפוך כמה שיותר מבקרים ללקוחות רוכשים, המוצר של Commerece Sciences הישראלית מאפשר לבצע התאמה אישית באתרי אינטרנט, כך שיתאימו ספציפית לכל משתמש המבקר בהם. המשתנים בהם ניתן להתחשב הם שווי העגלה ברגע נתון, מיקום גיאוגרפי, כיצד הגיע לאתר ומה בדיוק חיפש.

Farm Dog מגייסת 750 אלף דולר

הרבה לפני שישראל היתה ידועה כמעצמת היי-טק, היא היתה ידועה כמעצמת חקלאות עם מוצרים שמוכרים בכל העולם: החל מתפוזי Jaffa המפורסמים וכלה בטפטפות. לכן, נדמה שתחום ה-AgTech או טכנולוגיית החקלאות פשוט תפור על ישראל. אחד הסטארטאפים הפעילים בתחום הוא Farm Dog, שמייצר מערכת לניטור שדות חקלאיים, והודיע על גיוס של 750 אלף דולר בהובלת קרן Lool Ventures. הסטארטאפ הישראלי Farm Dog מפתח מערכות IoT שמנטרות את תנאי הקרקע והגידולים בחוות חקלאיות.

הטכנולוגיה שפיתחה החברה כוללת הצבה של מספר רב של חיישנים בחלקות השונות אותן מעבד החקלאי, כשבין השאר מודדים החיישנים את הלחות באדמה, הטמפרטורה שלה, הולכה חשמלית של הקרקע ומאפיינים של האקלים כמו טמפרטורה, לחות וחשיפה לשמש. כל המידע שנאגר ניתן לצפייה בזמן אמת על ידי החקלאי במחשב, בסמארטפון או בטאבלט. המידע הרבה שנאסף עוזר למעשה לחקלאי לבחור את ההחלטות הטובות ביותר עבור כל חלקה שלו, כשבמקרים של תנאים חריגים או בעיות, הוא יקבל התראות מהמערכת על כך שנחוצה התערבות שלו.

LabStyle Innovations מגייסת 2.5 מיליון דולר, כדי לנטר את הסוכר בדם בעזרת הסמארטפון

הסטארטאפ הישראלי LabStyle Innovations, המאפשר לחולי סוכרת לעקוב אחרי רמות הסוכר בדם ולקבל תובנות והמלצות לטיפול דרך הסמארטפון, הודיע על גיוס של 2.5 מיליון דולר.

המערכת שפיתחה LabStyle Innovations כוללת מד סוכר קטן ומעוצב שמתחבר לסמארטפון, אפליקציית מובייל ייעודית ואתר אינטרנט מותאם אישית לכל משתמש. הן האפליקציה והן האתר מאפשרים לחולים, לרופאים ולמטפלים גישה, בחינה ועיבוד של נתונים בזמן אמת. כך יכולה האפליקציה להתריע בפני משתמש כלשהו על מצב של היפוגליקמה, ולהמליץ על בדיקה של כמות האינסולין שעליו להזריק; בנוסף, האפליקציה יכולה להסתנכרן אם אפליקציות כושר ובריאות שמותקנות למשתמש על הסמארטפון וכך לנטר את השפעת הפעילות הגופנית שלו על רמת הסוכר.

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: