יש 4 סוגים של בוסים, מי שלכם?

לכל מנהל השיגעונות שלו ולכל בוס דרך עבודה אחרת, אבל העובדים צריכים לדעת להסתדר עם כל אחד, אחרת הסיכויים לשרוד בעבודה הם אפסיים. איך עושים את זה? ריכזנו עבורכם את סוגי המנהלים הנפוצים והדרכים להתמודד איתם

מקור: Pexels

כפי שאין אנשים מושלמים או עובדים מושלמים, כך גם אין מנהל מושלם. אם תנסו לרגע להיזכר בכל הבוסים הקודמים שלכם, בטח תגיעו לאותה המסקנה: כל מנהל מביא איתו (בתקווה) ידע, ניסיון וחוזקות משלו, לצד נקודות חולשה ו”שריטות” המיוחדות רק לו. מי שיודע להתנהל ולהתיישר לפי אותן נקודות חולשה, העדפות ואופי – סיכוייו לשרוד בעבודה, ואפילו ליהנות ממנה, עולים אלפי מונים בהשוואה לזה שיוצא נגדן ראש בראש ולא יודע לשתף פעולה.

אילו סוגים של בוסים קיימים ואיך אפשר להתמודד איתם? הנה 4 סוגי בוסים שכיחים במיוחד וגם כמה עצות לשרוד את העבודה תחתם, ואפילו להתחבב עליהם.

1. המיקרו-מנג’ר

בטח כבר נתקלתם פעם בטיפוס הזה – אדם שבטוח שהוא ורק הוא יכול לעשות את העבודה כמו שצריך. למנהל כזה קשה לבזר סמכויות, ובכלל קשה לו לסמוך על אחרים. הוא יטיל עליכם מטלות אבל ישקיף עליכם מרחוק (וגם מקרוב) כדי לוודא שאתם עושים את זה כמו שצריך; הוא יוודא שביצעתם כהלכה כל פרט וכל שלב בתהליך, אבל גם ירצה לבדוק זאת בעצמו ולראות במו עיניו; והוא גם תמיד יהיה בטוח שבקוד שלכם חבוי באג שעדיין לא גיליתם. תנו לו והוא יראה לכם איפה טעיתם. לתאר אותו כנודניק זו לשון המעטה.

כך תעבדו איתו בהצלחה: במקרה הזה אין לכם ברירה אלא לזרום ולעשות בדיוק מה שעושה למנהל שלכם טוב: לספק לו את הסחורה ולתת לו את הוודאות והביטחון שכל כך חשובים לו. אתם יכולים, למשל, לעדכן אותו בתכיפות גבוהה יותר בכל מה שעשיתם, אולי אפילו לייצר שקיפות על ידי יצירת קובץ עבודה משותף או שליחת מייל סטטוס יומי. אתם גם יכולים לשאול אותו יותר שאלות., מנהל כזה מת על עובדים ששואלים שאלות ומתייעצים איתו על כל צעד ושעל.

2. החבר הכי טוב

ה-BFF (=החבר הכי טוב) לא באמת רוצה להיות הבוס שלכם, וגם לא בטוח שנוח לו בתפקיד השררה הזה. במקום זאת הוא מעדיף להיות חבר שלכם. לבוס כזה חשוב מאוד האושר והסיפוק של העובדים שלו מהעבודה, וכן – זה נשמע ממש טוב על הנייר, אבל כולם יודעים שעסקים לא עושים עם משפחה, וגם לא עם חברים.

כך תעבדו איתו בהצלחה: קודם כל, קבלו בברכה את ניסיונות ההתקרבות החבריים שלו. אם לא תשתפו פעולה, תתרחקו ותנסו בכוח לייצר דיסטנס, כנראה שתפגעו מאוד ברגשותיו. מצד שני, אסור להתבלבל – גם כשהבוס הוא (סוג של) חבר שלכם, הוא עדיין הבוס ויש גבולות שאסור לחצות. שיטה טובה להתנהלות עם בוס כזה היא להפוך אותו למנטור שלכם: אדם שמתייעצים איתו, חולקים איתו (עד גבול מסוים) ולומדים ממנו. כשתעשו את זה תשמחו לגלות שהוא מפרגן לכם גם בפניכם וגם בפני האחרים. זה גם הבוס שישמח לקדם אתכם הלאה בתוך הארגון אם יתאפשר לו.

3. הבוס הווירטואלי

הבוס הזה מוכר גם בשם “שגר ושכח” והוא לגמרי לא מתאים לכל סוגי העובדים, מהסיבה הפשוטה שהוא פחות נוכח בחייהם המקצועיים. זה אולי נשמע כמו גן עדן – מנהל שלא מתערב ולא דוחף את האף ואולי אפילו בקושי מורגש – אבל הבעיה היא שעם מנהל כזה אפשר בקלות לפשל, להבין לא נכון פרויקטים, מטרות ומשימות, ובהתאם לזה גם לא לבצע אותם כפי שצריך.

כך תעבדו איתו בהצלחה: במצב כזה חשוב לפתח חוש שישי: מתי אפשר וכדאי לשאול שאלות ומתי עדיף להחריש ולשבור את הראש לבד במציאת פתרונות; מתי לדבר ומתי לשתוק. בוס כזה אוהב עובדים עצמאיים ובעלי יוזמה ומעוף, כך שאין לכם הרבה ברירות אלא לקפוץ למים ולהתחיל לשחות. נסו גם לזהות מהי דרך התקשורת הכי נוחה לו (מייל, הודעות, שיחת טלפון אולי אפילו פנים מול פנים), ובעיקר מה הטיימינג הנכון. יש בוסים כל כך עסוקים שלא נותר להם זמן לנהל, ולכן אל תיפגעו אם בדיוק עכשיו קיבלתם מענה למייל ששלחתם לפני שבועיים. אגב, הבוס הזה עושה לכם בית ספר – החיים איתו לא קלים, אבל אתם תגלו שחבויים בכם מגוון כישורים שבכלל לא ידעתם שקיימים.

4. הפרפקציוניסט

מדובר בטיפוס דומה למיקרו-מנג’ר. הפרפקציוניסט הוא מן הסתם חובב שלמות, ולכן גם איתו הקוד שלכם לעולם לא יהיה מספיק איכותי. אתם גם יכולים לעבוד במשך שעות על עיצוב של מסך, והוא עדיין ימצא על מה להתקרצץ ואת מה צריך עוד לתקן, כמו את סוג הפונט שבחרתם או את הצבע של הכותרת השלישית.

כך תעבדו איתו בהצלחה: נסו להתחבר לראש שלו ולהבין את הדרך שבה הוא אוהב שהדברים נעשים. למשל, כדי לספק את הצורך שלו בירידה לפרטים, ערבו אותו יותר בתהליך וקבלו אישורים במרווחים צמודים יותר. מעבר לכך, אתם תהפכו אותו למאושר בכל פעם שתצביעו עבורו על עוד שיפור אחד קטנטן שאפשר לעשות. בוס קפדן שכזה הוא בהחלט בוס קשה שיכול להוציא את עובדיו מהכלים לפחות 10 פעמים ביום, מצד שני הוא גם הופך אתכם לבעלי חושים מחודדים, מפתח את יכולתכם לשים לב לפרטים, ומי יודע – אולי בסוף גם יגרום לכם לעשות הסבה ל-QA.

הכתבה בחסות SQLINK

קבוצת SQLINK מספקת קשת רחבה של פתרונות בעולם המחשוב וה IT. אנו מתמחים בגיוס עובדים לשלל תחומי ההייטק וברשותנו מאגר ענק של משרות טכנולוגיות המתחדש כל יום באתר החברה. אנו מזמינים אתכם להצטרף להצלחה ולעבוד בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, בתנאים מעולים ולהתקדם לתפקיד הבא! הצלחת הקבוצה נובעת, בין השאר, מהשילוב בין חברת הבת GotFriends, המתמחה בהשמה להייטק, לחברת הניו-מדיה TVUNA – המנהלת באופן שוטף את הנכסים הדיגיטליים של הקבוצה.


יניב בן ישי, SQLINK

סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של קבוצת Sqlink, מביא עימו ניסיון רב שנים מעולמות השיווק והדיגיטל בדגש על שיווק לעולם הגיוס בשוק ההייטק, בעל ידע רב בבנייה ופיתוח אסטרטגי של מקורות גיוס חדשים ו - Talent acquisition יניב מרצה באירועים וכנסים מקצועיים שונים בנושאי ניהול מקורות הגיוס, מיתוג מעסיק, גיוס לסטארטאפים וניהול טאלנטים ונחשב למומחה בתחום.

הגב

6 Comments on "יש 4 סוגים של בוסים, מי שלכם?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
Jack Bezalel
Guest

יש גם לידרים – שעוסקים במתן דוגמא אישית, יצירת התלהבות, התאמת משימות נבונה לאנשים, מנטורינג, מעצימים עצמאיות ולקיחת סיכונים,…

בוס מהאגדות
Guest

ויש גם חד-קרן וסנטה קלאוס

Shahar Levi
Guest

יש 5 סוגים החמישי זה הבוס שרק רוצה לדרוך עליך ולא משנה מה תעשה שום דבר לא יספיק לו, או שלא יזכור מה עשית עד עכשיו מספיקה טעות אחת

זלוף
Guest

שלא לדבר על הבוסים הפסיכופטים.

יוסי
Guest

לי יש את הבוס הכי טוב בעולם. שילוב של וירטואלי ופרפקציוניסט ואני נהנה מכל רגע

ארי
Guest

הבוס שלי לא יושב באף אחד מהקטגוריות

wpDiscuz

תגיות לכתבה: