Startup Weekend מגיע לירושלים

ב-23 במאי ימשיך וינדוד סטארטאפ וויקנד מתל אביב וחיפה, והפעם, לירושלים. אירוע מיוחד זה יאפשר לכם לקחת חלק בהרפתקאה ייחודית במינה עם מיטב המוחות בשוק ההייטק הישראלי. ההרשמה נפתחה, מספר המקומות מוגבל ויש גם הצצה לאירוע קודם.

כולנו יודעים כי ישראל היא ה-"Startup Nation" ונמצאת במקום גבוה בעולם (למעשה שני מיד אחרי ארה"ב) בכל מה שקשור ביזמות. לא סתם חברות ישראליות זוכות בתחרויות או למשקיעים מפורסמים.

זאת אחת מהסיבות שהחלטנו שהגיע הזמן לערוך אירוע נוסף של Startup Weekend ולהביא אותו בפעם הראשונה לירושלים, וזאת, לאחר ההצלחה הגדולה של האירוע בתל אביב וחיפה – כדי שתהיה לכם הזדמנות נוספת להקים את הסטארטאפ המצליח הבא. אם אתם יזמים עם רעיון שמחפשים מפתחים, קבוצות שהתחילו להקים את הסטארטאפ הבא שלהם, מפתחים שמדגדג להם לכתוב קוד ומחפשים שותף שמבין בעסקים, מעצבים ואנשי UI/UX וכל מי שחושב שיש לו את הרעיון המוצלח הבא – אתם מוזמנים להצטרף!

לפרטים נוספים והרשמה ל-Startup Weekend ירושלים

מה זה בכלל Startup Weekend?

הרעיון ליצירת Startup Weekend נולד ב-2007 בקולורדו ארה"ב, כאשר המטרה הייתה לכנס את מיטב המוחות בתחום האינטרנט והמובייל לסוף שבוע אחד בו יציעו המשתתפים רעיונות שונים בתחומי הפיתוח הטכנולוגי ויעבדו על הקמתם. עשרות אירועים כאלו התקיימו מאז ברחבי העולם, על פי פורמט שפותח ונוסה בהצלחה מסביב לעולם ורק במהלך החודש האחרון התקיימו אירועים דומים באתונה, פריס, בוסטון ואורגון. אם עוד לא הייתם באחד כזה, אז רק בישראל כבר הספקתם לפספס את ארבעת אירועי Startup Weekend שנערכו בשנתיים האחרונות, עם מעל ל-500 אנשים, 350 רעיונות ו-45 קבוצות שמתוכן מעל ל-10 קבוצות שהפכו לסטארטאפ של ממש לאחר מכן.

וידאו: Startup Weekend תל אביב, פברואר, 2010 – זה מה שהפסדתם

האירוע עצמו אינו מיועד רק לאנשי הייטק ותוכנה – שכן כדי ליצור חברת סטאראטאפ, צריך להיות צוות מגוון המורכב מאנשים ממקצועות שונים בעלי ראש פתוח. כדי ליצור חברת היי-טק צריך גם אנשי שיווק, עיצוב, בדיקת תוכנה ,עורכי דין ובכלל אנשים עם ראש יצירתי ופתוח – לכל אלו מיועד ה-Startup Weekend.

בלי דיבורים. רק עבודה. סטארטאפ ב-54 שעות

על פי הקונספט הכללי לכל משתתף ניתנת האפשרות במשך שתי דקות להציג רעיון בפני שאר המשתתפים. לאחר הליך בחירה קצר נבחרים הרעיונות הטובים ביותר (כ-10 רעיונות) ומשתתפי הכנס מחולקים לקבוצות ומתחילים בשלושה ימים של עשייה על מנת ל"הרים" את הפרויקט. במהלך האירוע, מעבר לאספקת אוכל ושתיה, אינטרנט וחולצה מגניבה, דאגנו גם לצעד האינפורמטיבי: במהלך האירוע יגיעו יזמים מנוסים, שישתפו אותנו בסיפור הדרך שלהם, ברגעים המוצלחים שלהם וברגעים הקשים יותר כדי שגם אנחנו נוכל ללמוד מהם. בסוף האירוע יציגו כל הצוותים את הפרוייקטים אשר עבדו במשך האירוע בפני פאנל של שופטים המורכב ממשקיעים פוטנציאליים, יזמים מצליחים ומומחים, אשר יתן משוב לכל צוות מציג ולבסוף יבחר את הסטארטאפ המנצח אשר יקבל חבילת פרס בשווי של עשרות אלפי שקליםשיעזור להם להקים חברה אמיתית אם רק ירצו.

מתי זה קורה?

גם לכם יש רעיון מדליק לסטארט-אפ? בסוף החודש (23 עד ה-25 במאי) נתכנס במתחם רובע המדיה של JVP בירושלים ויחד עם עוד 150 יזמים, נציע רעיונות, נפתח אותם ואולי גם נמצא את הסטארטאפ הגדול הבא. רוצים להצטרף? ההרשמה לאירוע מתבצעת דרך האתר הרשמי של הכנס ועולה 200 ש"ח בלבד או 175 בהרשמה מוקדמת עד סוף השבוע הקרוב. הנחה מיוחדת לסטונדטים.

נותני חסות  IPO לסטארטאפ וויקאנד ירושלים 2012


משרד עמית פולק מטלון ושות' נוסד בשנת 1956 ומהווה אחד המשרדים המובילים בישראל בכל תחומי המשפט המסחרי. המשרד מונה צוות מקצועי ומיומן של מעל ל-70 עורכי דין מקומיים ובינלאומיים. מחלקת הייטק של המשרד מייצגת, בין היתר, חברות טכנולוגיה מובילות, עשרות רבות של סטארט-אפים, קרנות הון סיכון ישראליות וזרות, קרנות אקוויטי, אנג'לים וחממות בתחומי התוכנה, חומרה, תקשורת, אינטרנט, מדיה חדשה, בטחון לאומי, קלינטק, מדעי החיים ועוד.

המשרד מלווה את היזמים וחברות הייטק בפעילותם השוטפת החל משלב הרעיון דרך הקמת החברה, הסכמי מייסדים, הלוואות, הסכמי השקעות, קבלת תמריצים ממקורות ממשלתיים, קניין רוחני, הסכמים מסחריים, מיזוגים ורכישות, עסקאות אסטרטגיות ובינלאומיות ועוד.

רובע המדיה של JVP בירושלים מהווה מרכז המשלב יזמות עסקית, חברתית ותרבותית ליצירת מציאות חדשה בחברה הישראלית. קרן הון הסיכון הירושלמית JVP הינה אחת מקרנות ההון סיכון המובילות בעולם, אשר נוסדה ב-1993 על ידי דר' אראל מרגלית ומנהלת כיום למעלה מ-900 מיליון דולר, הצמיחה מעל 90 חברות ומימשה מעל 23 אקזיטים מהבולטים בישראל. ברובע המדיה, אשר הוקם ב–2008 במתחם בית המדפיס המנדטורי, יושבים כיום כ– 20 חברות ומעל  250 עובדים; החממה הטכנולוגיתJVP Media Labs  המשקיעה במיזמי מדיה בשלבים מוקדמים, הסטודיו לאנימציה, עמותת "JVP בקהילה" הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך הציבורי ובקהילה, מרכז התרבות והמוזיקה "זאפה ירושלים במעבדה" ועוד. המקום מהווה זירה בה נוצרות נקודות מפגש בין היזם העסקי ליזם החברתי, בין האמן למהנדס ובין היצירה לטכנולוגיה ותורם להתחדשות עירונית בירושלים.

הרשות לפיתוח ירושלים היא תאגיד סטטוטורי שהוקם על פי חוק בשנת 1988 ופועל שלא למטרות רווח. בין תפקידיה של הרשות: ליזום, לעודד, לתכנן, לתאם ולספק מידע הקשור ליוזמות ולמפעלים כלכליים בירושלים. הרשות לפיתוח ירושלים יוזמת ומקדמת מיזמים, המעצבים ומחזקים את כלכלת ירושלים, מתכננת שטחי ציבור מרכזיים ושטחים ירוקים בעיר ומשפיעה על התפתחותו העתידית של מטרופולין ירושלים.

בפעילותה, מקפידה הרשות על שילוב מאוזן בין המגזר הציבורי לבין המגזר הפרטי ועל יצירת תנאים מיטביים להתפתחותו של המגזר הפרטי. זאת, בכפוף לניצול יעיל של משאבי קרקע, פיתוח בצד שימור, כמו גם תכנון עתידי, המכבד את עברה ומורשתה של העיר ירושלים.

נותני חסות  Series A לסטארטאפ וויקאנד ירושלים 2012


The Paris Region Economic Development Agency

המטרה של המועצה האזורית לפיתוח כלכלית של מחוז פריז בצרפתהיא לסייע לצרכים העסקיים של תושבי האזור במטרה ליצר ולשמר עבודות במחוז פריז, לייצר שיתופי פעולה כלכליים עם מדינות אחרות במטרה לתמוך בקהילה המקומית ולספק תמיכה כלכלית לאזורים המושפעים מתנודות הכלכלה. במסגרת שיתוף הפעולה בין Paris Region ו-Startup Weekend בישראל, המועצה תומכת באירועי יזמות שונים בישראל ומספקת חשיפה ליזמות הישראלית באזור צרפת ופריז.

תוכנית הסטארטאפים של מיקרוסופט – Bizspark

Microsoft Bizspark היא תוכנית גלובלית שפותחה במטרה לסייע להצלחת סטארטאפים בשלבים המוקדמים על-ידי אספקת מספר משאבי מפתח, בזמן שהכי צריך אותם: תוכנה – במסגרת התוכנית, תקבלו גישה מלאה למגוון הרחב של כלי הפיתוח, הפלטפורמות השונות ורשיונות לכל מוצרי מיקרוסופט לשימוש מיידי למשך 3 שנים, לצורך פיתוח וחדירה לשוק של פתרונות וטכנולוגיות חדשות. כל אלו, יחד עם כל ההטבות האחרות בתוכנית, מגיעות ללא תשלום. תמיכה – התחברו לשותפים נוספים בתוכנית מרחבי העולם – חממות, משקיעים, יועצים, משרדי ממשלה וספקי הוסטינג – כולם מעורבים ומושקעים באופן שווה בתחומי החדשנות והיזמות בתחום התוכנה והאינטרנט ומציעים מגוון רחב של פתרונות שיוכלו לסייע לכם בפתרון בעיות טכנולוגיות ועסקיות. חשיפה – מעבר לשיתוף הפעולה עם ניוזגיק, תוכנית Bizspark חושפת את הסטארטפים החברים בה לקהל רחב של משקיעים, לקוחות ושותפים פוטנציאליים. כחברים בתוכנית Bizspark של מיקרוסופט, תזכו לגישה לאקו-סיסטם עשיר של עמיתים למקצוע, שותפים ומגבים משאבי תמיכה מכל העולם, אשר יסייעו לכם לגדול ולהצליח. Microsoft Bizspark זו הדרך המהירה ביותר להזניק את הסטארטאפ שלכם קדימה.


שותפים בסטארטאפ וויקאנד ירושלים 2012


 קפיטל ג'יי פועלת ליצירת קהילה חיה ותוססת סביב הייטק ויזמות בירושלים, ומהווה במה ליצירת קשרים עסקיים וחברתיים בין עובדי הייטק, סטארטאפיסטים, משקיעים וסטודנטים למקצועות הטכנולוגיים והעסקיים בעיר.

.

   התעוררות בירושלים היא תנועה חברתית פוליטית, הפועלת להשארת הצעירים בירושלים, הבטחת העתיד הציוני הפלורליסטי והיצרני בעיר תוך התמקדות בתחומי התעסוקה הדיור התרבות התחבורה והחינוך.

.

.

  המרכז לעיצוב בירושלים הוקם ע"י הרשות לפיתוח ירושלים, מתוך מטרה להפוך את ירושלים למוקד משיכה למעצבים ולפעילויות בתחום העיצוב, בדגש על הערך הכלכלי, תרבותי וחברתי.

.

.

    רוח חדשה הינו ארגון הסטודנטים והצעירים הגדול ביותר בירושלים אשר קם מתוך שאיפה למנף את האוכלוסיה הצעירה והיצרנית ולהפוך אותה לכוח מוביל בעיר.

.

 .

  מרכז ירושלמי ללא מטרת רווח שמטרתו להגביר את הפיתוח הכלכלי של ירושלים באמצעות מינוף ההון האנושי הצעיר, המשכיל והיצירתי בעיר.

.

.

  המכללה האקדמית להנדסה ירושלים היא מכללה  אקדמית מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה המציעה שבע מחלקות לתואר ראשון, בוגר במדעים בתחומי ההנדסה.

.

.

אגודת הסטודטנטים של בית הספר למהל עסקים באוניברסיטה העברית תמוך בסטודנטים בדרך ליזמות מצליחה. אגודת הסטודנטים למדעי הטבע בגבעת רם מאמינה ביזמות גם בתחומי המדע.
.
.
.

תוכנית סטארטאפים ישראלית (Startup Accelerator Program) אשר הוקמה בשנת 2010 ומשלבת ליווי צמוד של צוות מנטורים מישראל וארה"ב ותמיכה אינטנסיבית של אנשי קרנות הון סיכון ויזמים מצליחים מתוך התעשיה המקומית.
.
 אגודת הסטודנטים למנהל עסקים וחשבונאות באוניברסיטה העברית, פועלת משנת 2007 בתמיכה הנהלת בית הספר והאגודה הכללית, ובאה לענות על צרכי הסטודנטים לתארים השונים מבחינה לימודית, חברתית, העשרה וחיבור עם העולם העסקי שמחוץ לאקדמיה.
.
.
.
.
  הוא ארגון היזמות של האוניברסיטה העברית, הממומן על ידי מרכז אספר ליזמות, ומטרתו לפתח אוריינטציה יזמית ויצירתית בקרב הסטודנטים. E-Club

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

14 תגובות על "Startup Weekend מגיע לירושלים"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
גיל
Guest

נשמע מאוד מעניין אבל קצת מפחיד לספר על הרעיון שלך לפני שהוא אפילו בגרסת אלפא ל 500 יזמים ועוד באותו התחום

מורן בר
Member

כמו שאנחנו תמיד מסבירים, רעיונות יש בשפע. ההבדל בין הצלחה לכשלון הוא הצוות והביצוע. מעבר לכך שאתה לא חייב להגיע עם הרעיון המנצח שלך, אלא עם רעיון שיעזור לך לגבש צוות טוב איתו תוכל גם להמשיך הלאה.

נשמח לראות אותך!

סיוון
Guest

גדול! כיף לראות שאירוע מעולה כמו הסטארטאפ וויקנד מגיע גם לעיר הקודש…

Shuki Katz
Guest

יוזמה מעולה! נראה לי מאוד מוצלח, לשים הרבה מוחות צעירים יצירתיים יחד ולתת להם לעבוד. אבל תהיו מוכנים, מניסיון אישי, לכך שלעבוד בסטארט אפ זה לא רק הגן עדן שזה נשמע, יש הרבה עליות וירידות וצריך להיות מוכנים לזה. אני לא מדבר נגד זה חלילה אבל צריך לחשוב על הכל בכובד ראש לפני שנכנסים לזה. בהקשר זה אני ממליץ על פוסט מצוין שקראתי בדה מרקר: http://cafe.themarker.com/post/2578077/?last_method=create, משעשע וקולע בול לעניין!

משה
Guest

אני אוהב את זה שמכנסים כל כך הרבה גורמים רלוונטיים ביחד על מנת להוציא משהו לפועל.
אהיה שם, בתקווה להוציא משהו מנצח.

רמי
Guest

לא הבנתי, הכנס נמשך שלושה ימים?

מורן בר
Member

נכון. הכנס נמשך 3 ימים, באים החל מ-8:30 בבוקר ועד 11:00 בלילה. יש שנשארים לעבוד גם בלילות – מדובר במרתון יזמות.

Picaro
Guest

יוזמה מבורכת, שיכולה בהחלט להוליד יזמי סטארטאפים חדשים שגם ישולבו בעתיד בחברות קיימות בתפקידי מפתח או שיהיו אלו שיקימו את חברות הסטארטאפ המובילות הבאות.
בהצלחה ליזמים החדשים!

מיכל
Guest

אני מגיעה ובאמת מתלבטת האם להביא את הרעיון הכי חזק שלי (רעיונות לא חסר לי)
יש למישהו מקום על הריצפה בירושלים בשבילי? המיטה המתקפלת/מתנפחת עליי – אני מחיפה

מיכל בן שבתאי
Guest

פתחתי קבוצה לא רשמית לפטפט שבועיים לפני המפגש בפייסבוק, להתייעץ בהכנות , לתכנן טרמפים מרחוק וכבר להכיר , פשוט חיפשתי ולא היה מקום פעיל בכל אופן המארגנים יותר ממוזמנים להשתלט על הקבוצה
http://www.facebook.com/groups/311233852286566/

Yaniv Feldman
Guest

הי מיכל, יש עמוד ל-Startup Weekend Israel.
https://www.facebook.com/SWIsrael

כמו כן, יש קבוצה ב-Meetup
http://www.meetup.com/IsraelStartupWeekend/

Yaniv Feldman
Guest

הי מיכל, יש עמוד ל-Startup Weekend Israel.
https://www.facebook.com/SWIsrael

כמו כן, יש קבוצה ב-Meetup
http://www.meetup.com/IsraelStartupWeekend/

מיכל בן שבתאי
Guest

Yaniv Feldman אבל הכל לא פעיל , בMEETUP מעט אנשים
ברמה העקרונית אני ממש לא מעוניינת להפעיל קבוצה פשוט מחפשת קבוצה פעילה

Capital J - Hi-Tech in Jerusalem
Guest

מיכל בן שבתאי תרגישי חופשי גם לפרסם ב-https://www.facebook.com/CapitalJ02

wpDiscuz

תגיות לכתבה: