סטארטאפים ישראלים גייסו קרוב ל-400 מיליון דולר בחודש אוקטובר [סיכום גיוסים]

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? (זה בסדר, אתם לא לבד) הנה כל השקעות, הרכישות והגיוסים של חודש אוקטובר בסצנת הסטארטאפים הישראלית

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שקרה החודש? בסיכום חודשי מיוחד, גיקטיים אסף עבורכם את כל ההשקעות, הרכישות והגיוסים של חודש אוקטובר.

אומת הסטארטאפים צומחת ומצטיינת ברעיונות טכנולוגיים רבים, אך לא תמיד כולם מצליחים לקחת את הרעיון ולהפוך אותו למציאות בלי השקעה. בטור החודשי הזה נציג סיכום של חברות הסטארטאפ הישראליות שגייסו החודש השקעות מקרנות, אנג’לים ואפילו מהמדינה.

<<<הגיוסים של חודש ספטמבר

יש לכם סטארטאפ ואתם רוצים לספר לנו עליו? אתם מוזמנים לשלוח מייל אל info AT geektime.co.il

Vensica Medical גייסה 2 מיליון דולר

תסמונת השלפוחית הרגיזה אמנם אינה מסכנת חיים, אולם מאות מיליוני הסובלים ממנה בעולם חווים פגיעה קשה באיכות החיים, שנובעת מהצורך במתן שתן בתדירות גבוהה במיוחד, כולל התעוררויות רבות בלילה, קושי בהתאפקות ואפילו בריחת שתן. עתה מגייסת חברת הסטארטאפ הישראלית Vensica Medical (ונסיקה מדיקל) שפיתחה שיטה חדשה להילחם בתסמונת הזו, 2 מיליון דולר בווליואציה של 10 מיליון דולר.

המערכת הייחודית שפיתחה Vensica Medical, המכונה VensiCare, מורכבת מקטטר ומתמרי אולטראסאונד המגדילים את חדירות רירית שלפוחית השתן, ומאפשרים ספיגה יעילה יותר ובריכוז גבוה של תרופות, בהליך אמבולטורי פשוט ומהיר ללא מחטים או כאבים. ההליך אינו דורש הרדמה, אינו כרוך בכאבים ואינו גורם נזק לרקמת השלפוחית.

Vensica Medical הוקמה בשנת 2014 על ידי אבנר גבע, וסך גיוסיה, כולל הגיוס הנוכחי, עומד על 3.2 מיליון דולר. את הגיוס הנוכחי, בגובה 2 מיליון דולר, הובילה חברת הביוטק האמריקאית Cogentix (קוג’נטיקס) שנסחרת בנסדאק, והוא נעשה על פי הערכת שווי של 10 מיליון דולר לחברה. לפני כשנה, נמכרה החברה האמריקאית, שמתמקדת בפיתוחים בשוק האורולוגיה, לחברת Accelmed של המשקיעים הישראליים מורי ארקין ואורי גייגר. עם השלמת שלב הניסויים הקליניים בבני אדם, שמורה ל-Cogentix אופציית רכישת הבעלות המלאה ב-Vensica.

פלייטיקה רכשה את חברת המשחקים הישראלית Jelly Button

שנה אחרי הרכישה שלה על ידי קונסורציום החברות הסיניות תמורת 4.4 מיליארד דולר, נכנסת פלייטיקה לעולם הקז’ואל גיימינג. החודש הודיעה החברה על רכישת חברת המשחקים הישראלית Jelly Button תמורת כמה עשרות מיליוני דולרים.

Jelly Button Games נוסדה ב-2011 על ידי אלון לב, מוטי נובו, רון סרנגה, רון רג׳ואן ומור שני, גיימרים ואוהבי משחקים מושבעים, העומדים גם מאחורי סטודיו חמוצים. החברה התבססה על סבב סיד שהובל על ידי קרן Kaedan Capital ועל מימון עצמי של המייסדים. עם השנים זכו המשחקים של ההחברה, שמתמחה בקז’ואל גיימינג, ליותר מ-80 מיליון הורדות וכיום מועסקים כ-80 עובדיםבמשרדיה שבתל אביב.

חברת Kryon Systems גייסה 12 מיליון דולר

מאז תחילת המהפכה התעשייתית האנושות עדה לתהליך של החלפת האדם העובד במכונות עובדות, ובעשורים האחרונים אנו רואים אט אט את המגמה עוברת ממכונות לתוכנות ורובוטים שמחליפים משימות יומיומיות של עובדים רבים. החודש, הכריזה חברת Kryon Systems, המפתחת פלטפורמה לרובוטים שיכולים לבצע משימות לוגיות במקום בני אדם, על השלמת סבב גיוס B בהיקף של 12 מיליון דולר בהובלת Aquiline Technology Growth ו-Vertex Ventures.

קראיון סיסטמס היא חברה הפעילה בתחום ה-Robotic Process Automation. החברה מפתחת פלטפורמה לבנייה וניהול של רובוטים ארגוניים. הפתרון שלה מאפשר לרובוט לבצע כל פעולה לוגית שעובד יכול לבצע: בין אם מדובר בהנהלת חשבונות, קליטת עובדים או טיפול בתביעות ביטוח. הרובוט יוכל ללמוד לבצע את המשימה. הגבול של הרובוט עובר בתחום היצירתיות. ברגע שהמשימה כוללת אלמנט של המצאה או כל חשיבה יצירתית, הרובוט לא יכול לסייע. בחברה טוענים כי קראיון הוקמה במטרה להקל על העבודה של אנשים בכל התעשיות, תוך צמצום בזבוז הזמן של ביצוע מטלות מנהליות והורדת המעמסה מהעובדים.

Phytech גייסה 11 מיליון דולר

חברת האגריטק הישראלית Phytech​ (פי-טק), המסייעת לחקלאים להגדיל את היבול שלהם באמצעות השקיה חכמה יותר, הודיעה על גיוס של 11 מיליון דולר. את סבב הגיוס הנוכחי (Series B) הובילה Tencent והשתתפו בו גם המשקיעים הקיימים Syngenta Ventures.

האינטרנט התעשייתי של הדברים (Industrial IoT) משנה את שיטות החקלאות הישנות, וכיום דיגיטציה, שימוש בחיישנים ויישומי חיזוי הם כלים הכרחיים עבור חקלאים על מנת שאלו יוכלו לייעל את הייצור שלהם ולספק מענה לדרישה ההולכת וגוברת. Phytech מסייעת לחקלאים לעמוד בקצב באמצעות חישה מתמדת וניתוח של הגידולים, ובעצם מהווה עבורם כלי עזר אשר מייעל את שיטות ההשקיה, ומנחה אותם כמה ומתי צריך להשקות כל יבול. בצורה זו חקלאים יכולים להגדיל את תפוקת היבולים שלהם, תוך כדי הפחתת בזבוז של משאבים (מים). כל התהליך מתבצע בעזרת אפליקציה ייעודית לסמארטפון, המציגה את כל היבולים ומאפיינת את הצרכים שלהם באמצעות צבעים שמעידים על מצבם (ירוק, צהוב וחום).

 חברת Cathworks גייסה 15.8 מיליון דולר

חברת Cathworks, המפתחת כלים למדידה לא-פולשנית להנחיית השתלות סטנטים בצנתורי לב, הודיעה  על השלמת סבב גיוס שני בסך 15.8 מליון דולר, בהובלת קרן קווארק וונצ׳ר וקרן טרייוונצ׳רס. בין המשקיעים בסבב הנוכחי ניתן למצוא את פונטיפקס, פלאנבן, קורונדום, והקרן האמריקאית ביוסטאר וונצ׳רס. עוד השתתפה בסבב הגיוס חברת מכשור רפואי אמריקאית גדולה כמשקיע אסטרטגי. הכספים אשר גויסו בסבב זה יאפשרו לקתוורקס לבצע ניסוי קליני גלובלי, וזאת על מנת להשיג אישור של ה-FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

הפתרון של קתוורקס מאפשר להציג הערכה תפקודית לא פולשנית של עורקי הלב, וזאת באמצעות שימוש באלגוריתמים הבונים מודל תלת מימדי של כלי הדם הכליליים. פתרון שכזה מאשר לרופא המנתח לקבל החלטות מבוססות ראיות במהלך הצנתור, בהתאם להוראות ההנחיות הרפואיות בעולם המערבי.

GROW גייסה 2.4 מיליון דולר

טיפוח וגידול עצמי של פירות וירקות למאכל הוא משימה לא קלה, הכרוכה בלא מעט ניסוי וטעיה. חברת GROW שמפתחת אדנית חכמה שאמורה להבטיח לכם גידולים משובחים וקציר איכותי באמצעות הסמארטפון, הודיעה על השלמת גיוס בסך 2.4 מיליון דולר בהובלת Resolute Venture. מנכ״ל GROW, עידן כהן, הוא אחד מהיזמים שהקימו את Boxee, קופסת הטלויזיה המעוצבת, עד שלבסוף נמכרה החברה לסמסונג.

Grow Duo היא אדנית חכמה עם מספר חיישנים, אשר מתחברת אל מכשיר הסמארטפון שלכם בעזרת Bluetooth. כל שעליכם לעשות בכדי להתחיל לגדל בה פירות, ירקות או תבלינים, הוא לחבר את מערכת ההשקיה הפנימית של המוצר אל צינור או ברז קבוע, לשתול את הזרעים באדמה, והאפליקציה תנחה אתכם מעתה והלאה. האפליקציה של האדנית משתמשת במיקום של המשתמש ובמידע היסטורי ועדכני בנוגע למזג האוויר באיזורו כדי להמליץ על אילו פריטים יגדלו בצורה אופטימלית בגינה החכמה שלו. דרך האפליקציה ניתן אפילו להזמין את הזרעים והדשן עד פתח הבית.

 Infinidat גייסה 95 מיליון דולר

חברת האחסון הישראלית Infinidat (אינפינידט), הנחשבת לספקית מובילה לפתרונות אחסון לארגונים גדולים, הודיעה על גיוס של 95 מיליון דולר נוספים. הסבב הנוכחי, Series C, מעמיד את סך גיוסיה עד כה על 325 מיליון דולר. את ההשקעה הובילה הקרן הפרטית של Goldman Sachs – PCI ולקחה בו חלק גם המשקיעה הקיימת – קרן ההון סיכון הפרטית TPG Growth.

InfiniBox, מוצר הדגל של Infinidat בעל אופטימיזצית flash מתבסס על איחסון בדיסקים מגנטיים, ומאפשר להגדיל את כמות הדיסקים, תוך כדי שמירה על היעילות; הוא מציע ביצועים של יותר מ-1M IOPs, זמן אחזור נמוך ממילי-שניות, דחיסת נתונים שקופה ויעילה inline ללא השפעה על ביצועים – הפתרון מבטיח לספק את צפיפות האחסון הגבוהה ביותר בשוק ובעלות האפקטיבית ביותר, כמו גם חסכון בעלויות חשמל, קירור ושטח רצפה; ניתוח אנליטי מתקדם לביצועים, תמיכה ב-iSCSI ויכולת גידול של יותר מ-5 פטה-בייט (5 מיליון ג’יגה בייט) עם קיבולת אחסון אפקטיבית במסד סטנדרטי בודד של 42U, דבר שמגדיל אפילו יותר את היכולת של הפתרון להחזיק במידע בקנה המידה הראוי. במילים קצת יותר פשוטות – החברה פיתחה ארכיטקטורת תוכנה לאחסון נתונים עם יכולת התאמה וגמישות, במטרה לספק אופטימיזציה לביצועים של כל סוגי המדיה – בהווה ובעתיד.

Slidely הישראלית רכשה את Unstock הפולנית

Slidely (סליידלי) הישראלית, המציעה פלטפורמת תוכן ויזואלי המאפשרת לאנשים פרטיים ועסקים לייצר סרטוני וידאו בצורה קלה ונגישה, הודיעה על השלמת הרכישת של חברת Unstock הפולנית. החברה הנרכשת, שבנתה זירת מסחר של יוצרי וצרכני וידאו (user generated) תסייע ל-Slidely להאיץ את צמיחתה והרחבת המוצר שלה – המאפשר לעסקים בכל הגדלים לייצר סרטוני וידאו בעיקר למטרות שיווק דיגיטלי. פרטי העסקה וסכום הרכישה לא פורסמו.

פני כשנה השיקה Slidely את ‘פרומו’ (promo), כלי ליצירת תכני וידאו ייעודי לעסקים ומשווקים. הפלטפורמה מספקת גישה למיליוני סרטוני וידאו וקטעי מוסיקה ערוכים, כשכולם ניתנים לשימוש חופשי וללא חשש מהפרת זכויות יוצרים. כמו כן, כוללת הפלטפורמה כלי עריכה פשוט שבו ניתן להוסיף מסרים, מיתוג ולוגו של כל חברה. כיום משתמשים בשירות למעלה מ-20 אלף לקוחות משלמים, בעיקר מארה”ב, אוסטרליה ואנגליה. כמו כן מדווחת החברה הישראלית כי תוך זמן קצר היא הגיעה לקצב מכירות של כמיליון דולר לחודש (MRR).

Virility Medical גייסה 850 אלף דולר

שפיכה מוקדמת היא הבעיה הרווחת ביותר בקרב גברים בתחום התפקוד המיני. גברים רבים לא מודים בכך, אך סובלים מהתופעה. ישנם פתרונות כאלו ואחרים בשוק, אך חברה בשם Virility Medical מפתחת מדבקה מיוחדת שעשויה לטפל ולהקל על התופעה הנפוצה כל כך. החודש החברה הודיעה על השלמת גיוס בסך שלושה מיליון שקלים. ורטיליטי מדיקל הוקמה בחממת NGT3 ונתמכת ע”י רשות החדשנות. להערכת החברה, בין 20%-25% מהגברים הפעילים מינית סובלים מהתופעה.

המדבקה אותה מפתחת ויריליטי מדיקל הינה מדבקה חד פעמית המודבקת על העור באיזור אינטימי, ברגע שהמדבקה מזהה את הצורך, היא שולחת זרם חשמלי עדין אשר גורם להרפיית חלק מהשרירים הקשורים בתהליך. המשתמש יכול להדביק את המדבקה מספר שעות לפני הפעילות, ולהפעיל את המדבקה באמצעות אפליקציה בטרם עת.

Equinom גייסה 4 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית Equinom (אקווינום) העוסקת בטיפוח והשבחת זרעים לתעשיית המזון העולמית, הודיעה על גיוס 4 מיליון דולר מקרן הפרייבט אקוויטי פורטיסימו קפיטל. מאז הקמתה גייסה החברה 2.25 מיליון דולר נוספים בשני סבבי גיוס מחברת הזרע (1939) בע”מ, המתמחה בייצור זרעים וגידולי שדה, ומהמשקיעים הפרטיים, מיכה וגבי דנציגר, בעלי קבוצת דנציגר.

Equinom פיתחה טכנולוגיית השבחה ייחודית לזרעים, המשלבת בין טיפוח קלאסי לבין שיטות בגנומיקה וביו-אינפורמטיקה. לחברה שני קווי מוצרים מובילים: זרעי שומשום לייצור שמן וטחינה וכן קטניות בעלות חלבון גבוה. החברה זיהתה חלל משמעותי בשוק המזון – חברות המזון הגדולות נאלצות להסתפק בחלבון המופק מסויה מאחר שהוא היחיד שזמין בשוק. כל אותן חברות מחפשות תחליפים לסויה, הנחשב לפי דעות מסוימות למוצר בעייתי – אלרגני ומהונדס גנטית, אלא שכיום אין שום מקור צמחי אחר ממנו ניתן להפיק חלבון איכותי במחיר תחרותי.

אינטל השקיעה ב-3 סטארטאפים ישראליים

זרוע ההשקעות של ענקית השבבים האמריקאית מסכמת את 2017 עם כמעט 600 מיליון דולר השקעות בחברות סטארטאפ שונות. בין ההשקעות החדשות – מיליוני דולרים ב-3 חברות סטארטאפ ישראליות: Intezer, Alcide ו-Amenity Analytics.

Intezer (אינטזר) מפתחת טכנולוגיית אבטחת מידע שמשכפלת את דרך הפעולה של המערכת החיסונית הביולוגית לעולם הסייבר. המוצרים של אינטזר מספקים לארגונים הגנה מפני האיומים המתקדמים ביותר ומאיצים משמעותית את תהליך התגובה לאירועי סייבר (Incident Response). בעזרת ‘מיפוי גנטי’ מסוגלת הטכנולוגיה של החברה לזהות כל פיסת קוד שרצה בארגון, לאתר את מתקפות הסייבר המתוחכמות ביותר ולעזור לצוותי אבטחת המידע להגיב באופן מיידי.

הטכנולוגיה שפיתחה Alcide (אלסיד) מאפשרת למנהלי האבטחה והטכנולוגיה לקבל תמונה מלאה של כל הדאטה-סנטרים, שירותי הענן והאפליקציות הארגוניות (כולל קונטיינרים Dockers וטכנולוגיות וירטואליזציה), שבהם עושה שימוש הארגון, וכמובן להגן עליהם בפשטות ובנוחות – ללא שום קשר לפלטפורמה שבה הם משתמשים. החברה הוקמה ב-2016 על ידי רני נחמיאס, שמשמש כמנכ”ל החברה וגדי נאור, מנהל הטכנולוגיות הראשי שלה והיא בוגרת תוכנית היזמות של TheJunction (ג’אנקשן).

אמניטי אנליטיקס (Amenity Analytics) הישראלית פיתחה פלטפורמת בינה מלאכותית לכריית טקסט (Text-Mining), המשלבת בין אינטליגנציה אנושית לבינה מלאכותית במטרה לספק תובנות מתוך מקורות מידע בלתי מובנים (מידע מופשט, לא מקוטלג). Amenity Analytics הוקמה בשנת 2015 על ידי נתנאל סטורץ’ – מוותיקי תעשיית הפיננסים בניו-יורק; חדווה פלדמן – מנהלת בכירה בתעשיית ההיי טק בישראל; ופרופ’ רונן פלדמן – מדען בתחום אינטליגנציית המכונה. במטה החברה בפתח תקווה מועסקים כ-9 עובדים והיתר (6 עובדים) פועלים מניו יורק, ומאז הקמתה היא גייסה 7.6 מיליון דולר מ-Intel Capital, וקרן SOMV שהוקמה על ידי פנחס בוכריס, מפקד 8200 לשעבר.

Wibbitz הישראלית גייסה 20 מיליון דולר

שתיים מהמגמות הבולטות בשנים האחרונות הן וידאו ו-AI – בינה מלאכותית. חברת הסטארטאפ הישראלית Wibbitz (וויביטס) משלבת בין 2 הדברים ומפתחת מערכת יצירת וידאו אוטומטית, שמייצרת סרטוני וידאו עבור חברות שונות עם התערבות מינימלית של המשתמשים. החודש הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס בגובה 20 מיליון דולר בהשתתפות כמה מחברות המדיה הבינלאומיות הגדולות בעולם.

השירות שמציעה Wibbitz מאפשר לכל אתר תוכן או מפרסם, לקחת טקסט ולהמירו לסרטון וידאו קצבי ומעניין בתוך שניות. הסרטון הסופי מורכב מתמונות, קטעי וידאו וקריינות אוטומטית באמצעות מנוע Text-To-Speech – אלמנטים שמורכבים יחדיו בזמן אמת. האלגוריתם שפיתחה החברה מסוגל לנתח את הטקסט המוצע לו, למצוא את הנקודות החשובות בו ולתרגם אותם למידע ויזואלי, ללא מגע אדם ובצורה אוטומטית ומיידית.

NanoLock Security גייסה 4.5 מיליון דולר

חברת NanoLock Security (ננולוק סקיוריטי) הישראלית, שמתמחה ברכיבי טכנולוגיה ממוגני סייבר בעולמות ה-IOT, הודיעה על גיוס בגובה 4.5 מיליון דולר שנעשה בהובלת קרן ההון הסיכון הקנדית AWZ Homeland Security.

NanoLock Security מפתחת רכיב הגנה לעשרות מיליארדי רכיבי קצה בשוק ה-IoT, שהיום אינם זוכים להגנה. הטכנולוגיה מאפשרת הגנה חזקה גם במקרה שלרכיב יש כוח מחשוב מוגבל, אנרגיה מועטה והוא חשוב למתקפות מקומיות ותשתיתיות. הטכנולוגיה של החברה עושה זאת באמצעות מניעה חשמלית ולוגית של היכולת לכתוב נוזקות למערכת ההפעלה ולזכרון הרכיב, ובמקביל לאפשר עדכוני תוכנה מאובטחים משרתים ארגוניים בעלי הרשאות. החברה נמצאת כבר בשלב הבדיקות של המערכת עם מספר לקוחות ברחבי העולם, ובחודש שעבר פורסם כי היא זכתה בתחרות ה-GO IGNITE  של קונסורציום המורכב מכמה מחברות הטלקום הגדולות בעולם.

Skybox גייסה עוד 150 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית Skybox Security, המפתחת תוכנות וכלים להערכת סיכונים ואיומים במערכות מחשוב ארגוניות, הודיעה על השלמת סבב גיוס ענק בגובה 150 מיליון דולר. את סבב הגיוס המרשים הובילה קרן CVC Growth והשתתפה בו גם קרן Pantheon.

Skybox Security מפתחת טכנולוגיית אבטחה שמעניקה לארגונים תמונת מצב מלאה על סיכוני האבטחה בארגון, כולל נקודות כשל ותורפה בהגדרות ציוד רשת ואבטחה, הפרות של מדיניות אבטחת מידע, וכן חולשות תוכנה חשופות. בין היתר, מסייעת החברה למנהלי אבטחת המידע וה-IT בארגונים לקבל מידע חשוב ותובנות אופרטיביות מכל מוצרי הרשת ואבטחת המידע הקיימים בארגון, ומאפשרת להם כך לקבל החלטות מדוייקות יותר. מוצר הדגל של החברה Skybox Security Suite, מתממשק ליותר מ-90 מוצרי תקשורת ואבטחת מידע ארגוניים נפוצים בשימוש, ומנתח באופן מקיף את כל המידע המגיע מפתרונות אלו במטרה לייצר מודיעין ותובנות רלוונטיות.

Intelligo גייסה 5.7 מיליון דולר

הסטארטאפ הישראלי Intelligo (אינטליגו) מפתח כלי אוטומטי לביצוע מחקר על אנשים וחברות, על מנת לאפשר לקרנות השקעות, בנקים וחברות הביטוח לבצע החלטות מושכלות יותר, לפני שהן מאשרות עסקאות או חותמות על חוזים. החודש הודיעה החברה על סגירת סבב גיוס A בהיקף של 5.7 מיליון דולר מקבוצת ההשקעות האמריקאית Governing Dynamic ואיילין מאריי (Eileen Murray) מ-Bridgewater Associates. המימון ישמש את החברה להמשך מחקר ופיתוח המערכת שלה, המבוססת כמובן על בינה מלאכותית ולמידת מכונה ואת העסקה ליווה משרד עורכי הדין גרוס קלינהנדלר חודק הלוי גרינברג ושות’.

הפלטפורמה של Intelligo המכונה Clarity, מאפשרת לבצע בדיקות רקע ובדיקות נאותות על מנת לסייע לבנקים וגופי השקעות לוודא שהכסף שלהם לא מגיע לידיים הלא נכונות, ולא מנוצל על ידי גורמים שהוכיחו בעבר שישרים והגונים – אך הם לא. המערכת מנתחת נתונים המגיעים מאלפי מקורות, כולל מאגרי מידע בתשלום, רשומות משפטיות, חדשות, נתונים רגולטוריים וגם מידע המגיע מהרשתות החברתיות, הכל על מנת לבדוק את הרקע של המושקעים הפוטנציאליים. לטענת החברה, המערכת יודעת להתעלם ממידע שקרי, מצליבה מידע על מנת לאמת אותו, מאתרת התנהגות חשודה שנוטה לחזור על עצמה ומסמנת ׳דגלים אדומים׳ שמעידים על דפוסים בעיתיים.

HopOn גייסה מיליון דולר

חברת הסטארטאפ הישראלית HopOn (הופ-און), שמפתחת טכנולוגיית כירטוס ותשלום ברשתות תחבורה ציבורית בארץ ובעולם, השלימה סבב גיוס של כמיליון דולר. הגיוס הנוכחי מעמיד את סך הגיוסים של החברה מאז הקמתה על 2.5 מיליון דולר.

HopOn מפתחת מערכות כרטוס לרשתות תחבורה ציבורית באירופה בסטנדרטים אירופאים דוגמת CIBO-Check-In / Be-Out ו-BIBO-Be-In / Be-Out. המוצר של החברה מאפשר למשתמשים לעלות ולרדת מכלי התחבורה הציבורית השונים ללא הצורך לעבור בעמדת כרטוס או לרכוש כרטיס נסיעה כלל, שכן המערכת מזהה באופן אוטומטי את כניסת הנוסע לכלי התחבורה ומחייבת אותו בהתאם לשימוש שלו בפועל ברשת התחבורה הציבורית. באופן זה המשתמשים לא צריכים לבחור מראש את אזור הנסיעה ו/או את תקופת כרטיס הנסיעה שלהם (כגון: חופשי חודשי / שבועי), אלא פשוט לנסוע, כאשר בסוף התקופה המערכת מחייבת אותם על סמך שימושיהם בפועל ובתעריף המיטבי עבורם. בשנה האחרונה החלה החברה להקים תשתית של Beacon-ים מבוססי Bluetooth ו-UltraSonic בכלי תחבורה ציבורית שונים דוגמת אוטובוסים ורכבות.

Tipa גייסה 11 מיליון דולר

חברת Tipa, שמפתחת אריזות מחומרים מתכלים למוצרי מזון ומשקאות, הודיעה על השלמת סבב גיוס B בסך 11 מיליון דולר בהובלת אוסטין וגבריאלה הרסט (Hearst) ובהשתתפות משקיעים קיימים בחברה כמו GreenSoil Investments ו-Horizons Ventures.

האריזות אותן מפתחת Tipa אמורות להיות בעלות אורך חיים דומה לפסולת אורגנית. בחברה משווים את אריזות המוצרים לקליפת תפוז שבה בסופו של דבר 100% מהתפוז מתכלה ו”חוזר” לטבע, ובעל שימושים נוספים לאחר מכן. המטרה של Tipa היא פיתוח אריזות גמישות עמידות, ובעלות חיי מדף בדומה לאריזות סטנדרטיות.

Connatix גייסה 15 מיליון דולר

חוסמי פרסומות ואינסטינקטים טבעיים של בני האדם שהתרגלו כבר להתעלם מבאנרים ופרסומות, גורמים לאנשי מקצוע בתחום הפרסום לחשוב ולפתח פתרונות שיאפשרו להציג פרסומות באופן אידיאלי יותר, בהתאם ‘לרוח התקופה’. הסטארטאפ הישראלי Connatix הקדים להבין זאת, ומשנת 2014 הוא מציע פלטפורמה ליצירת תוכן שיווקי ‘במסווה’ של תוכן רגיל, על מנת לגרום למשתמשים ולקוחות פוטנציאלים להיחשף אל אותם התכנים, על הדרך להגדיל את ההכנסות של אתרי תוכן למיניהם – שזה הוא מקור הפרנסה המרכזי שלהם.

כנראה שהרעיון מצא חן בעיני לא מעט אנשים, שכן לחברה כיום למעלה מ-4,000 לקוחות, מה שאיפשר לה לחיות בכבוד וללא גיוסי הון. כעת, היא מודיעה על סגירת סבב גיוס ראשון בהיקף של 15 מיליון דולר בהובלת Volition Capital, על מנת להתרחב מהר יותר ולפתח מוצרים נוספים.

SkyGiraffe נרכשה על ידי ServiceNow

ServiceNow, מובילה עולמית בתחום אוטומציה חכמה של תהליכי עבודה ארגוניים, רוכשת את חברת SkyGiraffe הישראלית, המפתחת פלטפורמת ענן לייצור אפליקציות ארגוניות וניהול בענן. הסטארטאפ מציע סט פיצ’רים המאפשרים פריסה מיידית של המוצר ללא שימוש בקוד, התאמה פרטנית בהתאם לסוג המידע הרלוונטי לעובדים ותמיכה בפלטפורמות המובילות כיום בשוק: אנדרואיד, Windows Phone ו-iOS, לצד תמיכת SaaS ואינטגרציה עם ספקי מידע גדולים. הצפי להטמעת הטכנולוגיה של SkyGiraffe ב-ServiceNow הוא במהלך 2018.

פרטים בנוגע להיקף העסקה לא נמסרו, אך העסקה מוערכת בכמה עשרות מיליוני דולרים בודדים והיא צפויה להיסגר עד סוף השנה. מאז הקמתה גייסה החברה 10.5 מיליון דולר מ-SGVC, Trilogy Equity Partners, ג׳יימס לינדנבאום, מייסד ומנכ״ל Heroku, איליה סוקהר (Ilya Sukhar) מייסד ומנכ״ל Parse ושותף ב-Y Combinator ו-Kevin Mahaffey, מייסד ו-CTO חברת Lookout. כמו כן, בתחילת דרכה השקיעה בה Microsoft Ventures.

הסטארטאפ GiftWizard גייס מיליון דולר

מידי יום מיליוני אמריקאים מחפשים ברשת אחר מתנות יום הולדת, חתונה, ברית, ימי נישואין וחגים. הרי הרבה יותר נוח לחפש מוצרים באינטרנט, לא רק שהיצע המוצרים רחב יותר, במקרים רבים המחירים נמוכים הרבה יותר. הבעיה היא שבקנייה ברשת אנו לוקחים מגוון סיכונים כמו האם המוצר יספיק להגיע בזמן, האם המידה תהיה טובה ולאיזה כתובת לשלוח את המוצר.

הסטארטאפ הישראלי GiftWizard שנוסד ב-2015 רוצה שבפעם הבאה שתקנו מתנה למישהו אהוב, תוכלו להיות בטוחים שהוא יהיה מרוצה ממנה. החברה פיתחה מנגנון די פשוט שניתן להטמיע בכל אתר מסחר, המאפשר להפוך את מקבל המתנה מפסיבי – לאקטיבי. כדי להמשיך ולעשות זאת, הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס בהיקף של מיליון דולר בהובלת קרן פרגרין ובהשתתפות משקיעים פרטיים.

Astral Vision גייסה 1.5 מיליון דולר

כיום, משקפי VR הם לרוב מוצר שנמצא בשימוש פרטי – כמו למשל קונסולות המשחקים שלנו, אולם חברת הסטארטאפ הישראלית Astral Vision (אסטרל ויז’ן) רוצה להביא את עולמות ה-VR גם לפארקי השעשועים בעולם. החודש הודיעה החברה על השלמת סבב גיוס בגובה 1.5 מיליון דולר.

הפיתוח של Astral Vision כולל מתקן אשר משדרג את חווית הנסיעה ברכבת הרים – לחוויה אחרת לגמרי מזו שהמשתמש רגיל אליה. מרגע שהאדם מרכיב את משקפי המציאות המדומה, המתקן מסתנכרן בדיוק רב למיקום ולתנועה של קרון הרכבת ההרים, כך שהסרט שמוצג לו מותאם לקצב הנסיעה והפניות ומרגיש הרבה יותר ריאליסטי. לאחר שהמשתמש מסיים, הוא יכול פשוט לבחור חוויית VR אחרת ולהמשיך לעוד סיבוב. על פי החברה, כבר פעילים מספר פארקים עם הטכנולוגיה שהיא פיתחה ובקרוב היא תתחיל את התקנת המערכת והתמיכה ב-Zamperla, יצרנית של מתקני רכבות הרים ומפעילה של אחד מפארקי השעשועים הוותיקים והידועים בעולם.

WeSki גייסה מיליון דולר

בדיוק בזמן לעונת הסקי, הסטארטאפ הישראלי WeSki נחשף ומציג פלטפורמה שרוצה להפוך את תהליך הזמנת החופשה החורפית הבאה שלכם לידידותית יותר. אמנם קיימים לא מעט שירותים ישראלים להזמנת חופשות סקי, אבל עדיין לא נתקלנו באחד שהיה ידידותי וגמיש מספיק, כזה שיפעל כמו בוקינג.קום להזמנת מלונות לדוגמא. פלטפורמת WeSki מחוברת ליותר מ-100 ספקי תיירות, מה שמאפשר להשוות בין שילובים רבים של הרכבי חופשה, בכדי לבנות ולהתאים אישית את ההצעות הטובות והמתאימות ביותר עבור כל משתמש.

בניגוד לחבילות סקי המוצעות כיום על ידי סוכני נסיעות, המערכת מאפשרת למשתמשים גמישות מלאה בבחירת של מרכיבי החופשה שלהם – החל מהתאריכים, בחירה בין מלון, דירה או צימר ועד לבחירה בין הסעות עם רכב שכור או הסעה פרטית. על מנת להמשיך ולפתח את המוצר, הודיעה היום (א’) החברה על סגירת סבב גיוס בהיקף של מיליון דולר ממספר משקיעים, ביניהם מייסד Waze אורי לוין וחברת EasyJet.

mPrest גייסה 10 מיליון דולר

חברת mPrest מפתח תקווה, שמפתחת טכנולוגיה לשליטה ולבקרה במערכות תשתית מבוססות IoT, הודיעה כי גייסה השקעה בגובה 10 מיליון דולר מחברת החשמל הניו זילנדית.

mPrest התפרסמה לפני כשלוש שנים בזכות היותה שותפה להצלחה של מערכת ‘כיפת ברזל’. מערכת השליטה והבקרה שפיתחה החברה מאפשרת למפעילים לחשב את מסלולה ומקום נפילתה של הרקטה, כשתוך כשנייה, היא מציגה מאות חלופות אפשריות למיקום היירוט, ואז בוחרת את החלופה האופטימלית מבחינת גובה היירוט ומיקומו מעל שטח פתוח. אולם mPrest פעילה גם בשוק האזרחי – Internet of Energy: הטכנולוגיה שלה מאפשרת לנטר חיישנים שונים שמותקנים בבניינים חכמים, קווי מתח, צנרת המים וציי רכב. המערכת שפיתחה החברה קולטת את המידע שמגיע מהחיישנים השונים, מנתחת אותם ובצורה אוטונומית ובזמן אמת מגיבה אליהם עם הפעולה הנדרשת. כך חוסכת המערכת למשתמש זמן, צריכת אנרגיה וכסף. בין היתר הספיקה החברה לפתח פרויקטי תוכנה בתחומי המכ”מ, התקשורת ובתחומי מערכות השליטה ובקרה עבור ג’נרל אלקטריק, אלתא, רפאל, מל”ט וחברות אחרות בסקטור הרפואי ובשוק הטלקום.

 Innoviz גייסה 8 מיליון דולר

Innoviz Technologies (אינוויז טכנולוגיות), המפתחת סנסורי חישה מבוססי לידאר ומערכות המאפשרות נהיגה אוטונומית של רכבים, הודיעה היום (ג’) על הגדלת סבב הגיוס השני שלה לסך כולל של 73 מיליון דולר. נזכיר כי לפני קצת פחות מחודשיים סגרה החברה סבב גיוס בהיקף של 65 מיליון דולר, וכעת כאמור היא גייסה כ-8 מיליון דולר נוספים. Samsung Catalyt, זרוע של Samsung Electronics וכן SoftBank Ventures Korea הצטרפו לענקיות ציוד הרכב הבינלאומיות Delphi Automotive ו-Magna International, ולמספר משקיעים חדשים כמו גם לכל המשקיעים הקיימים מסבב הגיוס הראשון.

המימון האחרון מעמיד את סך גיוסיה של אינוויז עד כה על 82 מיליון דולר. החברה נערכת להגדלה משמעותית של הצוות ולאיוש נרחב של משרות בתחומי פיתוח, ייצור, ומכירות כמו גם התרחבות גלובלית ופתיחת משרדים באזורים גאוגרפיים שונים.

 

Avatar

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה:

נותרו עוד
00
ימים
:
00
שעות
:
00
דקות
:
00
שניות
לכנס המפתחים הגדול בישראל