גן עדן מדברי ליזמים: המיזמים שמחזקים את תחום ההייטק בנגב

דרום הארץ ובירת הנגב הפכו בשנים האחרונות לאזור אטרקטיבי במיוחד בעבור יזמים. בין הסיבות השונות גם מספר מיזמים שמחזקים את מעמדו של הנגב בתחום ההייטק

תמונה: ניוזגיק, סטארטאפ וויקנד באר שבע 2012

תמונה: ניוזגיק, סטארטאפ וויקנד באר שבע 2012

הנגב הוא אחד האיזורים המיוחדים והמעט פחות מוערכים בישראל, הטומן בחובו נוף שונה במקצת מהאיזורים המיושבים שהתרגלנו אליהם לסביבת עבודה. לצד גמלים, נוף מדברי, וישובים בדואים עם מנטליות מעט שונה, התפתחה לה בשקט בשקט תעשיית יזמות, הייטק וסטארטאפים חיה ובועטת.

לצד פעילות שמעודדת המדינה, ישנם מספר מוקדי יזמות שאחראים בין היתר לפריחה היזמית באזור הדרום וכבר הפכו למוכרים ובולטים בנוף ההייטק המדברי. הנה הצצה לכמה מהם:

סטארטאפ 7

סטארטאפ 7 הוא מרכז הצעירים הראשון מסוגו בארץ ליזמים צעירים אשר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם העסקי. המרכז קולט יזמים צעירים בגילאי 18-35 ועוסק בתחומים של השכלה, תעסוקה ויזמות. מדובר בארגון ללא כוונת רווח (מלכ"ר) אשר שייך לחברת בת של העירייה. במסגרת השירותים שניתנים בתחום ההשכלה הגבוה, ניתן למצוא קורסים מסובסדים, הכשרה מקצועית וקורסים בתחום היזמות העסקית, ייעוץ בתחום התעסוקה ועזרה בכתיבה ושדרוג של קורות החיים.

אל החברה מגיעים צעירים אשר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם העסקי ומחפשים מקום שבו הם יכולים להיקלט ולקבל עזרה מקצועית מגופים שונים. עם החברה עובדים מנטורים מגופים בכירים בתעשייה המלווים את החברים בתוכנית ומעניקים להם מעטפת עסקית במשך כל השנה.

סטארטאפ וויקנד באר שבע

אירוע בולט שהגיע לאחרונה לבירת הנגב, הוא סטארטאפ וויקנד. למי שלא מכיר, סטאטרטאפ וויקנד כולל 54 שעות של האקתון יזמות הנערך במאות ערים שונות בעולם, אשר מתחיל בישראל ביום רביעי ומסתיים בשישי. בתחילת האירוע לכל משתתף ניתנת אפשרות של שתי דקות להציג רעיון בפני שאר המשתתפים. לאחר הליך בחירה קצר נבחרים הרעיונות הטובים ביותר, כאשר לאחר מכן משתתפי הכנס מחולקים לקבוצות ומתחילים בשלושה ימים של עשייה על מנת להוציא אל הפועל את הרעיון ולהפוך אותו למוצר ממשי.

מעבר לאספקת אוכל ושתיה לאורך כל האירוע, חיבור חופשי לאינטרנט ומתנות מגניבות, כחלק מהאירוע מגיעים יזמים מנוסים, מנטורים ואנשי תעשייה בולטים שמשתפים את היזמים הצעירים בסיפור הדרך שלהם, ברגעים המוצלחים שלהם וברגעים הקשים יותר. בסוף האירוע מציגים הצוותים את הפרוייקטים אשר עבדו עליהם במשך האירוע בפני פאנל שופטים המורכב ממשקיעים, יזמים מצליחים ומומחים אחרים בתעשייה, אשר מעניק משוב לכל צוות בנפרד. לבסוף, נבחר הצוות המנצח אשר מקבל חבילה בשווי עשרות אלפי שקלים העוזרת ליזמים הצעירים להמשיך ולפתח את המוצר שבנו ולתת ביטוי ליצירתיות שלהם גם בעולם הגדול.

לשלושת ימי האירוע אשר נערך בבאר שבע הגיעו מעל ל-135 יזמים, מתכנתים, מעצבים ומנטורים. בשיתוף עם עיריית באר שבע ומספר גופים גדולים אחרים בעיר ובסביבה, האירוע נחל הצלחה גדולה למרות הקשיים הגדולים ובסופו הוכתר הרעיון הזוכה – I'mFine.

<<< לתמונות מאירוע סטארטאפ וויקנד באר שבע

פארק ההייטק של גב ים

כמו תל אביב, חיפה וערים הייטקיסטיות אחרות ברחבי העולם, גם באר שבע מעוניינת להפוך למרכז הייטק מצליח שימשוך אליו יזמים צעירים ושאפתנים מכל רחבי הארץ. בימים אלו פועל המשרד לפיתוח הנגב והגליל להקמת חממת סטארטאפים בחסות אוניברסיטת בן גוריון שתפעל בנגב. החממה תאפשר לסטודנטים הלומדים בבן גוריון לפתח את הרעיונות שלהם, לצמוח ולצאת מהנגב כחברת סטארטאפ לכל דבר.

החממה תספק לסטודנטים שיהיו מעוניינים בכך סיוע ניהולי ,עזרה בגיוסי כספים, ייעוץ משפטי, פיתוח עסקי ועוד. באמצעות סיוע זה יוכלו היזמים לממש את חזונם ולעבוד על פיתוח המוצר, מבלי לדאוג לצרכים השירותיים הנפוצים הנדרשים עבור חברות בתחילת דרכן, בדומה למאיצי סטארטאפים הפועלים ברחבי הארץ והעולם.

פארק ההייטק המשותף לעיריית באר שבע ואוניברסיטת בן גוריון מתקדם לקראת השלמת הקמתו של בניין משרדים ראשון בגודל של 20 אלף מ"ר. הפארק משתרע על פני כ-350 דונם ומשלב בתוכו לצד חברות הייטק בינלאומיות וחברות ישראליות, גם את יחידות התקשוב הצה"ליות. ביולי הבניין הראשון של פארק תעשיית ההייטק יוקם ויאכלס חברות כמו EMC, דויטשה טלקום, SanDisk וחברות בולטות נוספות. הביקוש לבניין, עצום ובניין המשרדים הראשון כבר מלא עד אפס מקום. מהלך זה צפוי למעשה להפוך את פארק ההייטק של באר שבע לאחד מגושי ההייטק המרכזיים בארץ.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

החממה הבאר שבעית בדרך

חברת אינקוביט יזמות טכנולוגית נבחרה להפעיל חממה טכנולוגית בתנאי חממת פריפריה באזור באר שבע. החברה, בבעלות אלביט מערכות תציב את החממה בבאר שבע ותתמקד בהשקעות בתחומי האלקטרוניקה ומערכות מידע. אלביט מערכות היא חברה רב לאומית מוכרת בתחומי האלקטרוניקה הבטחונית, המעסיקה אלפי מהנדסים וחוקרים, ובכוונתה למנף את הידע הרב והניסיון שצברה בשוק הביטחוני לפתוח מוצרים עבור השוק האזרחי. החממה תפעל בדומה לחברות כמו TheTime הפועלת ברמת החייל ונילסן אינובייט פאנד הפועלת בחיפה.

עידן כץ סיפר לניוזגיק: "קורה עכשיו משהו מעניין בדרום ובבאר שבע, יש הרבה יכולת אקדמית בעיר ובעקבות זאת חברות התחילו להצביע ברגליים ולהגיע פיזית דרומה. מה שקורה עכשיו, למעשה, זה שאם פעם יזם בבאר שבע היה צריך להגיע לתל אביב, היום תהיה לו אלטרנטיבה והפוקוס יוכל להישאר באזור הדרום. מה שפעם היה נראה לנו נורא רחוק, היום כבר לא. יש המון רצון של כולם להוביל שיתופי פעולה ולהפוך את באר שבע למרכז כובד אמיתי וראוי למקום של הייטק."

"אינקוביט מחפשת השקעות ומעודדת יזמים בתחומים טכנולוגיים שונים. הרעיון הוא לקחת רעיון יזמי ומעבר להשקעה פיננסית גם להאיץ אותו ברמת התשתית. אנחנו מחברים את היזמים אל חברות שיכולות לעזור להם בתור מנטורים טכניים ועסקיים שיעזרו לקחת את המיזם הזה על ידי גישה למשאבים שלהם. בניגוד לחברות אחרות וחממות אחרות שמתעסקות בתחום שיווקי מסויים. אנחנו לא ממוקדים לפי שוק יעד, אלא לפי טכנולוגיות."


סטארטאפ וויקנד חוזר לחיפה


SW_Haifa_Banner_300x250ב-6 במרץ ישוב סטארטאפ וויקנד לחיפה לאחר נדידה קלה לירושלים ובאר שבע, ויאפשר לכם לקחת חלק בהרפתקאה מיוחדת במינה עם מיטב המוחות בשוק ההייטק הישראלי. ההרשמה נפתחה ומספר המקומות מוגבל.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיס, בקרו באתר האירוע.

 

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: