למה ספוטיפיי מפלה את הישראלים וגורמת להם לשלם יותר?

באפל מיוזיק ודיזר הוא קיים עוד מההשקה, אבל למרות כל ההבטחות, ספוטיפיי טרם השיקה את המינוי המשפחתי שלה בישראל שיכול לחסוך מאות שקלים בשנה למשפחה

Spotify discover weekly

תמונה: גיקטיים

אחרי שנים של המתנה ושימוש ב-VPN מארץ הקודש, ספוטיפיי השיקה את שירות הסטרימינג שלה בישראל במרץ 2018, ולמרות שהישראלים התנפלו על השירות הישן-חדש, ענקית הסטרימינג לא השיקה את כל הפיצ'רים שהפכו אותה לשירות המוזיקה הפופולארי בעולם; פיצ'רים כמו Discover Weekly הושקו רק לאחר חודשים ארוכים של המתנה, אך הפיצ'ר המבוקש ביותר שלה בישראל שגם יכול לחסוך לכם מאות שקלים בשנה, ולפתור לא מעט מריבות בבית, טרם הושק בישראל.

התוכנית המשפחתית של ספוטיפיי: הפיצ'ר שיכול לחסוך למשפחות מאות שקלים בשנה

בזכות התחרות בישראל מצד אפל מיוזיק, Deezer ושאר שירותי המוזיקה שהציעו מחירי מינויים נמוכים, ספוטיפיי הציעה גם היא מינוי חודשי במחיר זול ביחס לחלקים נרחבים מהעולם, 20 שקלים לחודש. עם זאת, משתמשי ספוטיפיי הוותיקים, שהיו משתמשים בה לפני ההשקה בישראל, ודאי מכירים את התוכנית המשפחתית (Family Plan) של ספוטיפיי, שעד כה נעדרת מישראל, וזאת על אף הבטחות חוזרות ונשנות מצד החברה.


בדקנו: מהו שירות המוזיקה המתאים ביותר עבורכם?


כשרק בן משפחה אחד רוכש מינוי וחולק אותו עם שאר בני המשפחה, הפלייליסטים וההעדפות של כולם מתערבבים ומשבשים למשל את היכולת של ספוטיפיי להמליץ לכם על שירים שמתאימים לכם. במינוי המשפחתי, כל בני המשפחה מקבלים חשבונות מופרדים לחלוטין, ולכל אחד יש את ההגדרות, הפלייליסטים, השירים, ההמלצות והמידע שלו, וכבונוס, החיוב החודשי מגיע בחשבונית אחת. בלי ריבים באוטו ובלי ששירים של מרגי ונועה קירל יקפצו לכם באמצע חדר הכושר או בקארפול הבא (לא שיש משהו רע בזה).

זה מה שהאמריקאים מקבלים, ואתם לא.

יתרה מכך, ספוטיפיי עומדת להוסיף לחשבונות המשפחתיים כמה אפשרויות מעניינות, כמו אפשרות הגדרה של סינון שירים עם גסויות, ואפילו פלייליסטים משפחתיים שתוכלו לשמוע באוטו שיכילו את השירים המשותפים והאהובים על כולם יחדיו.

המחיר עבור התוכניות המשפחתיות הוא מפתה לא רק מבחינת נוחות, אלא שהוא גם בדרך כלל משתלם עבור הצרכן: אם ניקח את ארצות הברית כדוגמה, עלות חודש בשירות הפרימיום של ספוטיפיי עומדת על 10 דולרים, יותר ממחיר המינוי בישראל. אך בארצות הברית, כמו בעוד מדינות, ספוטיפיי מציעה את התוכנית המשפחתית שלה ב-15 דולרים שהם כ-50 שקלים. כלומר, 5 דולרים נוספים שהופכים את ההצעה לאטרקטיבית אפילו למשפחה הכוללת 3 נפשות בלבד בשקלול נקי לשקלים. על פי מחירי המינוי שנבחרו בישראל, והמחירים שהמתחרות מציעות, לא מן הנמנע שהמחיר של מינוי ספוטיפיי משפחתי ישראלי ינוע סביב קו ה-30 שקלים, והמינוי יהיה אפילו יותר אטרקטיבי.

הביקוש למינוי המשפחתי בישראל קיים, אבל ההשקה עדיין מתעכבת

זה מה שתראו אם תכנסו לדף של התוכנית המשפחתית מישראל.

אבל כמו שיכול להיות ששמתם לב, ספוטיפיי לא מציעה כרגע את המינוי המשפחתי שלה בישראל, ומשפחות נאלצות לבחור בין הסתפקות במינוי החינמי של החברה, חלוקה של אותו משתמש בין בני המשפחה שגורמת לבעיות משלה, או רכישה של מספר מינויי פרימיום, כאשר כל אחד מהם עולה 20 שקלים בחודש. הוצאה זו יכולה להצטבר בקלות למאות שקלים שיכלו להיחסך, אם ספוטיפיי הייתה מאפשרת את המינוי גם בישראל.

מינוי משפחתי הוא לא קונספט חדש, וניתן לראות אותו גם בפלטפורמות אחרות כמו נטפליקס, שמציעה צפיה סימולטנית למספר משתמשים במינוי יקר יחסית, ואפילו באפליקציות מוזיקה אחרות: Apple Music ו-Deezer שמציעות מינוי חודשי במחיר זהה לספוטיפיי, 20 שקלים לחודש, אך מציעות בנוסף מינוי משפחתי ל-6 משתמשים במחיר של 30 שקלים. הבדל של 10 שקלים בודדים שיכול לחסוך בכל חודש 90 שקלים למשפחה.

בספוטיפיי הודיעו שהפיצ'ר יושק בתחילת השנה

קשה להגיד שאין ביקוש למינוי שכזה בקרב משתמשי ספוטיפיי הישראליים; מיד לאחר השקת השירות בישראל עלתה שאלה של משתמש לפורום התמיכה והרעיונות של ספוטיפיי אשר רצה לדעת מתי השירות יהיה זמין בישראל. ההצעה זכתה ליותר מ-1,400 לייקים, ושאלות שונות בנושא בפורומים של החברה זכו לעשרות תגובות של משתמשים נוספים שלא קיבלו תשובה אופטימית במיוחד מהחברה.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

לפני קצת יותר משנה התיישבתי לשיחה מיוחדת עם מרסל גרוב, בזמנו מנהל תחום התקשורת בספוטיפיי במרכז ומזרח אירופה, וכמו כן בישראל. אחת השאלות הראשונות אשר שאלתי אותו נגעו כמובן למינוי המשפחתי, ולשאלה זו הגיב רשמית כי ההשקה מתוכננת לתחילת 2019. אם הסתכלתם בלוח השנה בזמן האחרון, אנחנו עוד רגע בסוף 2019 והתוכניות הללו ככל הנראה השתנו. לטענתו באותו ראיון, המינוי המוזל התעכב כיוון שנושא הרשיונות וזכויות היוצרים עדיין בעייתי. עם זאת, קצת תמוה בעיניי ובעיני רבים שהחברה עדיין לא פתרה את הבעיה הזו.

מאחר שבספוטיפיי רמזו בזמנו בעדינות שלאקו"ם יש חלק בעיכוב השקת המינוי המשפחתי, פניתי לאקו"ם כדי לבדוק האם זה נכון, וזו תגובתם לגיקטיים: "ההחלטה לגבי השקת / אי-השקת תוכנית משפחתית בארץ היא של ספוטיפיי ושלה בלבד. היא יכלה להשיק תוכנית כזו לפי הוראות הרישיון מאקו"ם, בדיוק כמו אפל מיוזיק, דיזר ואחרים. הסיבה שלא עשתה זאת, ואחרים כן עשו זאת ישר עם ההשקה, היא החלטה פנימית של ספוטיפיי.

ספוטיפיי מעולם לא עוכבה / סורבה על-ידי אקו"ם ביחס לתוכנית הזו. להיפך."

אז כמובן שביקשנו גם מספוטיפיי תגובה, וניסינו להבין מדוע גורמים בחברה פיזרו הבטחות שלא מומשו ומדוע המינוי עדיין לא הושק בישראל. ספוטיפיי, כמו תאגידים רבים, בחרה להגיב לגיקטיים בתמציתיות אופיינית: "אנחנו כרגע לא מציעים תכנית משפחתית בישראל ומקווים להציע אחת בעתיד הקרוב. אנחנו בוחנים את האפשרויות אך לא יכולים לדווח על תאריך השקה משוער כעת". 

לצערי, כל ניסיון שלי לחלץ תשובה אחרת מהחברה לא צלח, ונראה שנכון לעכשיו אין אינדיקציה להשקת המינוי בישראל. בינתיים אתם יכולים לבחור האם לחלוק את החשבון שלכם עם שאר בני המשפחה, להסתפק במינוי החינמי הדי מוצלח של החברה, לשלם הרבה יותר על מספר מרובה של מינויים בבית, או שאולי שווה לבדוק את התחרות ולחסוך לא מעט כסף בדרך.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

14 תגובות על "למה ספוטיפיי מפלה את הישראלים וגורמת להם לשלם יותר?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
תוהה
Guest

אין אפשרות לקנות מנוי משפחתי אמריקאי? אחרי זה אפשר לשנות מדינה לכל מנוי בנפרד לפי הידוע לי..

לירן
Guest

לא צריך את הטובות שלהם. אני עם מנוי משפחתי באפל מיוזיק עוד הרבה לפני שספוטיפיי נזכרו בישראל.

עברתי לדייזר
Guest

בגלל זה אנחנו במשפחה עברנו לדייזר
אחלה מוצר פשוט ונוח
ואפשר להשתמש באתרים כמו tunemymusic בשביל להעביר את כל הספריית מוסיקה שלך

משה
Guest

ספוטיפיי יותר טובים, אך רק בגלל העניין של המנוי המשפחתי אנחנו מנויים כיום לדיזר.
אם ספוטיפיי ישיקו תכנית משפחתית סביר להניח שנעבור אליהם.

איציק
Guest

כרגע אני בדיזר, הולך לעבור לספוטיפיי כשיגמר המנוי, רק לשם הבדיקה. טוב, אשאר. לא טוב, אחזור.
דיזר די טוב, אך חסר הרבה מוזיקה ישראלית.

מלך
Guest

ביטיוב יש הכול… לשלם על ספוטיפיי זה תרמית

אלעזר
Guest

תודה שאתם מעלים את הנושא הזה שוב. כפי שמפורט בכתבה, הרבה מאוד ישראלים נמנעים מלעבור לספוטיפיי בגלל העדר חבילת משפחה.
נראה כי יועצים מקומיים חשוכי משפחה נותנים לספוטיפיי עצת אחיטופל בנוגע לנושא הזה וגורמים לחברה להפסיד אלפי לקוחות בישראל.

BlackHatDoesntFit
Guest

הכל אמת.. אבל אתם שוכחים דבר חשוב "לטובת" ספוטיפיי שההגנה שלהם גם הכי נמוכה . זה אומר פריצה של מנוי משפחתי ב0₪ לכל החיים . אז יש גם צדדים חיוביים וכן , גם לבעלי אייפון (עם jailbreak) וכמובן אנדרואיד

עמיחי שטנלר
Guest

בנוגע לסינון שירים עם גסויות- אל תעשו את זה לעצמכם..
זה מסנן סתם שירים באופן די אקראי, יכול לחסום לכם שירים נקיים לגמרי ולאפשר שירים עם מלא גסויות…

Maor
Guest

5 דולר למנוי משפחתי לכל החיים.
לא לחודש, spotify.ac

מאיה
Guest

ראיתי – מה זה בדיוק?

אלירן
Guest

ניסית שאתה מפרסם את זה ככה?
למה לשלוח משהו מבלי לפרט?

האיש שבקיר
Guest

לא נרשם לפרימיום עד שתהיה חבילה משפחתית

יוסי
Guest

בגלל שאין מסלול משפחתי נאלצתי להתקין mod שמאפשר האזנה כמו מנוי פרימיום בלי לשלם בכלל. אנחנו משפחה של ארבעה ואין לי בעיה לשלם 30 שקלים בחודש ולקבל מסלול משפחתי אבל כשמדובר ב-80 שקלים אז תתפוצצו, מדובר בהפרש של 600 שקל בשנה!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: