סוני WH-1000XM5 בסקירה מקיפה: שדרוג מרשים אבל הכרחי?

לסוני כבר היו אוזניות ביטול רעשים מעולות, שהפכו ללהיט אצל חובבי גאדג'טים והייטקיסטים. אבל אז היא הוציאה את WH-1000XM5. אחרי סקירה ארוכה ומקיפה חזרנו עם תשובות לשאלות כמו מה חדש, מה יותר טוב ומה פחות, והאם כדאי לכם לשדרג

צילום: גיקטיים

לא משנה אם זה טלפון, לפטופ, רחפן או עכבר, כל מי שחולה טכנולוגיה ומכור לגאדג'טים רק מחכה לדגם הבא שלהם שייצא, כדי לראות יכולות ופיצ'רים חדשים. אלא אם כן רק קניתם את הדגם הקודם כמובן ואז אתם מתבאסים לראות דגם חדש, שהופך בשנייה את הרכישה האחרונה שלכם ללא-רלוונטית, אבל אני סוטה מהנושא. בשורה התחתונה, אנחנו אוהבים דגמים חדשים ואנחנו אוהבים פיצ'רים חדשים.

למרות זאת, כששמעתי מסוני שהחברה עומדת להשיק דגם חדש לסדרת אוזניות הדגל שלה, WH-1000, שאלתי את עצמי – "מה? אבל למה?!". כשהושקו אוזניות ה-XM4 הן זכו מייד – גם אצלנו – לביקורות מצוינות. מאז הן היו אצלי בשימוש יומיומי, ולשמחתי גיליתי שגם אחרי שנתיים מדובר עדיין באוזניות מעולות עם מעט מאוד חסרונות. אז בשביל מה צריך עכשיו דגם חדש? מה כבר נשאר לשפר? אז לקחנו את WH-1000XM5 לסקירה מקיפה וארוכה, כדי להבין מה הן מחדשות, איך הן לאורך זמן והאם שווה לכם לשדרג מדגמים קודמים.

עיצוב חדש עם יתרונות… וחסרונות

למעלה: XM5, למטה: XM4. צילום: גיקטיים

בניגוד ל-3 הדורות הקודמים בסדרת אוזניות ביטול הרעשים של סוני, ה-XM5 מתחדשים בשינוי עיצובי מרכזי. עד עכשיו האוזניות בסדרת ה-XM כללו 3 חלקים מרכזיים: הכרית המרכזית בקשת שממוקמת מעל הראש שלכם; החלק השני שבעזרתו ניתן להרחיב ולהצר את האוזניות; וכמובן חלק השמע והמיקרופונים. ה-XM5 כוללות למעשה רק את הקשת, שלתוכה כריות ההאזנה מחליקות פנימה והחוצה כדי להתאים את האוזניות לגודל הרצוי. בנוסף, גם יחידות ההאזנה עצמן בנויות כיחידה אחת ולא מכמה יחידות מחוברות.

היתרון המרכזי בעיצוב הזה לטעמי לפחות הוא השידרוג של האוזניות והלוק היותר פרימיומי בסגנון האיירפודס מקס וה-Bose 700. מעבר לזה, העיצוב החדש אומר שיש פחות חלקים נעים, שזה תמיד יותר טוב, והאוזניות קלות יותר בכמה גרמים.

האליפסה גדולה יותר ומתאימה לאוזניים עם יותר נדל"ן. הכריות רכות ונעימות. צילום: גיקטיים

החלק של הקשת שנמצא מעל לראש מצופה בעור סינתטי נעים למגע שמתחתיו ספוג זיכרון, וביחד עם המבנה החדש של הקשת והמשקל של האוזניות – מתקבלת תחושה מצוינת ללא לחץ מעיק של אוזניות אחרות. עם זאת, אני לא יודע אם זה גל החום האחרון או שינוי עיצובי – אבל התחושה שלי היא ש"פיזור החום" אם לשאול הגדרה מתחום המעבדים, פחות טוב, מה שמורגש בעיקר אם אתם לא עם מזגן ביולי.

אבל אחרי שימוש של מספר שבועות גם גיליתי כמה חסרונות. ראשית, בגלל שהחלק של הקשת בנוי כיחידה אחת, האוזניות כבר לא כוללות "מפרקים", כך שהקיפול שלהן לתוך הקייס – כפי שהיה ניתן לעשות ב-XM4 וב-XM3 למשל – הוא בלתי אפשרי עכשיו. כלומר, כן, תוכלו לסובב את יחידות השמע (כריות הפלסטיק) עצמן כך שהאוזניות יהיו שטוחות יותר לאיחסון, אבל מבחינת מימדים? האוזניות והקייס החדש שלהן תופסים יותר נפח בתיק.

קיפול? רק ככה. צילום: גיקטיים

מכיוון שהאוזניות לא מתקפלות יותר, סוני מספקת איתן תיק נשיאה חדש שהזכיר לי קצת תיק גב. אז אמנם אם אתם מרכיבים אותן והקייס ריק – תוכלו לדחוס אותו כך שהוא יהיה לכאורה דק יותר, אבל אין דרך אחרת להגיד את זה: הוא פשוט יותר גדול. אמנם העיצוב אלגנטי יותר ופחות גנרי מהקודמים, ואהבתי גם את התא עם הסגירה המגנטית לכבל ולמתאמים, אבל כן, זה תיק נשיאה גדול יותר, שיתפוס לכם יותר נפח בתיק, וזה פשוט עלול להציק אם התיק שלכם לא גדול במיוחד.

התא המגנטי החדש. צילום: גיקטיים

ואגב, אני מאלו שמשתדלים לא לגעת במסכי המגע של המטוסים – אבל אם אתם מהמכורים למערכת בידור של מטוסים – שימו לב שהאוזניות מגיעות ללא המתאם עם יציאת ה-3.5 מ"מ הכפולה.

מימין XM4 מתקפלות, ומשמאל – XM5. מתקפלות חצי כח. צילום: גיקטיים

בעיות במצב צוואר

עוד תופעות לוואי לדלקת המפרקים הזו של האוזניות היא שהקשת החדשה מהודקת יותר – מה שאומר שכשהורדתי את האוזניות אל הצוואר, כמו שאני עושה לא מעט, כדי לדבר עם מישהו או לאוורר קצת את האוזניים – הן היו מהודקות מדי וצמודות מדי לצוואר שלי. אז כן, טכנית ניתן כל פעם להרחיב ולהצר את האוזניות, אבל זו טרחה מיותרת שלא היתה בדורות הקודמים, וחבל שהתווספה. בנוסף, חייב להודות שזה קצת יותר מוזר כשכרית האוזניות פונה החוצה (כמו בתמונה) ולא פנימה כמו בדורות הקודמים, אז אם תכננתם להסתובב איתן בדיוטי פרי או בתורים לביקורת דרכונים – זה הרבה פחות נוח מבעבר.

למעלה: XM5 החדשות, למטה: XM. פחות נח על הצוואר. צילום: גיקטיים

מעבר לזה האוזניות ממשיכות להיות נוחות לשימוש – גם לשימוש ארוך של מספר שעות. הכרית הרכה שבקשת אמנם צרה יותר, אבל זה לא מורגש, ואמנם מבנה הגולגולת הוא אינדיבידואלי למדי, אבל לפחות עבורי מדובר במאץ'. עוד שינוי הוא בכריות האוזניות הפנימיות, שמעט צרות יותר ובעלות מבנה אליפטי, כך שגם בעלי אוזני גרוגו כמוני, יוכלו ליהנות מכיסוי ועיטוף מלא של האוזניים. התוצאה: ביטול רעשים פסיבי טוב יותר ופחות זליגה של מוסיקה החוצה – ורעש פנימה.

גם במחלקת חלוקת המשקל והלחץ – סוני ממשיכה לעשות עבודה טובה: האוזניות קלות יותר במספר גרמים מהדור הקודם ולא הציקו לי אחרי שימושים ממושכים – כשמבחינתי ממושך זה מעבר לשעתיים רצופות. הבונוס עבור משקפופרים כמוני, זה שבפעם הראשונה מצאתי אוזניות שלא לוחצות על מוטות המשקפיים הצדדיים. למעשה, גיליתי שאני יכול להסיר את המשקפיים, לנקות אותם, ו"להשחיל" אותם חזרה כשהאוזניות עלי.

מקור: סוני

עוד שינויים ב-XM5 הם ההסרה של החיישן האופטי, שאפשר לאוזניות לדעת מתי אתם מרכיבים אותן ומתי מסירים. במקום החיישן הישן, נעזרת סוני בחיישן חדש וחבוי, וכך האוזניות מפסיקות את הניגון של המוסיקה או הפודקאסט אוטומטית כשאתם מסירים אותן, וממשיכות כשאתם מרכיבים אותן שוב. כמובן שאם לאחר זמן מסוים האוזניות לא יהיו בשימוש הן ייכבו אוטומטית. החיישן הסמוי עובד היטב ומזהה ברמת דיוק גבוהה את ההסרה וההרכבה של האוזניות.

היתרון שסוני לא מזכירה

אחד ההבדלים הראשונים ששמתי לב אליהם בשימוש, למרות שסוני לא ממש תקשרה את זה, הוא מהירות החיבור. מרגע שהדלקתי את האוזניות עד לחיבור למכשיר הראשון (סמארטפון) ותחילת האזנה למוסיקה עברו 2.75 שניות; תוך 5 שניות התחבר גם המכשיר השני – הלפטופ שלי. בדקתי את ה-XM4 וזמן החיבור למכשיר הראשון עמד על 3.3 שניות והמכשיר השני התחבר 6.3 שניות אחרי.

המהירות הזו גם באה לידי ביטוי בצימוד הראשוני – ברגע שהפעלתי לראשונה את האוזניות. למרות שסוני הסירה מהאוזניות את ה-NFC, הדרך האהובה עלי לצמד אוזניות, הופיעו לי על מסך הלפטופ והטלפון תוך זמן קצר בקשות צימוד: גם ב-Swift Pair של Windows וגם ב-Fast Pair של אנדרואיד. אחרי כמה שניות, התהליך הושלם ושני המכשירים פעלו במקביל. הכי קרוב ל-W1 באיירפודס של אפל שיש.

צילום: גיקטיים

יתרון נוסף שגיליתי ותרם למהירות – וגם הוא לא ממש תוקשר על ידי סוני – הוא החיווי הקולי. מכירים את זה שרק כשגנרטור מפסיק לעבוד לידכם אתם קולטים כמה שקט עכשיו וכמה הפריע לכם הרעש שהוא עשה? אז ב-XM5 נפטרה סוף סוף סוני מהחיווי הקולי הארוך והמציק של קריינית לטובת צלילים קצרים וברורים.

כל מי שניהל שיחה או האזין לפודקאסט רק כדי לשמוע את הקריינית מתערבת לו בשיחה עם כל מיני "Power On", "Bluetooth connected" ו"Bluetooth second device connected" – יעריך את המעבר של סוני לצלילים פשוטים ומקובלים. לא פעם קרה לי שניהלתי שיחה ב-XM4, וכשהלפטופ נכנס למצב חיסכון באנרגיה וכיבה את הקישוריות, באמצע השיחה שמעתי חיווי באורך של 2.5 שניות על כך שמכשיר Bluetooth שני התנתק – מה שגרם לי לפספס את הדוברים – ועכשיו, נפטרנו מזה. אני רק מקווה שסוני תאפשר את הפיצ'ר הזה גם לדגמים קודמים דרך עדכון תוכנה פשוט.

כמה דברים לא ממש השתנו, וזה בסדר

כמו באוזניות הקודמות גם ב-XM5 תוכלו לשלוט בנגינה וההגדרות עם משטח המגע על גבי האוזניות עצמן: סווייפ קדימה ואחורה במשטח המגע של האוזניה הימנית כדי להעביר שירים, וסווייפים למעלה ולמטה כדי לשלוט בעוצמת הנגינה. בצד השמאלי מחכים לכם 2 כפתורים: הדלקה וכיבוי (ולחיצה ארוכה לצימוד) וכפתור שינוי מצבי ביטול רעשים: מופעל, כבוי ו-Ambient שנעזר במיקרופונים של האוזניות כדי לחבר אתכם לסביבה. החידוש הוא שסוני מאפשרת לכם באפליקציה לשלוט באילו אפשרויות זמינות, כך שאני למשל, שלא משתמש ב-Ambient Sound, יכול להוציא אותו מהרוטציה והכפתור יברור בין הפעלת ANC או כיבויו. חוץ מזה, תוכלו כרגיל לכסות את האוזניה עם כף היד להשתקה זמנית שלה ולהפעלת ה-Ambient Mode, אם למשל מישהו פונה אליכם בבית קפה או בטיסה. כמובן, שכמו בדגמים הקודמים תוכלו גם להפעיל את פיצ'ר ה-Speak To Chat, שמזהה מתי אתם מדברים ועוצר את המוסיקה, הפודקאסט או הסרט שאתם מנגנים באותו רגע. הוא יעשה את זה עד שיזהה מספר שניות של שקט ואז ימשיך אוטומטית. עם זאת, כמו שכבר כתבתי בעבר, שימו לב שאם אתם אוהבים לשיר, להשתעל או לדבר לעצמכם – זה לא הולך טוב ביחד. בסופו של דבר, למרות התלהבות ראשונית שלי בדגמים הראשונים של החברה, לבסוף ביטלתי את הפיצ'ר באפליקציה.

ואם אנחנו בענייני אפליקציה, אז אפליקציית Headphones של סוני, ממשיכה להציע את כל אפשרויות ההתאמה האישית שאתם רק יכולים להעלות על הדעת כמו EQ (והעברה שלו לקושחה של האוזניות); אפשרות לביצוע סריקה (נשבע) של האוזן לצורך התאמה טובה יותר של ביטול רעשים והסאונד; הפעלת פיצ'רים שונים; הגדרת עוזרת קולית; ו-Quick Access – אפשרות להגדרת פעולה שתתבצע אם תעשו "דאבל קליק" על כפתור ביטול הרעשים.

אין הפתעות: סאונד מצוין

כשהאוזניות הוצגו בפנינו בפעם הראשונה הופתעתי לגלות שבניגוד להגיון הבריא, ה-XM5 מגיעות עם דרייבר בקוטר 30 מ"מ – בניגוד לדרייבר 40 מ"מ בדורות הקודמים שלהן. בסוני הסבירו אמנם שמדובר בדרייבר חדש עשוי מסיב פחמן, אבל אני הייתי סקפטי. לשמחתי, גיליתי שטעיתי.

הבסים נשמעים מצוין, ולמרות שאניני טעם ואודיופילים רבים יעקמו את האף ויעדיפו אולי פחות דגש "מתחנף" על הנמוכים, אני נהניתי מהבס המודגש – אבל לא מדי שהאוזניות מספקות (רק שימו לב שפיצ'ר הדגשת הבס כבוי). שירים כמו About Damn Time של Lizzo או Vegas של Doja Cat הבליטו בס נקי ולא משתלט, שמורגש מספיק אבל לא יותר מדי.

עידן שלא יכל להתאפק ורצה להאזין לכמה דקות ב-XM5 הופתע שהייתי על הפרופיל הסטנדרטי ביותר של האוזניות בלי שום תוספת לבאס, וציין שב-XM3 וב-XM4 הוא תמיד הרגיש את הצורך לעבור להגדרת Excited שהיא 6-8 רמות גבוהות יותר של באס.

גם בטווחי המיד, האוזניות מספקות יופי של צליל – בין אם זה בפודאסטים ובין אם אם זה בדיאלוגים בזמן צפייה בוידאו. המקום היחיד שבו אולי נתקלתי בגמגומים קלים היו הצלילים הגבוהים, שלטעמי לא מספיק חדים ובועטים. כך למשל ב-Running Up That Hill, התקשה הקול הייחודי של קייט בוש להתגבר על הבייס-דראם והבס הדומיננטיים – והייתי צריך לשנות את הגדרות ה-EQ ידנית כדי ליהנות מהשיר כמו שצריך. וכן, כמו בדורות הקודמים, לסוני יש אס בשרוול בדמות אפליקציית Headphones שלה, שמאפשרת לכם לשלוט בכמעט כל היבט באוזניות – וכוללת EQ חזק (5 ערוצים – והגיע הזמן ליותר) עם אפשרות להפעיל ולכבות את הדגשת הבס שלה (Clear Bass), כך שתמיד תוכלו לייצר את פרופיל הסאונד המועדף עליכם ולהעבירו לאוזניות.

כמו בדגמים קודמים תוכלו ליהנות מפורמט ה-LDAC הקנייני של סוני (ומתחרה במובנים מסויימים ב- AptX HD של קוואלקום); וכן ביכולות האפסקייל של DSEE Extreme, שמאפשרות למעבד של סוני לשחזר צלילים שקומפרסו למוות.

ביטול רעשים – בואו ניקח את זה לאקסטרים

אולי קצת יותר רועש מהאופן ספייס שלכם. אולי. צילום: גיקטיים

אחד השידרוגים החומרתיים הבולטים באוזניות החדשות הוא הכפלה של מספר המיקרופונים מ-4 בדגמים הקודמים ל-8 ב-XM5. המיקרופונים מתחלקים ל-2, אלו שמכוונים לקלוט את הדיבור שלכם, ואליהם נגיע מייד, ואלו שנועדו לבטל רעשים.

אז מה זה בכלל ביטול רעשים אקטיבי או ANC?

הקול מגיע אלינו בצורה של גלים, כשכל סאונד כולל צורת גל ייחודית, למשל גלי סינוס במופע חיובי (פאזה) או שלילי (אנטי-פאזה). אם נשדר במקביל לאותו קול שמגיע אלינו, גל הופכי – האנטי-פאזה – הגלים יאפסו למעשה אחד את השני, מה שיוביל לאפקט של ביטול הרעשים. במילים אחרות, אפשר לחשוב על זה כמו חיבור של 3 ועוד 3-, שייתנו לנו 0. אוזניות בעלות מערכת ביטול רעשים טובה יוכלו להפחית עד 80 דציבלים של רעש – נגיד, רעש המנועים של מטוס, כפי שאנחנו שומעים אותו מתוך תא הנוסעים. אוזניות ביטול רעשים פועלות באותה דרך: המיקרופונים החיצוניים שמשולבים באוזניות קולטים את הסאונד החיצוני, המעבד הזעיר שבתוכן (V1 במקרה של ה-XM5) מנתח את גל הקול ופולט בדיליי קצר את הגל ההופכי, מה שמבטל כמעט את כל רעשי הרקע ומאפשר לנו להאזין למוסיקה, ללא הפרעות חיצוניות. ביטול רעשים פסיבי אגב הוא פשוט שם מפואר לאוזניות שחוסמות פיזית את הקול להגיע לאוזניים שלכם, קצת כמו האוזניות שמרכיבים פועלים במקומות עבודה רועשים.

אז אחרי ההסבר הקצר הזה, אפשר להבין מדוע יותר מיקרופונים מאפשרים למעבד הייעודי של סוני לקבל יותר דאטה – וכך לבטל יותר רעשים במגוון גדול יותר של תדרים. ואכן, שמחתי לגלות שהשידרוג הזה לא נשאר רק בגדר התיאוריה והחומרים השיווקיים של סוני, אלא גם בפועל.

בבית קפה, במשרדי המערכת שלנו, במתחם עבודה משותף, ברחוב – שוב ושוב גיליתי את העליונות של סוני בכל הקשור להעלמת רעשים. כן, לא הופתעתי כשבבדיקה שעשיתי האוזניות העלימו רעש של מפוח עלים חשמלי שהפעלתי בקרבתן, אבל החידוש מבחינתי היה מעין זליגה מבורכת של מנגנון ביטול הרעשים, שלא העלים רק חשודים מיידיים כמו קולות מונוטוניים בטווחי סאונד נמוכים כמו רעשי מזגן, מנוע או מכסחת דשא באדיבות שכן נחמד, אלא גם חסימה של קולות בתדרים גבוהים יותר כמו קולות דיבורים וצעקות בגינה ציבורית, צפירות מכוניות, נסיעות לאחור של משאיות ועוד. בסוני הסבירו לי שהשיפור הזה אכן לא מדומיין, והוא נובע לא רק משילוב של עוד מיקרופונים ומעבד ייעודי, אלא גם שיפורים בקושחה שרצה על האוזניות, שמנתחת בכל רגע נתון את הסאונד המתקבל ויודעת טוב יותר להפריד בין רעשים וכמובן לייצר את הסאונד שמבטל אותם. כמובן שהבדיקות שעשיתי היו ללא מוסיקה, וברגע שהוספתי מוסיקה – גם בווליום נמוך – העולם החיצון פשוט התפייד לו. כלומר, נדמה שמנגנון ביטול הרעשים הצליח להוסיף עוד טווחי תדרים שהוא אפקטיבי בהם, והתוצאה מורגשת.

נקודה נוספת שקשורה ולא קשורה היא התחושה שמכיר כל מי שהרכיב בפעם הראשונה אוזניות ביטול רעשים. אותו "ואקום" והשקט האבסולטי, שלעיתים עלול להיות לא נעים כשאתם מרכיבים את האוזניות. אז למרות שלתחושתי, ההרגשה זו פחות בולטת בסוני מה-Bose למשל, לתחושתי הסובייקטיבית, האפקט הזה קצת פחות מורגש ב-XM5.

עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו בערוץ העדכונים הרשמי של גיקטיים

סוף סוף שיחה נורמלית

מיקרופונים… מיקרופונים בכל מקום. צילום: גיקטיים

בכל פעם שאנחנו בוחנים אוזניות של סוני עולה הפיל שבחדר. כן, אבל מה עם איכות השיחות? למרות הצטיינותה בכמעט כל הפרמטרים, סוני הקפידה לספק איכות שיחות בינונית למדי באוזניות שלה כמו למשל ה-XM3 וה-XM4 וגם בדגמי ה-TWS שלה – גם האוזניות היקרות ביותר. אז האם הפעם פיצחה סוני את השיטה?

כן.

אני לא יודע האם זה תוספת המיקרופונים, שינוי תוכנתי או פשוט שינוי בתכנון שלהם (סוני מתגאה במיקרופונים שמכוונים כמו אלומה למקור הקול, כלומר הפה שלנו) – אבל סוף סוף אני יכול לנהל שיחות ללא התנתקויות ספונטניות או אפקטים של דיבור מצינור ביוב. אנשים עימם דיברתי נשמעו היטב וגם אני נשמעתי היטב, ללא תלונות על איכות הקול או התנתקויות.

סוף סוף.

ככה נשמע המיקרופון של ה-XM5

וככה נשמע המיקרופון ב-XM4

סוללה

למרות שמועות טרום השקה על אורך חיי סוללה ארוכים יותר, ה-XM5 מציעות לכם שוב 30 שעות סוללה עם מצב ANC פעיל. שוב, כמו בדגם הקודם גיליתי שסוני מדייקים, והאוזניות סיפקו לי זמן שימוש קרוב מאוד ל-30 השעות הללו. ההבדלים אגב נובעים כנראה מהעוצמות להן האזנתי ומשימוש נרחב בכפתורים – משהו שכנראה לא נכנס למבחני המעבדה של סוני.

צילום: גיקטיים

האם כ-29 שעות וחצי פעולה עם ANC מופעל מספיקות? בהחלט. מבחינתי כל מה שמעבר ל-15 שעות של טיסה טרנס-אטלנטית הוא בונוס, בייחוד כשהאוזניות מגיעות עם טעינה מהירה שמאפשרת לכם לחבר אותן (USB-C כמובן) לטעינה למשך 3 דקות וליהנות מ-3 שעות שימוש (עם ANC דלוק). חשוב לזכור – עם כמעט 30 שעות פעולה בחיי סוללה – סוני מספקת 50 אחוזים יותר זמן סוללה בהשוואה ל-20 השעות שמספקות ה-NC700 של Bose או AirPods Max של אפל, שעולות יותר.

אגב, בהזדמנות זו, אני חוזר על בקשת ה-UX שלי מסוני. עזבו אותי מאחוזי סוללה. בניגוד לסמארטפונים או לפטופים שמציגים אחוזים כי יש להם משימות שונות ואפליקציות שונות, כאן אלו אוזניות, שמשמשות לייעוד אחד בלבד. פשוט תגידו לי כמה שעות האזנה נותרו לי וזהו. תודה.

האם לשדרג את אוזניות הסוני הישנות שלכם?

אריזה מתכלה ויפה. צילום: גיקטיים

השאלה המרכזית שאני נשאל תמיד כשאני בודק דגם חדש היא "האם אני צריך לשדרג". ובכן, יש לכם XM3 ואוזניות מקבילות כמו QC 35 או QC 35 II אתם יכולים בהחלט לשקול שידרוג – בעיקר בזכות איכות הסאונד, יכולת ביטול הרעשים הטובה יותר, ואם אתם משתמשים באוזניות במקביל עם לפטופ ועם סמארטפון – תיהנו מפיצ'ר של עבודה במקביל עם 2 מכשירים.

אבל אם יש לכם XM4 למשל, אתם יכולים להיות רגועים ולא לסבול מה-FOMO שכולנו מרגישים כשיוצא דגם חדש. כן, זה שידרוג (בהנחה שאתם זורמים עם חלק מהחסרונות של העיצוב), אבל אתם בהחלט יכולים להמתין ל-XM6 בלי להרגיש שפספסתם משהו. אמנם ה-XM4 מספקות איכות שיחה נמוכה יותר וביטול הרעשים והעיצוב שלהן שמרני יותר, אבל הן מתקפלות, תופסות פחות מקום ובהחלט לא מדובר ב-Game changers.

שידרוג מבורך, אבל לא חובה

צילום: גיקטיים

בכל פעם שיוצא דגם חדש של מכשיר או גאדג'ט, אנחנו מחפשים חידושים ושידרוגים ביחס לדגמים הקודמים. בהקשר הזה, אין ספק ש-WH-1000XM5 של סוני סיפקו את הסחורה: החל מהעיצוב החדש והפרימיומי (אם כי לא חף ממגרעות); דרך הוספת מיקרופונים ושיפור איכות השיחה וביטול הרעשים; ועד מהירות התגובה שלהן ואיכות הסאונד. גם אם הסאונד שהן מפיקות לא יספק אודיופילים (והוא לא) הרי שלשאר המוגלגים שוכני האופן-ספייס וכל מי שנהנה לצפות בנטפליקס, להאזין למוסיקה או לפודקאסט – מדובר באחת ההמלצות הקלות ביותר שאפשר לתת.

אבל כשמדובר באוזניות פרימיום, עם מחיר פרימיום, אנחנו גם צריכים לשאול את עצמנו עד כמה אנחנו מוכנים להשקיע בשידרוגים האלו ומה האלטרנטיבה.

סוני נקטה בצעד מעניין – שהוא קצת Appleי וקצת Bose (עם אוזניות ה-700 ו-QC 45) – והחליטה למכור במקביל גם את ה-XM5 וגם את ה-XM4. האם זה החשש מהעיצוב החדש או תג המחיר הגבוה יותר שירתיע רוכשים? אני לא יודע, אבל מה שבטוח הוא שהחברה מציעה לראשונה 2 אפשרויות מצוינות. יש לכם כסף? רוצים את הטוב ביותר שלה? לכו על ה-XM5. אחרי הכל, הן עדיין יעלו לכם פחות מ-AirPods Max למשל. קצרים יותר בכסף? לא אוהבים את העיצוב החדש? תוכלו לבחור באוזניות מצוינות בנות שנתיים – XM4 – שיספקו תמורה מצוינת עבור הכסף שלכם. הבחירה אצלכם.

אוזניות סוני WH-1000XM5 מיובאות לארץ על ידי ישפאר, יבואן סוני בישראל, והמחיר לצרכן הוא 1,590 ש"ח (באירופה: 420 אירו, בארה"ב 400 דולר).


יש לכם שאלות? תרצו שנבדוק משהו שלא סקרנו באוזניות האלו? הכתבים שלנו מחכים לכם עכשיו בקבוצה הרשמית של גיקטיים

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

7 תגובות על "סוני WH-1000XM5 בסקירה מקיפה: שדרוג מרשים אבל הכרחי?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
לקוח מאוכזב
Guest
אני מוכרח להזהיר את כל הקוראים מפני האוזניות האלה. היה לי את ה-1000-XM4 ולצערי אחרי קצת יותר משנה נשברו בחיבור (מה שמעולם לא קרה לי באף אוזניות, ולא ברור לי מתי נשברו ואיך. תעלומה). בכל מקרה, אם אתם צריכים שירות מהיבואן בארץ – תשכחו מזה. יעבירו אתכם מדורי גיהנום, אין עם מי לדבר שם. אחרי הרבה מאוד התעקשויות ועצבים ושלושה שבועות הם הסכימו לשלוח לי אוזניות חדשות בעבור 400 ש״ח כי לא ידעו איך מתקנים את התקלה הפשוטה הזאת ואמרו לי ״שישאר ביננו״. באוזניות ששלחו לי היתה תקלה של רחש חזק באוזן שמאל ואחרי חיפוש בגוגל גיליתי שהרחש הזה הוא… Read more »
שלמה
Guest

כל הכבוד על הסיקור המושקע.
תודה רבה

אהרון
Guest

קניתי את הXM4 לפני שנה, ואוי כמה שאני מתעב אותן.
יש לי אוזניים רגילות לגמרי, נשבע לכם. רק כשהרכבתי את האוזניות התחלתי לפתח רגשי נחיתות על הגודל שלהן.
כבר אחרי חצי שעה הן פשוט כואבות כל כך על האוזן, גם כשהביטול רעשים כואב.
לצערי בקושי משתמש בהן

Roei
Guest

אני נשאר כרגע עם XM4, לדעתי הגמישות של האוזניות חשובה למי שיוצא איתם מחוץ לבית וצריך משהו שלא תופס הרבה מקום ונוח על הצוואר ובכלל…

איציק
Guest

דווקא רכשתי לא מזמן את ה-XM3 אחרי שהאזנתי ל-4 ול-5 ולא נתקלתי בצליל או ביטול רעשים יוצאי דופן לעומת ה-3. תכונות כמו חיבור ל-2 מכשירים או בלוטות' 5 פחות קריטיות בשבילי. ואולי אשדרג אותן כשסוני תשחרר אוזניות עם תמיכה ב-LE ובאיכות ללא אובדן נתונים. עד אז, שלוש ולהתראות.

זיו
Guest

לקח לכם זמן אבל סיקור חזק.. חסר עוד כאלו בעברית

איש
Guest

סיקור מעולה. ראיתי סיקור שלהן לפני כחודש בערך אצל mkbhd אבל הסיקור שלכם מקיף יותר וטוב יותר לטעמי. אוזניות מדהימות אך יקרות ולצרכים שלי לא שווה לשדרג כרגע את ה-mx3 שעדיין מעולות בכל קנה מידה אפילו שמפתה לשדרג עבור הסאונד והנויז קנסלינג המשודרג

wpDiscuz

תגיות לכתבה: