לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו באוגוסט 2013

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות והגיוסים של חודש אוגוסט 2013

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נביא סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג'לים ואפילו מהמדינה.

<<< הגיוסים של חודש יולי

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il


מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

מקור: Flickr, cc-by 401(K) 2013

 

סוללה שאינה נגמרת לעולם: Sol Chip מגייסת 2.5 מיליון דולרים

האם חלמתם תמיד על סופר סוללה לסמארטפון האישי שלכם שלא נגמרת לעולם? חברת הסטארטאפ Sol Chip עובדת בדיוק על זה. החברה, המפתחת טכנולוגיית סוללה על בסיס סולארי למכשירים ניידים, הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון בסך 2.5 מיליון דולרים מהמדען הראשי, כאשר את הכסף תשקיע עבור ביצוע סבב נוסף של בדיקות לטכנולוגיה ולהמשך הפיתוח של המוצר.

דאטורמה מגייסת 3 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ דאטורמה (Datorama), העומדת מאחורי פיתוח פלטפורמה המאפשרת ניתוח קמפיינים עבור מפרסמים, השלימה סבב גיוס ראשון בסך 3 מיליון דולרים. הפלטפורמה אותה מציעה דאטורמה מיועדת למפרסמים המשתמשים במספר ערוצי פרסום שונים, ועוזרת לנתח מידע בזמן אמת על מנת להבין כיצד, אם בכלל, עובדים הקמפיינים השונים. הפתרון של החברה מסוגל להציע מידע על מגוון ערוצי הפרסום המקובלים כיום, כגון טלוויזיה, רשתות חברתיות, סרטוני וידאו, מנועי חיפוש, CRM ואפילו להציג מידע מקמפיינים מבוססי פרינט.

Pebbles Interfaces מגייסת 11 מיליון דולרים

חברת פבלס עומדת מאחורי פיתוח ממשק לזיהוי מחוות אחיד למגוון מכשירים חכמים. החיישן התלת מימדי שפיתחה מסוגל לזהות את תנועותיו של המשתמש ולהמיר אותן לפעולות ופקודות, כאשר מדובר בחיישנים מתקדמים המסוגלים לזהות גם את התנועות הקטנות ביותר של אצבעות ידיו של המשתמש. החברה השלימה גיוס שני בסך 11 מיליון דולרים, ובאמצעות החיישן שפיתחה יכולים המשתמשים לשלוט על מגוון מכשירים החל מסמארטפונים, דרך מחשבים אישיים ועד לטלוויזיות חכמות, כאשר היצרניות השונות ושותפותיה של החברה עושות שימוש בשילוב חומרה ותוכנה בתוך המכשיר הייעודי.

קיימא מגייסת 60 מיליון דולרים

חברת קיימא משלימה סבב גיוס שלישי של יותר מ-60 מיליון דולרים. החברה עצמה עוסקת בהגדלת ייצור היבולים החקלאיים. זאת, תוך שימוש בטכנולוגיה ייחודית של הכפלת הגנום של הצמח מבלי לפגוע ב-DNA שלו. השיטה הוכיחה את עצמה בגידולים רבים, וכיום מתמקדת בעיקר בתירס, לפתית, אורז וחיטה. זאת, במטרה לאפשר לחקלאים ברחבי העולם לייצר יותר מזון, בעודם שומרים על משאבי האדמה והמים, הנחשבים ליקרים מאוד בחלקים שונים בעולם. יש להבין כי מדובר לא רק בחסכון כלכלי, אלא ביתרון קיומי, עבור מדינות מסויימות הסובלות ממחסור קשה ביבולים.

GE מצטרפת להשקעה של קרן JVP בחברת ThetaRay

חברת ג'נרל אלקטריק (GE) הודיעה על השקעתה הראשונה בחברה ישראלית, חברת הסטארטאפ ThetaRay העוסקת בתחום האבטחה ולוחמת הסייבר. ההשקעה, אותה הובילה קרן JVP מוערכת בכמה מיליוני דולרים. חברת הסטארטאפ מציעה פתרונות למניעת התקפות 0-Day Attack והתקפות APT [Advanced Persistent Threat] על מערכות תשתית קריטיות, מתקנים אסטרטגיים, מערכות תקשורת ומערכות פיננסיות גדולות, כגון תחנות כוח גרעיניות, מערכות שליטה ובקרה, תשתיות תקשורת, מוסדות פיננסים וכדומה.

טרקס מגייסת 6.6 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית-סינגפורית טרקס (Trax), העומדת מאחורי פיתוח מוצרים בתחום עיבוד התמונה, השלימה סבב גיוס בסך 6.6 מיליון דולרים. מטרתה של החברה היא לספק פתרונות המותאמים אישית ללקוחותיה במטרה להתמודד עם אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בשוק הקמעונאי – שיתוף פעולה גלובלי עם יצרנים ומפיצים ועדכון בזמן אמת הנוגע למכירות והמלאי הקיים בחנויות הפיזיות.

AOL רוכשת את אדפטיוי ב-405 מיליון דולרים

חברת אדפטיוי (Adap.tv) הישראלית-אמריקאית העוסקת בתחום הפרסום בווידאו נרכשה על ידי חברת AOL האמריקאית, כאשר סכום הרכישה עומד על 405 מיליון דולרים. החברה מציעה שני מוצרים עיקריים: Adap.tv Platform המציעה סט של כלים ושירותים אוטומטיים עבור תהליך הרכישה והמכירה של סרטוני הוידאו באינטרנט, מובייל ואפילו טלוויזיות חכמות. המוצר השני אותו מציעה החברה, Adap.tv Marketplace, בורסת פרסומות אינטרנטית המאפשרת הצעות מחיר בזמן אמת (Real Time Bidding), אך בניגוד למרבית הבורסות הקיימות היום, אשר עוסקות בפרסום דיספליי ומעט בוידאו, הפלטפרומה של Adap.tv מתמקדת בעולם הוידאו ואף נחשבת לאחת מהגדולות בתחום.

Sentinel Labs מגייסת 2.5 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ סנטינל לאבס (Sentinel Labs) המתמחה בתחום אבטחת סייבר משלימה סבב גיוס Seed בסך 2.5 מיליון דולרים. החברה פיתחה טכנולוגיה המיועדת לענות על אחת מהבעיות הגדולות כיום בעולם האבטחה – מתקפות מתקדמות וממוקדות על גבי מחשבי שולחן, מכשירי מובייל ושרתים. לדברי היזמים, המערכת של החברה מסוגלת לזהות איומים בזמן אמת, לחסום את המתקפות השונות ולהפוך את מערכת ההפעלה כולה לחסומה בפני התוקפים.

GetTaxi מגייסת 12 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ GetTaxi המאפשרת למשתמשים להזמין מונית בלחיצת כפתור דרך הסמארטפון, משלימה סבב גיוס שלישי בגובה 12 מיליון דולר. השירות החדש אותו מעניינת החברה להציג בניו יורק נקרא G-Car, המיועד לחבר בין נוסעים ונהגים, תמורת מחיר הוגן וצפוי מראש. בניגוד למוצר אותו הציעה החברה עד עכשיו שהתמקד בחיבור בין מוניות לנוסעים, כאן מדובר על שירות מעט משודרג המציע חיבור בין הנוסע לבין "Black Car", רכב מעט יותר משודרג.

אפליקציית Zazoo מגייסת 2 מיליון דולרים

החברה Zazoo העומדת מאחורי אפליקציית ווב להעשרת תכני מדיה בעלת אותו שם, הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון על סך 2 מיליון דולרים. Zazoo הוא תוסף המותאם לדפדפנים כרום או פיירפוקס ומיועד לעזור לגולשים להרחיב את המידע המוצג להם בעת האזנה למוזיקה או צפייה בסרטונים ברשת. התוסף מזהה כאשר הגולש נמצא באתר המדיה, יודע לזהות את האמן, הלהקה או השיר המתנגן ובתמורה מציג מידע רלוונטי נוסף, הנשאב מעשרות מאגרי מידע שונים איתם עובדת החברה.

מתחרה לגוגל גלאס: אינפיניטי משקיעה ב-META

חברת אינפיניטי (Infinity AR) הישראלית, המספקת פלטפורמת תוכנה המסוגלת להפוך את חווית המחשוב הלביש כגון גוגל גלאס למציאות, הודיעה על השקעתה בחברת META העוסקת במציאות רבודה, וספציפית בפיתוח מחשוב לביש. בעוד שסכום ההשקעה לא נחשף, שיתוף הפעולה בין השתיים יאפשר להעצים את המוצר הסופי שיוצע לקהל המשתמשים: מערכת מחשוב לביש.

Cyvera מגייסת 11 מיליון דולרים

חברת Cyvera המספקת פתרונות אבטחה למניעת התקפות Zero-Day מודיעה על השלמת סבב גיוס בסך 11 מיליון דולרים. הטכנולוגיה אותה פיתחה חברת Cyvera עובדת בצורה מעט שונה מפתרונות האבטחה הקיימים כיוק בשוק. במקום לנסות ולזהות את המתקפה עוד לפני שהיא מתרחשת, החברה מונעת מתקפות באמצעות חסימת הדרך בה המתקפה מתקדמת, ומונעת מהתוקף להשתמש ב"ארגז הכלים" שלו.

Fashioholic מגייסת מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ Fashioholic, המשלבת בין תחום האופנה, הרשתות החברתיות ואלמנט המשחקיות משלימה סבב גיוס Seed בסך מיליון דולרים שהובל על ידי מספר משקיעים פרטיים. Fashioholic הישראלית ממתגת את עצמה כחברה המייצרת משחקי אופנה "רציניים". כלומר, משחקים שנועד להעניק ערך מוסף למשתמשים מלבד בידור והנאה. לצד ההודעה על הגיוס משיקה החברה את המשחק החדש שלה, Fashion Eye, שמזמין את המשתמשים לבדוק את הידע שלהם בתחום האופנה.

אופטיר מגייסת 8 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ אופטיר (Optier), המספקת פתרונות ניהול למערכות מידע ומשאבי מחשוב בארגונים, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 8 מיליון דולרים. החברה מציעה פתרונות APM מבוססי ענן המאפשרים לבעלי יישומים, אנשי QA, צוותי DevOps ומנהלי תפעול לאתר באופן יזום ולפתור בעיות במערכות שלהם לפני שהן משפיעות על העסק עצמו ועל לקוחותיו. החברה השיקה לאחרונה את מוצר ה-OpTier SaaS ובין לקוחותיה ניתן למצוא בנקים גדולים ברחבי העולם כגון דויטשה בנק, Aflac, HSBC, מורגן סטנלי, O2 ו-Wells Fargo.

אפל רוכשת את Matcha.TV הישראלית

אתר הטכנולוגיה VentureBeat הודיע על רכישת חברה ישראלית נוספת על ידי אפל, Matcha.TV. בעוד שאפל אינה חושפת את סכום העסקה, הוא מוערך על ידי האתר בשווי של כ-10 מיליון דולרים. Matcha.TV נוסדה ב-2011 על ידי גיא פיקרז, אילן בן זאב ופול פטריק והציעה שירותי אגרגציה בתחום המדיה. החברה השיקה אפליקציה לפלטפורמת iOS ב-2012, שאספה לוחות שידורים וקטעי וידאו מקורות גדולים וידועים כגון נטפליקס, אייטונס, הולו, אמזון פריים וכדומה – במטרה להציע למשתמשים תכנים המתאימים לו, לדרישתו.

IBM רוכשת את חברת האבטחה הישראלית Trusteer

חברת IBM הודיעה  על רכישתה של חברת Trusteer הישראלית העוסקת בתחום אבטחת הסייבר. במסגרת הרכישה, מעוניינת IBM להשתמש ביכולותיה של החברה הישראלית על מנת לסייע לחברות שונות במאבק נגד הונאות פיננסיות ואיומי אבטחת מידע. העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי של השנה, כאשר אתר כלכליסט מדווח כי שווי העסקה מוערך בין 800 מיליון למיליארד דולרים.

Friendsee מגייסת מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ Friendsee, העומדת מאחורי אפליקציה המאפשרת למשתמשים לשדר תכנים חיים לפייסבוק, משלימה סבב גיוס ראשון על סך מיליון דולרים. אפליקציית Friendsee, המיועדת למשתמשי iOS מציעה מצלמה חברתית המסוגלת לתעד בזמן אמת את המשתמש ולהזרים את הוידאו ישירות אל קיר הפייסבוק שלו, כאשר שלל חבריו יכולים לעקוב אחריו בשידור חי.

אינטק פארמה מגייסת 5 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ אינטק פארמה, המתמחה בהשבחת תרופות קיימות, מודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 5 מיליון דולרים. הפיתוח המרכזי של אינטק הוא גלולת האקורדיון, המכילה בתוכה חומרים פעילים של תרופות שונות ומאפשרת את ספיגת החומר הפעיל בקיבה באופן שמגביר את יעילותן של התרופות. רק לאחרונה השלימה החברה בהצלחה שני ניסויים קליניים (שלב 2) בגלולה החדשה. בניסוי הראשון היא בדקה שילוב עם תרופת הלבודופה המטפלת בפרקינסון, ואילו בניסוי השני נבדק השילוב עם תרופת הזלפלון, המסייעת להפרעות בשינה.

PV Nano Cell מגייסת 3.65 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ PV Nano Cell, המפתחת ומייצרת רכיבים ננומטרים המאפשרים הדפסה ללא מגע של מוליכים בתאים סולאריים ורכיבים אלקטרונים, הודיעהעל השלמת סבב גיוס בגובה 3.65 מיליון דולרים (כ-13 מיליון שקלים). את הכסף שגויס תשקיע החברה בהמשך הפיתוח של הדיו. בימים אלו, החברה מצויה בשלבים מתקדמים של הקמת חברה בת בסין בהיקף של כ-8 מיליון שקלים אשר מטרתה להחדיר את הדיו שמפתחת PV Nano Cell ליצרניות האלקטרוניות הסיניות.

SalesPredict מגייסת מיליון דולרים

חברת SalesPredict, המספקת פתרונות SaaS בתחום המכירות, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה מיליון דולרים. את הכסף תשקיע החברה בפיתוח והתקדמות משלב בטא לגירסא סופית ראשונה וכמו כן גם לקידום השיווק והמכירות, אתר אינטרנט חדש, חומרים שיווקיים, קידום בחנות האפליקציות של Salesforce והוצאות נלוות.

ירון קרני מגייס 30 מיליון דולרים לקרן חדשה – Maverick Ventures

ירון קרני, הנציג הישראלי של קבוצת האנג'לים Tel Aviv Angel Group ואחת מהדמויות המוכרות בסצינת ההון סיכון והסטאטראפים הישראלית, בדרך לגיוס של 30 מיליון דולר עבור קרן הון סיכון חדשה בשם Maverick Ventures. לפי הדיווחים, מרבית הסכום עבור הקרן החדשה כבר גוייס ופעילות הקרן צפויה להתחיל ממש אחרי החגים. בדומה להשקעותיו הקודמות של קרני, גם Maverick Ventures החדשה צפויה אף היא להתמקד בחברות בעולם המובייל, אינטרנט וניו-מדיה ישראליות ובהשקעות לטווח קצר של 24 עד 36 חודשים.

Gauzy מגייסת 4 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ Gauzy, אשר מפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות טכנולוגיים ומגוון יישומים מתקדמים המבוססים על הטמעת Liquid Cristal בזכוכיות חכמות, הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 4 מיליון דולרים. הגאווה הגדולה ביותר של החברה היא פיתוח טכנולוגיה אשר מאפשרת לשלוט במגוון פרמטרים בזכוכיות כמו איטום והצללה. לדוגמא, במידה ותרצו לראות את תוכן המקרר שברשותכם בזמן שהדלת נשארת סגורה ואטומה, תוכלו לעשות זאת בקלות ובכך לחסוך בכמויות אדירות של אנרגיה שמבזבז המנוע בקירור תכולת המקרר לאחר פתיחתו.

Brow.si מגייסת מיליון דולרים

פלטפורמת Brow.si מבית חברת MySiteApp, המייצרת שכבה נוספת על גבי אתרים במובייל, מודיעה על השלמת סבב גיוס בסך מיליון דולרים. בחודש מאי האחרון השיקה חברת MySiteApp הישראלית את Brow.si, פלטפורמה היוצרת שכבה נוספת על גבי אתרי מובייל ומרחיבה עבור המשתמשים את אפשרויות הגלישה שלהם. בפועל, מדובר בסוג של סרגל כלים הממוקם בצידו של המסך הסלולרי ומוסיף מספר פעולות שהיו חסרות למשתמשים עד היום.

Feex מגייסת 3 מיליון דולרים מקרן בלאמברג

חברת הסטארטאפ Feex, המפתחת שירות חינמי לצרכן שנועד לסייע לו להקטין את שיעור העמלות בשירותים הפיננסיים השונים, הודיעה על השלמת סבב גיוס ראשון בגובה 3 מיליון דולרים. הפלטפורמה של Feex מאפשרת למשתמשים לשלוח את המסמכים הפיננסיים שלהם בתצורת מסמך PDF או כל מסמך אחר המגיע מהחברה או מהבנק, כאשר ניתן גם לצלם תמונה של המסמך הרלוונטי ישירות מהסמארטפון ולשלוח לאתר, דוגמאת דו"ח רבעוני של חברת ביטוח, דו"ח שנתי של קופת גמל ועוד. Feex מנטרת את המסמכים הללו בעזרת מנוע עיבוד תמונה, מוציאה את הנתונים הרלוונטיים מהמסמך ומעבירה אותם למאגר נתונים סטטיסטי המקבל את המקורות שלו מנתונים של משתמשים אחרים בשירות ומאגרי נתונים שונים הזמינים ברשת.

Ubimo מגייסת 2 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ Ubimo, המפתחת פלטפורמת פרסום ממוקדת קהל מבוסס מיקום, הודיעה על השלמת סבב גיוס סיד בגובה 2 מיליון דולר. את חברת Ubimo, שיושבת כיום בתל אביב הקימו צוות האינטרנט שעמד מאחורי חברת LabPixies שנרכשה על ידי גוגל תמורת 25 מיליון דולרים בשנת 2010 – רן בן יאיר, עודד פונץ, אודי גרף וגלעד אמיתי. LabPixies התמחתה בפיתוח אפליקציות מבוססות ענן ואפשרה למעשה לאלפי מפתחים ליצור יישומים עבור משתמשים מכל העולם. היא פיתחה יישומים כאלה, המכונים "גאדג'טים", בעיקר ל- iGoogle – דף הבית המותאים אישית של גוגל, אנדרואיד ואייפון ולאחר הרכישה פנתה לחזק ולהעשיר את מוצרי גוגל בתחום הגאדג'טים לאתרי האינטרנט.

Revizer הישראלית מגייסת 20 מיליון דולר [גיוס]

חברת הסטארטאפ הישראלית Revizer המפתחת פלטפורמה לייצור הכנסות עבור מפתחים ובעלי אפליקציות לדפדפנים הודיעה על השלמת סבב גיוס בגובה 20 מיליון דולרים מקרן ההון סיכון Pitango Venture Capital. זהו סבב הגיוס הראשון של החברה, אשר הוקמה בשנת 2012 על ידי דניאל סגיס (מנכ"לֹ), שגיא מלאכי (סמנכ"ל טכנולוגיות), ודויד לסרי (מנהל פיתוח), מעסיקה כ-60 עובדים וממוקמת בתל אביב.

FST21 הישראלית מגייסת 5 מיליון דולרים [גיוס]

חברת הסטארטאפ הישראלית FST21, העוסקת בתחום האבטחה הביומטרית, משלימה סבב גיוס בסך 5 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הנוכחי הובילה L.V. Holdings, קרן השקעות ישראלית המתמקדת בחברות הנמצאות בשלבים מוקדמים, ביחד עם מספר משקיעים פרטיים נוספים. החברה נוסדה כבר ב-2007 על יד ראש אמ"ן לשעבר, אהרון זאבי-פרקש, ומונה כיום כ-30 עובדים היושבים במשרדי החברה בראשון לציון. זאבי-פרקש מגיע מעולם טכנולוגי, וכיהן כראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ומפקד יחידת 8200, גייס לחברה מומחים ועובדים יוצאי יחידות מודיעין טכנולוגיות, במטרה להציע את הפתרון האבטחתי הטוב ביותר למשתמשים.

אנחנו מאחלים לכל החברות המגייסות המון בהצלחה. יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

2 תגובות על "לאן הלך הכסף? הסטארטאפים שגייסו באוגוסט 2013"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ron gavriely
Guest

מה לגבי FST21 שכתבתם שגייסה 5 מיליון דולר?

יניב פלדמן
Member

מעודכן בתחתית הכתבה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: