רשמית: ספוטיפיי זמינה עכשיו בישראל. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת

עכשיו גם בלי VPN: החל מהדקות האחרונות זמינה ספוטיפיי גם בישראל ומציעה למשתמשים הישראליים יותר מ-35 מיליון שירים – כולל קטלוג מוסיקה ישראלי ענק ואלגוריתם מתקדם שילמד את הטעם המוסיקלי שלכם. לבחירתכם: שירות חינמי ושירות פרימיום

אחרי תקופה ארוכה של הדלפות ושמועות, הושק היום (ב') בישראל באופן רשמי שירות המוסיקה הגדול ביותר בעולם. מהיום יוכלו גם המשתמשים הישראליים ליהנות מספריית המוסיקה הגדולה בעולם – הפעם ללא צורך ב-VPN – ועם קטלוג מוסיקה ישראלית נרחב. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על השירות בישראל.

מסלול חינמי ומסלול פרימיום

ספוטיפיי תציע למשתמשים בישראל להאזין לכל קטלוג המוסיקה הבינלאומי שלה, שכולל כ-35 מיליון שירים. לקראת הכניסה לפעילות בישראל חתמה החברה על הסכמים שיאפשרו לה להציע גם את כל האמנים הישראליים הבולטים ביניהם עידן רייכל, עומר אדם, עדן בן-זקן, הדג נחש, סטטיק ובן-אל תבורי, נצ'י נצ', משינה, התקווה 6 וכמובן אמנים ותיקים יותר.

המשתמשים בישראל יוכלו לבחור בין 2 סוגי מינויים, שכוללים שניהם גישה מלאה לקטלוג המוסיקה של השירות. התוכנית הראשונה והחינמית תאפשר האזנה ללא הגבלה על מספר השירים או זמן ההאזנה, אבל כוללת פרסומות. מדובר גם בבאנרים באפליקציות וגם בפרסומות אודיו שמופיעות מדי כמה שירים. בנוסף לפרסומות כולל המסלול החינמי גם הגבלה של עד 6 דילוגים על שירים בשעה, כשלאחר מכן, תוכלו לשמוע רק שירים ברצף ללא אפשרות לדלג על שירים שאתם פחות אוהבים.

מסלול הפרימיום של ספוטיפיי בישראל מציע למשתמשים האזנה ללא הגבלות כלשהן כמו מספר הדילוגים, והוא אינו כולל כמובן פרסומות. בנוסף, הוא מציע שירים באיכות גבוהה של 320kbps וכן מצב אופליין – כלומר אפשרות להורדה של מוסיקה למכשיר. מדובר בפיצ'ר שימושי מאוד שמאפשר לכם להוריד מוסיקה כשאתם מחוברים ל-WiFi ואז להקשיב לה אחר-כך כשאתם בדרכים במקום לחסל לכם את חבילת הדאטה, או כשאין חיבור לרשת כמו בטיסה. מסלול הפרימיום יעלה למשתמשים הישראליים 19.90 ש"ח. בכך יישרה קו החברה עם שירותי המוסיקה המתחרים של אפל מיוזיק ודיזר, שזמינים גם הם בישראל. ספוטיפיי מציעה גם חודש התנסות חינם בשירות הפרימיום, שלאחריו תוכלו להחליט האם ברצונכם להמשיך בו או לעבור למסלול החינמי.

שימו לב שהממשק של החברה לא גוייר והוא עדיין מופיע באנגלית. עם זאת, אין בעיה לערוך חיפוש בעברית. בחברה מסבירים שהם עובדים כרגע על ממשק עברי, אולם סירבו למסור מועד לסיום הפיתוח.

רשימות השמעה שהוכנו על ידי עורכים מוסיקליים ועל ידי אלגוריתם

אם נשים רגע בצד את היקף ומגוון המוסיקה שמציעה ספוטיפיי, הרי שאחד הגורמים המבדלים בין שירותי המוסיקה השונים הוא האפשרות לבחור בפלייליסטים – רשימות השמעה – שקולעות בדיוק לטעם המוסיקלי שלכם.

ספוטיפיי מציעה הן פלייליסטים מוכנים מראש, שנערכו על ידי עורך מוסיקלי, והן כאלו שנוצרים על ידי האלגוריתם של החברה. על הפלייליסטים הישראליים אחראי עורך התוכן הישראלי של החברה, יונתן קוטנר, שערך 22 פלייליסטים ישראליים שונים ביניהם "מרימים", "צ'יל ישראלי", "דור ההיפהופ", "מוזיקה ים תיכונית חדשה", "סופ'ש ישראלי" ועוד. חוץ מהפלייליסטים של קוטנר יהיו זמינים גם פלייליסטים שנערכו בשיתוף עורכי המוסיקה של גלגל"צ וכמובן, שחוץ מהפלייליסטים של העורכים המקצועיים, זמינים בשירות גם מיליוני פלייליסטים של משתמשים נוספים בשירות שחלקם זוכים לעשרות אלפי עוקבים.

בנוסף לפלייליסטים שהוכנו על ידי עורכים מוסיקליים ומשתמשים, מציע השירות פלייליסטים שנבנים על ידי אלגוריתם התאמת המוסיקה של החברה. לאחר תהליך קצר של לימוד הטעם המוסיקלי של המשתמש, האלגוריתם המתקדם מציע שירים לפי טעמו המוסיקלי של המשתמש, ועם הזמן הוא נהיה מדוייק יותר וממש לומד את ההעדפות המוסיקליות של המשתמשים.

עוד אפשרויות השמעה הן ה-Daily Mix – סדרת פלייליסטים הכוללת את השירים האהובים על המשתמשים ושירים חדשים שהחברה מעריכה שהמשתמשים יאהבו; Release Radar – רשימת השמעה של מוזיקה חדשה המתבססת על האמנים שהמשתמשים אוהבים ועוקבים אחריהם – הרשימה מתעדכנת מידי יום שישי ו-Discover Weekly – רשימות השמעה המתבססת על הרגלי האזנה הייחודיים של כל משתמש ותהיה זמין בתקופה הקרובה.

אחד הפיצ'רים הפופולאריים בספוטיפיי הוא ההאזנה על פי מצב הרוח והז'אנר, כשדרך כפתור Browse אפשר יהיה לבחור ולהאזין למגוון רחב של קטגוריות ומצבים שונים הכולל: גיימינג, שינה, זמן ארוחת הערב, ילדים, ריכוז, אירוח חברים ועוד.

מה מציעות המתחרות?

ספוטיפיי נכנסת לשוק רווי למדי ולכן היא גם מציעה מחירים תחרותיים למדי. לשם השוואה, מינוי מקביל בארצות הברית עולה 10 דולר – כ-35 שקלים. השחקנית הבינלאומית הראשונה להיכנס היתה אפל עם שירות אפל מיוזיק שהשיקה פעילות בישראל כבר באוגוסט 2016 ובדצמבר האחרון הצטרפה דיזר הצרפתית לחגיגה. דיזר מציעה שירות חינמי, שכולל את אותן ההגבלות של השירות הבסיסי של ספוטיפיי וכן שירות פרימיום שעולה 19.90 ש"ח ליחיד או 29.90 לחבילה משפחתית. על פי החברה, יש לה כ-40 אלף משתמשים בישראל – אם כי לא ברור כמה מהם משלמים. אפל מיוזיק מציעה 3 חודשי התנסות בחינם, ולאחר מכן דמי מנוי חודשיים שעומדים על 19.90 ש"ח או 30 ש"ח במסגרת מנוי משפחתי.

"מכירים את הטעם המוסיקלי של המשתמשים שלנו יותר טוב משהם מכירים"

בראיון לגיקטיים אמרה ורוניקה דיקואטרו, מנהלת אזורית בדרום ומזרח אירופה, שאחראית בספוטיפיי על השוק הישראלי, שתהליך הההשקה בישראל לא היה פשוט. "כמו בכל שוק, ניהלנו מגעים רבים שקדמו להשקה. כל שוק הוא שונה וחוץ מההעדפות התוכן והטכנולוגיות של הצרכנים בכל מקום, אנחנו עוברים תהליך ארוך עם הרבה אתגרים מול הגופים השונים בכל שוק. ידענו שבסופו של דבר נמצא את האיזונים המתאימים".

דיקואטרו סירבה להתייחס לנתונים מספריים שייחשבו בספוטיפיי כהצלחה: "אנחנו לא חושפים מה הציפיות ומה הנתונים בפועל", עם זאת היא הוסיפה שלדעתה, הצעת המכר, בשילוב המסלול החינמי יאפשרו לצרכנים בחירה רבה ובעזרת הקשרים עם קהילת המוסיקה המקומית היא מאמינה שספוטיפיי תצליח ליצור שינוי בשוק המוסיקה המקומי.

למה ספוטיפיי עדיפה על שירותים מקבילים כמו אפל מיוזיק או דיזר?

"אנחנו מציעים למשתמשים גם שירות חינמי, והפרסונליזציה שלנו היא הטובה ביותר. אנחנו בראש ובראשונה חברת מוסיקה ומכירים את המשתמשים היטב, לעיתים טוב יותר ממה שהם מכירים את הטעם המוסיקלי שלהם".

יש לנו לא מעט קוראים שמשתמשים בשירות בעזרת חשבונות אמריקאיים ו-VPN. כיצד הם יוכלו ליהנות מהשירות עכשיו?

"אין בעיה. הם יוכלו לשנות בהגדרות החשבון שלהם את הארץ לישראל וליהנות גם מהקטלוג הישראלי וכל שאר היתרונות".

על פי הדיווחים, ספוטיפיי עומדת להנפיק בקרוב בבורסה בניו יורק, במה שצפויה להיות הנפקת הטכנולוגיה הגדולה של 2018. מדוע אתם יוצאים עכשיו להנפקה?

"אנחנו פועלים תחת תקנות של ה-SEC (רשות ניירות הערך האמריקאית, י.א.) ולכן לא נוכל להתייחס לכך רשמית. כל מה שאני יכולה להגיד הוא שאנחנו תמיד שואפים להגדיל את מספר המשתמשים שלנו ולפתח את השירות שלנו".

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

17 תגובות על "רשמית: ספוטיפיי זמינה עכשיו בישראל. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Elad Rahmin
Guest

יש פלייליסטים מדהימים :)

facebook.jpg
shimon
Guest

איך אצלך בעברית ?

לירן
Guest

איך יש לך ממשק בעברית?!

למה לא עד הסוף
Guest

אין מנוי משפחתי…

Yosef Bar-levav
Member

מה לגבי ממשק בעברית?

אור
Guest

מצחיק שאתם מתעלמים מ-tidal אולי השירות הכי עשיר והיחיד עם אפליקציה מקבילה לסרטונים בלבד שזמינה ל-android tv

אריק
Guest

מה עם מסלול משפחה? אנשים ממתינים עם כרטיסי אשראי שלופים…

גבי
Guest

כשאני נכנס לאלבום הכפתור הגדול אומר ״play shuffle" ואני לא רוצה את שאפל, מה צריך לעשות כדי שיהיה פשוט פליי ?
אני במסלול פרימיום וניסיתי להתנתק ולהתחבר
מישהו יודע ? לעוד מישהו זה ככה ?

אופק
Guest

תלחץ על השיר הראשון ותבדוק שכפתור השאפל מבוטל

Magda Mansour
Guest

Hi
I have written a song called voices of freedom
It's a very nice and meaningful song and hope you put it on your list
It's on youtube under the name
Magda mansour

ben
Guest

what list??

יעל‬‎
Guest

כנסו ליוטיוב הכל חינם

ההוא עם המקלדת
Guest
ההוא עם המקלדת

תנסי ותביני על מה כל הרעש..

איתמר
Guest

יש לי קרוב ל9000 שירים בפלאפון. איך אוכל להעביר את כולם לאחת משירותי הסטרימינג?

Moses
Guest

כואב הלב לראות את הפונט העלוב שבחרו לממשק העברי. במיוחד שהממשק שלהם באנגלית כל כך נעים לעין.

דנה ניב
Guest

שאלה: הרכבתי פלייליסט ואין לי אופציה של עריכה.
אשמח לעזרה

רבקה ארז
Guest

בגרסה העברית לא מןפיעה הפונקציה sleep mode.
איך ניתן להפעיל אותה?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: