האוזניות מבטלות הרעש החדשות של סוני הן כמו כפתור Mute לעולם

ה-WH1000XM3 החדשות של סוני הן כל מה שאי פעם רציתם מאוזניות אלחוטיות: סאונד מדהים, עיצוב נוח, חיי סוללה ארוכים ובעיקר, מנגנון ביטול רעשים יוצא מן הכלל שיהפוך את האופן ספייס שלכם למשרד פרטי ושקט. הביקורת המלאה שלנו לאוזניות שמצליחות לגרום ל-Bose להחוויר מעט

תמונה: גיקטיים

אוזניות ביטול רעשים הפכו בשנים האחרונות למוצר כמעט חובה בקרב הנוסעים המתמידים והעובדים ב-Open Spaces. עד לפני שנה היינו רואים את ה-QC 35 של Bose בכל מקום, והיום הן כבר כמעט קונצנזוס לאוזניות מבטלות רעשים, ובצדק. הן נוחות, בעלות מנגנון ביטול רעשים באמת מוצלח וסאונד נהדר. ואז הגיעה סוני ורצתה לכבוש גם היא נתח מהשוק הזה עם הצגת אוזניות ה-XM שלה, ולפתע המקום של Bose כבר לא היה בלעדי. הצלחנו להניח את ידינו ואוזנינו על הדגם החדש ביותר של סוני, עם השם הקליט WH1000XM3, או כמו שאנחנו נקרא להן מעתה, ה-M3, וגילינו את מה שנשמע כמו האוזניות הטובות ביותר שהכסף שלכם יכול לקנות כרגע.

סאונד יוצא מן הכלל, מנגנון שמשתיק גם את הרחוב הסואן ביותר

נתחיל, ברשותכם, עם הסאונד של האוזניות שהוא פשוט יוצא מן הכלל. האוזניות מגיעות עם דרייבר 39.8 מ"מ, עכבה (התנגדות) של 47 אוהם (OHM), תחום תדרים של 4Hz-40,000Hz ורגישות של 104.5 dB / mW לאודיופילים שבכם.

איך כל הנתונים האלה נשמעים בסופו של דבר? מדהים. בכל פעם שהאזנתי לשיר שאני כבר מכיר, גיליתי צלילים חדשים. הצלילים הנמוכים מדויקים; הצלילים הגבוהים ברורים ולא סובלים מעיוותים בשום מצב; והמידים פשוט מדויקים, כך שגם פודקאסטים (שמוקלטים באיכות גבוהה) נשמעים נהדר. כל דבר שתשמעו באוזניות האלה פשוט נשמע מושלם, וקשה מאוד להישאר אדיש לסאונד כל כך משובח.

תמונה: גיקטיים

אבל הסיבה האמיתית שהאוזניות הללו כל כך מדוברות היא לא הסאונד שהן מפיצות, אלא הסאונד שהן מבטלות. על מנגנון ביטול הרעשים של ה-M3 מנצח מעבד (!) ייעודי של סוני בשם QN1. בפועל, הן משתיקות כמעט הכל. בתור סובל לא מאובחן מטינטון (צפצופים באוזניים בעת שקט), אני חייב להודות שבהרכבה הראשונה השקט היה מפתיע מדי עבורי. ללא מוזיקה או מקור אודיו כלשהו, מנגנון ביטול הרעשים יוצר מעין תחושה שמזכירה שהייה מתחת למים. המנגנון הוא לא אגרסיבי, ובלי מוזיקה תוכלו להמשיך לשמוע קצת את המתרחש סביבכם, אבל הכל משתנה ברגע שמפעילים מוזיקה. כל הרעשים מסביב כמעט נעלמים, ואפילו שיחות קולניות מאוד במשרד פשוט לא נקלטו.

כדי לשמוע בכיף מוזיקה בלי לשמוע את הסביבה לא צריך להגביר את הווליום הרבה מעבר לקו הרבע הראשון בסמארטפון. ה-M3 כל כך מנתקות אתכם, עד שנאלצתי לספוג מחבריי למשרד כמה חפצים כשהם ביקשו להסב את תשומת ליבי אליהם. אבל מה זה כמה סימנים כחולים על הגוף לעומת השקט שהאוזניות האלה מביאות לי במהלך יום עבודה?

גם בנסיעה באוטובוס ישבו מולי שתי נערות שלא הפסיקו לפטפט (לפחות לפי תנועות השפתיים שלהן), אך בלי להסתכל לעברן לא הייתי יכול אפילו לדעת שהן באינטרקאציה כלשהי. גם כשעמדתי בצומת סואן למדי שמעתי רק קולות עומס עמומים מאוד. לעומת זאת, כשהורדתי לשנייה אחת את האוזניות, הרגשתי כאילו כל העולם התחיל לפעול ב-Full Volume. אני קצת חושש שה-M3 ירגילו אותי לשקט שלא קיים במציאות, כי אפילו כשמורידים אותן במשרד ואף אחד לא מדבר הטון הכללי של החדר כבר נשמע חזק למדי לכמה שניות. מקווה שאתרגל לכך בטווח הארוך.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

אפליקציה שימושית עם כמה פיצ'רים מדהימים, וכמה מיותרים במיוחד

תמונה: גיקטיים

לרוב, אפליקציות של אביזרים חיצוניים כמו אוזניות הן אפליקציות סבוכות, מתישות ובעיקר משמשות לעדכוני קושחה. בקיצור, לא שימושי. לעומת זאת, האפליקציה של סוני היא אחת השימושיות ביותר שיצא לי להיתקל בהן. היא מאפשרת לשלוט כמעט על כל אלמנט באוזניות, ובעזרתה ניתן לבחור בין לא פחות מ-20 רמות שונות של ביטול רעשים. כך למשל, אם אתם מסתובבים בשדה תעופה או במקום שבו אתם רוצים עדיין להיות עירניים לסביבה שלכם, אתם יכולים לשנות ברגע את עצימות ביטול הרעשים, ולא להיות מנותקים לחלוטין מהעולם (אבל, בינינו, הכי כיף להיות מנותק לגמרי).

האפליקציה גם מאפשרת לבצע אופטימיזציה לביטול הרעשים על ידי הפעלה של מנגנון מהיר שיודע להתחשב במבנה הראש, המשקפיים, השיער שלכם ועוד. לאחר ההפעלה הוא משמיע כמה צלילים, ולאחריהם אתם פשוט תשמעו שקט. את האופטימיזציה הזו מומלץ לעשות בפעם הראשונה, אם שיניתם את אופי ההרכבה של האוזניות עליכם או אם השתנה הלחץ הברומטרי. אה, כן, זה הזמן להגיד לכם שהאוזניות הללו מצוידות בברומטר שיודע לקבוע את הלחץ האטמוספרי. למה זה טוב,? ובכן, כאשר אתם טסים הלחץ הברומטרי משפיע על מנגנוני ביטול רעשים, אבל ה-M3 יודעות להתאים את עצמן ללחץ המשתנה.

תמונה: גיקטיים

בנוסף, האפליקציה מאפשרת לבחור את הכיוון שממנו יישמע לכם הסאונד. לא ברור לי למה זה טוב, אבל שיהיה. עוד בגזרת הפיצ'רים הלא נחוצים: אפשרויות לשליטה על אפקטי סראונד שידמו סאונד באצטדיון, מועדון, אולמות וכדומה.

האיקווילייזר שבאפליקציה מספק כמה Presets מוצלחים למדי, כך שגם בווליום נמוך יחסית אפשר ליהנות מצלילי באסים עוצמתיים. כמובן שתוכלו לייצר לעצמכם איזונים שונים ומשונים לפי ההעדפות שלכם ולעבור ביניהם בלחיצת כפתור, מבלי להיכנס לאפליקציה כל פעם מחדש. האפליקציה אפילו תומכת בתקן DSEE HX של סוני, שלוקח את קובצי המוזיקה שלכם ומנסה לקרב אותם ככל האפשר לאיכות Lossless, כך שתוכלו ליהנות מצליל הרבה יותר עשיר. האפשרות הזו אולי תקרוץ קצת יותר לאודיופילים הכבדים, שסובלים לא מעט מהמעבר של התעשייה לפורמטים דחוסים.

אם תרצו שמנגנון ביטול הרעשים יעבוד בשבילכם בצורה דינמית, תוכלו להפעיל את אפשרות ה-Adaptive Sound Control, אשר מסוגלת לזהות 4 דפוסי התנהגות: ישיבה, הליכה, ריצה ונסיעה. לכל אחד מהם תוכלו להתאים את עוצמת מנגנון ביטול הרעשים לפי העדפתכם.

ערכת מכשיר כמעט מלאה ועיצוב נוח

תמונה: גיקטיים

הקייס שמגיע עם האוזניות הוא נהדר. הוא קשיח אך בעל שכבת בד עליונה, נעימה ועם תחושה יוקרתית. בתוכו מסתתרות לצד האוזניות כמה אביזרים נוספים: כבל USB-C קצרצר (מדי), כבל אוזניות סטנדרטי לחיבור חוטי (לאוהבי הדבר ולחוסכים בסוללה) ואפילו מתאם אוזניות לטיסות, כך שתוכלו להתחבר למערכת הבידור במטוס. מלבד מטען לקיר, אתם די מסודרים לכל מקרה שלא יבוא. הקייס הוא קצת גדול, אך לא נפוח מדי, כך שהוא נכנס בכיף לתיק גב אבל קצת פחות בכיף לתיקי צד.

הכריות של האוזניות נוחות והן לא מרגישות כבדות מדי. גם הקשת שלהן מלווה בכרית נעימה יחסית, וגם כשהשתמשתי בהן כמה שעות ברציפות לא סבלתי מאי נוחות כלשהי. לעומת זאת, בהליכה ביום חמים אני יכול להעיד שבכל זאת הייתה אי נוחות קלה, אך קשה לי לקבוע בוודאות אם האוזניות הללו יכולות על הקיץ הישראלי.

תמונה: גיקטיים

הכפתורים הפיזיים היחידים שיש על גבי האוזניות הם כפתור הדלקה/כיבוי וכפתור מעבר בין מצבי ביטול רעשים. בעזרת האפליקציה אפשר לחבר את האוזניות לעוזרת הקולית של גוגל ולתת לה פקודות ממש כמו בטלפון או במכשירי Home. עם זאת, מרגע שתפעילו את האפשרות, בכל פעם שתקבלו התראה ומסך הסמארטפון שלכם לא יהיה דלוק, אתם לא רק תקבלו צליל התראה, אלא העוזרת הקולית ממש תתערב ותגיד לכם שיש לכם הודעה מאיש קשר ותציע להקריא לכם אותה בלחיצת כפתור נוספת. נשמע מגניב, אבל רק אם שוכחים שהעוזרת הקולית של גוגל לא תומכת בעברית בצורה טובה. אני כמעט ממליץ לכבות את האפשרות עד שנזכה לקבל תמיכה הולמת בעברית באסיסטנט, ואז האוזניות באמת יאפשרו לכם להשאיר את הטלפון בתיק.

אמנם אין יותר כפתורים על גבי האוזניות, אבל זה לא אומר שלא תוכלו לשלוט על המוזיקה שלכם. האוזניה הימנית מצוידת בחיישני מגע, כך שמחוות Swipe למעלה או למטה תשלוט על הווליום, Swipe ימינה או שמאלה תעביר שיר אחורה/קדימה ושתי נגיעות יפסיקו או יתחילו לנגן סאונד. כבר אמרנו שהאוזניות הללו חוסמות רעש בצורה כמעט טובה מדי, ולעיתים, מה לעשות, צריך להקשיב לעולם. זה ידוע שאין דבר יותר מעצבן (בבעיות עולם ראשון) מלהוריד את האוזניות רק לשנייה ולהחזיר, ולכן אם תניחו את כף ידכם על האוזנייה הימנית, המיקרופונים של האוזניות יופעלו וישמיעו לכם סאונד מבחוץ. זה לגמרי מספיק כדי לשמוע את האנשים שמדברים אליכם ואת הסביבה שלכם, אבל לצערי עובד טוב כשאתם אלה שפונים למישהו, אך כשמישהו פונה אליכם לרוב המנגנון עובד בצורה קצת איטית.

סופסוף: אוזניות עם חיבור USB-C

תמונה: גיקטיים

אחד השינויים המשמעותיים ביותר עבורי בM3 הוא המעבר משקע טעינה Micro-USB ל-USB-C. זה ודאי נשמע כמו שינוי זניח, אבל סופסוף מדובר באביזר צד-שלישי שתומך בכבלים שכבר יש עליכם כל הזמן. לא צריך יותר לחפש כבלי Micro-USB, לא צריך לזכור לקחת כבל מיוחד ואפשר פשוט לחבר אותו למטען של מכשיר האנדרואיד שלכם. המעבר הזה פשוט מבורך, ואני מקווה ששאר היצרניות יבינו שגם הן צריכות לעשות אותו. אגב, יש גם יתרונות לחיבור ה-USB העדכני, כיוון שהוא מאפשר טעינה מהירה של האוזניות: בכ-10 דקות טעינה תוכלו לקבל כ-5 שעות של האזנה אלחוטית.

ואם כבר הזכרנו זמני שימוש. הסוללה של ה-M3 מדהימה. בטעינה מלאה (של כשלוש שעות) אפשר להאזין אלחוטית עם מנגנון ביטול הרעשים כ-30 שעות. השתמשתי בהן כמעט שבועיים במשך שעות כל יום במשרד ומחוצה לו, ובכל זאת לא הייתי צריך להטעין אותן אפילו לא פעם אחת. זה זמן סוללה פשוט פנטסטי, שאומר שאתם יכולים לעלות על טיסה ארוכה לצד השני של העולם עם האוזניות עליכם כבר בדיוטי פרטי, להמתין בקונקשן בלתי נסבל, להוריד אותן רק בביקורת הדרכונים במדינת היעד ועדיין תישאר סוללה לנסיעה למלון. אז לא רק שהן מחזיקות סוללה מעולה, הן גם נטענות מהר ובצורה נוחה. קשה לבקש יותר מזה.

הקישוריות שאכזבה אותי

תמונה: גיקטיים

לעומת זאת, הבחירה של סוני בבלוטות' בתקן 4.2 היא די מאכזבת. אם החברה כבר יצרה פחות או יותר את האוזניות הכי טובות שיש כרגע מבחינת סאונד וביטול רעשים, השקיעה במעבד ייעודי, קישוריות לעוזרות קוליות, סוללה מוצלחת מאוד ואפילו סופסוף שינתה את שקע הטעינה לחיבור עכשווי ומהיר במיוחד, איך היא ויתרה דווקא על פיתוח אלחוטי שנמצא במכשירי דגל כבר כמעט שנתיים?

תמיכה בבלוטות' 5 הייתה יכולה לספק כמעט פי ארבעה טווח האזנה ממרחק לאוזניות, זמן סוללה אף יותר חזק ואפילו אפשרות חיבור למספר מכשירים בו זמנית. כך הייתם יכולים לחבר את האוזניות לסמארטפון ולמחשב שלכם בו זמנית ולעבור ביניהם.

ואם כבר אכזבות, דווקא המיקרופון של האוזניות תיפקד בצורה לא מוצלחת. במספר שיחות שקיימתי בעזרתו נאמר לי שאני נשמע כאילו אני מאוד רחוק מהמיקרופון. עם זאת, מעולם לא אהבתי לקיים שיחות עם אוזניות אטומות, כיוון שאני אף פעם לא בטוח מהי העוצמה שבה אני מדבר. ובכל זאת, למקרים בהם אני בכל זאת עונה לשיחות עם האוזניות, אני מצפה לקבל מיקרופון איכותי, וכאן יש תקלה.

אוזניות מדהימות ששוות את הכסף שלכם

תמונה: גיקטיים

אם גם אתם מחזיקים את האוזניות הקודמות בסדרה, ה-XM2, אתם ודאי תוהים אם כדאי לשדרג לדגם החדש. ההבדלים העיקריים הם בעיצוב, שהפך את האוזניות לקלות ונוחות מבעבר, הסוללה העוד יותר חזקה, חיבור ה-USB-C המבורך וכמובן השיפורים למנגנון ביטול הרעשים. כל אלה הופכים את הדגם הישן מאוזניות ממש מצוינות, לאוזניות עוד יותר מצוינות בדגם החדש. לא מדובר במהפכה, אלא בהתפתחות הגיונית ומתבקשת לכמעט כל מה שהיה לא מושלם באוזניות הקודמות.

אמנם אנחנו הזמנו את ה-M3 דרך אמזון תמורת 350 דולר (לפני מיסים, מכסים ושאר נזיקין), כך שלא מדובר בהוצאה צנועה, אבל זהו גם המחיר שתאלצו לשלם גם על ה-QC35 האחרונות של Bose. האוזניות צפויות להמכר בישראל החל מה-5 בנובמבר תמורת 1,590 שקלים. על אף המחיר הגבוה לאוזניות הללו, כנראה זה המחיר שהשקט שלכם שווה, אבל וואו איזה שקט זה. סוני הצליחה לייצר כאן לא רק אלטרנטיבה לאוזניות המעולות של Bose, אלא להתעלות עליהן בכל פרמטר (אולי מלבד מיתוג). הסאונד הוא מהמשובחים ביותר שחוויתי באוזניות, מנגנון ביטול הרעשים הוא הטוב ביותר שנתקלתי בו, נוחות השימוש היא גבוהה, הסוללה עוצמתית ונטענת במהירות, מחבר הטעינה הוא בדיוק מה שרציתי והקייס נהדר.

אלה פשוט אוזניות מצוינות, ואם יש לכם את הכסף עבורן הן כנראה לא יאכזבו אתכם. קשה למצוא חסרונות ב-M3 האלו, כי נראה שסוני חשבו על הכל. מתברר שיש דברים שהשתיקה באמת יפה להם.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

22 תגובות על "האוזניות מבטלות הרעש החדשות של סוני הן כמו כפתור Mute לעולם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דניאל
Guest

אני נהנה כבר הרבה זמן מאזניות של Bluedio T6, במחיר מצחיק, ביטול רעשים טוב, סאונד איכותי, וחיבור USB-C.
אז איך, עידן בן טובים, אתה מופתע ש״סוף סוף״ יש אזניות עם usb-c? מנותק מהעולם משהו?

שוקי
Guest

קניתי אותן גם והדבר היחידי שנכון בביקורת שלך זה החיבור usb-c. הביטול רעשים שלהן בכלל בדיחה, כנראה שאף פעם לא ניסית anc אמיתי.

ששטוס
Guest

ביטול רעשים הכי טוב שיש ואני אוהב את bose, אבל בהחלט לא סאונד מבםכני, האמת שהסאונד סביר ולא יותר

סקרן
Guest

לא הבנתי,
בשורה התחתונה, אהבת או לא אהבת את האוזניות?

Bowers
Guest

אם מחפשים איכות סאונד, יש את Bowers & Wilkins PX, שנותנות תחרות טובה, אבל נעלות מבחינת הסאונד (בצורה שמורגשת מיד).

דניאל שביט
Guest

יש לי אותם והם ממש לא נוחות על הראש נוטות ליפול כבדות ומסורבלת. קצת התאכזבתי מהם, גם הסאונד שלהם לא ממש העיף אותי. יש להם עיצוב מדהים אבל בשימוש יום יומי גיליתי שהם פחות פונקציונליות

גדגד
Guest

ביקורת איומה.

איך אין מפרט מלא ומחיר בתחילת המאמר?

מנחם
Guest

בריאה מעולה!
כיף לקרוא!

יוסי
Guest

נשמע כאילו מישהו קיבל את האוזניות בחינם בתמורה לביקורת אוהדת

לירן
Guest

לדעתי הביקורת ממש מדויקת, ראיתי גם עשרות ביקורות אחרות ניסיתי אותן בעצמי בשדה תעופה. ביקורת מצוינת ומדויקת, אפילו הצליח למצוא חסרונות שהרבה אחרים לא מצאו.

דניאל שביט
Guest
מסכים עם הכותב, ולא כמו שציינו פה למטה באחת התגובות, הוא לא היה צריך לקבל מוצר חינם כדי לכתוב ביקורת אוהדת למוצר מעולה, כמו שסוני יודעים לעשות וכבר הוכיחו בעבר עם מוצרים דומים שלא לדבר על זה שהם החברה המובילה לצילום אחרי ההצלחה של מצלמות המירורלס והטכנלוגיה פורצת הדרך בעוד שחברות כמו ניקון וקאנון רק השנה התעוררו והבינו שהם צריכים להדביק את הפער שבסוני כבר מדברים בדור 3. בסוני יודעים איך לתת ללקוח את הטכנולוגיה האחרונה ואין פלא האוזניות שכבר בדגם הקדום הוכיחו שהם הולכים לנגוס ברווחים של חברת בוס. לפני חודש הייתי בלונדון ניתקלתי לא מעט בלובשיי חליפות מחוייטות… Read more »
Dimitri Avrutin
Member

ציינת שיש עדיין בעיה עם שיחות טלפון. (מבחינת המיקרופון)
אתה יודע להגיד אם זה יותר טוב או באותה הרמה של המיקרופון של האוזניות הקודמות?

לוחה שוב
Guest

שימו לב!
כשהכריות של אזניות Bose נהרסות אין איך להחליף אותן.
זה קורה מהר והיבואן (שאין לו מלאי) מבקש הון עבור כריות החלפה.

מישהו
Guest

עשרה שקלים באיביי…

מיקו זאמברי
Guest

קשקוש אחד גדול הכותב מבין ב אוזניות כמו שאני מבין בעטיני פרות. בדקת האם הסלילים עשויים מאירודיום? האם אתה מכיר בכלל חברות אחרות שמזמן כבר שמות את בוש גם מבחינת העיצוב בכיס הקטן ו לדוגמא b&o H9i. מחזיק בשניהן ובוש הרבה מאחור.

לירן
Guest

יש הרבה אנשים שאיכות סאונד פנומנלית באוזניות זה לא הדבר החשוב ביותר. גם אני שמעתי סאוד יותר טוב לי יש בבית את ה hd-360 pro ועדיין בוחר באוזניות האלה לכל יום במשרד

המתקן
Guest

הפונקציה העיקרית של האוזניות הללו היא ביטול רעשים אם לא הבנת, איכות השמע זו פונקציה משנית בלבד.

המתקן
Guest

הפונקציה העיקרית של האוזניות הללו היא ביטול רעשים אם לא הבנת, איכות השמע זו פונקציה משנית בלבד.

שרון
Guest

מה עדיף הסנהייזר או סוני ?

Sharon Hassin
Member

סנהייזר או סוני, מה עדיף ?

נימ
Guest

למה אין מטען כלול?
איך אפשר להטעין לא בחיבור למחשב?

מיקי
Guest

ללא ספק אוזניות מעולות, אומנם יקרות, אבל בהחלט שוות את הכסף.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: